2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selam Ocak anneleri Mısır patlaması gibi cinsiyetler tek tek belli oluyor ne güzel :KK66:neden bu cinsiyetler sonradan değişiyor emindegilse neden söyleyip aileyi uzuyorlar ben 2farklidoktordan duydum ama valla haftaya başka bir doktora gidicem Aysecim sana ne diyebilirim diye düşünüyorum ama bir şey bulamıyorum umarım bebeğin tüm doktorları yanıltıp sapasaglam kucağına alırsın sevgiler.3lu test haftam ama doktorum gerek görmedi hepimize sağlıklı günler dilerim

sultancim yazmış vala bende çok sevındım super olur 2.dönem okulu kapatır seneye 1.donemde ucretsize ayrılırım bebğim 13aylık oalna kadar çalışmamış olurum:) hayalı bıle süperr
:KK49:

sultancim yazmış vala bende çok sevındım super olur 2.dönem okulu kapatır seneye 1.donemde ucretsize ayrılırım bebğim 13aylık oalna kadar çalışmamış olurum:) hayalı bıle süperr

aynen öyle düşünüyorum ayrıca haber kalllarıda tek tek söylüyor bu kürtaj yasasıyla birlikte çıkacakmış.doğuma 6 ay var ya kesin çıkarrr ayyy çok sevindim....

Kızlar ikinci gebelikte tetanoz aşısını birinci gebelikte yaptırdıysanız gerek yok diye biliyorum birde eğer erken doğum riskiniz varsa tetiklediğini duymuştum o yüzden ben yaptırmıycam.enfeksiyon testlerine gelince özellikle toxoplazma kedi dışkısından ve çiğ etle temastan bulaşıyor sadece kedilerden uzak durmak gerekmiyor mesela yeşillikleride iyi yıkamak sirkeli suda bekletmek gerek çünkü malum kediler heryerde:)
tetanozun bellı bır omru var ,ılkokulda olurduk 1 ve 5.sınıfta, yanı 4yıl sonra yenısı vuruluyor 4yılda 2.gebelıkse haklısın

tetanozun bellı bır omru var ,ılkokulda olurduk 1 ve 5.sınıfta, yanı 4yıl sonra yenısı vuruluyor 4yılda 2.gebelıkse haklısın

Kimseyi yanıltmayım ama ilk gebeliğimde aşı olurken bundan sonraki gebeliklerinde yaptırmana gerek yok demişlerdi.Ozaman da iki doz yaptırmıştım benim erken doğum riskim olduğu içinde tekrar yaptırmayı düşünmüyorum o yüzden benim durumumda olan varsa ayrıntılı bilgi alsın derim.

Doğum ve süt izni artacak

Çalışan annelere doğum sonrası verilen 8 haftalık ücretli izin 6 aya çıkarılacak ve süt izninin 2’nci 6 aylık döneminde verilen süt izni süresi 1.5 saatten 2 saate çıkarılacak. Çalışan ve çocuk sahibi olan annelere kreş yardımı yapılacak, çocuk yardımı artırılacak. Kadının iş ve aileye uyumunun sağlanması için evden çalışması da önerilecek. Anne Dostu Hastane Programı yaygınlaştırılarak mahremiyet beklentileri karşılanacak, hijyen ve konfor standartları yükseltilecek.

önümüzdeki 2 ay içinde görüşmeler karara bağlanacak :))) ayyy nasıl sevindim ya

Doğum ve süt izni artacak

Çalışan annelere doğum sonrası verilen 8 haftalık ücretli izin 6 aya çıkarılacak ve süt izninin 2’nci 6 aylık döneminde verilen süt izni süresi 1.5 saatten 2 saate çıkarılacak. Çalışan ve çocuk sahibi olan annelere kreş yardımı yapılacak, çocuk yardımı artırılacak. Kadının iş ve aileye uyumunun sağlanması için evden çalışması da önerilecek. Anne Dostu Hastane Programı yaygınlaştırılarak mahremiyet beklentileri karşılanacak, hijyen ve konfor standartları yükseltilecek.

