2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

benim doktrumda bi alem hee cinsiyet sorduk yine buugün ikili test sonucunu gösterirken ultrasona soktu kalp atışlarına bakmak için
daha beli olmaz dedi bu haftalarda dedi
bende ama 2 hafta önnce %60 erkeğe benziyo demiştiniz dedim
oda şimdide kıza benzettim dedi hiç cinsiyet için bakmadı ya
benim kız istediğimi biliyo doktor acaba ben üzülmiyim die falanmı öle dedi ya

Canım çok şükür evet temız cıktı test :) riskim yuksek fln diil yani :)

dr artist zaten canım gecen hafta bi kadının kocası dr muayeneıs uzun suruo die kavga cıakrttı dr da dedıkı beyfendı

tarama yapıyoruz evet 20-40 dk sürüo dedi ciddende öle idi ama adam neymıs bekelyemzmıs falan filan dr dediki

sesınız cıkarsa eısnıze bakmıcam adam gene bagırdı fln guvenlıgı cagırıp attırdılar kadın gedlı nolur affedın fln özür diledi

ama dr bakmıyorum bakmıycam o kadar dedi...adam haketti de yazık kadına üzüldüm ya işte sonuc olrk artist

dr amnıyosentezın adını bile almadı agzına o derece...bence sneınkıde temzıdır canım

ama madem temız nıye amnıyo ıster mısın diye soruyo kıl ya Allah Allah kendım emin olmayınca karar verecek olsam

doktora niye gıdeyım dımı yanı...canım bence takma sen onları kafaya degerleri yaz bakaım rısk degerlerını merak ettım :)

o zaman öle demsıım sımdı böle dıorm bu haftaalrda dediğime guvenme demeye getırmıs bence canım

yapıolar öle cunku özellıkle erken haftalrda ne hıssedıosn die soruyo kzı dıo kadın he dr da tmm kzı o zaman dio ehhehe

kafa buluolar sanırırm :)

herkese slm
kızlar bişey sorcam
ben de ocak annesiyim , 13+4 de dr cinsiyet için çıkıntısı var dedi gülümsedi, ama erken dedi ,
dün başka bir dr a gittim 15 haftalığım kız dedi

aranızda böyle bişey yaşayan var mı
kesin kız mıdır acaba

ay yazık kadına ya ama doktor da haklıymış biraz yani gerçi çok uzun bakmış ya bana 5 dk almıştı ölçümleri nolduğunu anlamadım
valla anlamadım bende canım ya aslında temiz dedi ama 3 lü istemedi 4 lü yapcaz dedi ben sordum 3 lü yapcazmı die

bunlar benim sonuçlarım sanırım :)
risk cutoff
down sendromu 1:11900 1:250
sadece yaş 1:1160
trisomi 18/13 1:1177000000 1:300

buda en allta işte yorum bölümü

down sendrom riski,tarama cutoff değerinin altındadır
down sendromu için biyokimyasal risk 1.5149

trisomi 18/13riski ,tarama değerinin altındadır
trizomi 18/13 için biyokimyasal risk 1:16299180

benimde çocukluğum istanbul avcılarda geçti,rahattık tek korktuğmuz inşaatlardı, inştçılardan kaçmaktı gün geldi eşimin mesleği inşaat üzerine çıktı onca sene inşaatlardan kaç kork korkun seni kocanda yakalasın D videoyu izledim gerçekten harika 1 program yapmışlar bayıldım,bunu oğluma öğretmeyi planlıorum ama ne şekilde akılda kalıcı yapabilirim onu düşünüorum?!

çok iyimiş.. benim doktoruma da herkes iyi diyor,güleryüzlü ilgili gibi ama herkesin kadar açıklama yok..telefonundan falan bahsetmedi bile hiç :S ben şimdi 12. haftaya girdim gidince bnmde söyler belki ne güzel :)
iş yerime yakın diye o hastane gidiyordum kontroller zor olmasın diye ama farketmez yani oraya da gidebilirim sen doğumu orada mı yapıcaksın ?

belki karşılaşırız hakketten tarihlerimizde yakın :)

ayşecim saol canım sende aramışsın hastaneleri...

Son düzenleme:

onlar delirmiş mi öle... bi kan tahlili bu kdrsa doğuma ne kdr isterler düşünemiyorum.. ben medical park ta profa gidiorum muayenesi 150 tl ikili teste de diğer kan idrar testlerine de para vermedim

beylikdüzü medelife ta 148 tl ye yaptırdım ben.doktorlarıda çok iyi o taraflara yakın olanlar için söylüyorum

kızlar anca müsait oldum kafamı dinliorum herkesin ramazan ayı mübarek olsun hayrlar getirsin.rabbime şükürler olsun bir ramazana daha eriştirdi bizi,bayrama ve nice ramazan aylarına kavuşmak ümidiyle herkese merhaba..biz bu gece sahurda az kaldı uyakalcakmışız annem aramasaydı!buçukta uyandık 5kalada ezan okundu ne yedik ne içtik bilemedim zaten midem taş gibiydi iştahımda yoktu zorla yedim yedikçe iştahım açıldı ama öle çok vakit yokki keyf yapasın neyse artık iftara inş..ayy iftar telaşı da ne kadar güzel oluo çok şükr rabbime yine kavuştuk bu mübarek aya..hamile kadın gündüz saim(oruç tutan) gece kaim (gece namazı kılan) gibidir ve bu mübarek günlerde olmak ayrı 1 şans, bizim dualrımız inş. geri çevrilmio..Allah hepimizin hayrlı muratlarını nasib etsin inş.

