2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Dibe vuruyorum...
Evliliğim çatırdıyor ve ben hamileyim.
Tükeniyorum!
Belki hormonların etkisiyle oldugundan daha büyük görüyoruz sorunları
Konuşarak duzeltirsiniz ins canım bazen bir süre ayrı kalmakta iyi geliyor
Allah yardımcın olsun

Ayşecim çok üzüldüm bende 2bebek kaybettim acısını biliyorum
Ama ins bu sefer alacağız bebeklerimizi kucağımıza
Dr larda bir yere kadar herseyi bilemezler rahmi olmayan Kadin hamile
Kalabiliyorsa demekki herseye tibbi olarakta yaklaşmamak lazım
Kaynanamin kan grubu negatif normalde kan uyuşmazlığı olması iğne yapılması lazım
Ama onun 5 cocuğu var hastane yüzüde görmemiş doğacaksa yasicaksa ömrü varsa
Herseye rağmen yasar gunü yoksada sapasaglam denilen bebekler yasamaz
Ben kadere inananiyorum ins güzel seyler yazılıdır

Son düzenleme:
kızlar merhaba dün bugun ıcın ıkılı teste gidecegımı söylemsıtım gıttım..ne yazık kı gğzel haberle gelemedım :KK43:

perinatolojıdekı dr daha oncede kayıplarım oldugu ıcın ıkılıden cok genel bi tarama yaptı dopler ile de inceledi bebegımın ense kalınlıgı normal bebgım çok ıyı ve hıcbı anomalısı yok

yalnız plasentada bebegı besleyen damarlardan bırısınde ters akıntı varmış :KK43: doktorun ancak kromozom anomalisi oalbileceğini söyledi ve benı genetıge sevk etti genetıge gıttım

dokto eskı tahlıllerıem belgelerıme baktı uzun uzun konsutuk...bu ters akıntı meselesi krozom anomalisi yuzunden vıtamın eksıklıgınden kan bozukluklarından veya genetık

sorunalrdan olsuabılır....bız kromozom acısından ıncelıycez...bu sorunu düzeltemeyız ne yazık kı dedi ben de ama gebelıkten önce bılseydım

tüp bebek pgt yontemı ıle kromozom ayrıstırması yapıp sağlam bebek yerleştiridiınız dımı deıdm evet bak sen bılıyomussun dedı ben zaten bılıyorum arastırdımda ama bana

kromozom bozuklugu olsa otopside cıkardı dedıler dedım doktor da bebegını kormozom acısından ıncelememısler ıncelemsı olsalar yazardı dedi..bile bile lades yanı e şimdi ne olucak dedım

sende veya esınde kromoozm bozuklugu cıkarsa amnıyosentez yapıcaz bebekde de var mı varsa ne derece onu ıncelıcez ona göre konsuucaz dedi....

bu ters akıntı ne gibi sorunalr olusturur dedım...gelısım gerlıgı yapar bebek beslenemediği için kalib dururu bebek kaybedılır yakın takıp yapılmalı ve doğarsa yaşar haftaalkrına

gelince premature de olsa sezeryan ile bebek kurtarılır ama o zamana kadar dayanamazsa maalesef yapacak bişey yok dedi :KK43: :KK43: :KK43:

yani hıcbıseyın keısnlıgı yok su an....bebegımın her an kalbi durabılır...veya az beslenmesıne rağmen dayanıp son zamanlaar geledebilirmiş...

bugun hiç böyle bişey beklemıyordum....kan pıhtılaşma sorunumun bebegı etkılemedıgını sölediler fakat besleyen damar tek olunca en ufak pıhtı bile sorun oluyomuş

kızlar ne olur bana dua edin bebegım güçlü olsun dayansın bu acıyı kaç kez dha ayaşıycam bılmıyorum sabahtan beri ağlıyorum ne yapıcam bılmıyorum :KK5: :KK5: :KK5:

