2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Eczaneden damaklı emzik diyince veriyolar

verdim bir sorun olmadı içtiler ,tadına baktım kötü değildi ..
ben de korkuyorum işe başlayınca azalır diye ama bebeklerim için üzülmeyeceğim kendime söz verdim çünkü onlara süt lazım

ferda senden alıntı yapmamışım buraya yazayım bari :)
ben de sık sık az azla hiç uğraşmak istemiyorum bi dikişte içsin 2-3 saat dayansın istiyorum öbür türlü sürekli içirmeye uğraşmak daha yorucu ,hele de 2 bebeyle
ben genelde bekletiyorum acıktırıp veriyorum o zaman içiyorlar ama bazen dönemsel olarak az az içtikleri oluyor içesileri gelmiyor ya da sıcaktan oluyor sanırım
ek gıdada o düzen de şaşacakya çünkü yemek yiyince o anlık doyuyorlar süt içmiyorlar içseler de çok az içiyorlar hep saatleri sarkıyor vs
ben yumurtadayım şuan biçok şeyi denedim ,ama ben çerez kasesinde verdiğim için fazla yemeye alışkınlar umarım hep öyle gider
kreşte de öğretmenleri yedirecek zaten bakalım nasıl olacak

ferda ilk çocuklar gerçekten deneme tahtası..
boy ne kadar senin yakışıklının? aynı bebelerin kiloları hemen hemen ama benim ki toparlak görünmüyor.. gerçi önemli değil de 200 gr ancak almış 2 ayda niye acep. kilo alımı durdu bir anda. 1 ayda 200 olsa neyse de 2 aydır aynı kiloda çocuk

Son düzenleme:
Biberon emzigini evtt degistirdim hatta biberonu degiştik biz normal emzikti daha sonra biberon almıyo nukun damaklısını aldım tuttu bebelack 2 numaraya da gectik

Kaan daha 6 ayı doldurmadı ya bende bekliyorum doldursun diye. sen daha erken geçmişsin.Bende evdeki mama bitince Bebelac 2 numara alayım.Biberon emziğini de değiştireyim.

benimki de 280gr almış
daha 8 kg bile olamadık,bizim ebe yoktu
başkası ölçtü tarttı boyu 1 cm çekmiş
işini iyi yapan biriyle karşılaşacak mıyım?

AŞILARImızı olduk bugün annem götürmüş yaptırmış kuzum şimdi uyuyormuş çok ağlamış yanında olamadım sarılamadım ateşine bakamadım saat 3 olsada kavuşsam kuşuma

Mrb arkadaşlarrr
Sağlık ocağına gittik bugun aşılarımızı olduk o an çok ağladı ama sonra sustu. 8.650 boy71 olmuş.gecen 1hafta önce doktorunda 8.450 di.iyi gidiyor maşallah
Bende tamamen acıkmasını bekliyorum 3-4saat arası 150 nın tamamını bitirtiyorum sonraki 4 saat rahat etmek için:))
Delikız bende çalışmadan önce sütüm aZalır diye bayağı stok yapmıştım işe başlayalı 3 ay oldu sütte bi değişiklik yok nazar değmesin.inş senınde öyle olur..dondurucudaki sütlerden veriyorum arada çunku tarıhleri geçiyor tadı gerçekten kötü demir gibi tadı var ama içiyor maşallah:)) bu arada yeniden buzluk doldu onları ne yapmayı düşünüyorsun.?? Sadece süt olarak değilde başka nerelerde kullanabılırız?
Bide anlamadığım bişey var benım oğlan 3saatte bir 150 içiyor tam doyuyor arada bişey almıyor.ek gıdayı verirsem o öğünde süt vermiycem ama göğüslerim şişiyor sağıyorum o süt buzlaga derken buzluk doldu o yüzden sürekli süt veriyorum. Ek gıdayı verdiğiniz öğündeki sütlerinizi napıyosunuz?eger sagma aralıklarını uzatırsam sütüm biter diye korkuyorum(

bebeklerinizin kilolarını görünce maşallah diyorum valla
benim kızım 10 gün sonra 7. ayını dolduracak ve 7 kiloya ancak yaklaştık
neyse buna da şükür

mama sandalyesi alan yada hakkında bilgisi olan varmı babymax mıydı neydi onda birtane beğendim ama hangiözellikler önemli

neyse buna da şükür

maaşallah kuzuya desteksiz oturuyor

canım doğum kilosunu bilmiyorum ama sanırım ona göre normaldir kızının kilosu benim oğlan 4100 gr doğdu bu kiloda olması normal.. yani her bebeğin doğum kilosuna göre normaldir kilosu bence. cümleler şahane :)
aman napcaz hem kiloyu yaa 4.5 aylıktan beri aynı kiloda seyrediyor çocuk.. şaşırdım 200 gr almasına ama düşününce benim sütüm azalmıştı kalite de düşmüş anlaşılan.. ek gıdaya erken başlamam gerekiyordu sanırım

