2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım senin için ultrasonda ne dediler ? ikili testin çok ta güvenirliği yok % 80 diye biliyorum yani gerçekte riskli bir gebeliği temiz ya da risksiz bir gebeliği de riskli çıkartabiliyormuş

kokopeli arkadaşım mesajınızı bulamadım.ikili testler çokta itimat etmeyin.amniyosentezden önce keşke başka bir hastaneden testinizi yeniletseydiniz.benim bebeğime 1/50 demişlerdi yaşım 25 idi ilk doğumumda.ben ağla ağla.amniyosentez dediler biz eşimle başka hastanede yaptırdık ve meğer bir önceki doktor o sene amniyosentez için 500 tl istemiş yani para için bebeğime kıyacaktı.sonuç bir geldi 17355/1 düşün artık.çok takılma o yestlere....

arkadaslar sizi endiselendirdiysem uzgunum. korkmayin bu testleri ben cok iyi biliyorum. istatistikten de anladigim icin yanlis pozitif, yanlis negatif ve saire oranlarini ogrenip ona gore yorumluyorum. 1/110 mesela bir 1/1000 gibi iyi bir risk orani degil, genelde 1/250'den buyuk risk olunca test pozitif sayiliyor. ben de ilk ogrendigimde uzuldum ama sonra butun bu istatistiksel gercekleri dusunup ona gore bir yol cizdim. "Her sey bitti" moduna girmedim. Ayse'ye de bunu oneriyordum, sakince olabilecek guzel seyleri dusunsun.

Ben Amerika'dayim, buradaki saglik sisteminde testi degisik degisik yerlerde yeniletme diye bir sey yok, cunku analizi eyalette ayni merkez yapiyor. Testlerin dogru yapildigina guvenim tam. genetik danismanimizla pt. gunu gorusecegim, o zaman ikili testin detaylarini soracagim (ense kalinligini falan). Telefonda sadece bu oranlari soylemisti cunku. Pt. ayrica 4lu test icin kan verecegim, bu daha guvenilir bir test, daha guncel bir risk orani verecek bize. Onda da riskli cikarsa amniyosentez dusunecegim, kesin karar vermedim henuz. Ama amniyo yaptirsam da, hastanemdeki ekibe guveniyorum. Doktorlara guvenebilmek cok onemli, icimi rahatlatan ikinci unsur da bu. Kesinlikle zorla amniyo yaptirmak gibi bir tavirlari yok, sana secenekleri sunuyor ve secimi sana birakiyorlar. Oncelikleri para vs. degil, anne ve bebegin iyiligi. Turkiye'de bundan emin olmak cok zor!

kayra 25 yas icin 1/50 yuksek bir risk, testi tekrarlamakla iyi etmissin.

lierac mı mustelamı hangisi daha iyidir sizce kızlar belliki ben bir hayli çatlayacagım.bebeğim sağlıklı olsun daha öenmli birsey yok tabiki ama yinee dikkat etmeli daha çok grnciz sonuçta

Kızlar hepinize tek tek yazmaya çalıştım beni o kadar sakinleştirdiniz ki Allah hepinizden razı olsun...
şimdi hastanedekınden daha ıyıym bebegım iyi ve büyüyor ve hatta önde gidiyor :nazar: inşallah böyle devam edicek ve kucagıma gelicek :nazar:
ben buna inanmalıyım dua etmeliyim şükretmeliyim Allah ım güç versin...hepimize.

Salatı tefriciye konusunda ise haklısınız yıllardır arkadaşalrıma okudum ama hiç kendıme okumamsıtım
eğer okumak ısteyen varsa bana özel mesjala ulaşabilir şimdiden hepinize teşekkür ederim...

Bu zamana kadar cok sıkıntı yasadım ama buradaki (diğer topikelrde de ) tüm arkadaşlar dualarıyla tavsıyelerıyel koştular hemen
herseyı tek basına aşmak daha zor olurdu sanırırm....

Ayşe gerçekten zor bir durum. Ama Allah 'Ol' derse olacak biliyorsun değil mi. Sadece senin için değil bizim içinde geçerli bu.
Ağla rahatla ama lütfen kendini harap etmemeye çalış. Çünkü onlar bir şeylerin yolunda gitmediğini anlıyorlar... Etkileniyorlar bizden.
Rabbim sana ve cümlemize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin ve imtihanını da bitmiş eylesin inşallah.

amın canım cumlemıze ınsallah rabbım ol derse olacak elbet sımdı daha ıyıyım eşimle konsutuk düşündüm toparlandım

bebegım güçlü durmalı ama bunu önce öğrenmeli ben de güçlü olmalıyım Rabbım yardımcımız olsun....

ayşecim çok çok üzgünüm.. çok üzülerek okudum yazdıklarını.. bugün hep aklımdan geçtin biliyor musun, bu kız nerde hiç yazmadı diye.. hem de birden daha çok defa yani telefonun olsa arardım o kadar söylüyorum. demek sen bunlarla uğraşıyodun kıyamam sana.. allah sabır ve güç versin canım ne desek boş biliyorum senin için.. ama senin imanın çok güçlü benim anladığım kadarı ile, allah sevdiği kullarını denermiş ama kaldıramayacağı yük de vermezmiş. şu mübarek cuma gününde dua ediyorum senin için. allahım her türlü aksiliğe rağmen bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin sana.. bu talihsizliklerin de bacağını kırmış ol böylece. dualarımız seninle inan buna. biz burda bir aile gibiyiz artık, bak seni merak bile ettim bugün. giderek daha da bağlanacağız birbirimize sanrım öyle hissediyorum. üzüntüleri de sevinçleri de beraber paylaşacağız. inşallah iyi haberlerini bekliyor olacağız biz.. allahım yar ve yardımcımız olsun. AMİN.

