2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ehehe ah bu kocalar ben de kızıma hamıleyken adını eylül koymak ıstıyordum eylül eşim içinde benım içinde

çok özel bi ay :) ve kızımın doğum tarıhıde eylüle tam da eısmın doğum gunune denk gelıyordu

ama ben eylül koyalım dedikçe eşim yok mart yok şubat dedı neyse dedım o zaman şevval koyalım bak

şevval tam eylule denk gelıyo dedim yok şaban koyalım şaban kızım geel dedi bu seferde ahhh sabır küpü oldum sabır

bENİM DOKTORUm kesinlikle yasakladı canım. bEN DE dipleri siyah, ortaları sarı dolaşıyorum. Bebek doğduktan sonra alerjik reaksiyonlara sebeb oluyormuş. O yuzden kesınlıkle yasakladı doktorum bana..

bENİM DOKTORUm kesinlikle yasakladı canım. bEN DE dipleri siyah, ortaları sarı dolaşıyorum. Bebek doğduktan sonra alerjik reaksiyonlara sebeb oluyormuş. O yuzden kesınlıkle yasakladı doktorum bana..

ben bu mucizevi olayın bu kadarda dış etkenlerden etkilendıgıne ınanmıyorum ama insan yıne de korkuyor bende lazer epilasyon yaptırıyordum bıraktım ama mantıken bişey olmaz gıbı gelse de canım doktorum OLMAZZZZZ diyince kaldı öle.

ya ben cinsiyetini çooook merak ediyorum 25ni beklemeden gitsem öğrenebılırmıyım acaba?bide eşim erkek çok istıyor kız olursa sevmezse benim miniğimi diye korkuyoruminanılmaz duygusal oldum geçen oturdum buna ağladım kendıme gıcık oluyorum herşeye zır zır durumdayım normalde hiç böle değildim.annem hep derdi anne olunca anlıcaksın benı dıye ben şimdiden onu anlıyorum hatta şimdi bi de buna ağlıcamallahım hormonlarıma akıl fikir ver

Bana artık boyatabilirsin hiçbişycik olmaz dedi DR ama düz boya olmasına ragmen tırsıyorum...Zaten eşim de benden çok ne olur ne olmaz asla boyatmıcan doğsun öyle dio..Napalım bende bekelemeye karar verdim.Benim yanlarda azcık beyazlarım var belli yine ama tam tepemde ki bi bölgede bir tutam beyazlık var ve çok belli oluyor.Yaşımla deil de çocukluğumdan beri var.Şimdi genelde o kısma saçımla kapatmaya çalışıyorum toka getiriyorum üzerine...

Hayır canım bakılmadı kromozomlarımıza amniyoda esasında bişey çıkıcağını düşünmüyorum ama riski ürkütüyor beni bende pzt. gitcem ozaman konuşacağız tekrar muhtemelen 3 lü yü 4 lüyü isteyecek ama ikili diğerlerine göre daha hassas dediği için acaba ikiliyimi baz alacak diye düşünüyorum ayşe ya birde şu lekelenme olayım bitmedi benim özellikle istirahat sonrası bir günlük pedin yüzeyini dolduruveriyor bir anda ama kahve telvesi gibi bugün biraz daha açıldı sarıya doğru döndü rengi senin lekelenmen ne alemde
belki lekelenmem olmasa daha iyi hissedeceğim kendimi..

Ya her Dr nedense değişik söylüyor.Bende lazere gidiyorum 4.seansa gidicem başta beri Dr ilk haftalarda daha sormuştum oda çene bölgem için yani tabiki gidebilirsin hatta genital bölgen için bile lazer yaptırabilirsin dedi.Ve kendiside hamileyken genital yaptırmış lazerle.Lazerin etkileyeceği kısım derinin 1 mm altına kadar bişiy dedi ve kesinlikle bebeğe etkisi yok dedi.O yüzden her ay gidiyorum ve şükür bi yan etsiki olmadı hamileliğime.Şuan genital bile düşünüyorum.Doğuma kadar kolaylık olsun die :)

Ben de tam tersi düşünüyorum canım. Çünkü günümüzde soluduğumuz hava bile temiz değil, yediğimiz içtiğimiz herşey hormonlu ve bu yüzden dıştan gelecek herşeye dikkat etmek gerekiyor. Lazer epilasyonu hamile kalmayı düşünmeden 6 ay önce, lazarciler yapmıyor. Ben de başlamak istemiştim bna görüşmeye gittiğim lazer epilasyon yapan yer söyledi. Dikkat etmek lazım.

Canım benım haftada bıkere kahverengı leke şeklınde oluyo o kadar sonra pat dıe gecıo
anlamıyorum haftada bıkere goruyorum bır gunde değil yani...hemen gecıo progetsanı kullanıorm ama
progestan kullanıomusun sen ? benım ıkıncı gebelıgımde öle çok olmustu kı ama 16 hafat bıterken ufak ufak
gecmıstı...senınde gecer canım kahverengıyse bence hıc korkma bişey olmaz.

