2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
minik asyanın ve ayşenin bloğu çok güzel olmuş
takipçinizim kızlar...

canım bende yaptırmıştım.. çoğu kişide yaptırıyor zaten. benim testler normal çıkmıştı. o yüzden pek bi bilgim yok

canım bende zaten doruk a gittiğimde bu ne ya dedim ,şevkete gitsek en azından para vermedik sırada bekldik derim. dorukta paranla rezil oluyosun. pembe mavi pahalı ama kan tahlilleri gibi şeyleri aile hekimimde yaptırıyorum doktr o konuda anlayışlı. ayda bi gidiyorum şimdi o yüzden şimdilik bi sıkıntı yaşamıyoruz. şevkette kime gidiyosun.

kızlar az önce haberlerde dinledim doğum sonrası ücretli izin 6 aya çıkmış...çok mutlu oldum ya :)

Kızlar benimde bir sorum var..biz hamilelikte aşı olacakmıyız..hangi aşı ve ne zaman? bilgisi olan var mı?

sağlık ocağı 2kez tetanoz olmalısın dedi ama doktorlar genelde gerek yok yaptırmıyor dedi sebebide artık tamamen sterıl amelıyathaneler dıyorlarmıs,aba hemşire hiç bir doktor sterilazyonu kendı yapmıyo o yuzden %100sterıl dıyemez risk almaya gerek yok dedi bakalım ctesıye alabıldım randevumu o gun sorcam yaptır mı dıyecek yaptırma mı

kızlar az önce haberlerde dinledim doğum sonrası ücretli izin 6 aya çıkmış...çok mutlu oldum ya :)

gerçekten mi? çok sevindim canım...

sağolasın canım..ben daha sağlık ocağına gitmedim, doktorumda aşıyla ilgili birşey demedi..hani zamanı kaçırmayayım dedim..zamanı var mı aşının yoksa hamilelik süresince 2 kez mi?

Allah bağışlasın canım..ikisinide sana hayırlı evlat eylesin..git bakalım memnun kalacakmısın?

Aminnn Allah razı olsun..:) hemencik qittimm ahh bu merakkk:))) fenna deqildi dr. ama cinsiyeti qörmedi poposunu dönmüştü bizimki:)) bide secde de qiibi duruyo dediii ala ala dedimm:)) uqraştı az birazz amaa cıkkss :)) olmadı bende o zaman bu kız dediimm zaten içimede öle doğuyoya valla dedi siz yinede erkeğe alıştırmayın kendinizi dedii:)) hayırlıısı bakalım 2. sinde kendi dr. söler inşş artık.. sağlıklı ya önemli olanda o zatenn..

aaa eylül isminide çok severim benim kızım olsaydı kesin ismiyidi eyül
ah bu erkekler kaçtane erkek ismi buldum hepsine bi kulp taktı beyendiremiyosun bişey

biz şanslı hamileleriz baksana izin bile 6 aya çıkmış hadi gözümüz aydın olsun

sağolasın canım..ben daha sağlık ocağına gitmedim, doktorumda aşıyla ilgili birşey demedi..hani zamanı kaçırmayayım dedim..zamanı var mı aşının yoksa hamilelik süresince 2 kez mi?

sağlık ocağına kayıt için gidince onlar seni bilgilendiryo zaten
hayret sen nasıl gitmedin ben daha hamile kalır kalmaz 30 kere aradılar gein kayt yapcaz gelin kayt yapcaz die:111:

hadi bakalım hayırlısı..kızımız demek naz yaptı annesine:)))))))))

aynen canım alıştırmıştım hatta bikaç pembiş bişiler almıştım kızlara okadar güzel şeyler wardıki tutamadım kendimi :)

6 aylık izni hangı kanalda dinledin gerçekse süper olur:)
aşı içinde ben 13.haftadayım saglık ocagı telefonumu aldı arayacak ama daha aramadı...ctesi doktora gıtcem yazarım öğrenince

sağlık ocağına kayıt için gidince onlar seni bilgilendiryo zaten
hayret sen nasıl gitmedin ben daha hamile kalır kalmaz 30 kere aradılar gein kayt yapcaz gelin kayt yapcaz die:111:
sağlık ocağındakiler hamile oldugumu bilmiyorda ondan..o kadar suratsızlarki hiç haz etmiyorum..o yüzden gidipte kayıt yaptırmadım daha..aşı meselesi olmasa yine gitmem

nette bende bulamadım umarım doğrudur malum kanallar olabılır beklenıyor vb kelımeleri sessizce söyleyip haber yapıyo....

Çalışan annelere doğum sonrası verilen 8 haftalık ücretli izin 6 aya çıkarılacak ve süt izninin 2’nci 6 aylık döneminde verilen süt izni süresi 1.5 saatten 2 saate çıkarılacak. Çalışan ve çocuk sahibi olan annelere kreş yardımı yapılacak, çocuk yardımı artırılacak. Kadının iş ve aileye uyumunun sağlanması için evden çalışması da önerilecek. Anne Dostu Hastane Programı yaygınlaştırılarak mahremiyet beklentileri karşılanacak, hijyen ve konfor standartları yükseltilecek.
umarım biz doğuma gıtmeden yasalaşır

Kızlar ikinci gebelikte tetanoz aşısını birinci gebelikte yaptırdıysanız gerek yok diye biliyorum birde eğer erken doğum riskiniz varsa tetiklediğini duymuştum o yüzden ben yaptırmıycam.enfeksiyon testlerine gelince özellikle toxoplazma kedi dışkısından ve çiğ etle temastan bulaşıyor sadece kedilerden uzak durmak gerekmiyor mesela yeşillikleride iyi yıkamak sirkeli suda bekletmek gerek çünkü malum kediler heryerde:)

bayıldım bu habere bize kadar yasalaşır inşallah ocakta doğum yaparsak haziranıda çıkarırız
çok müjdelisin arkadaşım müjde verenlerin çok olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…