2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhabalar;
herkeze i hafta sonları,valla şimdi eve geldik,dışarısı yanıyor,akşam yine çıkıcaz ama hiç halimiz yok:)

canım bende iyiym maşallah kusmadım henüz hiç....aman kusmak falanda istemiyorum boşver yaa :)))) normal canım normal bunlar kadının dediği gibi her bünye ayrı sonuçta benimde midem bulanmıyo hiç en son cuma geldim kontrolden problem olsa söylerdi dimi ama :))

Ay_she canım listeye benide eklersen sevinirim.yasım 30 kilo 60 tahmini dogumgunü 30 Ocak 2.bebeğim ve istanbulda yasıyorum şimdiden teşekkürler .

kayınpederim yatak odasını badana boya yapıyo yemek falan la uğraşıyorum bende çok bunaldım ya offf

kızlarrr ben 9+6 gunluğum aranızda denıze gıren varmı ?? buyukler gırme dıo doktorum bı 5 10 dakkayorulmadan gırebılırsın dedıama karar veremedım:/

Canım bende şuanda deniz kenarında tatildeyim doktorum hiç bı mahsur görmedi denize girmeyi.gerçi ben haşemoyla giriyorum bı kaç kez girdim dün kasıklarım agriyinca çok korktum cok heralde biraz üşüttüm.nolur canım sende dikkatli ol.aslında ilk kizimdada denizden çıkmamıştım bu sefer çok korktum.

:) arkadaşım çok şanslısın valla mide bulantısı çok berbat birşey günlerdir gecem gündüzüm yok. bence sen yat kalk haline şükret

canım maşallah çok sevindim yaa

mide bulantılarım 3-4 gündür geçti derken geri geldi midesi bulanmayanlar ne güzel işte tadını çıkarın:))

Melekce88 cok gecmis olsun insallah bulantilarin bitet artik bebisinin ve hamileliginin tadini cikarirsin..
Kubra dogumgunun kutlu olsun! Bir sonraki dogumgununde bebegin kucaginda olacak ne guzel. Allah'in bize verdigi hediye onlar..

Deniz sorun olmaz diye biliyorum ben de ama belki insan rahatsoz oluyordur. Zaten sicak hava bunaltir insani deniz oldugunda da girmeden duramiyor insan. Onumuzdeki ay Turkiye'ye geliyorum girmeyi cok istiyorum ama bakalim.

Mide bulantisi hissetmek isteyen tek ben yokmusim sevindim. Ama anlattiklarinizi duyunca korktum biraz.

Kızlaar sağ kasığımda Ağrı vardı şimdide ortaya doğru gecti ağri acaba noalmi doktoru arasammi?

canım kasık ve bel ağrıları adet olacakmış gibi ağrılar normal dedi bana doktorum rahmin büyümesiyle alakalıymış ,dayanamayacak kadar çok olursa kanama olursa doktora gidersin bence

bende de kasık ağrısı oluyor arada bazen yumurtalıklarım ağrıyor geçen gece cereyanda kaldım üşüttüm ondan da olabilir ama endişe ediyordum şimdi rahatladım sağolun...

kızlarrr ben 9+6 gunluğum aranızda denıze gıren varmı ?? buyukler gırme dıo doktorum bı 5 10 dakkayorulmadan gırebılırsın dedıama karar veremedım:/

İlk uc ay sakincali diye duymustum fakat daha sonra dogumu kolaylastiriyormus. Ebe bana ilk uc aydan sonra spor yuzme cok iyi olur dedi..

yaaa ben de deniz planları yapıyordum haftasonu yakınlara kaçalım diyordum eşime demek ilk 3 ay o da yasak bu ne yaa ne yapmak istesek yasak yasak neyse bebişler için can feda sabrederiz ne yapalım zaten 2 hafta sonra 3 ay dolacak sabır dileyelim
istanbulda hava çoook sıcak nasıl dayanılır bilmem Allah yardımcımız olsun, bir de havuzu soracağım ben klorlu falan ya yasak mıdır bilen var mı?

canım çok geçmiş olsun...

kızlar benim iki gündür fena halde baş ağrım var ama dayanılır gibi değil tüm gün sürüyor yaa eskiden uyuyunca geçerdi şimdi uyusam da geçmiyor, uyutmuyor da
benim de mide bulantılarım azaldı diyordum bu sabah fena oldum yine yani günüm günümü tutmuyor, ama bu hafta iştahım maşallah pek bir açıldı böyle giderse korkarım fil gibi olacağım dikkat etmem lazım yaa...

son bir soru daha

kızlar cinsel ilişki hakkında ne diyorsunuz biz korkudan yaklaşamıyoruz birbirimize bir şey olur diye dr bir şey olmaz dedi ama korunmak gerekliymiş herhalde enfeksiyon riskine karşı...
sizin de fikrinizi alayım dedim

