2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba herkese

maşallah ne kadar çabuk ilerliyorsunuz.yetişemiyorum nerde kaldığımı unutuyorum.

bugün doktora gittim.karın ağrısı ve kasık ağrsı şikayetim vardı.doktor normal hamilelikte dedi.magnezyum ilacı verdi rahatlatır dedi.bebeğimde iyiymiş.başını gövdesini bacaklarını kalbini gösterdi.bi elini kladırdı açtı parmakları belli oluyordu.cinsiyetine kız dedi ama daha sonraki kontrolünde daha net belli olur ded.

verdiği kağıtta kilo ve ağırlığı farklı çıkıyor.şuanki haftalağa göre ileride çıkıyor.anlamadım.diğer özeldeki doktorumda 1-2hafta oynar demişti kafana takma demişti.

canım selam verdimde almadınız demedimki alınganlığa yordun. Hiç yaşamadıgım bişi hemde hamilelikte denk gelince tedirgin olup sormusum bir Allahın kulu degil cevap vermek gecmiş olsun dememiş yazmısım okadar cok degil.

bu arada herhangi bir enfeksiyon cıksa doktor antibiyotik verirdi diye düşünüyorum o sadece kanama devam ederse gelsin demiş. simdi nereden bilicem ben devam edip etmedigini kan görmüyorumki idrarımda! neyse Allahtan ctesi doktoruma gidecegim heralde o test yapar yeniden

Nereden bilsin insan ya idrarında kan var mı yok mu... Zaten hamilelikten benimde öyle ayıptır söylemesi koyu rengi.
Zaten bu zamana kadar kan görse giderdi doktora...

cok üzüldüm canım drun tutmu gercekten felakett.. binbir hevesle gidiyoruz merak ediyoruz bebeklerimizi.. iyi haberler almak istiyoruz. ama böyle dr lar malesef ki bütün hevesini kırıyor insanın.. bence doğru dr bu da değil. aramaya devam :) bu arada listede seni göremedim neden yoksun?? hangi şehirdesin diye sorabilir miyim bir sakıncası yoksa eğer?

Ben listeye ekletmedim kendimi niyese, sebebini bilmiyorum:KK53:
Evet insan her detayı görmek istiyor hevesle ama işte....

merhaba herkese

maşallah ne kadar çabuk ilerliyorsunuz.yetişemiyorum nerde kaldığımı unutuyorum.

bugün doktora gittim.karın ağrısı ve kasık ağrsı şikayetim vardı.doktor normal hamilelikte dedi.magnezyum ilacı verdi rahatlatır dedi.bebeğimde iyiymiş.başını gövdesini bacaklarını kalbini gösterdi.bi elini kladırdı açtı parmakları belli oluyordu.cinsiyetine kız dedi ama daha sonraki kontrolünde daha net belli olur ded.

verdiği kağıtta kilo ve ağırlığı farklı çıkıyor.şuanki haftalağa göre ileride çıkıyor.anlamadım.diğer özeldeki doktorumda 1-2hafta oynar demişti kafana takma demişti.

Geçmiş olsun canım. Karın ve kasık ağrın adet sancısına benzer bir ağrı mıydı acaba?
Maşallah :nazar: bebişine... :KK16:
Benim bebeğimde sattan ileri gidiyordu doktor sorun değil demişti. Zaten zamanla yakaladı satı canım :KK16:

tesekkurler :)

evet canım sarı kafa mavi göz öyle doğmuşum annem sarısın ve mavi gözlüdür babamda esmer ve ela gözlü

sorna yasım büyüdükçe gözüm önce yeşile sonra da elaya döndü ama güneşte fln yeşil gözükür hala :)

ben de bebısım mavıs mavıs olsun ısterım ama bakalım genler nası şoolcak :)

senin bi kızın olsa düşünemyrum erkekte olsa olur tabi ama ne biliyim sarışın renkli gözlü kızlar pek bi güzel oluyo :KK49:

bazı doktorlar böyle yapıyo canım. bu topikten bi arkadaş da bu konuda şikayet etmişti. hangi hastaneydi hatırlamıyorum ama.
benim doktor da dışarda yaptırabilir miyim deyince yaptır dedi ama suratları bi kayıyo illa niyeyse :KK5: çok fark yoksa arada orda yaptır madem nolcak.

