2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benim oglum bilincli birtek anne diyor onuda 1haftadir diyor onun haricinde icinde baba mama dede diyor ama bilincli demiyor heralde..

9.5ayindan beri yürüyor acelesi var :KK37:
Cok acayip ev dolap karistiriyor esim aradı az önce komanda nerde diye biliyorum dedim 1saat aramanin sonunda bulmus mutfaktaki cekmecenin içine koymuş :KK37:

Evde ikimizsek eger disardan yeni biri gelince kim olursa olsun hemen cilve yapmaya başlıyor o kişiye kız gibi:KK9:

9.5kg 77cm boyumuz kisa biraz heralde 1.66 benim boyum bana cekmis :KK9:

genelde kv ve onun kv si kıyaslar bizde. şu yürümüş, şu konuşuyor, şu şunu yapmış falan diye. sinir bozucu ya.. hele de erişkin insanın kıyaslanması daha beter. :KK47::KK47:

doğru söylüyorsun canım 2 ay var. ben de kıyaslamak adına yazmadım yaptıklarımızı. belki fikir veririm diye paylaştım. amacım kimseyi üzmek değildi. zaten hepsinin gelişim özellikleri farklılık gösteriyor. ya aslında oyuncakla veya her an yanında oturup bişeyler öğretmek değil de yaşadığımız her anı öğrenme fırsatına çevirmek önemli bence. ne bileyim mutfakta tencereler, plastik kaplar ve kaşıklarla çok eğitici şeyler yapılabilir. nesne ilişkisi kurma, sıralama, renkler, nesnelerin isimleri gibi bir sürü şey çıkar. çamaşır asarken astığın şeyleri gösterip ilişki kurmasını sağlayabilirsin. çoraplar ayağımıza giyilir, şapka kafamıza takılır gibi...

kolay gelsin canım ya.. üç gün sabret inşallah yararınıza olacak. karıştırtma kimseyi, çocuğunun sağlığı daha önemli. :KK20:

Genelde ben karistirtmam ama genede onlar yok canim öyle olurmuymus ac kaldirilirmiymis cocuk dahada neler vs gibi şeyler kesin soyliceklerdir benimde moralim bozulucak o yani yoksa karisamazlar karismaya çalışırlar :KK19:

ela ogun arasinda sadece su vereceksen sutu ne zaman verecekmissin ?:26:

Ruzaaa ben sana hicbi sey demedim. Bitufulu rahatlatmak istedim. Sakin yanlis anlama. Paylasman iyi oldu ayrica:-)

burası bugun epey aktıf olmus valla oku oku bıtmedı:KK34:

her cocuk kesınlıkle farklı ama daha çok bişe yapan çocuklara özenmemek de elde dııl sanırım,bu durumda bunu içimizden yapıp önümüze bakalım en iyisi:KK37:

bızım uykularımız hala çok kötü hele dun gece felakettı,uyutuorum bole kesık kesık korkmuş gb çığlıklar ata ata uyandı hep:KK53: her seferınde opup sakınleştırıp tekrar yatırdım kuzumu,tabı yorgunluktan da öluyorum suan:KK5:

bazen düşünüorum da kvem ya da eşim yardımcı olmasaydı ben nasıl bakardım bu çocuğa hayatımı kolaylaştırmak için gercekten hiçbir yardımı esirgemıolar ama yıne de bazen cok bunaldgımı hıssedıorum,anlaşılan bebeğim olmadan önce çok tembelmişim :KK37::KK37:

bu arada yazmadıgım gunlerde spiral taktırdım aile planlaması cepte:KK53: çok kolay takıldı hiç ağrı sızı hıssetmedım gb bişe,ebe bişiler sorup tekrar ne zaman kontrole gelecegımı anlatrken işiniz bıttı gecmıs olsun dıyıverdı.. düşünenler hiç çekinmesin hemen gıdıp halledıversınler:KK34::KK34:

öpüorum sizleriii:KK16::KK16::KK16:

ela ogun arasinda sadece su vereceksen sutu ne zaman verecekmissin ?:26:

geceleri canım ben su anda zaten sadece geceleri emziriyorum gunduzleri emmiyor emmesede sutde icmiyor versem icer ama tok tutmaz dıye vermedim hiç..

