2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sevgili meslektaşım keşke bende örebilseydim ben yapamıyorum ama kızımda annem epeyce yapmıştı size önerim her ne kadar minikleri daha tatlı dursada hepsini miniminnacık örmeyin! Bebekler o kadar hızlı büyüyoki bi bakıyosunuz o kadar tatlı olmasına rağmen hiç giydirmeden küçülmüş yelekleriniz oluyo üstelik bebeğinizde yeleksiz kalıyo. çeşitli ebatlarda örün mesela bu kış ocakta doğum yaparsak nisan mayısa kadar 4 yelek yeter, eylülde 8 aylık olduklarında ek gıdaya geçerler dök saç derken o dönem için en az 7-8 tane örün aman ebat büyük olsun bellerini örtsün :)

hoş ben ne dersem diyeyim ilk bebeklerde nerde ne varsa heyecanla toplanıp alınıyo demem o ki bari ebatları çeşitli alın

haklısın arkadaşım.ben bir yelek başladım ama eve gidince hemen uyuduğum için ocağa zor öreceğim gibi::)
boylarının farklı olması iyi fikir.

biz bebeklerimizi ne zaman hissedicez. etrafımdakiler sormaya başladı hissediyor musun seğirme var mı. kendimi çok hissiz hissetmeye başladım. :KK50: ama doktor 17. haftaya kadar hissedersin dedi. 14. haftadayız ben bebeğimi hissetmeyi çok istiyorum o zaman stresim sanki dahada azalacakmış gibi geliyor.

kızlar herkes şiştiğinden bahsediyor.göbişlerimizi göbek şov topiğine koyalım.merak ediyorum ne kadar tombişleştik hepimiz :))

aman Sabah topike nazarım mı değdi ne maşallah ta demiştim :nazar::nazar:

ya niye koyuyosunuz bunları bian olsa büyüselerde giyseler nasıl güzeller bi oğlan için maviş beğendim bide ayşecim hani gözlü suratlı vardıya öyle düğmeli şeyler yapmayın diyolar ama çok şirinler ya şuzaman geçse kucağımıza alıp sıkıştırıversek benim bi komşum önceki bebeğimle aynı aydalar tontiş tontiş 5aylık oldu benimkide şimdi böyle olacaktı sırıtıp duruyor inşallah rabbim bunu bağışlar ama bu sıcaklarda cıpcak cıpcak daha bi tatlılar

bide şuoruç mevzusu kışın olsa evet ama şuan yaz ve çok sıcak belki arife günü kısmet olursa ama herkezin fikri kendine ve değişik fikirleri duyuncada insan bişeyler öğreniyor biz hep ramazanda hasta olunca temizlik yaparız ya geçen bi teyze rab bile seni ozaman hasta sayıp sana dinlen diye izin veriyor siz niye kendinizi daha çok yorup temizlikle uğraşıyosunuz dedi nasıl hak verdim ozaman zahmet olur diye namaz oruç bile kaza ediliyor ve biz ozamana dinlenmek yerine zor işleri sıralıyoruz bazen farklı fikirler bile hayata anlam katar

yahuuu sağolun kızlar ne ilgilisiniz öyleeeeeeeeeeeee
tüüü tüüü tüüüüüüü

yaşayan yok anlaşılan böle bişi netten baktım hematürü mü neymiş böbrek tası yada enfeksiyon gibi nedenlerle olurmus aman birinizin daha basına gelirde benim gibi telaş edip baskasından medet ummayın diye yazıyorumm

hadi hoş muhabbetler

yahuuu sağolun kızlar ne ilgilisiniz öyleeeeeeeeeeeee
tüüü tüüü tüüüüüüü

yaşayan yok anlaşılan böle bişi netten baktım hematürü mü neymiş böbrek tası yada enfeksiyon gibi nedenlerle olurmus aman birinizin daha basına gelirde benim gibi telaş edip baskasından medet ummayın diye yazıyorumm

hadi hoş muhabbetler

şişşttttttt alıngan olmayalım dicem ama sıcaklar ve hamişlik yetiyo canımıza canım seninkini duymadım kanama alanine ama benimde idrar tahlili temiz kandan idrarımda mikrop mu diyeyim çıktı antibiyotik çıktı ve busefer idrar testi değerleride düşsede onasılsa orda mikro organizmalar çoğalıyormuş tekrar 2çeşit antibiyotik Verdi sana ilaç vermedimi inşallah taş kum değildir çünkü normalde zor hamileyken daha da zor olur