ayşe yazını gözlerim dolarak okudum.ve çoook üzüldüm sen hep pozitif birisin ve pozitifliğin minik yavrunu kurtaracak biliyorum..biliyorsun ki ben de iğne kullanıyorum pıhtılaşma olduğu için.daha önce ki bebeğinin genetiği incelendi mi?kromozom sayısı tespit edilmeliydi.iğneyi sana neye göre verdiler tam genetik araştırma yapılmış olması gerek ki iğne kullanımına başlamalısın.bu incelemenin yapılmadığından eminmisin?belkide bu sorun diğer beğindede vardı ve o 7 ay yaşamış
senin durumunu benim bir tanıdıkda yaşamıştı.bebeği 5 buçuk aylıkken alınmış ve yaşadı şimdi 1 buçuk yaşında tosun gibi bir oğlancık diyorlardı.5 aylıktan itibaren hastanede kaldı doktoru ankaraya sevk etmişti.bebeğin kalp atım hızı kontrol altına alınıp mucizesi yaşadı 5 buçuk aylık bir bebek hayata tutundu.sen diğer bebeğinin 7 aya kadar yaşadığını söylemişssin.neden buda yaşamasınki?????

Dibe vuruyorum...
Tükeniyorum!

canım hayır böyle düşünme

bu yuvayı siz kurdunuz çatırdıyorsa da ancak siz düzeltebilirsiniz

ne olur kötü düşünme hamılelık sırasında erkekler korkudan heyecandan aşırı tepkıelr verebılıyorlar

belkı bu yuzden bazı sorunalr yasıyorsunuzdur...dilerim halledersiniz canım dua edicem sana :KK43:

mide kasılmaları yaşıyorum. midede ciddi bi yanma bagırsaklarda sürekli şişkinlik öldürcek beni. yemesem daha rahatım o denli yani. kendimce çözümleri denedim ama hayırlısı bakalım nasıl gidecek bu durum

canım düzenli ve hafif beslenmeyi denedin mi ? örneğin sabah domates salatalık ekmek süt içemıyrosan portal suyu gibi

arada meyve veya sevdiğin hafif bişey yoğurt mesela

öğlen salaata veya çorba ile çavdar ekmeği

akşam salaata çorba gibi çorbada yayla çorbası veya şehrıye gıbı hafıf çorbalar olabilir...bulantın var mı ne derecede

bir de reflü başlıyor olabilir doktoruna dansıtın mı gaviscon veya rennıe duo tarzı şuruplar ile 1 haftada rahatalrsın bence

gavisconu hamıleler kullanabılıo ama doktoruna sormadan kullanma sakın

ayşecim gün doğmadan neler doğar hiç üzülme canım rabbim yardımcın olsun ben inanıyorum bebişin seni bırakmıcak sağlıkla kucağına alıcaksın inşallah nasipse aynı pgün anne olucaz ve o zamanda sana yazıcam gün doğmadan neler doğdu

kızlar hepimiz birer yasin okuyalımmı ayşe ve bütün sıkıntıda olan arkadaşlarımız için kendi bebişlerimiz için dua edelim hadi bakalım kaçtane topluyabilcez

canım ınsallahh ınsallah sağlıkal büyür de alırız ıkımızde kucagımıza...

güzel fikir sadece benım ıcın değil topiğimizdeki tüm hamişler için okuyalım canım isteyenelri liste yapıp takip eder misin

ben ne kadar gerekrıse okurum :)

günaydın cnm bugün daha iyi olmana sevindim. sen içini ferah tut bebişde iyi olsun. pıhtılaşma topiğinde hamile bir arkadaş cemocandı galiba dün bebeğindeki durumdan bahsetti bi baksana senin anlattığına benziyor gibi emin değilim belki faydanız olur birbirinize.

sağol canım gercekten ıyıyım bugun :) hemen bakıyorum canım belkı de benzer sorunalrdır....