bilmiyorum zaten bu cocugu hayırlısıyla sag saglim bi buyutseydım hic bişey anlamadım hala bu yemek yedirme isinden benim oglan mı acaip ben mi acaip bilmiyorum:KK31:

siz ne zaman veriyorsunuz sut? ve herseyi yiyor mu? :26:

dogum gunumuzun resimlerinide attım bu arada bakabilirsiniz kızlar..

daha var ama yukleyemiyorum pastayı ve sofrayı yukleyemedim hata oluşuyo dıyo kac kere denedım olmadı :KK51:

geceleri canım ben su anda zaten sadece geceleri emziriyorum gunduzleri emmiyor emmesede sutde icmiyor versem icer ama tok tutmaz dıye vermedim hiç..

bilmiyorum zaten bu cocugu hayırlısıyla sag saglim bi buyutseydım hic bişey anlamadım hala bu yemek yedirme isinden benim oglan mı acaip ben mi acaip bilmiyorum:KK31:

siz ne zaman veriyorsunuz sut? ve herseyi yiyor mu? :26:

canim sanirim sadece gece emmesi yetmez. peynir yogurt vs veriyor musun? bol sut ve sut urunu almalari lazim hala. pilavdan corbadan ziyade. ben de fazla sut icmediyse koypeyniriyle yogurtla falan desteklemeye calisiyorum.

Nooluyo ya kim üzülmús kim kimi rahatlatmak istiyo anlamadim hatlar karisti..:KK1: Ben kimseyi degil sadece kendimi dusunerek dedim ustunuze alinmayin..ruzam tabiki soyliceksin oyle sey olurmu bizde asagi yukari ayni seyleri yapiyoruz..Hepsi cok farklilar biz nasıl farkliysak..3.aydan beri hep yeme problemimiz oldugu icin yiyen cocuklara ozeniyodum ve ister istemez kıyasliyodum ama o sorunumuda astim cok sükür :KK53: dediginiz gibi anne mutlu cocuk mutlu.mesela her kustugunda oturup agliyodum artik takmiyorum, kuscagini anlayip banyoya götürüyorum artik etrafta batmiyo profesyonelleştim:KK53: yasitlari ekmek arasi kofte yiyecek nerdeyse biz hAla rondo kullaniyoruz..Al yine kiyasladim iste:86:

canim sanirim sadece gece emmesi yetmez. peynir yogurt vs veriyor musun? bol sut ve sut urunu almalari lazim hala. pilavdan corbadan ziyade. ben de fazla sut icmediyse koypeyniriyle yogurtla falan desteklemeye calisiyorum.

sabahları bisküvi mamasının icine her gün 1 yumurta sarıssıyla 1 tatlı kaşığı krem peynir koyuyorum..

ikindidede 2 yemek kasıgı yogurda 2 bebe biskuvisi koyup yediriyorum ama bu 3 haftadır hepsini zorla yediriyorum işte..

gecede emzirince doymadıgı ıcın paket sut verıyorum cnm ama artık inek sutu vericem oyle dedi dktr :26:

Nooluyo ya kim üzülmús kim kimi rahatlatmak istiyo anlamadim hatlar karisti..:KK1: Ben kimseyi degil sadece kendimi dusunerek dedim ustunuze alinmayin..ruzam tabiki soyliceksin oyle sey olurmu bizde asagi yukari ayni seyleri yapiyoruz..Hepsi cok farklilar biz nasıl farkliysak..3.aydan beri hep yeme problemimiz oldugu icin yiyen cocuklara ozeniyodum ve ister istemez kıyasliyodum ama o sorunumuda astim cok sükür :KK53: dediginiz gibi anne mutlu cocuk mutlu.mesela her kustugunda oturup agliyodum artik takmiyorum, kuscagini anlayip banyoya götürüyorum artik etrafta batmiyo profesyonelleştim:KK53: yasitlari ekmek arasi kofte yiyecek nerdeyse biz hAla rondo kullaniyoruz..Al yine kiyasladim iste:86:

bende cnm aynen asla katı birşey yemiyor yemek istese yer ama istemiyo bebek gibi mama yiyoruz hala benim amcamın oglu var benım oglum kadar bir domla yiyişi var bi kofte yiyişi var maşallah darısı başımıza inş:KK16:

Artik beyazinida verebilirsin ela yımırtanin..