sorma canım ya
kimdi acaba bu konudan şikayetçi olan arkadaş
niye olcak hatahne kazansın die resmen sömüryolar
canım zaten devlete yaptıramadım mecbur gittiğim özel hastahaneye yaptrcam devlet hastahaneleride bi garip anam

:63::63::63:

canım selam verdimde almadınız demedimki alınganlığa yordun. Hiç yaşamadıgım bişi hemde hamilelikte denk gelince tedirgin olup sormusum bir Allahın kulu degil cevap vermek gecmiş olsun dememiş yazmısım okadar cok degil.

bu arada herhangi bir enfeksiyon cıksa doktor antibiyotik verirdi diye düşünüyorum o sadece kanama devam ederse gelsin demiş. simdi nereden bilicem ben devam edip etmedigini kan görmüyorumki idrarımda! neyse Allahtan ctesi doktoruma gidecegim heralde o test yapar yeniden

Yazını görmemiştim.Çok geçmiş olsun.Doktor ciddi bir durum olsa dediğin gibi ilaç başlardı herhalde.Cumartesi bir danış bakalım doktoruna.

geçmişi çok okuyamadım ama ayse senin eklediğin resimler ne güzel öyle çok şekerler yaa bayıldım bayıldım

kızlar ben cok acıkıyorum bu aralar... az ve sık yemeye calışıyorum.. sabah iki kahvaltı yaptım resmen. biri evde erken saatte 7,30 falandı. bir de şirkette 9,30-10,00 gibi :))
11 de yine acıktım meyve yedim bu defa.. 12 de yine acıktım allahım sonumu hayır ett.. saat 13,00 de öğle yemeği yedim ve bilin bakalım nolduu ??? evet bildiniz yine açım hahaha ... sizde de oluyor mu böyle ???

dr um uyarıyı yaptıktan sonra hamur işlerine son verdim.. sabahları ve her öğünde artık tahıl ekmeği yiyorum, gündüzleri az ve sık, akşam da hafif yiyorum.. inşallah fazla kilo almadan giderim bir sonraki randevuya.. 5 hafta var gerçi o zamana kadar ben yine kilo alırım yaa off :KK43:((

Geçmiş olsun canım. Karın ve kasık ağrın adet sancısına benzer bir ağrı mıydı acaba?
Maşallah :nazar: bebişine... :KK16:
Benim bebeğimde sattan ileri gidiyordu doktor sorun değil demişti. Zaten zamanla yakaladı satı canım :KK16:

teşekkür ederim canım.yok adet sancısı gibi değil arada geliyordu bıçak saplanır gibi birden oluyordu.karın ağrısınıda kendim soğuk su içmemden ayaklarımda çorapsız terliksiz gezmemden kaynaklandığını düşünüyorum.normalde ayaktan çok çabuk üşütürüm.

2 ayrı doktora gidiyorum.onlardan biride öle dedi.1-2 hafta fark olur dedi.kafana takma demişti ama insna tedirgin oluyor.

ben de biraz önce geldim doktordan. hamdolsun bebegim iyi, lekelenmelerden dolayi yatmaya devam etmem gerekiyormus. 7 haftadir doktor disinda evden hic cikmadim ama olsun tek bebegim hayirla dogsun da....
dünden beri de dis agrisi cekiyorum. sürekli agri kesici de almak istemiyorum doktor 3 taneye kadar izin verdi, bakalim bugun dishastanesi ne dicek, dis agrisi gibisi yokmus mahvetti beni

kızlar ben cok acıkıyorum bu aralar... az ve sık yemeye calışıyorum.. sabah iki kahvaltı yaptım resmen. biri evde erken saatte 7,30 falandı. bir de şirkette 9,30-10,00 gibi :))
11 de yine acıktım meyve yedim bu defa.. 12 de yine acıktım allahım sonumu hayır ett.. saat 13,00 de öğle yemeği yedim ve bilin bakalım nolduu ??? evet bildiniz yine açım hahaha ... sizde de oluyor mu böyle ???