Allah razı olsun canım ya hıssettım ben de merak eden olmustur diye....insan zamanla alışıyo ve arıyo birbirini...
İnşallah bebekelrımız sağ sağlim gelir kucakalrımıza...

canım ya çok üzüldüm inşallah bebişin bunu atlatır sağlıkla kucağına alırsın. dualarım seninle çok dua edelim Rabbim esirger inşallah

Amın canım cumlemızınkını ıns...

ayşeim rabbim bebeğine kavuşmanı nasip etsin inş.zorlu bi sınav.
drlar zaten en kötüsünü söylerler.illa dedikleri gibi olmayabilir.sen kendini güçlü tut.bol bol dua et hep pozitif düşün.
ben inanıyorum herşey güzel olacak.
belki senle aynı şey değil ama bende lupus hastası olduğum için ilk gebeliğimde yüzüme karşı en kötü ihtimalleri söylemişlerdi.
düşük.ölü doğum .erken doğum.
hastalığın alevlenebilir vs vs.
hiç bunları getirmedim aklıma daima pozitif düşündüm.
doğumuma az bi zaman kala,ultrasonla bakan drum bebeğin bağırsakları genişlemiş,yumurtalığında kist var demişti.
doğdu herşeyi araştırıldı 2 gün boyunca ve sapasağlamdı rabbime binlerce şükür.
bu ay sonu ayrıntılı inceleme için perinoltolojiye gidicem.
korkmuyo da değilim.olumsuz bişey duyucam diye korkuyorum .inşallah herşey dilediğimiz gibi olur.herkes sağlıklı bi şekilde alır yavrusunu kucağına..

dedıklerınde o kadar haklısın kı....sonucu ne oalcak olursa olsun ıyıloıge dair inancımı kaybetmemem lazım...hem bebegım tek damarla beslenmesine
rağmen haftasından önde gidiyo bugun buna dr da şaşırdı belkıde hıcbısorun yasmaıycam Rabbım hiçbirimize evlat acısı yastamasın canım....hepımıze sağlıkal kavusmak nasıb etsın

dualarım seninle canım gerçekten çok üzücü bir durum ama kendini bırakma bu durum bebğini dahada kötü etkiler.bol bol dua et Allah'a.sağlıka kucağına alacaksın inşallah bebeğini

dua edıyorum canım hem kendım hem de bütün hamıleler ve bebek bekleyenler ıcın Rabbım kabul eder ınsallah....

ay_shecim canım yürekten hissettim üzüntünü.Zor ama sabırla ve tevekkülle karşılanması gereken bir dönem sanırım bu.Dualarım senin ve bebişin için bundan böyle.

evet canım bıraz sakınlestıkten sonra düşünunce ben de daha skaın olmam ve ınanmam gerektıgını analdım...Rabbım sabır versın
duaların için allah razı olsun kabul eylesın ıns...

cnm sıkma kendini çok üzüldüm öğrendiklerine ama biliyorsun nasipte varsa bebişini sağlıklıca alıcaksın kucağına. benim görümcemdede bebeğini besleyenler damarlardan biri eksikmiş şimdi kocaman oğlu var. onda pıhtılaşma yok ama sen pıhtılaşma için ilaçlarını kullanıyorsun. allahım sağ salim kucağına aldığın günleri nasip etsin cnm stres yapma.

evet bugun bunu yakınımdan bı kaç kişiden de duydum daha once bılmıyrodum ama bunu yasamıs ve bebegını hatta ıkız gebelık bebekelrını kucakalrına almıslar
benım de bebegımı sağlıkla doğurma sansım var ama baska bi de ihtimal var beslenemezse diye...inşallah ben de sağlıkla kavusurum yavruma...

ayşe kardeşim yine ağlattın beni..ben inanıorumki ve bunu gerçekten yürkten sölüorum içimde çok kuvvetli 1 his var sen bu bebeği inş.hayrlısıyla kucağna alcaksın buna nanıorum bebeğin biraz seni üzcek galiba ama sonunda sevinceksin inş..allah ne dediyse o olur moralini bozma rabbim başka ağır imtihanlar vermesin

canım benım ınsallah en basından berı ben de böyle hıssedıyorum aslında ama ınsan bılırsın bazen bunalıyo bugunde öyle oldum ama şimdi iyiyim
bu bi sınav elbette Rabbıme şülkürler olsun kı hamıle kalabılıyorum ve arastırılmaıs için tum doktorların oldugu bir yerdeyım herkes ılgılenıyo
bunalra ancak şükredilir...bebegımde ınsallah sağlıkla beslenır ve gelişir günü gelınce de kucagıma alırım ınsallah.....

Allah yardımcın olsun canım dualarımda esirgemeyeceğim seni...

amın Allah razı olsun canım...

canım dualarım seninle.dünya dua üzerine kurulu değil mi?biz bol bol dua edelim.Yüce Rab'bim nelere kadir nelere.inşallah bebeğin herşeye rağmen sağlıkla vaktinde gelir annesine.sen moralini yüksek tut.

evet Duanız olmasa ne ehemmıyetınız vardı buyuruyor Allah inşallah dualaırmızı kabul eyler bebeğimi bebekelrımızı bize bagıslar canım...inşallah

ayşecim şoklardayım resmen, çok üzüldüm inan her şey o kadar güzel gidiyordu ki ben bu sefer sorun yaşamayacağına emindim ama Allah tan ümit kesilmez Ayşecim sen inançlı bir kızsın bu da senin imtihanın ama sanki bebeğini kaybetmişsin ya da sonunda yaşayacağın kesin buymuş gibi harap etme kendini, ben ve buradaki tüm arkadaşlar senin için bol bol dua edeceğiz Allah ın izniyle bebeğin seninle kalacak ve kucağına alacaksın hayırlısıyla. Sen kanının pıhtılaşmaması için ne gerekiyorsa yap ve bebeğinin beslenebilmesi için biraz daha fazla gayret et ve kötü şeyler getirme aklına, dualarımız seninle kardeşim :KK19:

evet canım kesın olan tek sey bebegı tek damarın beslediği ama bu ılla kaybedilicek demek değil çok şülkür....
ki yakından takib edicez dedi genetık ve perinatolojıdekı doktorlar....

bugun esımde aynı seyı söyledı besleyıcılıgı yuksek seyelr yemelsıın dedı...son ıkı gundur bulantılarım baya azaldı bundan sonra herhalde duzgunce beslenırım
zaten meyvemı hıc ıhmal etmedım...ama bunun dısında neler yapabilirim neler yıyebılırım söylersneız onalrıda listeme ekleyım canım....

