2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

kesinlikle yapiyor. buraya yazdiktan sonra 4 kez emzirdim simdi yine geldi aglaya aglaya gogsumu bulmaya calisiyor. gozlerini ovusturuyor.

bebegi kendi kendine uyuyan var mi?

Reputable seninle aynı durumda sayılırız, kızım geceleri çok sık uyanıyor memeyi alınca uyuyor tekrar. Tok bile olsa meme istiyor. 2 hafta önce belim öyle bir tutuldu ki acillik oldum 1 hafta çocuğu gece emzirirken eziyet çektim resmen. İlk kızımda aynıydı çoğu zaman 3-4 saat uykuyla işe gittim 20. ayı doldurduktan sonra kestim sütten. Dayanabildiğim kadar bunda da dayanacağım. Allah kolaylık versin yalnız değilsin :)

yalniz olmadigimi bilmek guc verdi biraz. cok istedim 2 yasina kadar emzirmeyi. ama son 2 aydir kendimi avutmaya calisiyorum gececek diye. cok daha kotuye gidiyor. bunun bir yolu olmali

Ben de veriyorum kendi yediklerimizden, bazen yaparken tuz atmıyorum, birazını ona ayırıp ondan sonra tuz koyuyorum. Bamyayı, ıspanağı sevdi ama sindiremiyor garibim, kakada aynen çıkıyor :) O yüzden çok vermemeye çalışıyorum. Akşam en son ya gece maması ya da arı mama yapıyorum, içine devam sütü ekliyorum. Artık devam sütünü tek başına içmiyor, galiba tadını beğenmiyor. Ben de kahvaltısına, sebzesine, meyvesine, muhallebisine hepsine koyuyorum. Tam mamadan kurtulduk derken şimdi nerdeyse eskisinden fazla veriyor olucam. Bir yaşına gelseler de doğru dürüst inek sütü içirebilsek.

Bizimki de hala aynı. Ama ben eskisi kadar şikayet etmiyorum çünkü işe gidiyorum ve bütün gün emziremiyorum ve işyerinde de sağma imkanım yok; hem biraz daha içsin hem de sütüm bitmesin diye uyanınca dayıyorum memeyi, iki çekince uyuyor yine Yedirip dokuzda uyuttuktan sonra saat bire kadar filan üç-dört kez uyanıyor. Sonra iyice dalıyor. Uykucu şirinim sabah da 08.30'da anca uyanıyor, annesi işe her gün geç gidiyor Neyse akşam erken çıkmıyorum ona saysınlar Tabi sabah saat altıdan sonra mızıldanmaya başlıyor ama gözler kapalı, o arada da yanımda yattığı için hemen emziriyorum. Uzun bir süre de yanımdan ayırabileceğimi sanmıyorum artık. Zaten akşam iki saat uyanık görüyorum, bari yanımda yatırayım da doyayım yavruma diyorum. Doğru değil biliyorum ama ne yapayım

Bu arada hakikaten ben de güldüm bir o memede bir o memede ha bıdık yaa çok tatlıdır kesin :)

bitiful nerdesin anacım şimdi ben mi hasretinden prangalar eskiteyim

Geldim nurimu cakismadi online anlarimiz..

Valla ben keyifsizim ates kizamikcik bitti simdide grip oldu( nefes alamiyo hiril hiril yavriucak, yarin yine hastane yollari yollari..

Valla kizlar emzirme konusunda Allah yardimciniz olsun cok zor..iki ay emdi gece kafam duserdi habire..deneme yanilma yoluyla biseyler yapmaya calisin 10 defa kalkiyo diyosunuz can dayanmaz..biberona falan alistirmaya calisin..valla emzigin faydasi cok var bana gece kalkiyo emzigi verip yatiriyorum..simdi hasta diye cok kalkiyo ama normal zamanda gece 3-4 defa kalkar..

Amerikada 1 yasindan sonra kesiyolar memeden cocugun ihtiyacini karsilamiyo diyo uzmanlar, sizi orda nasil Repu bi gittiginde doktora danis..mutsuz olupta 2 sene emzircem diye bisey yok..1 sene cok guzel bir zaman..Allaha sukur o kadar bile almis olmasi sahane..

