2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Cigdem yuzumde gulumsemeyle okudm kizinin yaptiklarini masallh ona valla cok akilli cok becerikli ayy bi de anlatma bole valla nazar degcek minik hanima

Suan nehiri uyutmaya calisiorum otel odasinda eger uyursa bni lobide beklyn kocamin yanina gidicem. Bi saattr ugrasiorum
yerini yadirgadi cimcime. Allahim bna sabir su cocuga da uyku ver
Ilk gun fena diil gbydi ama bn kvmin olmasina cok alismisim bunalinca ona birakiodum ya burda esimle biraz bocaladik fazla alismisz raata yazarim yine bundan sonra bn de yazicam herkes yazsin merak ediorumm

Canim benim oglumda.cok istahsiz 10.800 grmdi su anda baya zayifladi gene hasta oldugu icin dun bi cocuk vardi gittigim yerde yigitten 5ay kucuk ama yiğitle ayni kiloda boyuda yaklasmis yani düşünün insanın ne kadar morali.bozuluyo niye benim cocugum böyle dedim kendi kendime acaba bakamiyomuyum

Benimki tuzlu corba pilav makarna yemek tarzi seyleri yani asla yemiyor pirinc unu bebe biskuvisi o kadar düzelir inş. ..

Senin yazini okuyunca simdi bi hoş oldum onlaar yabanci ben oraya giril nasil kaynasicam ki onlarla sizi taniyorum ben hamile kalalimda hep.beraber gene buraya yazak biz:)

Çiğdem maşallah kizina:) ocak dogumlumu oda baya gelişmiş anlattigina göre:)

Sevgili anneler,
sizi böyle bir konuda rahatsız ettiğim için özür dilerim, şu sıralar ülkemizde çocuk felci vb gibi çocuk hastalıkları riski olduğu, bu nedenle sağlık bakanlığının 0-5 yaş arası çocukların aşılanması gerektiği açıklaması var, lütfen yavrularınızın sağlığı için çocuk doktorunuzla irtibata geçiniz.

Linki okursanız detaylı açıklama yapılmış:
Sağlık Bakanı: İstanbul'da 6 bölgede çocuk felci riski var

selam herkese,
neden bu aralar herkes kiloya takmış durumdaki benm oğlum en son götrdğmde 10 kiloydu şuan evde 10.500 gelyr hiçte takmıyorum artık daha yavaş kilo alcaklar öneml olan boyu ve çok hareketliler kilo almamaları gayet normal önemli olan sağlıklı olması yada ben mi bu konuda çok rahatım her bebeğin gelişimi farklı kıyas yapmakta yanlış geliyor kimi çoçuk kısa kimisi şişman anne babanın boyuda etken bence kimse kiloyu dert etmesin sağlıkları yerinde rabbime şükürler olsun. ama burda ençok yediğini kusan bebelere üzülüyorum rabbim annelerine yardım etsin gerçekten zor bir durum işallah onlarda tez zamanda düzelir

ben de takmıyom, normaliz rahat ol

Kizlar bu asiyiyaptrdinizmi. Kapimiza kagit birakmislar. Yarin gidecegiz biz de.
Burcak iyi tatiller. Merak ettim nehir odada mi kalcak bebek arabasina mi koyuyosunuz.
Vaveyla gercekten de dusunuyo musun ucuncuyu. Ben yaslandim iki yilda ya.
Iki gundur kizimi okula gotruyorum. Dun herkese agliyodu. Bugun gene kimseye gitmedi ama gulumsemeye basladi:) cok mutluyum.

ben de takmıyorum kiloya. gorur gormez aaa çok zayıflamış diyen uyuzlARA takıyorum sadece

Yeldacim hazirlikli geldik evden telsizi getrdik oda ayarlanirken de rica ettk birinci kat oldu. Park yatak var otelde zatn uyutup yatagna koydum telsizi de aldim citt sesine ciktm yanina. Odamizda yatakta uyudu yani minik hanim..