Canim çok üzüldüm bugun senin için dua ettim ins bebeğin dayanacak sen icini ferah tut Canim benim bol bol dua et güçlü olmaya çalış allah im sağlı sihhatli bebeğini kucağına almayı nasip eder ins bizimde dualarımız seninle

Allah razı olsun canım dua etmem mı edıyorum inşallah sağslaim alırız bebekelrımızı kucagımıza

aysecim dualarim seninle. umarim bebegin saglikli sekilde dogar

ınsallah canım teşekkğrler...

ayşecim canım neyazılır nedenir inan şuan yediklerim boğazıma içime oturdu orda doktorun söylediklerini nasıl dinlediğini nasıl nehalde olduğunu düşündükçe içim sızladı canım ağla evet bebek ler hissediyor ama içindeki aksın sıkma odaha kötü beni biliyosun hiç ağlayamam derken ogün ne ağlamıştım ama içim düzelmişti benim abimlerde tüp bebek yap demişti negerek demiştim şimdi negerek anladım ama canım sen bunlistede bizimle tamamlıcaksın inşallah hepimiz daha nekorkular atlatıcaz ama bebişlerimiz birbirini korkuyacak canım 4444 ü okumaya başla bende başlıcam güya hep bu ikili testten korkuyodum sonrası başlasam diyodum ama buakşam namazını kıl enaz 100 100 başla rabbim nelere kadir mucize bebekler var Rahim dışında bile doğanlar rabbim kendi besler onu inşallah biz iyi düşünelim ya bugün seni bekleyip girmiştim hep aklımdaydın neler yaşamışsın eşin gelince onada sarıl ağla ama beraber dua edin canım başkalarıda okuyabilir hemen bitsin istersen bizlerde okuruz ama ya tek yada eşinle oku canım rabbim yardıncın olsun ama unutma ominik orda ve hayata sarılmaya devam ediyor oküçücük şey güçlüyse onun annesi maşallah :KK16:

canım benım ne güzel demıssın evet o orada ve hala yasıyo karnımda kalbi atıyo büyüyo ona çoktan hersey bıtmıs gibi davranamam tabıı kı güçlü olucam
Allah ın izniyle....Salatı tefriciyeyeı (4444) söylemen iyi oldu eğer okumak ısteyen arkadalar varsa dagıtmak ısterım kendımde okurum ınsallah....
hersey dua ile hem "Allah kuluna kafi değil mi ?" biz isteyelım yeter Rabbim melekelrını gonderir inşallah yuvalarımıza...

Ayse, cok uzuldum ben bu habere, kendimce ben de bebegin iyi olmasini, sapasaglam dogmasini diliyorum. Buradaki herhangi birisinin bebeginde boyle bir risk olsa uzulurdum ama senin daha onceki kayiplarini bildigim icin daha bir uzuldum. Bu aciyi bir kere daha yasamani hic istemiyorum, sen midem bulaniyor, kanama alanim var diye yazdikca "su kiz bir gun yuzu gorsun" diyordum hep icimden. Benim bebegimde de down riski cikti ikilide (1/110), simdi diger testleri sunlari bunlari bekliyoruz kesin sonuc icin. Zor da olsa kendimi olumlu dusunmeye kanalize ediyorum, sen de oyle yap. Mesela bu durumun erkenden tespit edilmis olmasi bence cok iyi, gerekli tetkiklerin yapilmaya baslanmis olmasi cok iyi, bebegi yakindan takip edeceklerdir. Anladigim kadariyla doktorlar acisindan emin ellerdesin, buna sevin. Kendini guclu tutmaya, bulantilarina ragmen iyi beslenmeye calis ki bebek de ters akintiya ragmen iyi beslensin, guzel buyusun. Gecmis olsun, ileride guzel haberlerini bekliyoruz insallah.

canım ikilimin kan tetsı daha cıkmadı acıbadem lab da ıncelıycez 1 haftada cıakr onun ıcın dediler...risk ne cıkıcak bılmıyorum ama ınsallah çok yuksek cıkmaz...
inşallah sen de güzel sonuclar alırsın canım...inşallah bi sorun cıkmaz....

dediğin gibi bunun erkenden anlaşılması çok iyi bişey...Normalde ıkılı taramada dopler yapmıyorlar doktor sorum uzerıen bakmak ıstedı ve durumu
gorunce heemn raporları ve özel olrk ılgılendı bunun ıcın mınnettarım gözardı da edebilirdi...Allah ım hepimizin karsısına iyileri çıakrısn ınsallah
ve genetıkcı söylediği şey buraya yazmayı unutmusum ama çok umutlandırdı benı...tek damarın beslemesıne rağmen bebegın gelişim olrk geride
en az 2 hafta geri olmasını bekelrdım ama bırak satıyla uyumlu olmaısnı ilerde bu çok güzel bi durum dedi ben de umutlandım ınsallah hiç bi sorun yasamadan alırız
bebekelrımızı kucagımıza....

dualarim seninle Canim, Rabbim ins hayirla bebegini kucagina versin ins. biliyorum zor bi durum ama mübarek aylardayiz Rabbim o kadar büyük ki ins bu günleri de hayirla atlatirsin...

allah raız olsun canım ınsallah hepimiz 9 ayı bitirip sağlıkla alırız bebekelrımızı kcuagımıza...

