2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

patlıcan yasak biliyorum zaten vitamin değeri yok alerji oranı yüksek..
ben ruza gibi ona özel yapıyorum biz yerken de ekmek bandırıp bizim yemeklerden weriyorum.. ona özel yaptıklarımda sadece salça yok, soğan sarımsak falan war.
kereviz buldum yarın yapıcam ben de çok sewerim

oglum tam meme bagimlisi. uyuyor meme uyaniyor meme agliyor meme , gulerken bile gozleri mememe kayiyor heyecanli heyecanli emekliyor. geceleri 20 kez falan uyaniyor, agzina memeyi verince uykuya devam, vermezsem kucuk kiyametler kopuyor.

ne yapacagimi sasirdim. karnini iyice doyuruyorum. yine de istiyor, artik ne zaman ac ne zaman emzik yerine istiyor anlayamiyorum.
inat ettim vermedim 15 dk agladi. aglarken cigeri parcalanacak gibi. artik dayananadin verdim. abartisiz 2 sn de icini ceke ceke uyudu. bugun yine vermedim yine aynisi. ne zaman gece uyuyup gunduz uyanacagim 1 yasindan sonra memeyi kesmeye karar verdim.

gece emzirmelerinden kurtulmak icin bir onerisi olan var mi?

geçen tv de bir doktor çıktı arayı uzatın dedi.yani uyandığında meme vermeyin sallayın dedi.ama iş uygulamada öyle olmuyor.dediğin gibi kıyamet kopuyor. bir de yatmadan önce pirinç unu yedirenler var.ben denicem tok tutuyormuş

Ne arasi tamamen keyfine bagli beyimizin.

acliktan yapmadigina eminim bir kase corba veriyorum 5 dk sonra meme istiyor

benimkide öyle.bir de sallayarak uyuyor.nasıl bıraktırıcaz bilmiyorum...çok zor oluyor

tamamen kesicem memeyi 4 ay sonra/ o zaman heralde aglamaktan bayilir bilmiyorum/

ben sallayinca da uyumuyor# sesimi duysa bile uyumuyor/ babasi yalniz baska odada sallarsa uyuyor/ benden umudu kestiyse.

SELAM GENÇ VE ÇEKİCİ BAYANLAR

repuuuu canım allah kolaylık versin ablamda senin durumunda yalnız benim yigenim nerdeyse 20 aylık ve meme bagımlısı bi türlü kesemedik aglama krizlerine giriyooo

vaveyla hoşgeldin bacımm ne yaptın nasıldı tatilllll kele kezdin geldin haaaaa

bende kendi yemeklerimizden veriyorum bazende özel çorba yapıyom zaten ben çok salça kullanmam o yüzden veriyorum

bugün biraz daha iyiyiz çok şükür rabbime

add deme 20 aylik

kararimi verdim ne kadar cok saglikli bi karar olmasa da oglum 366 gunluk olunca kesiyorum memisi

add deme 20 aylik

kararimi verdim ne kadar cok saglikli bi karar olmasa da oglum 366 gunluk olunca kesiyorum memisi
Canım azaltmaya çalış ama ne olur kesme ablamda öyleydi 18 ay yeğenim emdi ama o zaman içinde hiç hasta olmadı gelişimi de hep ileriydi ablam neredeyse hiç uyuyamadan işe gidiyordu çok bıkmıştı şimdi iyiki emmiş diyor bende oğlum gün içinde doğru düzgün emmediği için 1 haftadır uyurken emziriyorum o uyanmasada emzirmek için 5-6 kere kalkıp emzirebilmek için uğraşıyorum yeğenim ve oğlun gibi hep emse keşkede uyuyamasam bile diyorum yaa gercekten o kadar olmasa da keşke emse :)))
birde bu dönemlerde yeterince emme isteğini tatmin etmeyen çocuklar büyüse de oral dönemde takılıp kalıyorlarmış. Büyüyünce dudak kemirme, sigara vb alışkanlıklar edinebiliyorlarmış yani bırak rahat rahat emsin bir süre sonra emmeyecek canım azıcık daha sabret

suan iki gogsum acik bi onu emiyor bi onu. gunduz sorun degil emziriyim ama gece onun acisindan da iyi degilki. kendi de kaliteli uyuyamiyor. 2 yasina kadar emziririm diyordum ama cok zor. bel ve sirt agrisiyla uyaniyorum hergun. ben mutsuz olunca da onunla ne kadar kaliteli zaman gecirebilirim ki

ah oyle azaltmak mumkun olsa zaten kesmem. ama duydugum ornekler bebegin meme kesilene kadar hep meme bagimlisi kaldigi gece sIK uyandigi yonunde

Al benden de o kadar gece gınay geliyo valla yatmadan önce kasık maması veriyorum birz uyuyo baslıyo mızıldamaya meme verince iki cekiyo bırakıyo yalancı meme yerine koyuyo dr söyledim mama yiyo uyaniyo hemen doymuyo mu dedi memeyi alıskanlık etmis gercekden de oyle yaptı ilk başlarda agladıgın da verdim hemeb uyusun diye boyle oldu her agladıgında vermemek gerekiyomus demek ki