Bide paket degilde günlük şişe almaya calısın sütü.

bende cnm aynen asla katı birşey yemiyor yemek istese yer ama istemiyo bebek gibi mama yiyoruz hala benim amcamın oglu var benım oglum kadar bir domla yiyişi var bi kofte yiyişi var maşallah darısı başımıza inş:KK16:

Aynen canim 20 yasina kadar sürcek hali yok elbet aliscaklar..Yeterki hasta olmasinlar hepsini aşarız.

selam herkese...
zayıflama topiklerine uğruyorum veee yarın diyete başlıyorum yeniden:KK17:
ama sıkı diyet bu kez sabah kahvaltılık gevrek yani öğle oluyor,
sonra bir kase meyveli yoğurt meyve vs.akşam da hafif bir yemekle günü kapatmayı düşünüyorum
havalar ısınınca da spor salonuna gitcem diye düşünüyorum:KK53:

elacim kizma ama bana versen bende yemem o dediklerini artik buyuduler ben sabah yumurtayi tereyaginda az beyaz peynirle omlet yapip veriyorum. bi dene istersen :KK53:

kızlarrr oğlum hiçbişey yemiyor yine bizim gibi olan var mı
ve tabi önerisi olan ?

Bazen istahsuz oluyolar. Bizimki artik bayagi insan gibi yemek istiyo. Normal lezzetli corbalar yemekler. Yogurdu nasi yediriyosunuz sade yediremeyenler

Günaydın arkadaşlar iyi haftalar:KK16:

Selermcim kuzum Allah sabır versin sana ve hepimize..uyku ve yemek ayrı ayrı çok büyük problemler, seninde ikisini bi arada yaşaman yıpratıcı tabi..Kuzu seni çok yorarak büyüyo ileride tek tek hesabını sor bunların:)
Çok sağol canım yaa
sormazmıyım hepsinin cetelesini tutuyorum bi büyüsün başına kakıcam
Naber kizl r. Gunumuz olayli basladi. benimki kahvaltiyi haliya kustu. Ama kusacagi daha baslarken aklima geldmisti. Cunku her zamankindencok olmustu. Niye inat edip yedirdiysem. Uc kere kaka yapti. Ustune bi de basarisiz uyku egitimi denemem oldu. Tamamenvazgectim bu isten. Cocugu aglattigimla kaliyorum. Yalniz aglarsa daha uzun uyuyo galba yorgunluktan. Besigi yaptirip gece beslenmesini kescem. Benimki sallanmayi daha cok seviyo zaten.
Su anki kararim da iki yasina kadar emzirmek. Haftasonu iki arkadasimla forustum. Birinki emiyo ama uyuyomus. Birininki emmiyo ama gene de cok uyAniyomus. Yaben cocugu kesersem gene de uyanirsa. Vicdan yaparim o zaman da. Amaaa tatil yapiyirum yaa bayagi. Butun isleri damlayla yapip o uyuyunca cips yiyip kitap okuyorum:)
Geçmiş olsun canım ve tatilin tadını çıkar
günaydınlar... bursa bir günde buzzzzz gibi oldu.. sabah baktım 4 dereceye düşmüş. dün 21'di halbuki.. :KK31:

canım genelde serbest takılıyor. pek fazla oyun oynayamıyoruz. şekilli bir kutu var ona şekilleri atmaktan hoşlanıyor, ona yardımcı oluyorum. parmaklarını sayıyoruz. yatağa sırt üstü yan yana uzanıyoruz ayakları havaya kaldırıp bisiklet çeviriyoruz. tabi onunkileri ben kaldırıyorum. :)) çok seviyor. kule yapıyoruz ve yıkıyoruz. önceleri sadece yıkmaktan hoşlanırdı şimdilerde kulenin yapılmasından daha çok hoşlanıyor. kanepeye çıkıp oturuyor, minderlerle boğuşuyor sıkılınca iniyor. araba sürüyoruz. kapları içiçe koyuyoruz. büyükten küçüğe sıralıyorum, renklerini söylüyorum. sarııı maviii falan diye o da söylemeye çalışıyor renklerin isimlerini. sonlarını benim gibi uzatarak bişiler geveliyor.. :KK53: lambayı, duvardaki fotoğrafımızı, saati ve televizyonu sorduğumuzda parmağıyla gösteriyor. utku nerde dediğimde hemen bir örtü bulup yüzünü kapatıyor, açıyor. çoraplarını bulup bana koklatıyor. :KK53: öff piss kokuyooo deyince kahkalarla gülüyor.. :KK53: yediklerinden muhakkak bana da veriyor. yemezsem gücüne gidiyor o da yemiyor. :KK53: baba dede mama cıss adda cici attı aba adde (anne) söylediği kelimeler. topu atarken attıı diyor. :KK53: müzikten çok hoşlanıyor. ingilizce-türkçe çocuk şarkıları dinletiyorum ve dilim döndüğünce söylüyorum. :KK24: hikaye kitabı okuyorum. ama hala yürümüyor. iki gündür birkaç adım atmaya başladı ama korkuyor.