yaa ben normalde medicalparktaki doktorumu çok seviyodum ama kısmet :)) şimdi bu doktoruda çok sevdim ne sorsam sıkılmadan cevaplıyo açıklıyo :)) yaa varya görmek için baya uğraşıyo kıyamam yaaa geçen haftada gittim kaşıntım vardı biraz diye yine 2 3 dk cinsiyeti görmek için uğraştı :)) seninki gösterirse kesin söler cnm :))
evet cnm doğumuda burda yapıcam sezeryan 1000 normal 600 diye duymuştum sorcaktım unuttum :)) hımm bide diğer topikte bi arkadaşla karşılaşmıştım 2 ay önce doğum yaptı gece 3 de doğum başlamış Gönül hnm hemen gelmiş :)) evet belki karşılaşırız belki aynı tarihlerde doğum bile yapabiliriz :))

ehhh burda da azcık bir esinti var işte
sitede oturuyor olman büyük bir avantaj
sözde bizimde site ama ne etrafı çevrili nede çevre düzenlemesi var
evi alırken vadedilenler çok başkaydı şimdi başka
haklısın canım bende çok korkarım kötü niyetli kişilerden
seni çok iyi anlıyorum ama ne kadar sıkabiliriz ki onları
gerekirse onlarla dışarıda durucaz yada hep gözümüz üstlerinde olucak
zaten oğlun okula başlıcak bu yıl
okulda oynar arkadaşlarıyla D
bende bu yıl kreşe versem mi diye düşünüyorum ama kardeşi olunca onu evden gönderiyormuş gibi hissederse diye tereddütte kaldım

Son düzenleme:
Kızlar şubat 2013 annelerinden geliyorum :)) hepinize mutlu sağlıklı hamilelikler inşallah :)) ne güzel ya cinsiyetler falan belli olmaya başlamış, sabırsızlıkla bekliyoruz biz de, alışverişler başlasın diye :))

medical park 1000 tl yanıltmak istemem ama 1 arkadaşım da 2800 tl ile çıktı ,
biri 2500 tl ile..sezeryandı ama spinal mi normal sezeryanmı bilmiyorum .
1000 tl mümkün değil gibi me geliyor ,ben özel dr giidyorum avcılarda;muaynanasine..
ama doğumu avcılar hospitalda yaptırıcakmış ,burda okudumda kimse memnun değilmiş,dr ile konuşucaktım ,ne yapabiliriz hangi hastaneye yönlendirirsiniz diye,burdaki yorumları okuyunca kararsız kalmıştım..ama madical p..fiyatını öğrenince nickimi unutmassan bana yazarsan fiyatı i olur :)

canım ben de bahçelievler yayla da büyüdüm :) benım babam bizzat kendisi inşaat ustası oldugu ıcın
hiç inşaatcıalrdan korktugumu hatırlamıyorum aksine bızım orada inşaat yapanalr genelde bize sataşanlara bagırı cagırır
kurtarırdı bizi :)

yayla da kirada oturuyoduk baska semtte kendı evımız olmasıan ragmen annem babam tasınmamıstı
çok güvenilir bi semt cunku :)

canım oğlun kaç yasında bilmıyorum ama oynayarak öğrettiğin herseyı alıyo cocuklar bir sene
yaz kuran kursunda hoclaık yaparken en kucuk cocukları bana verın dedım hocalar al al senın olsun dediler
sonra onlarla bi oyunlar oynadık öle şeyler öğrendiler kı abdestın farzlarını onalrdan büyükler bilemezken benımkıler tıkrı tıkrı bılıodu
hoca arkadasımın kızı vardı 2,5 yasında o da benı izlerken görmus evde gösterıomus annesıne bak die
oyun yapmıstım abdest hareketlerini eheheh arap alfabesını de tombala oyunu ile öğretmsıtım :) hey gidi ya
özledım valla o gunleri muhasebe cok sıkıcı

canım dr uzun uzun kontrol ediro bebgın damarları krodon damarları plasenta incelıo tek tek tabıı kı zmana alıo
öle ölçüm alıp gecmıo en uygun konumunu beklıo ayarlıyo öyle yani..şnsan muayene uzun sürüo die sevınır ılgılenıo die
manyak işte bagırıo kızo bi de dr a heyallah ım ya :) koca goturmıceksın devlet hastanesıne ciddi söyluyorum
tek basıan gıdıceksın :)

canım normal çıkmış ya zaten bu testler risk gosterıokı rıskın az çıkmış bence amnıyoya fln gerek yok
kafanı bulandırmaısn bazı dr ları cidden anlayamıyorum

cnm benim sölediğim fiyatlar avcılarhospitale ait medical parkta normal 2500 sezeryan 3000 :)) cnm avcılar hospitalin nesi kötü bilmiyorum ama benim görümcemler hastane ve doktor konusunda çok titizdirler kendisi jfk da doğum yapmıştı hemde özel doktor getirterek ama daha sonra avcılar hospitalde gözü kapalı kendi 2 kez ve eşi 2 kez ameliyat oldu başhekimine kadar bütün doktorları tanıyolar onlara güveniyorum oyuzden doğumumuda orda yapıcam

çok güzel çocukların dilini çözmüşün geçen senede ben verdim sübyan kursuna tüm namaz surelerini ezberledi kurana geçti bu yıl yollamadım ama ezberindekileri unuttu sadece kuranı okuyabilio.tabi 5yaşındaki çocuğa bunları öğretebilen kim öğretmeni valla süpersiniz tombalayla öğretmek çocukla konuşmayı falan severim ama onların anladığ bi dil var onu öğrenemedim sebebi bzimki çok farklı bi çocuk yani çocuk gibi deil büyümüşte küçülmüş öle inat kaprisli yaramaz şımarık deil çok ağır efendi öğretmeide hep derdi farklı ona ayrı öğretiorum die..ama gerçekten küçük çocuklarla uğraşmak sabır işi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…