Son düzenleme:
neyse buna da şükür
VALLA BENİMKİLER DE biri 6400 biri 6800
2350 doğan kızım 6800 2600 doğan oğlum 6400
kilolara takılma hareketli çocuk az alıyor bizimkiler çok hareketli özellikle oğlum aşırı hareketli ondan bu ay sadece 200 gram almış
sağlıklı olsun da fazla kilo da zararlı
zayıf çocuklar daha çabuk yürür hem

valla ben sütleri mamalarda kullanabilirim kaşık mamalarında diyorum ama bilmiyorum ne olur nasıl olur
buzluktakileri çıkarmaya başladım yenilerini koyacağım onların yerine
benim 2 bebe olduğu için mutlaka süte ihtiyacım olacak her halukarda
bu aya kadar bile mama vermeden sütüm yetiyorya doktor bile şaşırıyor çok şükür
önceden hedefim 6 aydı şimdi 1 sene 1 seneye kadar yeterse ondan sonra hiç süt vermesem de olur devam sütü de vermem yemek yedirirm sadece
valla ben sütümü 5-6 saatte bir sağıyorum geceleri de sabaha kadar sağmıyorum
3 saatte bir sağdığımda dehşet oluyordu süt ,sarı inek gibiyim :))

maaşallah bebişlere..
zayıf olan da çabuk yürür kilolu da be ya farketmiyor, sağlıkları yerinde olsun hepsi büyür.. bir de yapısal gelişmeleri çocukların.. oğlum anne sütüyle bu kiloda fazla kilonun zararı yok..kızımın hep öndeydi gelişimi hala önde.. tabi oğlumun aynı şekilde dewam edecek diye düşünmüyorum.. yani kısaca sağlıkları olunca hepsi büyüyor yürüyor

Son düzenleme:
Slm kızlar bizde bugun yogurtta başladık dün mayaladım ilk defa mayaladım kalıp gibi olmuş valla maşallag hep böyle tuttururum yarım çay bardagı yedi ve küt diye uyudu

2 gündür deli etti beni süreklu mızmız aglıyo bırakmıyo diş çıkarıyo sanırım yandık :-(

biz artık desteksiz oturabiliyoozz
maş. ne güzel ama bence oturtma çok erken çünkü
zayıf olan çabuk yürür dedim büyür demedim ,zayıf olan kendini daha kolay atıyor oraya buraya
kızım mesela daha toplu oğlana göre daha tembel ama çubuk krakerim atıyor balık gibi oraya buraya kendini
emeklemeye başladı oğlum ,kızım daha zayıf olsaydı daha kolay olurdu yürümesi de emeklemesi de
normal insanda da öyledri zayıf insan daha hareketli olur kilolu insan kendini kaldıramaz
o açıdan diyorum
yoksa sağlıklı olması en önemlisi
zaten bizimkiler hem ufak doğdu hem de 15 gün sarılıktan kilo verdiler
yani bu kiloları aslında 5,5 aylık kilo ve de ufak doğmalarına rağmen
fazla kilonun bence zararı var ,tıbbi literatürde de sınırlar var zaten obeziteye gitmesin diye
senin bebeğin için söylemiyorum ama bu böyle
ben orta kilolu olmasından yanayım her zaman ..kızım mesela ideal kiloda ama oğlum zayıf
takıyor muyum hayır çünkü bu yaramazlığa kilo alması bile mucize
ha çok kilolu olsaydı bi çaresine bakardım çünkü doktorlar fazla kiloyu obeziteye yol açacağından istemiyor ben de haklı buluyorum
gerçi zamanla boya veriyorlar ama belli de olmaz
ALLAH hepsine sağlık versin
senin tosuna da maş.
daha yeni başlıyor valla bizde 1 aydır var o durumlar ama hala çıkmadı

düzelttim kelimeyi zaten sen ilk yazdığımı kapmışın doğru okudum ama yanlış yazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…