2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ek gıda sabır işi canım zamana bırak yemiyorsa kesinlikle zorlama yavaş yavaş yemeyi ögrenecek gayet iyi başlarda 8-10 kaşık yemesi zamanla tabagını bitirir endişelenme :21:

zamanla yer merak etme her bebek bir olmaz
benim kızın da yoktu kel gibiydi şimdi şimdi bayağı çıkmaya başladı
seninkinin de zamanı vardır belki

ALLAH KOLAYLIK VERSİN
ayyyy benim bu sözleri duymaya ihtiyacım vaaar...Teşekkürler kızlaar..
ADDD83 canım dediğin gibi zorlamıyorum ki ilerisi için sıkıntı yaşamayayım diye...Zaten kızım keçi gibi inatçı olduğu için zormalasam da yemez..

Slm kızlar hergün yogurt veriyomusunuz ben yarında çorbaya başlıcam meyvesi var bunları hangi saat aralıklarında yedircem ve hangi ara emdircem acaba 12 ye kadar emse sonra meyvesini yese sonra emse 2 gibi yogurt yese uyusa kalksa emse sonra corba 10 na kadarda emse devam sutunu icip yatsa olur mu sizce bu düzen bu şekilde

doktorumuz yoğurdu her gün yemesini istedi. biz çorbaya en son başladık ama canım, 9 gibi kahvaltı 11.30 meyve suyu ama bizimi içmiyor püre şeklinde veriyorum, 2.30-3 gibi çorba, akşamüstü yoğurt dedi tonton doktorumuz. Ama bence bebeği de gözlemlemek lazım..

ay delimisin sakın dökme ,ben kaç kereler ısıttım verdim bişeycik de olmadı ,zaten azmış ziyan etme bence
ben dökülen süte çok acıyorum ,ona ihtiyacı olan ne çok insan var ,bi damla kuzum süt içsin diyen ne çok insan var
ben dibini bile yalatırım içirirken bebelere valla :)
ALLAHın gücüne gider diye düşünürüm hep ,ya kulum ben sana süt verdim sen döküyorsun der diye düşünürüm
sen de çok zorda kalmadıkça dökme bence

Offf dogru soyluyosun ne biliyim doktorlar 2.yi isitmayin diyolarya, ben 2.isittim ama 3 kez hic isitmadim o yuzden cok gitti cope eskiden coktu takmiyodum ama simdi zoruma gidiyo dedigin gibi gunah ya..

merhaba arkadaşlar fazla giremiyorum takip etmeye çalışıyorum.3 gün önce bardakta meyve suyu içiyordum.kızım da öyle saldırınca ağzına azcık vereyim dedim:KK16: anamm bir baktım tık tık diye ses geliyor bardaktan:KK9:.meğer alt 2 dişi çıkmış.:KK52:acayip sevindim.:KK1:mızırdanıp duruyodu.demek ondanmış.halada huysuz ya.oruç tutyorum.çok şükür azalma olmadı sütümde.bebişleriniz maşallah:nazar: çok tatlılar.hepimizinkini allah bizlere bağışlasın:KK16:

merhaba arkadaşlar fazla giremiyorum takip etmeye çalışıyorum.3 gün önce bardakta meyve suyu içiyordum.kızım da öyle saldırınca ağzına azcık vereyim dedim:KK16: anamm bir baktım tık tık diye ses geliyor bardaktan:KK9:.meğer alt 2 dişi çıkmış.:KK52:acayip sevindim.:KK1:mızırdanıp duruyodu.demek ondanmış.halada huysuz ya.oruç tutyorum.çok şükür azalma olmadı sütümde.bebişleriniz maşallah:nazar: çok tatlılar.hepimizinkini allah bizlere bağışlasın:KK16:

maşallah bebeğine :nazar:hayırlı olsun dişiniz,darısı bize:KK9:

Maaşallah bebişe, ne güzel çıkarmış dişleri darısı başımıza:) Unutma bizi uğra fırsat bulunca. Orucunu Allah kabul etsin, benim resmi tatil bitiyor, ben de başlayacağım inşaallah :)

Hep eşimin yüzünden kızımın saçları çıkmadı. işyerinde bir arkadaşının kızının saçlarını kazımışlar yaklaşık 1 sene boyunca bu olaya güldü, söylendi, her seferinde dedim bu kadar büyük konuşma diye :KK55: şimdiii "Biz kızımızın saçını kazıtmayalım olur mu?" diyor..
Zeytinyağı , badem yağı ne sürsek çıkar? Tecrübeyle sabittir diyebilecek bir annemiz var mıııı?

Ilk kizimin yaklasik bir yil hic saci yoktu. Sadece ondeki saclari daha uzundu. Yas gunude kucuk tokayla baglamistimB-) Fiskiye diye gulerdik. Simdi gayet guzel saclari var. Ben kizitmadim. Kiz cicocunun sacinin kazinmasini sevmiyorum. Zamani gelince gurlesip uzar.