İlk cümlene çok güldüm oğlumu öyle hayal ettim oğluşun öyle emerken kesin çok tatlıdır arada kafasını kaldırıp sana sevimli sevimli bakıyodur
Canım haklısın ben en fazla 5-6 kez emzirmeye çalışıyorum 1 haftadır uykusuzluktan ve sırt ağrısından kafamı kaldıramıyorum umarım uykuda emmeyi azaltacak bir yöntem bulabilirsin uyku oyuncağı, battaniyesi vb denesen gece her kalktığında onu verip sakinleştirsen çünkü galiba oğlun gogsunu uyku arkadaşı yapmış ancak emerek rahatlıyor oğlumda parmak emerek sakinleşiyor(( ben de bıraktırabilmek için ince bir battaniyeyi eline veriyorum bakalım bu işe yaramazsa kumaş bir oyuncakla deneyeceğim

ben de aynen, her agladiginda ac mi acaba diye emzirdim. ahhhh bileydim.. ikinciye tecrube iste. tabii olursa :)

ben de bu aralar buna benzer bi yontem ariyorum. emzik verdim almadi. oyuncaklar aldim bakmiyo. isikli donence almamistim denesem mi diyorum. bir de tek sorun kokum degil cunku koynuma aliyorum sariliyorum yine de meme istiyor. cildirazaaaaim

haklısın.. emmeyi birden bire we erken dönemde kesmemek lazım.. sadece oral döneme takılı kalmak değil, birden bire memeden ayırma ilerde kişilik problemlerine bile yol açıyor.. yani bebeğin rızası olmadan kesme ileride kötümser we kendini beğenmiş kişiliğe, takıntı nörozlarına sebep olabiliyor.. şiddet, özellikle aileye karşı sert tutumların altında erken dönemde memeden ayırma gibi nedenler war..
kızım çok düşkündü, oğlum biraz daha fazla düşkün.. hele ki son 1 aydır uyanınca sallayayım diyorum çığlık çığlığa ağlıyor meme istiyor, sabaha kadar en az 10 kez uyanıyor. gündüz kucağıma bir alayım açmaya çalışıyor.. ben direnip gündüz sık emzirmiyorum, dikkatini başka yönlere çekiyorum.. sağ göğsüm emzirmekten yara oldu başlangıçta hiç olmamasına rağmen neyse ben sütüm olduğu sürece yine 2 yaşına kadar emziricem

ekleyeyim bu oral dönem we anal dönem çok önemli deyim size anam beni tuvalete neylen alıştırdı bilinmez önceleri ileri olmak üzere azcık obsesif bir yapım war böyle olmak istemezdim biraz rahat olaydım iyi olurdu hani

Son düzenleme:

hoşbuldum canısı ben çok salçalı yağlı yapıyorum yemekleri :18:

kaçırıyorum bazı yerleri hastamısın sen geri döndüm bulamadım, birileri geçmiş olsun didi ama

Son düzenleme:
maxiculpam canım bidenem yawriiiiiim sen gitmedin mi istanbul a bana dön banaaaa anladın sen onu

repu Allah sabır ve kolaylık versin canım. ben de ilk zamanlar sütüm çoğalsın diye sürekli emzirdim, memeye yapışıktı oğlum. ama bir faydası olmadı. Allah'tan memeye bağımlılığı da olmadı. gündüzleri uyumadan istiyor bazen, emiyor biraz, sütüm damla damla aktığından mıdır nedir bırakıyor emmeyi.. emzirebildiğin ve sütün olduğu sürece emzirmek güzel ama emzirmek eziyete dönüşüyorsa bir çaresine bakmak lazım bence. emziriyorum, hasta olmaz diye birşey de yok. yengem'in iki oğlu var. biri 5 yaşında diğeri 10 aylık. ikisini de emzirdi, sütü bol maşallah. küçüğü hala emziriyor. geçtiğimiz kış ikisi de hep hastaydı. büyüğü zaten kış girer girmez hastalanmaya başlıyor, küçüğü de aynı oldu. gece yatmadan mama yediriyor, uyanmasın diye yine de çok sık uyanıyor. memeyi ağzına alınca uyuyor. herhalde meme de bağımlılık yaratıyor.

add.... naber şekerimm....

5 yaşında mama mı yiyor emiyor mu

Son düzenleme:
5 yaşında mama mı yiyor emiyor mu

Allah iyiliğini versin... güldürdün beni. yengemin 2 tane çocuğu var. biri 10 aylık biri 5 yaşında. 10 aylık olan emiyor. 5 yaşındaki çocuğu da 1-1,5 yaşına kadar emzirdi. 10 aylık olanı hala emziriyor. hay allah... çocuklar birbirine karıştı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…