dr um uyarıyı yaptıktan sonra hamur işlerine son verdim.. sabahları ve her öğünde artık tahıl ekmeği yiyorum, gündüzleri az ve sık, akşam da hafif yiyorum.. inşallah fazla kilo almadan giderim bir sonraki randevuya.. 5 hafta var gerçi o zamana kadar ben yine kilo alırım yaa off :KK43:((

aynı durumdayım ama saatlerim belli oldu hergün 11 e doğru başlıyorum bir 16.00 ya doğru bu arada sabah kahvaltımı öğle yemeğini yiyiorum arada canımın çektiği meyveleride yiyiorum ama bu iki saat şaşmıyor açıkıyorum :))

teşekkür ederim canım.yok adet sancısı gibi değil arada geliyordu bıçak saplanır gibi birden oluyordu.karın ağrısınıda kendim soğuk su içmemden ayaklarımda çorapsız terliksiz gezmemden kaynaklandığını düşünüyorum.normalde ayaktan çok çabuk üşütürüm.

2 ayrı doktora gidiyorum.onlardan biride öle dedi.1-2 hafta fark olur dedi.kafana takma demişti ama insna tedirgin oluyor.

bende ağrı oldu doktoru aradım sordum normal dedi inşallah sendeki de rahim genişlemesine bağlıdırönemli değildir dikkat et kendine

ben de biraz önce geldim doktordan. hamdolsun bebegim iyi, lekelenmelerden dolayi yatmaya devam etmem gerekiyormus. 7 haftadir doktor disinda evden hic cikmadim ama olsun tek bebegim hayirla dogsun da....
dünden beri de dis agrisi cekiyorum. sürekli agri kesici de almak istemiyorum doktor 3 taneye kadar izin verdi, bakalim bugun dishastanesi ne dicek, dis agrisi gibisi yokmus mahvetti beni

geçmiş olsun dikkat et kendine

KIZLARRRRRRRR acil cevappp
bilen var mı?

yahuuu sonucları doktor bakmıs sölemiş kan yada diger sonuclar normalmiş ama idrarda kanama varmıs demiş. Ben hiç kanama farketmiyorum kızlar. İdrarım bazen aşırı sarı oluyor bol su içmeme ragmen ama bilemiyorum. Şimdi idrarda kanama ne demek? bileniniz böyle olanınız var mı? Sizin farketmeyip test sonucunda cıkan

canım ben sana cevap vereyim. çünkü böyle bi durum başıma gelmişti hamile kalmadan önce hatta hala enfeksiyon devam ettiği için serum bile yedim. herneyse ben farketmiştim tuvalet kağıdına geldi çünkü kanda. demekki benimki daha ilerlemiş hali. böbreklere baktılar o zaman taş falan yoktu. sadece ciddi enfeksiyon yaşıyomuşum sistit deniyo zaten onada, o zaman antibiyotik kullanmıştım. hamileykende kan olmadı ama enfeksiyon çıkıyor hala antibiyotikte kullandım yetmedi serum yedim. ilerleyen zmanlarda tehlikeliymiş enfeksiyon. benim sana tavsiyem bu durumu doktoruna sor ciddi derecede mi öğren birde içebildiğin kadar su, sık idrar ki atılsın dışarı..

arkadaşlar biraz alakasız olacak ama ben haziranda iş çıkışı yaptım. ama doğum parasını almak için neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. bilen varsa ilgili siteye beni yönlendirse yada bilgi verse olurmu. sigortam 2 yıldır yatıyordu.parayı alabilmek için eldende yatırabilirm sigortayı belli süre.

bende öyleyimmm :KK43: yiyorum biraz sonra midem boş sanki. azar azar yiyorum mideme çok yüklenmememk için onun da etkisi vardır ama çok acıkıyorum fena hemde

bende öyleyimmm :KK43: yiyorum biraz sonra midem boş sanki. azar azar yiyorum mideme çok yüklenmememk için onun da etkisi vardır ama çok acıkıyorum fena hemde

bizim ufaklıklar bizden beslenmeye başladı artık sanırım :)
bir de ceviz yemeye calşıyorum ben ama midem öyle bulanıyo ki yerken, hele badem görmeye tahammülüm yok cok fenayım bu konuda :KK43:

geçmiş olsun arkadaşım bende sendenim bitmedi gitti lekelenmelerim ve çevremde ne kadar insan varsa aynı sıkıntıları yaşıyor çoğu bitsinnnnn artıııkkkk:)

X