hayırlı olsun minişin dişleri :nazar: :emir_bebek:

zaman geçmiyooooo top atılmıyoo ,istanbul için iftar vakti yazmıyoo,hoca ALLAHU EKBER demiyooooooooooooo :KK53:

açlık başıma vurdu galibaaaaaaaaaaaaaaa :KK52:

ne güldürdün beni be ya :KK1: :KK1: :KK1:

teşekkürler :KK16: valla kafadarmı olurlar oğlum kızın kafasını mı kırar bilemiyorum:)
daha şimdiden çok fena kıskanıyor kızı ,yalnız bırakıp wcye gidiyorum boş bulduğu yerde çöküyor kızımın başına itip kakıyor valla :)
kız da yaklaşır yaklaşmaz basıyor çığlığı :))
kız fena korkuyor oğlumdan ,diyorumki kızım irisin ne korkuyorsun çak bi tane ama cık ,oğlan çubuk kraker ama çok fena valla kıza kök söktüryor :))

eheheheeh düşünce güldüm :KK1: ne tatlılar ya :KK9: benim oğlan kızımın saçını çekiyor hemen, kızım yapma taaaadeşim yapma diyorum diye bağırıyor :KK1:

faal değilim, ne büyük kayıp değil mi :KK52: :KK52:

memleketten kardeşim geldi, onunla ilgiliyim eski günlerden konuşuyoruz, dedikodu değil durum değerlendirmesi yapıyoruz :KK1: :118: 1 hafta kalacak inşallah.. çok mutlu olduk ailecek :KK16: hele mız mız oğlum sevimli oluverdi bir anda garezi bizeymiş zannımca :111:

Bugün 6. ay aşımızı olduk ilk başta sorun yoktu ama akşam koltukaltından 37.5 di çok direndim ateş düşürücü vermemek için ama baktım huzursuz fitil verdim.7buçuk kilo olmuş 67 cm.Hemşire et sularına başlayabilirsin artık dedi.Bende kıymalı şehriye çorbası yaptım zar zor yedi,pütürlü şeyler yemesi için uğraşıyorum sıkıntı çekmemek için.Koltuklarım battı resmen her yer yemek listesi.Birde 9. ay aşısı varmış,ondan önce özel aşıları falan varmı bir bilginiz var mı?

Bu arada sağlık ocağındaki hemşirem 2 aylık condom tutuşturdu elime ay çok mutlu oldum o kadar para verip alıyorduk marketten:)

memleketten kardeşim geldi, onunla ilgiliyim eski günlerden konuşuyoruz, dedikodu değil durum değerlendirmesi yapıyoruz :KK1: :118: 1 hafta kalacak inşallah.. çok mutlu olduk ailecek :KK16: hele mız mız oğlum sevimli oluverdi bir anda garezi bizeymiş zannımca :111:

ikinci çocugu kesinlikle düşünmüyordum (hem maddi hem manevi sebeplerden) ama sen şimdi memleketten kardeşim geldi laflıyoruz diyince düşündüm de kızım tek çocuk olarak büyüdügünde laflayacak kardeşi olmayacak, uzaklarda olursa yanına gelecek ,yolunu gözleyecek ,derdini anlatacak,omuzunda aglayacak kardeşi olmayacak olması üzdü beni o yüzden kardeş meselesini ileri ki tarihlerde tekrar düşünmek üzere rafa kaldırdım ...vaveyla kardeşinin gelmesi bana da ii geldi yani :KK52:

bizim dişimiz hala niye çıkmadı:KK43::KK43::KK43:

yalnız degilsin canım bizim de dişimiz yok belirtisi de yok :18:

Bu arada sağlık ocağındaki hemşirem 2 aylık condom tutuşturdu elime ay çok mutlu oldum o kadar para verip alıyorduk marketten:)

hangi saglık ocagı narsul yer bildirimi yap bende geleyim :KK51::KK51::KK52: ne güzel hemşireymiş o öyleeeeeeeeeeee yaaaaaaaaaaaa

Bu dis neye gore erken yada gec cikiyo acaba arkadasimin kizinin gecen ay cikti 9.5 aylik mesela..

Tesekkur ederiz arkadaslar.Darisi sizin bebislerin basina.tez zamanda cikarirlar insallah.en son saglik ocagina kontrole gittigimde doktor nasil korunuyosun felan dedi.hemsire hanima soyle condom versin dedi.almadim ama bu sefer gittigimde alicam:)anlasilan aile planlamasi icin.birde kizima yurutecle telsiz aldim.asagi bahceye inince iyi oluyor.burada aksamlari apartman olarak semaver keyfi var.arka bahcede erkekler yakiyor ön bahcede bayanlar :KK66:

hayırlı olsun minişin dişleri :nazar: :emir_bebek:

ne güldürdün beni be ya :KK1: :KK1: :KK1:

eheheheeh düşünce güldüm :KK1: ne tatlılar ya :KK9: benim oğlan kızımın saçını çekiyor hemen, kızım yapma taaaadeşim yapma diyorum diye bağırıyor :KK1:
demekki kız oğlan çatışması her yerde var :)

hadi hadi azıcık dedikodu heryerde olur :KK1:
ne güzel hasret giderin işte öyle ohh

Bu dis neye gore erken yada gec cikiyo acaba arkadasimin kizinin gecen ay cikti 9.5 aylik mesela..

tamamen genetik ..sen veya eşin ne zaman çıkardıysa bebekler de o zaman çıkarıyor genelde
bizimkilerin hala çıkmadı ,geç olsun güç olmasın :KK14:

Tesekkur ederiz arkadaslar.Darisi sizin bebislerin basina.tez zamanda cikarirlar insallah.en son saglik ocagina kontrole gittigimde doktor nasil korunuyosun felan dedi.hemsire hanima soyle condom versin dedi.almadim ama bu sefer gittigimde alicam:)anlasilan aile planlamasi icin.birde kizima yurutecle telsiz aldim.asagi bahceye inince iyi oluyor.burada aksamlari apartman olarak semaver keyfi var.arka bahcede erkekler yakiyor ön bahcede bayanlar :KK66:

çok severim apartman toplantılarını komşuluklar gelişiyor
bizim aprt kimse birbirin tanımıyor nerdeyse,
bizim hmşire değil kondom demir ilacını bile vermiyor
karşıdaki eczaneden alırsınız diyor
:KK53:

X