Yeldacim hazirlikli geldik evden telsizi getrdik oda ayarlanirken de rica ettk birinci kat oldu. Park yatak var otelde zatn uyutup yatagna koydum telsizi de aldim citt sesine ciktm yanina. Odamizda yatakta uyudu yani minik hanim..

ay ben oglani birakip gitsem heralde lobiye gitmeden uyanir aglardi demek emdigi halde iyi uyuyanlar da var. ee ben emmeyi kesince duzelir dedim. hayallerim suya mi dustu simdi

Kiloyu bende takmıyorum, sadece bu kusma olayları bitirdi beni artık tükendim son noktadayım!! buraya bişey yazasım gelmiyor yazdıklarınızı okumak istemiyorum, kimseyle konuşmak istemiyorum..Eşim dostum bana şaşırıyor, eski pozitif eğlenceli halimden eser yok!! gece yatırıyorum odadan çıkıyorum bi bakıyorum ağlama sesiyle yatak kusmuk içinde hayda bidaha kaldır yatağı komple temizle sok banyoya yıka, uyku sersemi 1 saat ağlasın bişey yemeden yatsın ve sabaha kadar uyumasın..Bütün halıları kaldırdım kilim serdim onlar bile hergün yıkanıyo..Olay işin temizlik kısmı değil tabi, çocuğun beslenme kısmı..Bunlar çok zor durumlar halinize şükredin..300 gr verdi bakalım daha verecekmi..serum vercez diyo doktor ondan korkuyorum, hayatta tutmaz çünkü kolunda damar yolunu bile 2 sn de söktü attı canavar, vücuduna bişey yapılmasına karşı..Sünnet ameliyatından beri doktorlara kıl zaten girer girmez ciyak ciyak ağlıyo..Eskiden hiç problem çıkarmazdı muayene olurken kikir kikir gülerdi( Bide grip olduk boğazlar şiş, idrar tahlili yaptırdık kum var daha sonucu göstermedim doktora..poff içinizide kararttım yine gidemde intihar edem..Düzelince gelir yazarım yine işallah eskisi gibi saçma sapan öptüm hepinizi

Evet dusunuyorum baltasar. Sen yaslandiysan ben oleyim. Her ne kadar bu duzene cocuk getirmek yanlis olsa da, cocuk hayatin tadi tuzudur nesedir

Son düzenleme:

selm herkese,
herkesin berat kandillini kutluyorum dualarınızda unutulmamak dileğiyle,
bitufl rabbim yardımcın olsun gerçekten işin çok zor işallah tez zamanda kusmaları azalır doktorlar bu duruma ne diyor bir ilaç vs. bişey veremiyorlarmı moralini bozma en azından sağlığı yerinde rabbim kötü hastalıklardan korusun kuzuları,
burçak sanada iyi tatiller kıza iyi çözüm bulmuşsunuz artık tatil hakkında denymlerini anlatrsn gerçi ben geçen sene oğlum tatil yaptım ve burnumdan gelmişti sürekli ateş ateş ama artık büyüdüler daha kolay olabilir tatil yapmak,
vave ve baltasar aşı ne aşısı ben kaçırdım galiba kapıya da not falan koyan yok 18 ay aşısımı gerçi daha var
benm oğlum tam sokakçı oldu uykuda bile adda adda yı sayıklıyor addaya gidip gelmeden de uyumuyor kızınca kendini dövüyor tak tak deyip kafaya vuruyor çok inatçı ve sinirli ben offff diyorum oda diyor şaşkınım benm :)

Yelda nehirin uykulari cok toparlandi deliksiz uyudugu ge eler bile var artik.. kismetse bn de iki yadina kdr emzircem bn de senn gb emmedn kesilene kdr duzelmez diodum ama surpriz oldu.. burda yine sik uyanio biraz da burayi saymiorum kendi evimizi baz aliorum. Bu arada belli bise yapmadim kendiliginden duzeldi uykulari..

selamlar.. hayırlı kandiller herkese..
karne basma işlemi bitti sonunda. ben de bittim. iyi bir tatile ihtiyacım var. çok yorgun hissediyorum kendimi. maalesef bu sene tatile çıkamayacağız eşimin izninden dolayı.

sağol canım.. ben bazen düşünüyorum bazen hayırrrr tek çocuk yeter diyorum. kararsızım bu ara. biraz daha büyüsün de bakarız. ben de sizi öpüyorum asyam. sağlıcakla kalın.

ishali dişten olabilir, bizim kızda da olmuştu böyle bir mahsunlaşıyordu, arada ateşleniyordu. sesi pek sevmiyorlar evet. kapıya birisi vurunca kooku kooku der bizimki de korkuyormuş.)

evet canım diştenmiş. üst iki azı da patlamış. hem ishal hem ateş hem huzursuzluk yaptı. hepsi birden çıksa da rahatlasak..

selam ruzamm
karneler de verilince artik rahatsin
utkucuga gecmis olsun. dondurma veriyorum ben de bi sıkıntı olmadi.
arayi uzatma.
optum

repummm... gurbet kuşumm... maşallah oğluşuma büyümüş de dondurma yiyomuş.. öpüyorum sizi.

