2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

kaburga dolması yap o zaman sevgili 12m arkadataşım

nedense ben de şubatlılara karşı doluyum içimde tarif edilmez bir öfke mevcut geçimsiz olmam yanında çok ayırımcıyımdır öyle herkesle muhatap olmam, mesela en az 3 dil bileceksin seni muhatap almam için

benim de bir hikayem war dinlemek ister misiniz?

maşallah dolmuş taşmış forumumuz.. aman nazar değmesin. yeni arkadaşlar hoşgelmişler...

oğlum hastalandı dün gece. 8de yatırdım, 10da bi uyandı. bütün gece uyumadık. burnu tıkandı yavrum nefes alamadıkça uyandı ağladı. serum fizyolojik sıktım bol bol, aspire etmeye çalıştım ama hiçbirşey gelmiyor ki.. genzinde akıntı var. sabah hemen doktora gittik. boğazları kulakları kızarmış. antibiyotik verdi. enfeksiyon ve soğuk algınlığı. off.. artık yıkamıcam çocuğu.. öğle arasında gittim yine burnunu açtım geldim. halasına gösterdim. bi şişe de serum bıraktım. bol bol sık burnuna dedim. ciğerlerine inmesin, Allah korusun.. başım sersem gibi uykusuzluktan... işlere de yoğunlaşamıyorum. biz dua etmemiş miydik, çocuklar hasta olmasın babaları olsun diye. kabul olmadı herhalde.. şaka bi yana çocuk hastalığı çok zor ya.. yavrum nasıl uykusu var, nefes alamadıkça sinir oldu resmen..

geçimsiz arkadaş, maşallah sana çok becerikliymişin.. ama bizim vaveylemız kadar olamazsın....

ferdacım şu an kitap ismi gelmiyor aklıma ama doğan cüceloğlunun kitaplarını önerebilirm. bir de sabiha paktuna keskin.. kafamı toparlayınca kitap önerisinde de bulunurum canım..

repuuu ben de çikolata istiyim.... sütüm çekti banane....

12m izmir köfte, fırında tavuk, patlıcan oturtma (kuşbaşı etli) önerebilirim..

anlat bakalım..

çok geçmiş olsun canım :26: benim ki de öyle başladı ben götürmedim doktora, geniz akıntısı wardı burnu akmaya başladı. hava sıcaklığı birden düştü burda.önce kızım sonra ondan da oğluma bulaştı. peditus werdim 5 gün.burun akıntısı geçmedi doğal olarak daha. serum fizyolojik ile uğraşamadım dün tonimer sprey aldım. ondan kaçış yok walla hemen açıyor. bol temizle dediğin gibi burnunu. 1 haftadır yıkamıyorum çocuğu maalesef çünkü ew içi 18 dereceye düştü. dün akşam kalorifer yaktılar. şimdi yanmıyor ama uyansın yıkıycam artık.

önceliklen ben yeni arkadaş değilim :)
sadece 9 aycık buralara gelemedim o kadar hep iş hep iş
şimdi gelelim kızıma
kızım 24 aralıkta doğdu bursadayız 3,480 dünyaya geldi adı ipek
ben kızım 4 aylık olduktan sonra işime geri döndüm
çalışan arkadaşlar bilirler iş ev çocuk biraz yoruyor ancak fırsat buluyorum buraya gelmeye
kızım 1,5 aydır emekliyor
babaannesi bakıyor
çok özlüyorum
çok özet geçtim aklıma gelenler bunlar
bi de ek gıdaya geçtik hemen her şey veriyorum artık

sabiha paktuna nın kitaplarını ben beğenmedim pek bilimsel anlatmış,
doğan cüceloğlu hastasıydım üniv de tanışmak kısmet olmadı

geçimsiz sende yeni bekçi oldun sanırım ne zaman açsam burdasın
add gızz amma geziysn haa yemekler düğünler kahvaltılar ohhh hayat sana güzel
bugün içimde ağlamak geldi 1 saattir ağlıyorum daralmıştım ohh rahatladım