Bende 1 seneyi bekliyorum emzirmiyorum ama sagim yapmakta iskence..eskiden 10 dk surerdi simdi 1 saat suruyo..zaten bel agrim var camdan firlatip atasim geliyo bazen:)))

Allah kolaylık versin canım yaa, çok geçmiş olsun. Yavrucağın hastalığı üst üste gelmiş, en azından mikroba bağışıklık kazanmıştır da inşallah bundan sonra kolay hastalanmaz.
Bizimki emziği kendi kendine bıraktı. Birkaç ay kullandıktan sonra artık gerek yok dedi galiba Şimdi verince ağzında çekiştiriyor çiğniyor lastik gibi :)

Allah izin verirse ben iki yaşına kadar emzirmeyi çok istiyorum. Tabi yalnız sabah akşam emzirerek sütüm ne kadar daha gelir bilmiyorum. Kur'an-ı Kerim'de de iki yaşına kadar emzirilebileceği yazıyor. Ama bundan önce kesmek isterseniz de mahzur yoktur buyuruluyor.

Bir de ben artık çok nadir kucağıma alıp emziriyorum, hep yatar vaziyette emiyor. O yüzden belim sırtım da ağrımıyor.

Bituful bebeğine çok geçmiş olsun seni görüyorum onlıne olunca bizim bebekler aynı saatlerde uyuyo galiba.
Emzirme konusunu tam anlayamadım geçmiş herşeyi okuyamadım ama geceleri emzirme olmazsa bide mama hazırlama derdi olmayacakmı neden kesmeye çalışıyosunuz arkadaşlarım bana özeniyor ne güzel gece bebek uyandı daya memeyi geri dalar biz birde mama hazırlıyoruz derken bebeğin uykusu iyice açılıyo hazırlayıp yatayım desem gece bozuluyo ekşiyo diyorlar.Ben gece emmesinden çok memnunum ama tabiki doğru dürüst emiyosa bir ara kendini gerdirip duruyodu emmiycem diye şimdi yeniden emme manyağı oldu gittiği yere kadar emzirin bence hazır sütünüz varken çalışma durumları vs yoksa niye Allah'tan gelen sütü kesiyosunuz.Katkı yok hormon yok gönlümüz rahat veriyoruz mememizi.Zaten Kuran'da yazıyor iki yaşına kadar emzirin diye tabiki bunlar benim şahsi düşüncelerim bazen gerçekten çok zor oluyo benim muratım 2 ay rahat emdi 2 aydan sonra 6 aydır yatağın üzerinde zıplıyorum uyutuyorum emziriyorum ama hala pes etmedim insanlar şaşırıyo ne mücadele verdin diye ama şimdilerde baya rahatladı zaten hedefim en az 6 aydı onada ulaştım şimdi gittiği yere kadar götürücem.

sagarak vermek de cok zor. emzirirken gece en azindan bir yandan uykuya devam edebiliyoruz. ben de 1 ay falan sirf sagarak verdim. sutum azaliyordu ememiyordu oglum. simdi biberon asla emmiyor. isiriyor. cok cok acsa 20-30 ml en fazla.

burda 2 yasindan sonra emmeyi bile destekliyolar ama anne kendini nasil iyi hissediyosa falan filan.
ben istiyorum ama dedigim gibi duzene sokamazsam. sIkligi azaltamazsam 1 yasinda birakacagim.

ne biliyim bugunlerde aliskanlik oldu. bi gogsume basliyor, bi iki dk sonra oburunu actiriyor, sonra bi birine bi birine

Bir de ben artık çok nadir kucağıma alıp emziriyorum, hep yatar vaziyette emiyor. O yüzden belim sırtım da ağrımıyor.

ben de oyle ama yerinde duruyor ki belinim bikinim kopuyo

Ezip mi veriyorsun küçük küçük dogruyomusun domatesi nasil veriyorsun canim?

