2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selerm ya uzuldum. Kilosuna boyuna falan diil de uykusuna. Uykusuzluk cok beter. Peki bingildagi hic mi kpanmadi. Dise de bence canini skma. Illa cikar insallah.
Repu bnmki anne baba mama meme. Hep bole. Ara da bay bay da diyo. Ada ege de diyo ama yani etrafta ole birilerj yyok uydurmasyon. Sen niye bu kadar takildin. Seninki ne diyo

Canim benim sıkma canini yoluna girer insalah herse y :26: opuyorum erdemi

canim hosgeldin. ozledik :) Allah kolaylik versin.
erdem herhangi bir kelimeyi soyleyebiliyor mu?
canım baba dede dışında hiç bişey demiyo onlarıda cımbızla ağzından alıyoz bi çok şey biliyo sorunca gösteriyo ama konuşmayı pek sevmiyo oğluşum genel olarak sessiz kalmayı tercih ediyo

Canım doğduğunda 3#3 cm di şimdi3#2,5cm yani neredeyse aynı balık yağı başlamam önerildi 2 günde bir veriyorum bide yemek yemiyo direnci düşmesin diye immunzinc başlamamı önerdi ama ben kararsızım daha almadım bile başlamasan diyorum ama kararsız kaldım
diş şu aralar en son taktığım şey eninde sonunda çıkar diye düşünüyom yoksa yanılıyomuyum:))
Canim benim sıkma canini yoluna girer insalah herse y :26: opuyorum erdemi
Öyle canım ya
rutinim bozulunca geriliyom yoksa Allah'a şükür hallolmayacak bi sıkıntım yok

selerm geçmiş olsun iştahı dönem dönem bozuluyo hepsinin aşı hastalık hepsi etkiliyor canını sıkma farklı menülerle yedirmeye çalış zamanla düzelir inş

anlamli hicbir sey soylemiyor benimki
selerm in oglu bulustugumuzda lambayi gosteriyordu(ekimde), bizimki daha yeni basladi. bazi bebeklerin fizyolojik gelisimleri bazilarinin da zeka-sosyal gelisimleri erken oluyor o yuzden sordum.

günaydın
bituful haklısın daha önce böle şeyler hiç yazmadım ilk oldu ama sen uyarını yapmışsın sürekli böle şeyler yazan arkadaş anlamış olacak ki bana özelden cvp atmış
ama ne atmış bilmiyorum
orda bi kutucuk var ona tıklıyosun sil diyosun msj açılmadan siliniyo
çok esrarengiz

Günaydın arkadaşlar iyi haftalar

Selermcim kuzum Allah sabır versin sana ve hepimize..uyku ve yemek ayrı ayrı çok büyük problemler, seninde ikisini bi arada yaşaman yıpratıcı tabi..Kuzu seni çok yorarak büyüyo ileride tek tek hesabını sor bunların:)

Esra belli bi sahis üzerinden degil herkes icin söyledigim biseydi..Ne olursa olsun ulu orta kimsenin kimseye hakaret etme lüksü olmamali..Sende daha fazla uzatma istersen canım.

Naber kizl r. Gunumuz olayli basladi. benimki kahvaltiyi haliya kustu. Ama kusacagi daha baslarken aklima geldmisti. Cunku her zamankindencok olmustu. Niye inat edip yedirdiysem. Uc kere kaka yapti. Ustune bi de basarisiz uyku egitimi denemem oldu. Tamamenvazgectim bu isten. Cocugu aglattigimla kaliyorum. Yalniz aglarsa daha uzun uyuyo galba yorgunluktan. Besigi yaptirip gece beslenmesini kescem. Benimki sallanmayi daha cok seviyo zaten.
Su anki kararim da iki yasina kadar emzirmek. Haftasonu iki arkadasimla forustum. Birinki emiyo ama uyuyomus. Birininki emmiyo ama gene de cok uyAniyomus. Yaben cocugu kesersem gene de uyanirsa. Vicdan yaparim o zaman da. Amaaa tatil yapiyirum yaa bayagi. Butun isleri damlayla yapip o uyuyunca cips yiyip kitap okuyorum:)

günaydınlar... bursa bir günde buzzzzz gibi oldu.. sabah baktım 4 dereceye düşmüş. dün 21'di halbuki..

kizlar ne oyunlari oynuyorsunuz bebelerle? konusma icin egitim falan veriyor musunuz?

canım genelde serbest takılıyor. pek fazla oyun oynayamıyoruz. şekilli bir kutu var ona şekilleri atmaktan hoşlanıyor, ona yardımcı oluyorum. parmaklarını sayıyoruz. yatağa sırt üstü yan yana uzanıyoruz ayakları havaya kaldırıp bisiklet çeviriyoruz. tabi onunkileri ben kaldırıyorum. :)) çok seviyor. kule yapıyoruz ve yıkıyoruz. önceleri sadece yıkmaktan hoşlanırdı şimdilerde kulenin yapılmasından daha çok hoşlanıyor. kanepeye çıkıp oturuyor, minderlerle boğuşuyor sıkılınca iniyor. araba sürüyoruz. kapları içiçe koyuyoruz. büyükten küçüğe sıralıyorum, renklerini söylüyorum. sarııı maviii falan diye o da söylemeye çalışıyor renklerin isimlerini. sonlarını benim gibi uzatarak bişiler geveliyor.. lambayı, duvardaki fotoğrafımızı, saati ve televizyonu sorduğumuzda parmağıyla gösteriyor. utku nerde dediğimde hemen bir örtü bulup yüzünü kapatıyor, açıyor. çoraplarını bulup bana koklatıyor. öff piss kokuyooo deyince kahkalarla gülüyor.. yediklerinden muhakkak bana da veriyor. yemezsem gücüne gidiyor o da yemiyor. baba dede mama cıss adda cici attı aba adde (anne) söylediği kelimeler. topu atarken attıı diyor. müzikten çok hoşlanıyor. ingilizce-türkçe çocuk şarkıları dinletiyorum ve dilim döndüğünce söylüyorum. hikaye kitabı okuyorum. ama hala yürümüyor. iki gündür birkaç adım atmaya başladı ama korkuyor.