repu:ben djarum cherry
istiyom bacısı bulamıyorum bir yurt dışı kalmıştı aratmadığım
ama orijinal olsun:)
istanbuldaki arkadaşlar büfede bir göz gezdirin bulun bana bu cigarayıııı
özledim parasını gönderirm hemen havale

e cukulata degil ki bu

cuara mi aldurtcan bana

varmis burda galiba bakalim 2 gunde bulabilirsem getiririm yine de

sağol canım benim... valla ben de gece yatmadan farkettim biraz sıkıntılıydı. peditus verdim hemen ama fayda etmedi. artık mecbur antibiyotik vericem geçmiş olsun size de. ben de diyorum aksa rahatlayacak ama akmıyor. içine içine akıyor yavrum tıkanıyor resmen. aynı benim de öyle olur. hiç burnum akmaz. anasına çekmiş.. ben de yıkamıcam biraz. her akşam yıkayıp yatıyordum.üstünü de açıyor gece. üşüttük işte..

bu arada ben seni çok sevdim...

eski arkadaş hoşgeldin..
ben de bursadayım.. benim oğlumda 21 aralık doğumlu. Allah bağışlasın seninkini de.. ayrı kalmak gerçekten zor. ben 6 aylıkken falan başladım çalışmaya. memnun oldum..

sizin kocalar iş yapıyor mu bu arada? ben mi çok şey bekliyorum yoksa... :26:
Canım kocamın ev işi yapar yemek dışında her işi yapıyo rahmetli kv dem kız gibi yetiştirmiş sağolsun
hoşgeldin canım

benim oğlum henüz emeklemiyor bile ama eminim ki emeklese ya da yürüse daha yorucu olmaya başlayacak oğluma bakmak...ama ben yine de istiyorum...emeklesin artık
canım benimkide emeklemiyor bazı çocuklar hiç emeklemezmiş sağlığı yerinde olsunda emeklemese de olur

ruzacim gecmis olsun.
burnunu hortumlu olan aspiratorle cekiyor musun. o bayagi getiriyo. ben hasta oldugunda 5-6 kere temizliyorum bi gunde.
serumdan sonra onunla cekince iyi oluyor.
Allah sifa versin yavrucuga.

cukulatani da yazdim listeye

sabiha paktuna'yı okumadım ama okulda da kitapları var. bir de ismini sık duydum. içeriğini bilmiyorum. ama doğan cüceloğlunun seminerlerine de gittim. kesinlikle öneririm.

Ruza sagol canisi ben de sevdim seni

Kagan sen sigara iciyon mu hala. Ben de gecenlerde usundum sonra yazzik etvem kendime 6 yil oldu birakali ne grek var dedim ..he bi de takibimdesiniz izlemedeyim

sağol canımcım. geçerken bursa üzerindeyken uçaktan atıver ben tutarım.

evet canım hep aspiratör kullanıyorum ben doğduğundan beri. küçük olanlar pek işe yaramıyor. onunla bir hüptürüyorum ne var ne yok çıkıyor..

Ruzacım geçmiş olsun canım

birde kızlar kızamık aşısı için karasız kaldım ne yapacağımı bilemiyorum(
Kızamık aşısı için en uygun zaman 1 yaş anneden gecen antikorlar en az 9 aya kadar koruyo (bazen 1 yaşa kadar )bu antikorlar nedeniyle 9. ayda yapılan aşının etkinliği de azalabiliyor 12. ayda tekrarlamak gerekebiliyor bu yüzden yaşında yaptırmak daha uygun ama ya salgın olursa ve 9-12 ay arası benden gecen antikorlar korumazsa ve aşı olmadığı için hasta olursa( aman karar veremedim sizler ne yapacaksınız

repucum Avrupa'da da salgın varmış ingilterede kızamık aşısını ne zaman yaptıklarını biliyomusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…