kızlar yasin okucaklar yazarsanız ona göre not edelim kim ne kadar okuyabilirse 500 tamamlamaya çalışalım

bütün topikteki arkadaşlarımız için

bitanemmmm hiç kötü düşünme herşey yolunda sen bakma o doktorlara onlar herşeyin hep en kötüsünü düşünür zaten hiçç bişe olmucak bebeğine hep beraber kucağımıza alıcaz güzel doğum hikayelerimizi paylaşıcaz :))) sen pozitif bi insansın ve lütfen böle olmaya devam et sen nekadar iyi olursan bebeğinde okadar iyi olucak o sana sıkı sıkı tutundu ve içinde günden güne büyüyo kocaman olucak :)) ayşe kaçırdıysam kusura bakma cinsiyeti belli oldumu ?

kızlar yasin okucaklar yazarsanız ona göre not edelim kim ne kadar okuyabilirse 500 tamamlamaya çalışalım

cnm bende okuyabilirm bi zamanı varmı ne zamana kadar tamamlıcaz eşim oruç tutmaya ve akşama kadar uyumaya başlıcak benimde bol bol zamanım olucak bol bol okuyabilirim meryem suresi ve yusuf sureside okuyalım bebeklerimiz için :))

günaydın annişler ve kuzuları :KK16:

ah kapalı kapılar ardında ne dertler var kimse bilmez bazen de bize aman ne küçük denen dert karşımızdaki için dağlar kadar gelir ben ilk bebeği kaybettiğimde burda bi kiracı bayan vardı 8ci bebeği kaybetti okadar rahattıki neolacak ben 8tane kaybettim diyordu şok olmuştum ve ben renklide ağlarken insanlar kanser teşhisleri duyuyordu kızıyordum kendime ama oda benim derdimdi

bide büyük sorunumuz yok ama çalışıp kendim kazanırken bianda işsiz ve eşimin ailesiyle sorunlu kalmıştım ve dünya kadar kilo alıp herşeyden elimi ayağımı kesmiştim ve o bebek tam beklemezken bana umut olmuştu artık değişmek istiyodum ve bebeği kaybedince çok ta intizar etmesemde Rabbime bile küsmüştüm namazı ve okumayı bırakmıştım ama o bizden umudunu kesmiyor rabbim acıları unutturup tekrar neşeyi umudu veriyor ki sadece istediği ona inanmamız yoksa namaz oruç zaten insanlara faydası sayılmakla bitmiyor okuyalım derseniz çoğu topikte butip listeler yapılıyor katılmak isteriz bebişimle ve umutları tüketmeyin kucağımıza alıp bize bi gülümsediğinde kaynana koca aile herdert bu dertmiki diyeceğiz maddiyat zor okunuda bişey denemez ama bereketli gelecek kuzularımız hem daha ilk aylarda bizim kuzu babasını tekrar izmire aldırdı gece 1 2 de gelen adam 9 10 evde :KK34:

Dibe vuruyorum...
Tükeniyorum![/QUOTE

bizim yerimizde olmak isteyen o kadar çok insan var ki fesleğen.çatırdayan bir şeyler varsa içindeki o çatırdamaları durduracak minik ama çok güçlü bir neden sakın unutma.ben hiç unutmuyorum ve içimdeki güçten hep destek alıyorum.kim nederse desin ne yaparsa yapsın tükenmiyorum tükenmeyeceğim...

kızlarr bugün doktora gittim aslında randevum 1 eylüldü ama bu hafta ağrım çok oldu bide mantar ve idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğimi düşündüğüm için randevumu bugüne aldım iyide oldu oğluşumu gördüm :)) doktor baktı krem ve tek saferlik bi toz verdi herşey yolunda Allaha şükür ama bizimki çok uykucu yaaa hep uyuyo doktor sallıyo dönsün diye bi dönüyo sonra uyumaya devam inşallah doğuncada uyku sorunu yaşamayız sıpadan :)) bu arada doktor kesin erkek dedi ayşecim eklermisin oğluşum oluyo benim :)) aklımdaki bütün soruları sordum iyiki gitmişim içim rahatladı bi sonraki randevum 18 agustosta bayramdan önce görüp oğluşumu tatile gidicem inşallah bide 4 lü testi yapıcak doktorum he bu arada 2 li testinde sonucunu götürdüm herşey normal Allaha şükürrr :))
kızlarr bu hafta çok gelemedim kızmayın nolur akşam eve kendimi zor atıyorum sonra yemek ve uyku ama hepinizi ayrı ayrı çok çok özledim :))