Merhaba sevgili Ocak 2013 anneleri. Ben de ikiz bekliyorum 30 Ocak tarihi 40. haftayi doldurdugumuz tarih olacak..
Ama sanirim ikiz oldugu icin Ocak basinda dogar bebislerim.
Herkese iyi aksamlar..
hayırlı olsun canım ne kadar guzel ıkı bebek bırden :) zor olur ama tadıda ayrı tabı
kacıncı haftada bellı oldu ıkız oldugu cıft kese mı?
ben yarın gıdıyorum mesela :) ıns suda sıcak olur da rahatca eglenebılırız dıyecektım baktım yangın cıkmıs ya heybelıadada sansa bak? mesajı yazarken tvde ızledım

hayırlı günler herkese
mide bulantıları bittiği anda yine başlıyor, bu haftasonunu bekliyorum
herkes 3. ayı doldurdugunda gecer diyordu
aynen bu sabah yıne performansım ıyıydı ne varsa cıkardım yıne
yemek yemege korkuyorum haftalardır cok sıkıldım artık bu durumdan
ıns gecer bır an once yoksa hapa baslıcam

cok gecmıs olsun canım bende cıkarınca ne varsa cıkarıyorum ama sonra duruluyorum bırazda kolonya ıle daha ıyı oluyorum ,
senınkı baya sıddetlı olmus
ıns bır an once bıterde bızde su gebelıgın tadını cıkarırız

Günaydın kiZlar nasılsiniz bugun geç uyandım kocisiyle kahvaltı yaptık bugun benim dogum gunüm kocisim parfüm almış hediye olarak :)) güneş biraz insin dışarı cikicaz )
doğum günün kutlu olsun canım inşallah eşin bebişin ve sevdiklerinle birlikte bir ömür mutlu olursun :)

valla canım bizim daha önce kayıplarımız olduğundan dolayı pek yaklaşmıyoruz birbirimize hatta geçen gn eşim dediki sana sarılıp uyumayı özledim gece kolumda yatmanı özledim ama gece yanlışlıkla sana çarparımda bebeğe bişey olur diye yatağın taa diğer ucunda yatıyorum dedi içim bir garip oldu bitanem benim ya ama bugün bebişle babamıza babalar günü sürprizi hazırladık ultrason resmini renkli fon kartonuna yapıştıdım yanınada çok güzel duygusal bir mektup yazdım bebişimizin dilinden birde güzel baba bluzu aldık lcw dan tam çıkacakken birtane çıtçıtlı badi gördüm beyaz ama kenarları pembe sarısını falan istedim ama yoktu neyse üzerinde çok tatlı bir bebek resmi var birde ben babamın en güzel hediyesiyim yazıyor dayanamadım onuda aldım 2 ayrı paket yapacam mektubu badinin içine koyacam bu bebişin bluzde benim hediyem diycem :)

Cift kese var bizde. Bakalim bu da bir kiz bir erkek olma olasiligi da katiyor isin icine heyecanlandik cinsiyetleri icin. Daha cok var ogrenmeye tabi.

Cinsel iliski konusunda yine ilk aylar ve son ay pek onerilmiyor diye biliyorum. İnternetten okumustum ben de.
Belki doktora da sorulabilir..

Havuzdan cikinca klordan arinip mayo bikini degistirilirse sorun olmaz bence. Havuzu da daha cok severim ben..
Ama bu suya girme konusunda yanlis yonlendirme yapmis olmak istemem bu bana kendi doktorumun soyledigi. Herkes farkli bir sey soyluyor kafa karistirici. En iyisi kendi doktoruna sorman canim. İnternete de fazla guvenmemek lazim. Bu arada doktor dedigim burada ebeler var. Ebelere gidiliyor. Tip egitimi almiyorlar. Ama cogul gebelikleri genelde jinekologlar takip ediyor. Biz de randevumuzu alacagiz..

canım sen ist da mısın adalarda denize giriyor musun? biz de çocukken girerdik heybeli de ama şimdi bilemiyorum güvenilir mi?

ayy canım benim ne kadar tatlısınız ya acayip duygulandım valla biz evleneli 7 yıl oldu çok erken evlendik ve zamanla çok yıprandık dün evlilik yıl dönümümüzdü ama kutlamadık, aslında çok seviyoruz birbirimizi ama çok da kırıldık galiba inşallah bebeğimiz bu durumu düzeltir, aslında bizim düzelmemiz lazım hem de doğumdan önce çocuğumu sağlıklı bir ortamda yetiştirmek istiyorum, ben çok huzursuz bir çocukluk geçirdim evimizden kavga hiç eksik olmadı aynısını çocuğum da yaşasın istemem, ahh ağlayacağım şimdi ama maşallah imrendim size hep böyle olun...

haklısın canım ama normalde de havuzdan enfeksiyon kapma olasılığı var ya acaba hamilelikte bu risk artar mı bilemedim en iyisi dr a sormak ama ona da 5 temmuzda gideceğim o zamanda 13. haftada olacağız zaten kısmetse... neyse o zamana kadar dayanacağız artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…