elam geçmiş olsun canım. Allah başka keder vermesin. sıkma canını. inşallah hiç bi bebiş hasta olmasın..
ikinciyi hemen yapıp büyütmek mantıklı aslında. hazır rahata alışmamışken bi cesaret yapmak lazım. nerde o cesaretli anne... parissssss.... nerdesinn...

sağol canım. siz de güle güle gidin gelin inşallah.. maşallah sana canım üçüncüyü de düşünmek güzel. hep hayalimdi ama hayallerde kalacak galiba.

gülcancım ne güzel siz de tatile çıkabilmişsiniz. oğluş eğlenmiş ne güzel. annelere tatil yorgunluk oluyor ama olsun, değişiklik iyidir. yemesine de takma, ne kadar yemek istiyorsa yesin.

burçakımm... iyi tatiller kuzum. bizim yerimize de eğlenin dinlenin.. cimcimem de uslu durur inşallah, sizi hiç üzmez. öpüyorum..

ben de takmıyorum kiloya. gorur gormez aaa çok zayıflamış diyen uyuzlARA takıyorum sadece

seni seviyorummm repummm.... gülmeye bile halim yokken güldürdün beni...

kuzum bitufulum canım... artık seni teselli edecek söz bulamıyorum. Rabbim sana sabırlar versin ve başka keder vermesin. yaramaz Deran da kusmasın artık. kendini üzmemeye çalış olur mu? öpüyorum sizi.

çiğdemcim duble maşallah kızına... selvi boylu olacak.. fiziksel gelişimi de bilişsel gelişimi de çok çok iyi. öpüyorum cimcimeyi..

herkese tekrardan hayırlı kandiller.. dualarımız kabul olsun inşallah..

Bitufulum cnm yaa ne desem bos allah yardim etsin. Sen bu bebiste cok yiprandin ama gececk bu gunler az kaldi ins.. kiyamam sana da derantoya da.

efendimmm ruzamm sesini duydum geldim canimm yap yap ikinciyi ben arkandayim o doguyup buyuyene kadar utku kocaman olur benim kadar zorlanmassin
bu arada herkese hayirli kandiller
bituful icinde bulundugun durumu tahmin etmek bile cok zor ALLAH sabir versin diyecek baska bisey bulamiyorum

bizim evin hallerini soracak olursanizz butun gun kosturmaca halindeyim aksama kadar canim cikiyor yataga yattigimda bacaklarim cok agridigini anliyorum ama oyle boyle kizim 5 aylik oldu hep ikiside buyunce rahatliyacam diye kendimi avutuyorum hee bide faydasi var cok zayifladim diyete gerek kalmiyor

ruza teşekkürler canım. bituful allah sabır versin canım. artık bir an önce bu durmdan kurtulman dileğiyle. böyle depresif duygular içinde olma nolursun. anlayabiliyorum seni canım benim.
kızım dışardan bakınca 2-3 yaş gibi duruyor. haliyle de bazı şeyleri tam olarak yapamayınca mesela konuşma gibi gerizekalı muamelesi görüyor. aaaaaaaaaa konuşamıyor mu daha.annesi kendi başına yiyemiyor mu diyorum ki daha 17 aylık herkes hımmm küçükmüş öyleyse diyip geçiyor. neyse karşı komşum var eleşkirtli tam bir yobaz düşünce olarak.o gün babası bizimkini almış dışarıda gezdiriyor o komşum murat hocam bizim annemlerin orada yaşlı birkadın var. okuyup üfler. senin güvercin( kızıma güvercin der kendileri) konuşamıyor herhalde dili bağlı. gel götürelim kadına dilinin altına bir jilet atsın çocuk hemen konuşur demiş. ben muraattttttt sen ne dedin dedim. abi gerek yok sağol dedim dedi. eeeeeeeeeeee dedim çocuğun dilinin altını jiletle kesersen çocuk nasıl bağırıp konuşmasın dedim. adam çocuğumun dilinin bağlı olduğunu düşünüp bunu teklif ediyor şaka gibi.
bir de hatunlar size bir şey sorayım ne yapacağımı şaşırdım. benimki 2 hafta önce bayağı bir ateşlendi, kaç gün düşmedi ateş ve üstüne ishal oldu. günde 4-5 bazen 3 altına yapıyor ve beline kadar çıkıyordu. tamam dedim çocuk ishal ama hala ishal değil ama katı da değil kakası ve yine her yerine çıkıyor bugün 3 defa bütün kıyafetlerini değiştirdim. işim gücüm b....k temizlemek oldu. sabah kalkıyorum işe gidene kadar 2-3 posta ne yiyorsun da bu kadar çıkartıyorsun
bezini de prima 5 numara kullanıyorum bezi mi değiştirsem ki kenarlardan taşıyor bir akıl verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…