2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
haftalardır oturamadım bilgisayara.....biraz okuyabildim maşallah kuzuların hepsine...delikız maşallah supanallah yavrulara kocaman olmuşlar....bizimkide büyüdü göbekliyor odada göbek üstü sürünerek geziyor.bizde abi abla malum tatil ya evde ne kadar zormuş okulların açılmasını 4-5-hatta 10 gözle bekler oldum....:118:.sırasıyla ikişer fasıl ben abi bebiş hastalıkları atlattık...:94:biz ek gıdaya geçemiyoruz.2-3 gün biraz olsa yedik ama şimdi ağzını kitliyor açmıyor ağzına zorla veriyorum yutmuyor çıkarıyor ağlıycam sinirden varsa yoksa meme ...emsin canım feda ama ilacı bile içiremiyorum ne yapacağım bilmiyorum oyunla yemeye alıştırmak istemiyorum...yediremiyorum bide damarlıki çerkez damarı tutuyor ağlamaya başlayınca mümkün değil deneme bile kaşık kase uçuyor havada yada püskürtüyor heryere.....önerisi olan varmı..:84:

Pardin tatlim alinti yapmayin dedigini gormemisim Özür

Ay cok şeker yaa isirim azcik ya lütfennn

Yok yok ben begendim ondan iyisinimi bulucam biz cikolotamizi sekerimizi alip gelelim evdemisiniz bu aksam:127:
Ama bizim oglan 10ocak dogumlu senin kiz bi gün büyük sorun olur mu

Delikız maaşallah bebişlerine, Allah nazardan saklasın, ne güzel birbirlerine arkadaş olurlar iki kafadar

manken tipli kızımı begendiginiz için sagolun kızlar tşk ederiz

heer bebek tartışmasız çok güzel zaten, Allah hayırlı ve saglıklı ömürler nasip etsin cümlemizin evladına amin..

Ek gıda konusunda yeni keşiflerim oldu:)

Bizimki henüz mama sandalyesinde yemeye alışamadı, şu an büyük yastığa yatırıyorum o zaman rahat yiyor.

Kâseye koyuyordum göz kararı, benim gözümün kararı yokmuş galiba:) Önce biberona yediği mama miktarı kadar koyup sonra kâseye döküyorum, üstüne birkaç kaşık daha ekliyorum. Kalırsa da o fazladan koyduğum kısım kalıyor.

Henüz çok kıvamlı yemeyi sevmiyor, sabah normal mama ölçüsüne bisküvi pekmez mama vb koydum, biraz daha sıvı oldu ve daha rahat yedi. Pütürlü yiyor ama çok koyu sevmiyor. Herhalde ağzına sarıyor, çünkü katı şeyleri yiyor ama muhallebi gibi olunca yemiyor.

manken tipli kızımı begendiginiz için sagolun kızlar tşk ederiz

heer bebek tartışmasız çok güzel zaten, Allah hayırlı ve saglıklı ömürler nasip etsin cümlemizin evladına amin..
tam da benim yazacağımı yazmışsın
her bebek annesine güzel zaten
RABBİM korusun hepsini
Delikız maaşallah bebişlerine, Allah nazardan saklasın, ne güzel birbirlerine arkadaş olurlar iki kafadar
teşekkürler valla kafadarmı olurlar oğlum kızın kafasını mı kırar bilemiyorum:)
daha şimdiden çok fena kıskanıyor kızı ,yalnız bırakıp wcye gidiyorum boş bulduğu yerde çöküyor kızımın başına itip kakıyor valla :)
kız da yaklaşır yaklaşmaz basıyor çığlığı :))
kız fena korkuyor oğlumdan ,diyorumki kızım irisin ne korkuyorsun çak bi tane ama cık ,oğlan çubuk kraker ama çok fena valla kıza kök söktüryor :))
oğlun kızımı mutlu etsin yeter başka bişey istemem ,iş güç para pul da önemli değil
ama babası sanırım tarihi eser gibi müzelik yapacak :)))

bunları keşfetmek bile güzel yaaa..
bizimkilere ben çok pütürlü vermedim hiç ,genelde sıvı kıvamlı yapıyorum
pütürlüyü benim kız tükürüyor daha doğrusu daha yutmayı bilmiyorlar yalıyorlar genelde :))

sağolasın ikiz ,küçükler çok kocaman değiller ama olsun
zamanla alır belki acele etme bir hafta geçsin tekrar dene
biberon filan almıyormu hiç

Sagolun kizlar cevaplar icin topic bugun hareketli baya..

Delikiz valla masallah oglanin gozlerinden akiyo haylazligi cok ugrastircak seni, kartpostal gibiler..