önümüzdeki 2 ay içinde görüşmeler karara bağlanacak :))) ayyy nasıl sevindim ya

ayyy süper haber keşke başka bişey dileseymısım gecen kürtaja kafa yoracaklarına doğum iznini arttırsınlar demiştim sesimi duymuslar.ee ben ozaman 2 yılda bır doğururum:p

canım ben kadıköy hasanpaşadaki universal hospitala gidiyorum doktorumdan çok memnunum çok ilgili ve her soruma cevap veriyor.(bazıları saçma sapan olsa bile :) )ikili testi orda yaptırdım pazartesi günü 42 lira muayene +51 lira ikili test uygundu fakat 3lü 4lü çok pahalıymış zaten sonuç iyi çıkarsa inşallah onları yaptırmayı düşünmüyorum bir aksilik çıkmazsa doğumuda orda yapmayı düşünüyorum

kızlar ben bu iki 3lü vs testleri yaptırmayı kabul etmedım etrafımda cok kışi mağdur oldu yanlış tanı konuldu dıye.ve güvenirliği düşük dıye yaptırmadım boşuna gerilicem vs dıye yanlışmı yapıyorum acaba?yanı sonucta hıcbıseyın garantısı yok doğuma kadar hersey normal gıdıp dogum anında bi sakatlık da olabılır allah korusun.cok mu kadercıyım:)

kızlar ben bu iki 3lü vs testleri yaptırmayı kabul etmedım etrafımda cok kışi mağdur oldu yanlış tanı konuldu dıye.ve güvenirliği düşük dıye yaptırmadım boşuna gerilicem vs dıye yanlışmı yapıyorum acaba?yanı sonucta hıcbıseyın garantısı yok doğuma kadar hersey normal gıdıp dogum anında bi sakatlık da olabılır allah korusun.cok mu kadercıyım:)

maalesef kaderci olamayacağımız bır konu, çocuğumuz sağsağlim doğarsa inşallah boşa yaptırmışım vb derız ama ya kotu bişi olursa, bazı hastalıklar doğar doğmaz tespit edilemiyor oysa hemen mudahale edilirse çok daha iyi sonuçlar alıyorlar.. Allah hiçbırımıze dert vermesin sağsağlım gelsınler inşallahh

kızlar az önce haberlerde dinledim doğum sonrası ücretli izin 6 aya çıkmış...çok mutlu oldum ya :)
Aaa ben duymadım canım ya süper olur oncesi 2ay sonrası 2ay çok az oncesinden 5hsfta sonraya ekleyebiliyorduk ama o 5 hafta yani32 33. ..37ye kadar çalışmak çok zor oluyor 6 ay hayal gibi

ayyy süper haber keşke başka bişey dileseymısım gecen kürtaja kafa yoracaklarına doğum iznini arttırsınlar demiştim sesimi duymuslar.ee ben ozaman 2 yılda bır doğururum:p

valla benimde bi kaç tane daha doğurasım geldi okul açılınca 9 aylık olur inşallah

merhaba arkadaslar bugun kontrolden geldim ve bebegimin cinsiyetini ögrendimmmmm bebisim oglan olcakmissss ins saglikla kucagima alirimmmmm herkese saglikli bebisler diliyorummm

Aaa ben duymadım canım ya süper olur oncesi 2ay sonrası 2ay çok az oncesinden 5hsfta sonraya ekleyebiliyorduk ama o 5 hafta yani32 33. ..37ye kadar çalışmak çok zor oluyor 6 ay hayal gibi

Araştırdım,bulamadım böyle bir haber. Sanırım ÜCRETSİZ izin 6 ay oldu doğum izninden sonra..

canım ben kadıköy hasanpaşadaki universal hospitala gidiyorum doktorumdan çok memnunum çok ilgili ve her soruma cevap veriyor.(bazıları saçma sapan olsa bile :) )ikili testi orda yaptırdım pazartesi günü 42 lira muayene +51 lira ikili test uygundu fakat 3lü 4lü çok pahalıymış zaten sonuç iyi çıkarsa inşallah onları yaptırmayı düşünmüyorum bir aksilik çıkmazsa doğumuda orda yapmayı düşünüyorum

Canim benim cok saol ilgin için banada cok yakın yarın bı arayıp randevu durumunu sorayım.tekrar teşekkürler.

Aslında çok mantıklı yazdıkların bende öyle düşünüyordum kizimdada yaptirmamistim daha dogrusu o vakit umredeydim zamanıda geçmişti cok şükür bebegim sağlıklı doğdu.ama bu sefer doktorum istedi bende karsı gelmedim bakalım hayırlısı icimi ferah tutuyorum Allah'ın izniyle bişeyler çıkmaz.

merhaba arkadaslar bugun kontrolden geldim ve bebegimin cinsiyetini ögrendimmmmm bebisim oglan olcakmissss ins saglikla kucagima alirimmmmm herkese saglikli bebisler diliyorummm

Gözünaydın Canim ne mutlu sana merakında gitmiştir oh gelsin simdi yakisikliya güzel ciciler.darisi benim basıma inşallah.

X