Rabbim güç kuvvet versin. İnan, yazını okurken gözlerim doldu. İnşallah sıkıntıların biter ve bebişini sağlıkla alırsın kucağına...
Tefriciye okuyacaksan ben 100 tane alabilirim...

İnşallah canım...sağol....tefriciye okuyayım diyorum alırsan sevınırım

okuyunca içim acıdı.herşeye gücü yeten rabbim yeter ki ol desin.o neye ol demişte olmamış....sadece dua et benim bebeğime neler dedilerde rabbime sığındım elhamdülillah turp gibi aldım kucağıma.ve canım salatı tefriciyeye bende çok inanırım.2 rekat namazını kıl başla.yardım istersen duayla okurum her zaman.rabbime emeanetsiniz sen ve yavrunn....

Evet Allah ol dedikten sonra her şekilde olur ama umarımsağlıklı hayırlıevlatalr olur hepimizin bebekleri...sağol Allah razı olsun....
evet salatı tefriciye okusam ıyı olacak sanıyorum....

Ayşe'm Şimdi Gördüm..
İçim Sızladı, Çok Üzüldüm..
Ne Olur Sende Kendini Bırakma..
Dualarım Seninle..

İlk duyunca ben de çok üzüldüm neyse kı sımdı sakinim
illa kötü olcak değil ya diyorum hem bebegım ıyı ve sağlıklı ona haksızlık edemem
hem minik bebegımın güçlü durmayı birisinden öğrenmesi lazım o da benim
İnşallah bu sıkıntları da atlatıcaz...Allah razı olsun....

Ayşeciğim lütfen yüreğini daraltma rabbim ona ömür verdiyse önünde hiç birşey duramaz üye olduğumdan beri takip ediyorum yazılarını o kadar pozitifsinki ben bile seninle farklı bakmaya başladım herşeye lütfen iyimserliğinden birşey kaybetme dualarım seninle herşey güzel olsun hepimiz için...

Canım böyle bir etki bıraktıgıma sevindim...Kendımı de o hızda toparlamaya çalıştım ınsallahh düzelir hepsi
dualrınız sayeısnde sakınlestım bile Allah razı olsun hepinizden....

Kızlar hepinize tek tek yazmaya çalıştım beni o kadar sakinleştirdiniz ki Allah hepinizden razı olsun...
şimdi hastanedekınden daha ıyıym bebegım iyi ve büyüyor ve hatta önde gidiyor :nazar: inşallah böyle devam edicek ve kucagıma gelicek :nazar:
ben buna inanmalıyım dua etmeliyim şükretmeliyim Allah ım güç versin...hepimize.

Salatı tefriciye konusunda ise haklısınız yıllardır arkadaşalrıma okudum ama hiç kendıme okumamsıtım
eğer okumak ısteyen varsa bana özel mesjala ulaşabilir şimdiden hepinize teşekkür ederim...

Bu zamana kadar cok sıkıntı yasadım ama buradaki (diğer topikelrde de ) tüm arkadaşlar dualarıyla tavsıyelerıyel koştular hemen
herseyı tek basına aşmak daha zor olurdu sanırırm....

amın canım cumlemıze ınsallah rabbım ol derse olacak elbet sımdı daha ıyıyım eşimle konsutuk düşündüm toparlandım

bebegım güçlü durmalı ama bunu önce öğrenmeli ben de güçlü olmalıyım Rabbım yardımcımız olsun....

Allah razı olsun canım ya hıssettım ben de merak eden olmustur diye....insan zamanla alışıyo ve arıyo birbirini...
İnşallah bebekelrımız sağ sağlim gelir kucakalrımıza...

Amın canım cumlemızınkını ıns...

dedıklerınde o kadar haklısın kı....sonucu ne oalcak olursa olsun ıyıloıge dair inancımı kaybetmemem lazım...hem bebegım tek damarla beslenmesine
rağmen haftasından önde gidiyo bugun buna dr da şaşırdı belkıde hıcbısorun yasmaıycam Rabbım hiçbirimize evlat acısı yastamasın canım....hepımıze sağlıkal kavusmak nasıb etsın

dua edıyorum canım hem kendım hem de bütün hamıleler ve bebek bekleyenler ıcın Rabbım kabul eder ınsallah....

evet canım bıraz sakınlestıkten sonra düşünunce ben de daha skaın olmam ve ınanmam gerektıgını analdım...Rabbım sabır versın
duaların için allah razı olsun kabul eylesın ıns...

evet bugun bunu yakınımdan bı kaç kişiden de duydum daha once bılmıyrodum ama bunu yasamıs ve bebegını hatta ıkız gebelık bebekelrını kucakalrına almıslar
benım de bebegımı sağlıkla doğurma sansım var ama baska bi de ihtimal var beslenemezse diye...inşallah ben de sağlıkla kavusurum yavruma...

canım benım ınsallah en basından berı ben de böyle hıssedıyorum aslında ama ınsan bılırsın bazen bunalıyo bugunde öyle oldum ama şimdi iyiyim
bu bi sınav elbette Rabbıme şülkürler olsun kı hamıle kalabılıyorum ve arastırılmaıs için tum doktorların oldugu bir yerdeyım herkes ılgılenıyo
bunalra ancak şükredilir...bebegımde ınsallah sağlıkla beslenır ve gelişir günü gelınce de kucagıma alırım ınsallah.....

amın Allah razı olsun canım...

evet Duanız olmasa ne ehemmıyetınız vardı buyuruyor Allah inşallah dualaırmızı kabul eyler bebeğimi bebekelrımızı bize bagıslar canım...inşallah

evet canım kesın olan tek sey bebegı tek damarın beslediği ama bu ılla kaybedilicek demek değil çok şülkür....
ki yakından takib edicez dedi genetık ve perinatolojıdekı doktorlar....

bugun esımde aynı seyı söyledı besleyıcılıgı yuksek seyelr yemelsıın dedı...son ıkı gundur bulantılarım baya azaldı bundan sonra herhalde duzgunce beslenırım
zaten meyvemı hıc ıhmal etmedım...ama bunun dısında neler yapabilirim neler yıyebılırım söylersneız onalrıda listeme ekleyım canım....