şişşttttttt alıngan olmayalım dicem ama sıcaklar ve hamişlik yetiyo canımıza canım seninkini duymadım kanama alanine ama benimde idrar tahlili temiz kandan idrarımda mikrop mu diyeyim çıktı antibiyotik çıktı ve busefer idrar testi değerleride düşsede onasılsa orda mikro organizmalar çoğalıyormuş tekrar 2çeşit antibiyotik Verdi sana ilaç vermedimi inşallah taş kum değildir çünkü normalde zor hamileyken daha da zor olur

demet kız topiğimize nazar değdirdin gerçekten öyle yazmıştın ben okumuştum :))
bu arada sana da diğer arkadaşa da geçmiş olsun:/

herhangi bir konuda bilgisi olan kişiler hemen yardımcı oluyorlar.kimseden ses çıkmadıysa ilgisizlikten değil kimsenin bu konuda bilgisi olmadığındandır.yoksa paylaşımlar son derece hızlı ve yardımcı diye düşünüyorum

Günaydın kızlar ,

dün akşam doktorum dosyamı incelemiş görüşmek istediği için gittim

bekelrken wc girdim bi baktım leke , baya da gelmiş dr la konustuk anti trombin tahlılımı tekrarlamam gerektıgını söyledi. ok dedim

lekelenmem var ama bakıcak mısınız napalım dedim agrın var mı dedi sabhatan berı az az kasıkalrım sızlıyo dedım

bakalım boşvemeye gelmez kayıt açtır gel beklıyorum dedi..kayıt actırdım sedyeye uzandım dr bakıyodu bebek canlı dımı dedim

tabıı kı canlı bak kalp atıslarına dedi azcık dinledık ama seni anlıyorum ben bile gerılıyorum sen buraya

yatınca kolay değil ama atlatıcaz dedi....muayene oldum çok şükür bebek iyi sorun yok

ama progestanı gunde 1 e ındırmıstı maalesef progestansız olmuyo gene 200 mg dan gunde ıkı yapmamız lazım dedi

ilac dozunu arttırdı yani :KK43: kanama alanım da yok denecek kadar az gozukmuyo bile ama nedense hala lekelenmelerım oluyo az az

böyle işte epilasyon işini sordum genital bölge için ağda dışında hiçbişeye izin vermıyrouz ama diğer bölgeleri istediğin gibi

alabilrisin dedi kızlar sizin de bilginiz olsun

Geçmiş olsun tatlım.Umarım ilacın dozu artmasıyla bian önce geçer tüm lekelenmelerin.Biliyorsun benim kanamadan sonra 15 gün filan lekelenme sürdü en son 200 mg verdi günde 2 defa 1 hafta filan sonrada tamamen bitti ve günde 1 taneyle devam etmiştim.İnş seninkide bian önce geçer cnm tamamen.Kanama alanın gözükmüomuş bile ne güzel.Bebeğinde iyiymiş şükür.Bunların hepsi geçicek Allahın izniyle kucağına alacaksın bebeğini ben inanıyorum...