bence de ayağında salla yeldacım. yanına alıştırma. zor olur bu saatten sonra bıraktırmak.

bituful öperim seni... özledim ulenn...

canım bıngıldak için bişey söylemedi mi doktor. nasıl kapanacakmış? inşallah bir an önce düzene girer de rahatlarsın.

Son düzenleme:

inşallah herşey gönlünce olur canım.. emer ve deliksiz uyur.. uyansa bile en azından anne sütü almış olur. sabret bir sene daha.

Ruzammmm yerim o utkuyla seni

Yeldacim sen kendini nasil hazir hissedersen o zaman bildiklerinin doğrultusunda yap ..

Ne zaman oglumu baska bebelerle kiyaslamaya kalksam mutsuzluktan baska bi ise yaramadigini göruyorum..o yuzden bakmiyorum ve sormuyorum arik kimseye..Benimki baba mama falan diyo ama daha anne demiyo..isallah 3 yasinda konusan babasina cekmez tembel

ruza cok sevdim yaptiklarinizi :) masallah oglusuna:)

her gün düzenli yaptığımız şeyler değil tabi bunlar.. ruh halimize göre değişiyor. bazen ben yorgun oluyorum bazen o keyifsiz oluyor.
çalışınca zaman ayırmak zor oluyor. yemekti bulaşıktı derken uyku saati geliyor.

kuzumm... her çocuk farklıdır. deran paşam da herşeyi yapacak. herşeyin zamanı var. utku da yürümüyor.

bituful ben de kiyaslamiyorum canim geneli ogrenmeye calisiyorum sadece neyi yapip yapamadiklarini bilip ona gore yukleneyim oglana
babasi cok kiyasliyor, ne zaman bebek gorse yok o bizimkinden akilli, yok bizimkinden iyi yemek yiyor, daha dengleli yuruyor, zaten beni de kiyasliyor herkesle, kiyaslama hastasi bak yine sinirlendim.

Bituful utkuyla deran arasinda nerdeyse iki ay var. yanlissam duzeltin de. Biri aralik biri subat dogumlu diye ole dedim. Ya bi de ugrasmakla da ilgisi var. Benim iliskim daha cok meme meme seklinde. Bi de oynasmak. Babasiyla da yuruyo genelde elden tutup. Ama babaannesi burdayken bayagi ilgilendi. Ellerini ayaklarini ogretti. Benim hic aklima bile gelmezdi. Mesela dogumgununde bi oyuncak geldi. Ben olsam almazdim. Ama iyi ki almislar. Hayvanlari icine atiyosun anahtarla aciyosun kapisini cikariyosun. O oyuncak evde olunca ugrastik ve ogrettik. Ben cok ilgili bi anne degilim ya

Canim benim oglumunda cok buyuktu bingildagi doğduğunda ve hic kapanmadi bugun gene dr götürdüm medipol unv var aksarayda hanefi bey varbcok met ettiler gerçekten çok ilgilendi..

Bingildak kapanir sorun etme cocuktan cocuga değişiyor dedi bizim sikintimiz yemek yememesiydi Onun icinde gunde 3ogun sizinle beraber yemek yicek dedi sevdigi hicbirseyi vermiceksin dedi benim oglum hep tatlli tukettigi icin soyledi heralde kofte pilav dolma vs herseyi yiyebilir tam acikicak sofraya oyle oturucak dedi tikabasada karnini doyurma dedi 3ogunun disinda su haric hiçbirşey yok dedi ins yapabiliriz kayinvaldem ve gorumcemler karismazsa

Sut olayinida paket sut kullanma hazir aptamil tarzi sutleride onaylamiyoruz inek sutu alip kaynatip iciriceksin dedi balla vs tatladirabilirsin dedi bundan sonra öyle yapıcam inşallah gazam mübarek olsun yer benim velet ins Allahim kolaylik banada tim annelerede

genelde kv ve onun kv si kıyaslar bizde. şu yürümüş, şu konuşuyor, şu şunu yapmış falan diye. sinir bozucu ya.. hele de erişkin insanın kıyaslanması daha beter.

doğru söylüyorsun canım 2 ay var. ben de kıyaslamak adına yazmadım yaptıklarımızı. belki fikir veririm diye paylaştım. amacım kimseyi üzmek değildi. zaten hepsinin gelişim özellikleri farklılık gösteriyor. ya aslında oyuncakla veya her an yanında oturup bişeyler öğretmek değil de yaşadığımız her anı öğrenme fırsatına çevirmek önemli bence. ne bileyim mutfakta tencereler, plastik kaplar ve kaşıklarla çok eğitici şeyler yapılabilir. nesne ilişkisi kurma, sıralama, renkler, nesnelerin isimleri gibi bir sürü şey çıkar. çamaşır asarken astığın şeyleri gösterip ilişki kurmasını sağlayabilirsin. çoraplar ayağımıza giyilir, şapka kafamıza takılır gibi...

kolay gelsin canım ya.. üç gün sabret inşallah yararınıza olacak. karıştırtma kimseyi, çocuğunun sağlığı daha önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…