bence de ayağında salla yeldacım. yanına alıştırma. zor olur bu saatten sonra bıraktırmak.

bituful öperim seni... özledim ulenn...

canım bıngıldak için bişey söylemedi mi doktor. nasıl kapanacakmış? inşallah bir an önce düzene girer de rahatlarsın.
Canım bıngıldak için geniş ama çok önemli değil 18 aya kadar yolu var dedi bide balık yağı önerdi
utkucuma maşallah şu bisiklet çevirmeyi bizde deneyelim erdemde sever diye düşünüyom
Ruzammmm yerim o utkuyla seni:KK16:

Yeldacim sen kendini nasil hazir hissedersen o zaman bildiklerinin doğrultusunda yap ..

Ne zaman oglumu baska bebelerle kiyaslamaya kalksam mutsuzluktan baska bi ise yaramadigini göruyorum..o yuzden bakmiyorum ve sormuyorum arik kimseye..Benimki baba mama falan diyo ama daha anne demiyo..isallah 3 yasinda konusan babasina cekmez tembel:KK53:
erdemde anne demiyo ama anne nerde diye sorunca beni gösterebiliyor bu bile beni çok mutlu ediyo bi de anne dese havalara uçarım herhalde

Canim benim oglumunda cok buyuktu bingildagi doğduğunda ve hic kapanmadi bugun gene dr götürdüm medipol unv var aksarayda hanefi bey varbcok met ettiler gerçekten çok ilgilendi..

Bingildak kapanir sorun etme cocuktan cocuga değişiyor dedi bizim sikintimiz yemek yememesiydi Onun icinde gunde 3ogun sizinle beraber yemek yicek dedi sevdigi hicbirseyi vermiceksin dedi benim oglum hep tatlli tukettigi icin soyledi heralde kofte pilav dolma vs herseyi yiyebilir tam acikicak sofraya oyle oturucak dedi tikabasada karnini doyurma dedi 3ogunun disinda su haric hiçbirşey yok dedi ins yapabiliriz kayinvaldem ve gorumcemler karismazsa :KK31:

Sut olayinida paket sut kullanma hazir aptamil tarzi sutleride onaylamiyoruz inek sutu alip kaynatip iciriceksin dedi balla vs tatladirabilirsin dedi bundan sonra öyle yapıcam inşallah gazam mübarek olsun yer benim velet ins Allahim kolaylik banada tim annelerede :KK51:
Üçöğün beraber yiyemiyoruz ama akşam hep beraber yiyoruz erdem zaten ara öğünleri hiç sevmedi biz zorunluluktan 3 öğün yiyoruz
bide repunun dediği gibi süt çok önemli ama ben oğluma içiremiyorum ben dişin çıkmamasını ve bıngıldağın kapanmamasını yetersiz calsiyum alımına bağlıyorum ah bi süt içse
Benim oglum bilincli birtek anne diyor onuda 1haftadir diyor onun haricinde icinde baba mama dede diyor ama bilincli demiyor heralde..

9.5ayindan beri yürüyor acelesi var :KK37:
Cok acayip ev dolap karistiriyor esim aradı az önce komanda nerde diye biliyorum dedim 1saat aramanin sonunda bulmus mutfaktaki cekmecenin içine koymuş :KK37:

Evde ikimizsek eger disardan yeni biri gelince kim olursa olsun hemen cilve yapmaya başlıyor o kişiye kız gibi:KK9:

9.5kg 77cm boyumuz kisa biraz heralde 1.66 benim boyum bana cekmis :KK9:
maşallah aceleci paşaya
bence sen de oğluşunda kısa değil

kızlarrr oğlum hiçbişey yemiyor yine bizim gibi olan var mı
ve tabi önerisi olan ?
Aynı durumdayız canım da kelin ilacı olsa
tek bi önerim olabilir biliyorum çok zor ama kafana takmamaya çalış sen rahat oldukça daha fazla yemeyecek ama oda sende daha huzurlu olacaksınız

X