Aslında eklenti yapıp konuşulan bi konuda bende yorum yapmak mecburiyetnde hissettim ama karşı taraflara da cvp hakkı düşmesin ortam sakinleşmişken tekrar gerilmesin die alıntı yapmıyorum.Sadece o konuyu sanırım ilk ben açmıştım bundan dolayı bişiyler yazmak istedim.Dr a bebeğimi görmeye gitmiştim ama yeni gittiğimden Dr nie geldin der die sırf bazı sorularım vardı o yüzden geldim demek için o soruları sormuştum.Sonrasında da konu farklı yerlere giderek hiç hoş olmayan cümleler kurulmuş.Söylemek istediğim tek şey var;İlk hamileliğini yaşayan herşeyden panikleyen ne biliym kafasında sürekli cvbını bilse dahi sorsam mı yine die düşünen kişiler Dr.una herşeyi sormak istiyor.İşte burda da birnevi aynı şeyleri yaşıyoruz.Bir konuda fikir sahibi olsak da o konuyu iyi bilsek dahi insan tabiyatı gereki karşıdan onay alıp rahatlamak istiyor.Dr.ıma bu yüzden namazı bile sormuştum şuan kılamadığımı söylemiştim.Kanama yaşayınca sonra lekeler tabi.Dr.um henüz kılmamam gerektiğini söyledi.Eğer kendini çok kötü hissediyosan namazımı kılamıyorum die o zaman eğilmeden sandalye de secde ederek kıl dedi ama çok dikkat etmem gerektiğini söyledi.Gerginlik yaratmak için deil asla yanlış anlaşılmasın lütfen ama diğer konuda böyleydi yani.Tabiki önce bebeklerimizi düşünücez onların sağlığı ve onlar için de kendi sağlığımız.Ama bilmeden tam emin olmadan bişiyleri yapmak yada yapmamak da olmuyor. Umarım anlatabilmişimdir.....

Kızlar bu arada bende örgü yapıorum demiştim ya ama o kadar da aham şaham deil hani :KK1: Yeni yeni öğrendim demiştim.Cinsiyette belli diel die karışık 3-5 parça bişiyler yaptım.Bide battaniye elimde hala demiştim onunda son aşamalarına geldim.Battaniyeyi tek renk yaptım zaten ikisinede gitsin die.Şimdi gidip çekeyimde ekleyim bakın bakalım nasıl olmuşlar.

günaydın annişler ve zuzuları :KK16:

bizi gece uyku tutmayınca aralık annelerinin cicişlerine baktık onlar bizden once ya güzel ciciler almış çok şey almıcam diyorum ama çok ta gezmek ve almak istiyorum inşallah büyür bebişlerde başlarız almaya şubat annelerine yakınız diyede acık onların yazdıklarına bakayım dedim karışmışlar aman şanslıyız topikimiz ve paylaşımlar güzel sivricikler yok aramızda

bide münireye tahmin yaptıranlar şubat topic sahibi ve münire aynı kişiymiş gerçi münirenin sayfasını bilmiyorum bakmadım gerçi kız erkek doğuma kadar söylemeselerde olur ama dayanamayız işte pzt tıpta söylemezler salı teyzemiz söyler diye bekliyoruz ama ay bizde pek geride kaldık herkezin herşeyi bitiyo biz daha başlıcaz :emir_bebek:

ayşecim bide 3ay bitti canım sabret inşallah busefer olucak bak biz çıktıkta girdik hala korkum sürüyo hergün gitsem iyi haber alıp çıksam diyorum senin ki daha zor ama inşallah busefer farklı olacak

bak burda yazmışım maşallah koymamışım şimdi konduruverdim :KK1::nazar::nazar::nazar:

selam bacılar...

bugün giremedim babam biraz rahatsız iki gündür onunla uğraşıyorduk ama şimdi daha iyi çok şükür ben de rahatladım biraz ama ramazanda bende kalacaklardı ama işler değişti pazar dönüyorlar o yüzden biraz boşluktayım neyse iyi olsunlar da...

gecmiş olsun, umarım ciddi birşey değildir..