kızlar benim bi sıkıntım var kalçamda ve kasıklarımda sanki bıçak saplarmışcasına ağrı var dün akşam çok oldu ama genelde 1 - 2 sn sürüp geçio sizlerdede yaşanyan varmı yoksa doktoramı gözükmeliyim

canım kasıaklrıdma benımde oluyo ama çok normal doktorumda sölemsıtı yazmsıtım bebek hareketlendiği için bız tekme

hıssedemesekte onalr hareketleriyle rahmı kasıp böyle batmalara sebep olabılıyoalrmış :) ama kalçandakı nası bi ağrı bilemedım

istersen bi doktoruna danış o konuda :S

Ayşeciğim dualarım seninle, inşallah sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alırsın..

Allah razı olsun canım ınsallah hepimiz sağlıkla kucakalrız :)

ayşe yazını gözlerim dolarak okudum.ve çoook üzüldüm sen hep pozitif birisin ve pozitifliğin minik yavrunu kurtaracak biliyorum..biliyorsun ki ben de iğne kullanıyorum pıhtılaşma olduğu için.daha önce ki bebeğinin genetiği incelendi mi?kromozom sayısı tespit edilmeliydi.iğneyi sana neye göre verdiler tam genetik araştırma yapılmış olması gerek ki iğne kullanımına başlamalısın.bu incelemenin yapılmadığından eminmisin?belkide bu sorun diğer beğindede vardı ve o 7 ay yaşamış
senin durumunu benim bir tanıdıkda yaşamıştı.bebeği 5 buçuk aylıkken alınmış ve yaşadı şimdi 1 buçuk yaşında tosun gibi bir oğlancık diyorlardı.5 aylıktan itibaren hastanede kaldı doktoru ankaraya sevk etmişti.bebeğin kalp atım hızı kontrol altına alınıp mucizesi yaşadı 5 buçuk aylık bir bebek hayata tutundu.sen diğer bebeğinin 7 aya kadar yaşadığını söylemişssin.neden buda yaşamasınki?????

canım ınsallah cidden gayet sakinim ve bebegime ınanıyorum...benım kaybetıgım bebegıme otopsi yapılmsıtı kordonda velementöz
insersiyon gözlenmıstı bebek de bi anomali yoktu...ben bunu daha once sordum kromozom sorunu olmasın diye bana demsıtı kı o zmanakı
dr kromozom sorunu olsa otopside cıakrdı dün genetıkcıde dedı kı kromozom acısından ıcnelenmsı olsa negatıf dahı olsa otopside yazardı
ama kromozom acısından bebegını ıncelememısler dedi....benım pıhtılaşma bozuklugum tesadüfen safra kesesi ameliyatı olacagım zaman
farkedıldı ve bebegı bu yuzden kaybetıgımı öne sürdüler...ayrıca pıhtılaşma bozuklugum agır değil bunu bılıyordum 677 hafıfı bi mutasyon
genetık tahlılelrım yapıldı ama pıhtılaşma tahmını uzerınden yapıldı...clexanı kullanıyorum cunku az d aols apıhtılasma sorunum var bir de
faktör 10-11 ve anti trombin değerim düşük...bunalrda pıhtılaşmayı arttırıyorlarmış...

yine de dün perinat. uzmanı bence clexana gerek yok dedi...ama genetıkle gorusurkende genetıkcı aslında bebegı besleyen ıkı damarda
çalışsa evet clexanı kullanamsanda olurdu derdim...ama bebegın bir damarı ters akıntı yapıp bebegı beslemediği için tek damarda herhangı
bi tıkanma olmaması ve kan akısının iyi olması ıcın celxane kullanman şansını arttırır dedi canım...
evet dieğr bebegım eğer böle bi durum odlugu bılınseydı ve yakın takip edilseydı 7. ayda erken doğruetualrarak yasması sağlanırmış
ama bilmıyroduk işte...bu sefer ınsallah dayanrısa erken bi şekilde doğurtulucak canım bakalım hakkımızda hayırlısı olsun....