Benimkide ayni kesinlikle acliktan degil kayinvalidem agzi kiziyor emmek icin o yüzden oyle yapiyodur diyo aynen ben hide gece kac sefer uyaniyo emmek istiyor emziriyorum bide yatagina koyunca hemen uyanıyor illa sallican peşinden ne uyku kaliyo ne yatabiliyosun sallamaktan biktim bende nefret ediyorum denuyorum sallamadan uyutim diye katiliyo aglicam diye genede uyumuyor illa sallican offff offf

kızlar hepinize günaydın bende bu hafta 1 haftalığına abimlerin dükkanına geldim çalışmaya bebişi annenmler bakıyo akşamda orda kalıp gidiyorum yok çoçuk uyumuyor aşırı yaramazlık yapıo 1 saniye yerinde duramıyor işten geldikten sonra koş peşine gecede bu kadar harekete karşı hiç yorulmamış gibi uyumuyor uyku konusunda fenalardayım annemde kaldığım için annede gece sallıyor demek ki evde olsam haşatım çıkar bide benim eşim vardiyeli çalışıo yani anlıcanız benim çalışma hayatım daha başlayamayacak yani anlaşılan böyle annemdeyken yetişemiyorum nasıl olcak ya bu uyku sorununu bi türlü atlataamadık eskiden sohbet ettiğimizdede akrabalarımızla 6 aylıkken düzelir demişlerdi sanki dahad abozuldu bende böle işte siz napıyosunuz çalışıp zorlanan anneler anlatın bakalım sizin yaşadığınız zorlukları

Arkadaş ben mi bez bağlamayı bilmiyorum yaaa
gece üstünü ıslatmış,sabah bir baktım ki pijamaları ıslak

şimdi de oturtuyorum karnını öyle sıkıyor ki ee bağlarken çok sıkı
bağlamıyorum yan bantları esnek değil mi acabaaaa prima premium care
kullanıyorum aklımı kaçıracam yaa küçükken de kakasını sızdırıyordu arkadan yandan
bana sahtesini mi gönderiyorlar ne anlamadım bişey siz hangi bezi kullanıyorsunuz yavrulara?

bituful: geçmiş olsun bebene bacım
repuu:emzirmek bazen eziyet haline geliyor annenin psikolojisi de
çok önemli Kağan yeni doğduğunda emer emer kusardı eee haliyle devamlı memedeydi
sinir krizleri geçirecek oluyordum belim sırtım kopardı çok iyi anlıyorum seni
ama belki geçici bir dönemdir( diş) 1 yaşına kadar böyle olursa senin de sağlığın çok
önemli tabi o zaman karar verirsin,
yatarak emzirmeyi denedin mi?gece biz yatarak emiyoruz ben de uyukluyorum o ara:)
oral dönemde önemli tabiki ama 1 yaş da iyi bir süre

oğluşum emerken ısırıyor.hem detam çıkmamış 2 dişiyle.çok acıtıyor.siznkilerde yapıyor mu? neler yapıyosunuz ısırmalara karşı?

günaydın...

kağanın annesi.. bezi küçük geliyordur, bir büyük numaraya geçin.

benimki de ısırıyor canım... yapılabilecek pek birşey yok sanırım...

Merhaba benimde kizim 16sinda 8 aylik olcak Ablasida 4 yasinda ablasini cik ugrasmistim ilk dogdu sutum yoktu emmemedi sonra sutum geldi emmedi ugras dur emdi derken 6.7 aylik emmek istemedi uyutuyordum ole emziriyordum 1.2 ay ugrastim bir alisti 33 aylikti kestigimde simdi kucuk kizim elif oda ayni o bastan direk yapisti emdi guzel ayni donemde yine basladi dudagini emiyor atletimi tutup kokluyor agliyor memem8 almamak icin ama ven inatla emziricem onuda duzelicek bir donem buda ama cok yipraniyor insan cok iyi anliyorum

yatarak emziriyorum. ama oglum kimil kimil, yatarken ezmiyim oglani diye kalip gibi uyuyorum. hic dinlenemiyorum
benim de oyleydi yeni dogdugunda, o zaman yatarak da emziremezdim aglardim bazen sinirden. simdi dedigin gibi hic olmazsa tam uyanmiyorum. bi gozum uyumaya devam ediyo

ben de çok güldüm kendime ters okumuşum yaşlılığıma weeer

Yanlis anlama ama gece yatarak emzirmek cok tehlikeli bir cok benek olumu bundan olmus anne uyuya kalip bebegin nefes almasini engelliyor memesi cocuk boguluyor ve anne uyudugundan bebek kendini kurtaramuyor yapabildigin müddetçe oturarak emzir bende kafami arkaya yasliyorum ole emziyiyorum sakin yanlis anlama cok korkuyorum ben bu olaydan ondan dolayi soledim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…