demet kız topiğimize nazar değdirdin gerçekten öyle yazmıştın ben okumuştum :))
bu arada sana da diğer arkadaşa da geçmiş olsun:/

herhangi bir konuda bilgisi olan kişiler hemen yardımcı oluyorlar.kimseden ses çıkmadıysa ilgisizlikten değil kimsenin bu konuda bilgisi olmadığındandır.yoksa paylaşımlar son derece hızlı ve yardımcı diye düşünüyorum

valla sabah ben de birşey paylaşmak istedim ama kimse oralı olmadı dün de günaydın nasılsınız falan yazdım yine kimse oralı olmadı sinirlendim çıktım ben de ne yalan söleyeyim :KK1: :KK1:

Merhaba bende araniza yeni katiliyorum bende ocak annesi olucam hayirlisiyla bugun tam 14+4 gunlugum 11 haftalikken kesin olmamakla beraber cinsiyetine kiz demisti doktorum ama bakalim hayirlisi

Merhaba bende araniza yeni katiliyorum bende ocak annesi olucam hayirlisiyla bugun tam 14+4 gunlugum 11 haftalikken kesin olmamakla beraber cinsiyetine kiz demisti doktorum ama bakalim hayirlisi

canım selam verdimde almadınız demedimki alınganlığa yordun. Hiç yaşamadıgım bişi hemde hamilelikte denk gelince tedirgin olup sormusum bir Allahın kulu degil cevap vermek gecmiş olsun dememiş yazmısım okadar cok degil.

bu arada herhangi bir enfeksiyon cıksa doktor antibiyotik verirdi diye düşünüyorum o sadece kanama devam ederse gelsin demiş. simdi nereden bilicem ben devam edip etmedigini kan görmüyorumki idrarımda! neyse Allahtan ctesi doktoruma gidecegim heralde o test yapar yeniden

valla sabah ben de birşey paylaşmak istedim ama kimse oralı olmadı dün de günaydın nasılsınız falan yazdım yine kimse oralı olmadı sinirlendim çıktım ben de ne yalan söleyeyim :KK1: :KK1:

:)) hehehe banada oluyor bazen ama işte topik hızlı ilerliyo ya napalım.ondandır diyip geçiyorum :)))))

Kızlar ben önceki doktorumu çok hızlı muayene edip gönderdiği için değiştirmiştim.

Dün yeni doktoruma gittim içimde bir heves heyecan.
Bebeğimi göreceğim nihayetinde.
Kapıdan içeri adımımı atmamla beraber size duyduğum ilk cümleyi söylüyorum.
(Ben son randevusuydum bu arada)

-Geldin mi? Hadi gelde artık bizde gidelim!
Ya sabır dedim.
İşte soruyor önceki doktorunu neden bıraktın diye. Dedim çok hızlı muayene ediyordu...
Başladı bu laf söylemeye.
Ultrason bir şov değilmiş... Bakılırmış o kadar...
Şov zamanı da gelecekmiş. Ama o şimdi değilmiş.
Kendimi gerçekten kötü hisettirdi bana.
Ne cinsiyet sorabildim azarlayacak diye. Ne de başka birşey adam gibi...
Kalp atışını da dinlettirmedi. Zararlı mıymış neymiş öyle bişey dedi.
Yine moralim bozuldu anlayacağınız...
İyi bir doktora düşemedik.
Yarın birgün doğum yapsam bağırma diye azarlar heralde günahını da almayımda :S
Sinirlerim bozulduğu için oruç mevzusunu da unuttum.
Böyle bir randevuydu.
Bebeğim iyi şükür.
SAT'la uyumlu gidiyor :nazar:
Öyle işte...

cok üzüldüm canım drun tutmu gercekten felakett.. binbir hevesle gidiyoruz merak ediyoruz bebeklerimizi.. iyi haberler almak istiyoruz. ama böyle dr lar malesef ki bütün hevesini kırıyor insanın.. bence doğru dr bu da değil. aramaya devam :) bu arada listede seni göremedim neden yoksun?? hangi şehirdesin diye sorabilir miyim bir sakıncası yoksa eğer?

X