Allah razı olsun canım dua etmem mı edıyorum inşallah sağslaim alırız bebekelrımızı kucagımıza

ınsallah canım teşekkğrler...

canım benım ne güzel demıssın evet o orada ve hala yasıyo karnımda kalbi atıyo büyüyo ona çoktan hersey bıtmıs gibi davranamam tabıı kı güçlü olucam
Allah ın izniyle....Salatı tefriciyeyeı (4444) söylemen iyi oldu eğer okumak ısteyen arkadalar varsa dagıtmak ısterım kendımde okurum ınsallah....
hersey dua ile hem "Allah kuluna kafi değil mi ?" biz isteyelım yeter Rabbim melekelrını gonderir inşallah yuvalarımıza...

canım ikilimin kan tetsı daha cıkmadı acıbadem lab da ıncelıycez 1 haftada cıakr onun ıcın dediler...risk ne cıkıcak bılmıyorum ama ınsallah çok yuksek cıkmaz...
inşallah sen de güzel sonuclar alırsın canım...inşallah bi sorun cıkmaz....

dediğin gibi bunun erkenden anlaşılması çok iyi bişey...Normalde ıkılı taramada dopler yapmıyorlar doktor sorum uzerıen bakmak ıstedı ve durumu
gorunce heemn raporları ve özel olrk ılgılendı bunun ıcın mınnettarım gözardı da edebilirdi...Allah ım hepimizin karsısına iyileri çıakrısn ınsallah
ve genetıkcı söylediği şey buraya yazmayı unutmusum ama çok umutlandırdı benı...tek damarın beslemesıne rağmen bebegın gelişim olrk geride
en az 2 hafta geri olmasını bekelrdım ama bırak satıyla uyumlu olmaısnı ilerde bu çok güzel bi durum dedi ben de umutlandım ınsallah hiç bi sorun yasamadan alırız
bebekelrımızı kucagımıza....

allah raız olsun canım ınsallah hepimiz 9 ayı bitirip sağlıkla alırız bebekelrımızı kcuagımıza...

İnşallah canım...sağol....tefriciye okuyayım diyorum alırsan sevınırım

Evet Allah ol dedikten sonra her şekilde olur ama umarımsağlıklı hayırlıevlatalr olur hepimizin bebekleri...sağol Allah razı olsun....
evet salatı tefriciye okusam ıyı olacak sanıyorum....

İlk duyunca ben de çok üzüldüm neyse kı sımdı sakinim
illa kötü olcak değil ya diyorum hem bebegım ıyı ve sağlıklı ona haksızlık edemem
hem minik bebegımın güçlü durmayı birisinden öğrenmesi lazım o da benim
İnşallah bu sıkıntları da atlatıcaz...Allah razı olsun....

Canım böyle bir etki bıraktıgıma sevindim...Kendımı de o hızda toparlamaya çalıştım ınsallahh düzelir hepsi
dualrınız sayeısnde sakınlestım bile Allah razı olsun hepinizden....

canım bu arada bir arkadasımın bebeğide plesantada bir damarda sorun var demişti doktoru.beslenemiyordu bebeği.ama doğum yaptı bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldı.erken doğum yaptı ama artık kim vaktinde doğum yapıyorki herkes için geçerli bu durum.ama küçük ama zayıf sağlklı bir şekilde alalım inşallh kucağımızada

canım bu arada bir arkadasımın bebeğide plesantada bir damarda sorun var demişti doktoru.beslenemiyordu bebeği.ama doğum yaptı bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldı.erken doğum yaptı ama artık kim vaktinde doğum yapıyorki herkes için geçerli bu durum.ama küçük ama zayıf sağlklı bir şekilde alalım inşallh kucağımızada

sevgili ayşe çok sorunlar ve badireler atlatarak bebeğini kucağına almış biri olarak söylüyorum sana yüreğini ferah tut pozitif düşün bebişin senin her türlü endişeni hisseder her an herşeyin iyi olacağını düşün ve bunu bebişine hissettir benimde damarlarımda birisi çok yeterli değildi ama benimde bebeğim önde gidiyordu plasentada erken yaşlanma da var dediler ama bebeğimin gelişimi normaldi ve ben 3020 gr 50 cm doğurdum bebeğimi olumlu ol bebeğine iyi enerji yolla allah kucağına sağlıkla almanı nasip etsin inşallah

Benim de ilk oğlumda, plasenta da 4 tane kist oluşmuş, gelişimi durabilir demişlerdi.. 5 aylık olunca alırız demişlerdi.. Ama son aya kadar durdu. Gelişiminde de problem olmadı. Çok şükür.. Hormon değerlerim de bebeğin gelişimini desteklemek için herhalde yükselmişti.