ınsallah uclu ve dörtlünde de sorun cıkmaz canım amnıyo kararını gene siz verıceksınız tabıı ama
testlerıdne sorun cıkmazsa hıc dert etme canım benım ınsallah bılıosnkı o testler rısk hesaplaması
illa bişey olcak die bişey yok sağsalim gelır ınsallah bebegın / bebekelrımız...

bende ilk hamıle kaldıgımda kız mı ıstıosn erkek mı dedım hayırlısı olsun önemli diil dedi
kız olsa sever mısın dedım tabıı kı sevrım ne demek dedi ama erkek olursa
dahamı cok sevınrsım dedım alakası yok dedi yok yok sen ben üzülmeyım dıe öle söluosn deıdm yok aşkım valla farketmıo
sağlıklı olsun dedi hayır yalan söyluyosunm dııp adamın üzewrine gidip kavga cıakrmıstım o da hasbinallaahh deyip gene
benı o sakınleştirmişti canım bence bu suankı duygusallıgımızdan kaynaklanıo kız da olsa erkekde olsa çok seviceekk
görüceksinn anne oldugun ve hassas oldugun ıcın böle düşünüosun su an

kızkardesım sölemsıtı hatırlıyorum yegenıme hamıleyken kısme sevemz dıe korkuodm mıllet benım bebegımı nıe sevsınkı
diodum ama sonra herkes sevdi herkes herseyı gibi sevdı çok mutlu oldum demsıtı her hamış yasıo bunu :)

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Hiç rastlamadım konuşmalarda ama, enfeksiyon testlerini yaptıranlar var mı? Benim doktorum hamileliğimin ilk haftalarında yaptırdı. Rubella ve çocuk hastalıklarına karşı bağışıklığım çıktı. Ama toksoplazmaya karşı bağışıklığım yok ve hamilelik sürecimde buna çok dikkat etmem gerekiyormuş. Çiğ her türlü şey yasak, kıyamaya bile çıplak tenle dokunamıyorum. Bir de en çok kedilerden geçiyormuş. O yüzden kedilerle de temasım yok.

Siz bu testlerinizi yaptırdınız mı? Benim hamilelik sürecinde tekrar edilecek bir kere daha.

benim doktorumda 7 haftalıkken yaptırdı efeksıyon kızamık hepatıt kan sayımı vitamın taraması daha bır sürü sey.ozaman bişey cıkmamıstı.fakat şuan sarı akıntım var ama kaşıntı koku vs yok kontrolde sorucam bıdaha yapar belkı.

Ben yaptırdım canım maşallah hepsine bağışıklığım çıktı :) işyerinin bahçesinde çok tatlı yavru kediler var ama yine de korkudan onları bile sevemiyorum :) sebze meyveyi de sirkeli suda bekletip ye. Topraga dokunursan sonrasında elini yıka.

ben kaçtım herkse hayırlı akşamalr :)

canım ben de yaptırdım ama doktorum bana özellıkle şöle yapma ete dıkkat et demedı

genel olarak salam sucuk iyi pişmemiş et yemememi söyledi zaten toksoplazmaya karsı

bagısıklık öle kolay kaznaılan bişi değil diye bılıyorum hamıleyken de hamılelık dısı da dıkkat edılmesı lazım bir de

aynı testı 28 hafta cıvarlarında da yaptırman gerekıyo unutma...bazı doktorlar atlıo ama ciddi bi mesele

Son düzenleme:

ya bırde kedıden değil kedı dıskısından gecıyo arkadasımın kedısı var evde köpeğide var

hamıleyken bi sorun olamdı tabıı aşılı olmaları da önemli oalbilir bilemıyorum

Yahu kızım sen ne hamarat bı hatunsun bayıldım bloguna tam benlik bişey süpersin valla.bundan sonra takipcinim benden kurtuluş yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar benimde bir sorum var..biz hamilelikte aşı olacakmıyız..hangi aşı ve ne zaman? bilgisi olan var mı?

ya bırde kedıden değil kedı dıskısından gecıyo arkadasımın kedısı var evde köpeğide var

hamıleyken bi sorun olamdı tabıı aşılı olmaları da önemli oalbilir bilemıyorum

Biliyorum canım ama olsun riske atmaya değmez sonuçta altı ay da kediler şefkatimden mahrum kalsınlar :)

aynen canım katılıyorum bende doruk melike hanıma gidiyodum en son eşim tartıştı bıraktık her gittiğimde bkeliyodum şimdi şevkete geçtim valla gittiğim içeri giriyorum doruktan daha ii oraya devam edicem pembe mavi nedret hanımada tedavi için gitmiştim tahlilleri çok yüksek tutuo muayne ücreti zaten çok onun için onuda bıraktım ama şimdi şevketten memnunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…