Bugun yine cok istahsiziz, kayinvalidem sut icirememis dogru durust atesine baktim 37.5 tu simdi yikandida uyudu, dismidir kulakmidir anlamadim gitti..
Yalniz sasirdigim bisey var her ay 500 gr aliyoduk bu ay istahsizlik ve harekete ragmen 700 gr almis 8 kilo olmus sasirdim..sonra buzluktaki sutumun cok ince bugunlerdekinin cok kalin oldugunu farkettim 1 parmak yag birikiyo ustunde, nedenide hic su icimemem sanirim artik, kosturmaktan firsat bulamiyorum..bir ek bilgi 24 saatte 3 defa sagabiliyorum hepsinin toplami 400 cc 200 cc de buzluktan iciyo zar zor yani gunde 600 cc buda ek bilgi sormadiniz ama soyliyim

canım çok üzücü bi durum.Allah beterinden saklasın hepimizin çocuğunu..demekki çok dikkatli olmak gerekiyor...ama bizde insanız dalabiliyoruz nihayetinde

evet canım yaa aslında o kadar dikkatliyimdir ki iftar telaşesiyle oldu
amin Allah hepimizin evladını bağışlasın,

teşekkür ederim
evet çok aceleci oğlum zaten emekliyor artık bi yürüdümü yedim naneyi valla :)
eşim hep yaramaz çocuk istiyordu uğraşmayı çok seviyor ALLAH gönlüne göre verdi :)
ateş hava sıcaklığından da oluyor vücut ısıları yükseliyor illaki birşeye sebep değil korkma
ara ara bizimkilerde de yükseliyor geçiyor
belki diş de yapıyordur böyle ara ateşlenmeler
bizimkilerin bi kaç gün hep 37,5 larda gezdi durdu arada hala oluyor
sıcakta bırakma ılık duş aldır bir şey olmaz ALLAHın izniyle 38 i geçerse endişelenirsin
benim sütüm de çok yağlı ama 3 ay önceki sütü indirdim sanırım direk indirdiğimden ve sıcaktan oldu kokusu hoşuma gitmedi döktüm valla ilk defa döküyorum ki 5 cc bile dökmem ben hiç ama içiremedim kuzulara gönlüm elvermedi
şimdi buzluktan dolaba indirip de vereceğim direk indirmeyeceğim mallum sıcak kış gibi olmuyor demekki

Offf benim cok gitti cope sabah daha 100 cc doktum 2 defa isindida icmedi diye icim gidiyo zaten az

Offf benim cok gitti cope sabah daha 100 cc doktum 2 defa isindida icmedi diye icim gidiyo zaten az

ay delimisin sakın dökme ,ben kaç kereler ısıttım verdim bişeycik de olmadı ,zaten azmış ziyan etme bence
ben dökülen süte çok acıyorum ,ona ihtiyacı olan ne çok insan var ,bi damla kuzum süt içsin diyen ne çok insan var
ben dibini bile yalatırım içirirken bebelere valla :)
ALLAHın gücüne gider diye düşünürüm hep ,ya kulum ben sana süt verdim sen döküyorsun der diye düşünürüm
sen de çok zorda kalmadıkça dökme bence

zaman geçmiyooooo top atılmıyoo ,istanbul için iftar vakti yazmıyoo,hoca ALLAHU EKBER demiyooooooooooooo

açlık başıma vurdu galibaaaaaaaaaaaaaaa

merhabaaaaa kızlaaar yazdıklarınızı okudukça ben kızıma hiiiç bişey yediremediğimi anladım :18:
3 gündür çorba içmeye çalışıyoruz.Ancak bugün sadece 8-10 kaşık yedi.Ne yapacağımı şaşırdım...
Bir de kızlar kızımın hiiç saçı yok.Bu soruna bir çözümü olan var mı?

herkez az yemesinden sikayetci bende cok yemesinden doymak nedir bilmiyor bizimkidesaclarini sifira vur o zaman cok geliyor

zamanla yer merak etme her bebek bir olmaz
benim kızın da yoktu kel gibiydi şimdi şimdi bayağı çıkmaya başladı
seninkinin de zamanı vardır belki
zaman geçmiyooooo top atılmıyoo ,istanbul için iftar vakti yazmıyoo,hoca ALLAHU EKBER demiyooooooooooooo

açlık başıma vurdu galibaaaaaaaaaaaaaaa

ALLAH KOLAYLIK VERSİN

ek gıda sabır işi canım zamana bırak yemiyorsa kesinlikle zorlama yavaş yavaş yemeyi ögrenecek gayet iyi başlarda 8-10 kaşık yemesi zamanla tabagını bitirir endişelenme

herkez az yemesinden sikayetci bende cok yemesinden doymak nedir bilmiyor bizimkidesaclarini sifira vur o zaman cok geliyor

Hep eşimin yüzünden kızımın saçları çıkmadı. işyerinde bir arkadaşının kızının saçlarını kazımışlar yaklaşık 1 sene boyunca bu olaya güldü, söylendi, her seferinde dedim bu kadar büyük konuşma diye şimdiii "Biz kızımızın saçını kazıtmayalım olur mu?" diyor..
Zeytinyağı , badem yağı ne sürsek çıkar? Tecrübeyle sabittir diyebilecek bir annemiz var mıııı?

Slm kızlar hergün yogurt veriyomusunuz ben yarında çorbaya başlıcam meyvesi var bunları hangi saat aralıklarında yedircem ve hangi ara emdircem acaba 12 ye kadar emse sonra meyvesini yese sonra emse 2 gibi yogurt yese uyusa kalksa emse sonra corba 10 na kadarda emse devam sutunu icip yatsa olur mu sizce bu düzen bu şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…