kızlar merhaba dün bugun ıcın ıkılı teste gidecegımı söylemsıtım gıttım..ne yazık kı gğzel haberle gelemedım :KK43:

perinatolojıdekı dr daha oncede kayıplarım oldugu ıcın ıkılıden cok genel bi tarama yaptı dopler ile de inceledi bebegımın ense kalınlıgı normal bebgım çok ıyı ve hıcbı anomalısı yok

yalnız plasentada bebegı besleyen damarlardan bırısınde ters akıntı varmış :KK43: doktorun ancak kromozom anomalisi oalbileceğini söyledi ve benı genetıge sevk etti genetıge gıttım

dokto eskı tahlıllerıem belgelerıme baktı uzun uzun konsutuk...bu ters akıntı meselesi krozom anomalisi yuzunden vıtamın eksıklıgınden kan bozukluklarından veya genetık

sorunalrdan olsuabılır....bız kromozom acısından ıncelıycez...bu sorunu düzeltemeyız ne yazık kı dedi ben de ama gebelıkten önce bılseydım

tüp bebek pgt yontemı ıle kromozom ayrıstırması yapıp sağlam bebek yerleştiridiınız dımı deıdm evet bak sen bılıyomussun dedı ben zaten bılıyorum arastırdımda ama bana

kromozom bozuklugu olsa otopside cıkardı dedıler dedım doktor da bebegını kormozom acısından ıncelememısler ıncelemsı olsalar yazardı dedi..bile bile lades yanı e şimdi ne olucak dedım

sende veya esınde kromoozm bozuklugu cıkarsa amnıyosentez yapıcaz bebekde de var mı varsa ne derece onu ıncelıcez ona göre konsuucaz dedi....

bu ters akıntı ne gibi sorunalr olusturur dedım...gelısım gerlıgı yapar bebek beslenemediği için kalib dururu bebek kaybedılır yakın takıp yapılmalı ve doğarsa yaşar haftaalkrına

gelince premature de olsa sezeryan ile bebek kurtarılır ama o zamana kadar dayanamazsa maalesef yapacak bişey yok dedi :KK43: :KK43: :KK43:

yani hıcbıseyın keısnlıgı yok su an....bebegımın her an kalbi durabılır...veya az beslenmesıne rağmen dayanıp son zamanlaar geledebilirmiş...

bugun hiç böyle bişey beklemıyordum....kan pıhtılaşma sorunumun bebegı etkılemedıgını sölediler fakat besleyen damar tek olunca en ufak pıhtı bile sorun oluyomuş

kızlar ne olur bana dua edin bebegım güçlü olsun dayansın bu acıyı kaç kez dha ayaşıycam bılmıyorum sabahtan beri ağlıyorum ne yapıcam bılmıyorum :KK5: :KK5: :KK5:

Allah cok sevdiği kullarını tekrar tekrar sınarmış onların Allah'a olan inancını dualarını tekrar duymak görmek istermiş.aysecim Buda senin sınavın yapman gereken(en zoru)sabır ve bol bol dua etmek.sen bu çektiklerinin boşunamı sanıyorsun bütün bunların mükafatı karnindaki meleğin sağlıklı doğumu olur inşallah.sen yeterki allaha tevekkülünü eksik etme.canim benim üzüntünü Cook içten hissettim dualarım seninle.Allah herseyin en iyisini bilendir hakkında en hayırlısını versin.

kızlar merhaba dün bugun ıcın ıkılı teste gidecegımı söylemsıtım gıttım..ne yazık kı gğzel haberle gelemedım :KK43:

perinatolojıdekı dr daha oncede kayıplarım oldugu ıcın ıkılıden cok genel bi tarama yaptı dopler ile de inceledi bebegımın ense kalınlıgı normal bebgım çok ıyı ve hıcbı anomalısı yok

yalnız plasentada bebegı besleyen damarlardan bırısınde ters akıntı varmış :KK43: doktorun ancak kromozom anomalisi oalbileceğini söyledi ve benı genetıge sevk etti genetıge gıttım

dokto eskı tahlıllerıem belgelerıme baktı uzun uzun konsutuk...bu ters akıntı meselesi krozom anomalisi yuzunden vıtamın eksıklıgınden kan bozukluklarından veya genetık

sorunalrdan olsuabılır....bız kromozom acısından ıncelıycez...bu sorunu düzeltemeyız ne yazık kı dedi ben de ama gebelıkten önce bılseydım

tüp bebek pgt yontemı ıle kromozom ayrıstırması yapıp sağlam bebek yerleştiridiınız dımı deıdm evet bak sen bılıyomussun dedı ben zaten bılıyorum arastırdımda ama bana

kromozom bozuklugu olsa otopside cıkardı dedıler dedım doktor da bebegını kormozom acısından ıncelememısler ıncelemsı olsalar yazardı dedi..bile bile lades yanı e şimdi ne olucak dedım

sende veya esınde kromoozm bozuklugu cıkarsa amnıyosentez yapıcaz bebekde de var mı varsa ne derece onu ıncelıcez ona göre konsuucaz dedi....

bu ters akıntı ne gibi sorunalr olusturur dedım...gelısım gerlıgı yapar bebek beslenemediği için kalib dururu bebek kaybedılır yakın takıp yapılmalı ve doğarsa yaşar haftaalkrına

gelince premature de olsa sezeryan ile bebek kurtarılır ama o zamana kadar dayanamazsa maalesef yapacak bişey yok dedi :KK43: :KK43: :KK43:

yani hıcbıseyın keısnlıgı yok su an....bebegımın her an kalbi durabılır...veya az beslenmesıne rağmen dayanıp son zamanlaar geledebilirmiş...