Ayşecim çok üzüldüm bende 2bebek kaybettim acısını biliyorum
Ama ins bu sefer alacağız bebeklerimizi kucağımıza
Dr larda bir yere kadar herseyi bilemezler rahmi olmayan Kadin hamile
Kalabiliyorsa demekki herseye tibbi olarakta yaklaşmamak lazım
Kaynanamin kan grubu negatif normalde kan uyuşmazlığı olması iğne yapılması lazım
Ama onun 5 cocuğu var hastane yüzüde görmemiş doğacaksa yasicaksa ömrü varsa
Herseye rağmen yasar gunü yoksada sapasaglam denilen bebekler yasamaz
Ben kadere inananiyorum ins güzel seyler yazılıdır

evet canım doğru diyuosun tıpda keısn diye bısey yok hem Allah ömür verdıkten sonra neler olur neler
ınsallah bızde kuckalıycaz bebekelrımızı....

annemde hamılelıkelrınde hep kanama yasamıs ama 3 çocugu da doğmuş ölü,kalbi duran yok
dediğin gibi nasib kısmet ve sınav bunlar...Allah ım sabır güç kuvvet evrsın hepimize

cnm bende okuyabilirm bi zamanı varmı ne zamana kadar tamamlıcaz eşim oruç tutmaya ve akşama kadar uyumaya başlıcak benimde bol bol zamanım olucak bol bol okuyabilirim meryem suresi ve yusuf sureside okuyalım bebeklerimiz için :))

ramazan sonu diyelim olurmu

kızlar bu okuma ve onun takibi içinde bi sAYfa açıverin bakalım raporları veririz hem ramazanda biz ev karularu bol bol okumuş oluruz inşallah çalışanların sıcakta pek hali kalmıyor hem kim ne okucak nekadar burda karışıp gitmez hem konu dağılmaz olarmı :KK34:

500 tane mı okuycaaz :) süresi ne kadar olucakk

bitanemmmm hiç kötü düşünme herşey yolunda sen bakma o doktorlara onlar herşeyin hep en kötüsünü düşünür zaten hiçç bişe olmucak bebeğine hep beraber kucağımıza alıcaz güzel doğum hikayelerimizi paylaşıcaz :))) sen pozitif bi insansın ve lütfen böle olmaya devam et sen nekadar iyi olursan bebeğinde okadar iyi olucak o sana sıkı sıkı tutundu ve içinde günden güne büyüyo kocaman olucak :)) ayşe kaçırdıysam kusura bakma cinsiyeti belli oldumu ?

canım evet en azından biliyoruz artık ve ilgilenıyorlar evet bebegım tek damarla beslenmesıen raghmen büyüyo gununden de ilerde :nazar:
genetıkcı dedı çok güzel bak umut var dedi...cinsiyeti özeldekı doktorum sölim dedi devlettekıde sorsam sölüodu ama eşim
yanıdma değil diye öğrenmek ıstemedım canım sadistmıyım neyım :KK9: merak edıyorum valla ben de :KK70: pazartesi olmadı salı
kendı doktorumla gorusmeye gıdıcem o zman baktırırım :) ben ıyıym bebegımde ınsallah ıyı olur :)

Günaydın kızlaaar diyordum tam ama benden başka kimse yok burada cumartesi oldugu ıcın sanıyorum :)

neyse ben de siz gelene kadar işlerimi toparlayım :)

canım benim günaydın sana da.. seni böyle neşeli, enerjik ve gülümsemeyle görmek ne kadar güzel:) ne garip, görmesek de birbirimizi mesajlardan anlayabiliyoruz ruh halimizi, güçlü bir kadınsın sen bunu hissediyorum, mücaedelecisin.. sen ve bebeğin kazanacaksınız bu mücadeleyi göreceksin bak, rabbimin de izni ile inşallaaaaaaahhh :))

X