bugun hiç böyle bişey beklemıyordum....kan pıhtılaşma sorunumun bebegı etkılemedıgını sölediler fakat besleyen damar tek olunca en ufak pıhtı bile sorun oluyomuş

kızlar ne olur bana dua edin bebegım güçlü olsun dayansın bu acıyı kaç kez dha ayaşıycam bılmıyorum sabahtan beri ağlıyorum ne yapıcam bılmıyorum :KK5: :KK5: :KK5:

ay_she ciğim yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm.allahım sana peygamber sabrı versin.ilk duyduğunda ğladın rahtaladın.artık üzülme ağlama bebeğinde hissediyor.iyi düşün herşey iyi olsun.şükürler olsunki bebeğin sata göre gelişimi ilerdeymiş.hem allahım ol dediyse ne olursa olsun o olur.sende bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın.dualarım seninle.hamileleirn duası kabul olurmuş.bak herkes burda hamile sizin için dua ediyoruz.
kromozom testi bende yaptırdım.genetik bölümünde eşim ve benden kan aldılar.kromozomda bişe varmı diye.

bir suru ilacin ignen var senin sanirim ama vitamin ve demir takviyesini de ihmal etme.

bebegin gelisimi icin, ozellikle artik cilginca buyuyecegi, kemiklerinin sertlesecegi, etlenip butlanacagi su onumuzdeki haftalarda, protein ve kalsiyum cok onemli. kalsiyumu sen almasan da o senden alir, kalsiyumu dislerimiz dokulmesin diye kendimize aliyoruz :)) ama protein cok onemli. hem kalsiyum hem protein iceren sut urunleri. sut ic, icemiyorsan yogurt ye ayran ic, peynir ye, sutlu tatlilar yap onlari ye, meyveli yogurt ye, bunu ihmal etme. az yaglisindan yersen miden de rahatsiz olmaz cok.
protein icin et yemek lazim. eti de binbir turlu pisirme yontemi var, birini miden kaldirmiyorsa baskasini dene. kirmizi et olmadi tavuk ye. kirmizi eti (az yagli) ihmal etme, cunku demir de cok var onda. et bir de bitkisel urunlerden daha kaliteli b12 vitamini iceriyor.
protein icin bir kaynak da bakliyat: piyaz, humus, mercimek corbasi, nohutlu, fasulyeli, yesil mercimekli yemekler veya salatalar cok iyi olur.
bulgur pilavi da cok besleyici.
iyi beslenmek icin yenebilecek cok sey var, canin birini cekmese, biri igrendirse, bir digerini mutlaka yiyebilirsin.
hadi bakalim besle su bebeyi de tosun gibi olsun :)

sut urunleri (kalsiyumlu urunler) ile demir iceren yiyecekleri ve demir haplarini beraber almayin. kalsiyum demir emilimini azaltir (cay da). kalsiyumlu urunler ve demir hapiniz arasina 1-2 saat koyun ki maksimum faydayi alin demir hapindan.

evet canım bana da öle ddiler eger dayanırsa yakın takıple yaşayabilcekken alırız dediler...hem erken
doğucagı onceden planlanıp ciğer geliştirici iğnesi yapıldıgında erken doğması çok da sorun olmuyo
inmşallah ben de bu sorunalra rağmen alırım kucagıma...doktora sormayı unuttugum tek sey işte bu sorun
bebekte hastalıklara sebep oluyomu ama snaırırm olmuyo daha kımseden duymadım beslenmeyle alakalı galıba sadece

sevgili ayşe çok sorunlar ve badireler atlatarak bebeğini kucağına almış biri olarak söylüyorum sana yüreğini ferah tut pozitif düşün bebişin senin her türlü endişeni hisseder her an herşeyin iyi olacağını düşün ve bunu bebişine hissettir benimde damarlarımda birisi çok yeterli değildi ama benimde bebeğim önde gidiyordu plasentada erken yaşlanma da var dediler ama bebeğimin gelişimi normaldi ve ben 3020 gr 50 cm doğurdum bebeğimi olumlu ol bebeğine iyi enerji yolla allah kucağına sağlıkla almanı nasip etsin inşallah

maşallahh sübhnallahh canım Allah bağışlasın...İnşallah bebegımı doğurup ben de senın gibi yazabilirim böyle
meğer ne çok örneği varmış hiç rastlamamıştım bugune kadar...evet sakinim şu an yavrum büyüyo :nazar:

Benim de ilk oğlumda, plasenta da 4 tane kist oluşmuş, gelişimi durabilir demişlerdi.. 5 aylık olunca alırız demişlerdi.. Ama son aya kadar durdu. Gelişiminde de problem olmadı. Çok şükür.. Hormon değerlerim de bebeğin gelişimini desteklemek için herhalde yükselmişti.

canım ne zor bi durum ama atlatmışsın çok şükür inşallah ben de atlatırım ve bebegımı sağlıkla kucagıma alırım...teşekkürler

Allah cok sevdiği kullarını tekrar tekrar sınarmış onların Allah'a olan inancını dualarını tekrar duymak görmek istermiş.aysecim Buda senin sınavın yapman gereken(en zoru)sabır ve bol bol dua etmek.sen bu çektiklerinin boşunamı sanıyorsun bütün bunların mükafatı karnindaki meleğin sağlıklı doğumu olur inşallah.sen yeterki allaha tevekkülünü eksik etme.canim benim üzüntünü Cook içten hissettim dualarım seninle.Allah herseyin en iyisini bilendir hakkında en hayırlısını versin.

Allah razı olsun canım evet hepsinin sınav oldugunun farkındayım bu zamana kadar hiç isyan etmedim
İnsan çok yıpranıyormuş yalnız...Rabbım sabır versin hepimize...şu an ıyıyıym bebegımde büyyo ınsallah dayanır da
sağlıkla kucakalrızz

ay_she ciğim yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm.allahım sana peygamber sabrı versin.ilk duyduğunda ğladın rahtaladın.artık üzülme ağlama bebeğinde hissediyor.iyi düşün herşey iyi olsun.şükürler olsunki bebeğin sata göre gelişimi ilerdeymiş.hem allahım ol dediyse ne olursa olsun o olur.sende bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın.dualarım seninle.hamileleirn duası kabul olurmuş.bak herkes burda hamile sizin için dua ediyoruz.
kromozom testi bende yaptırdım.genetik bölümünde eşim ve benden kan aldılar.kromozomda bişe varmı diye.

Allah razı olsun canım dualarınız dahi sakinleştirdi benı rahatladım inan ki...ınsallah bebegımde daha iyi olur...
kromozom testının sonucları cıktımı ıns. bi sorun yoktur ?

bir suru ilacin ignen var senin sanirim ama vitamin ve demir takviyesini de ihmal etme.

bebegin gelisimi icin, ozellikle artik cilginca buyuyecegi, kemiklerinin sertlesecegi, etlenip butlanacagi su onumuzdeki haftalarda, protein ve kalsiyum cok onemli. kalsiyumu sen almasan da o senden alir, kalsiyumu dislerimiz dokulmesin diye kendimize aliyoruz :)) ama protein cok onemli. hem kalsiyum hem protein iceren sut urunleri. sut ic, icemiyorsan yogurt ye ayran ic, peynir ye, sutlu tatlilar yap onlari ye, meyveli yogurt ye, bunu ihmal etme. az yaglisindan yersen miden de rahatsiz olmaz cok.
protein icin et yemek lazim. eti de binbir turlu pisirme yontemi var, birini miden kaldirmiyorsa baskasini dene. kirmizi et olmadi tavuk ye. kirmizi eti (az yagli) ihmal etme, cunku demir de cok var onda. et bir de bitkisel urunlerden daha kaliteli b12 vitamini iceriyor.
protein icin bir kaynak da bakliyat: piyaz, humus, mercimek corbasi, nohutlu, fasulyeli, yesil mercimekli yemekler veya salatalar cok iyi olur.
iyi beslenmek icin yenebilecek cok sey var, canin birini cekmese, biri igrendirse, bir digerini mutlaka yiyebilirsin.

sut urunleri (kalsiyumlu urunler) ile demir iceren yiyecekleri ve demir haplarini beraber almayin. kalsiyum demir emilimini azaltir (cay da). kalsiyumlu urunler ve demir hapiniz arasina 1-2 saat koyun ki maksimum faydayi alin demir hapindan.

vallahi canım saydıkalrının hepsi çok sevdiğim şeyler özellıkle et süt yoğurt bulgur fasulye mercimek :)
ee bu kıloları kolay alamdım boğazıma düşkünümdür tavsiyelerini dikkate alıcam kendıme bi yemek listesı olusturucam ınsallah

salatayı çok severım zaten eşimle her akşam yemegınde bol salata çorba ve yoğurt mutlaka yeriz...yazın ana yemek de gerekmıyo
sıcakalrda hafif hafif oh :) salataya da peynır ve çörekotu eklıyorum ben çok lezzetli oluyo

cılız bebemı tosuncuk yapayım yıyeyım yıyeyım büyüsün :KK1: kucagıma gelsın ınsallahh :)

Günaydın kızlaaar diyordum tam ama benden başka kimse yok burada cumartesi oldugu ıcın sanıyorum :)

neyse ben de siz gelene kadar işlerimi toparlayım :)

günaydınlar keyifli bi haftasonu diliyorum herkese. biz dün eşimle doktora gittik ama hiç beğenmedik iptal ettik benim ikili test kaldı halen kendime doktor bulamadım bu memelekette iyiymi

yazdıklarını bende dikkatle okudum bende malesef pişmiş hiçbirşey yiyemiyorum. ailemden uzaktayım ve doğru beslenemediğimi düşünmeye başladım. zorla süt içiyorum onuda ancak mısır gevreğinin içine koyarak genelde tost yiyorum. elimden geleni yapıyorum ama midem o kadar anlaşılmaz reaksiyon veriyorki anlatamam kusmuyorum ama mide kasılmaları

Günaydın kızlaaar diyordum tam ama benden başka kimse yok burada cumartesi oldugu ıcın sanıyorum :)

neyse ben de siz gelene kadar işlerimi toparlayım :)

günaydın cnm bugün daha iyi olmana sevindim. sen içini ferah tut bebişde iyi olsun. pıhtılaşma topiğinde hamile bir arkadaş cemocandı galiba dün bebeğindeki durumdan bahsetti bi baksana senin anlattığına benziyor gibi emin değilim belki faydanız olur birbirinize.

ayşecim gün doğmadan neler doğar hiç üzülme canım rabbim yardımcın olsun ben inanıyorum bebişin seni bırakmıcak sağlıkla kucağına alıcaksın inşallah nasipse aynı pgün anne olucaz ve o zamanda sana yazıcam gün doğmadan neler doğdu

kızlar hepimiz birer yasin okuyalımmı ayşe ve bütün sıkıntıda olan arkadaşlarımız için kendi bebişlerimiz için dua edelim hadi bakalım kaçtane topluyabilcez

mide kasılmaları yaşıyorum. midede ciddi bi yanma bagırsaklarda sürekli şişkinlik öldürcek beni. yemesem daha rahatım o denli yani. kendimce çözümleri denedim ama hayırlısı bakalım nasıl gidecek bu durum

Dibe vuruyorum...
Evliliğim çatırdıyor ve ben hamileyim.
Tükeniyorum!

hayır feslegen salma kendini hepimizde sorunlar oluyo bunlar aşılacaktır eşini seviyosan sorunda çok büyük değilse aşılacaktır lütfen ümitsizliğe kapılma
bebeşini düşün doğunca sizi sımsıkı toparlıcaktır buna inan

kızlar benim bi sıkıntım var kalçamda ve kasıklarımda sanki bıçak saplarmışcasına ağrı var dün akşam çok oldu ama genelde 1 - 2 sn sürüp geçio sizlerdede yaşanyan varmı yoksa doktoramı gözükmeliyim

Ayşeciğim dualarım seninle, inşallah sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alırsın..

X