2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar çorba püre vb verdiğinizde doyduğundan emin olmadan ağlayıp yemezse ne yapıyorsunuz? Ben biberon veriyorum ama bu sefer de nasıl olsa biberonla doyuyorum diye yemez mi acaba? Muhallebi hariç her şeyi yiyoruz ama yarısından sonra kavga kıyamet başlıyor yemiycem diye Valla çok zormuş bu iş :26: Bir çocuğum daha olursa daha erken başlayacağım yedirmeye iki kaşık üç kaşık, fark etmeden alışır belki o zaman :)

şöyle bir huyum war hiç sewmiyorum, tabak bitene kadar çabalıyorum ağlamıyor ama yarıya gelince ağzını kitliyor ben de oyunlar yapıyorum yediriyorum.. şimdilik daha yoğurt we çorba yediriyorum, tabak sayısı fazlalaşınca çok yorucu olacak bu iş
ne kadar veriyorsun çorba yada püreyi?

ben bu duygusallıkla işe falan başlayamayacağım sanırım seneye de düşünmüyorum yani 24 ay hakkımı kullanırım
sonra ne olur bilemem,ilk kelime,ilk adım,ilk koşu,.....diye gider sanırım

Bgün 6.ay aşimizi olduk 7300gr olmuş 70cm kisami ne sanki dr herseyi normal gayet güzel dedi çok sukur

Sabah kayinpeder kuaföre götürdü kafayi sifira vurduk bi arastirmada bebeklerin anne karnindaki sacla durmasi saglikli degilmis diye sonuc alinmis ayrica tam bingildaginin üstü kuvak oldu onuda duzeltemedim bebekken hic olmamisti 20gundur var karbonat li zeytinyağı surdum ama geçmedi baska bilgisi olan var mi?

Aynen oyle canim ben beraber degilim yarim saat var aramizda kayinvalidemle ama genede sık görüşüyoruz gorumcemlerle falan severim hepsini ama onlarda oyle herseye mudahele ediyorlar bitek onlar degil cevremdeki herkezbunu ver bunu verme ozelliklekçok aglayinca aç bu çocuk (nerden anladı acaba) bizi acemi görüyorlar ilk bebis ya ikincide bu kadar olmaz heralde

Aynen benimkiside tatli manyağı anasina çekmiş tuzlu şeyleri sevmiyor..

Benim sag göğsümde sut cok solda az hep oyleydi. katılıyorum sarkma olayına tek cozum silikon heralde ama ikinci cocuk olayi var oyüzden olmaz heralde

ben bu duygusallıkla işe falan başlayamayacağım sanırım seneye de düşünmüyorum yani 24 ay hakkımı kullanırım
sonra ne olur bilemem,ilk kelime,ilk adım,ilk koşu,.....diye gider sanırım

:)) en iyisi anne olan tüm kadınları devler 18 yıl ücretli izine çıkarsın sonrada okadar aradan sonra çalışmaları uygun değil diye emekliye ayırsın :))))

benim bebeğimin de bebekken konak olmuştu kafasında saf zeytinyağı sürüyordum biraz bekledikten sonra
sensodyne nin pro-namel diş fırçası var çook yumuşak kılları ondan aldım taradım kavladı hep geçti ,

kızlar bu uykusuzluk nedir böyle yavv. dün gece 3 e kadar uyumadı 9 da yatan çocuk. biz yatırıyoruz o kalkıyo. sonasında da saat bası kalktı durdu. gaz mı oluyo, 2. dişimizde çıkmış sabah gördüm onun sancısı mıdır bilmiyorum. birde sürekli dönüyor. ne zaman düzelcek bu iş ya. gittikçe kötüye gidiyor.
onun dışında gelişimimiz güzel gidiyor. çok hareketli emeklemeye çok az kaldı. algısı çok açık maşallah. sesler dikkatini çekiyor. yarın aşımızı olmaya sağlık ocağına gidicez bakalım boyumuz kilomuz ne kadar olmuş.

Merhaba arkadaşlar. Sizi hamileliğimden beri ara ara takip ediyorum ama hiç yazmadım hakkınızı helal edin bazı bilgilerden faydalandım ses vermeden
Oğlumun tahmini doüum tarihi 8 ocaktı ama 27 aralıkta doğdu 6.5 aylık oldu yani. Size bi sorum olacak. Bu sıralar kafasını aslında kafasını değil tam olarak ağzını çenesini burnunu diyeyim yüzüstü yatıyosa yere kucağımızda omzumuza vuruyo. ama yerdeyken daha çok yapıyo bunu. Nedendir acaba.? Diş etleri kaşınıyo yada acıyo ondanmı yapıyoki ? Korkuyorum yanında biz yokken yapacakta kendine zarar verecek diye.

Göz kararı bir çorba kâsesine yakın vermeye çalışıyorum ama dediğim gibi, genellikle bitmiyor tabi. En çok geçen günkü sarımsaklı çorbayı sevdi :)

Göz kararı bir çorba kâsesine yakın vermeye çalışıyorum ama dediğim gibi, genellikle bitmiyor tabi. En çok geçen günkü sarımsaklı çorbayı sevdi :)
fazla verdiğiniz zaman sütü az içmiyorlarmı ,ben sütü kessinler istemiyorum , o yüzden minik çerez kaseleri varya onlarda veriyorum , onu bile yiyince direk etki ediyor sütü kesiyorlar ,ilerde öğüne geçince sütü hepten beğenmeyip keserlerse yandım valla(

gedi Benim teyzem 7 gunluktu saçlarını sifira vururken...

3 tane canım 1tane sol bacagindan 2tane sag bacagindan agladi yavrum

Sonra sustu ama hemen

Son düzenleyen: Moderatör:

Çorba kâsesi dediğim lokanta tipi büyük olanlar değil, hani çerez kâsesinin biraz daha büyüğü camlar var ya ondan. Ben zaten ana öğün olarak vermiyorum sütü, uyurken uyanınca filan, o yüzden çok etkisi olmuyor. Nasıl olsa sağıyorsun, istersen bir kısmını ayır, muhallebi yaparsın, ya da diğer mümkün olan şeylere karıştırırsın, hem sütün de azalmaz böylece. Ama zaten artık yavaş yavaş aldıkları süt miktarı da azalacak, olmadı buzluğa atarsın, çalıştığın zamanlar faydası olur.

neden süt ü ana öğün vermiyorsun ,buzlukta yer yok doldu ,çalışmaya başlayınca sütüm azalır muhtmelen seyrek sağacağım için , o yüzden sorun olmaz da bizimkiler yedi tatları çok seviyor sütü bırakmalarını istemiyorum süt antibiyotik gibi çünkü

aşıdan geldik şimdi çok ağladı yavrum,
bize 3 bacaktan bir ağızdan damla yaptılar sizin ki kaç taneydi
3 diye yazmıştı bazı arkadaşlar ben de 3 hatırladım ama
damlayla birlikte 4 ediyor,

doyuyor o zaman o kadara yakın yiyorsa, ben çok mu weriyorum diyordum ondan sordum yaklaşık yarım kaseye yakın weriyorum..

aynen 4 canım ama 3 bacaktan mı? 2 bacak 1 koldan 1 ağızdan damla şeklinde yapılıyor.. geçmiş olsun ayrıca

merhaba canım,

diştendir muhtemelen yada deneme yapıyordur.. ağlayarak mı yapıyor?

Bizde bugün olduk aşılarımızı bizimde aynı 4 taneydi damlayla beraber. 2 sağ 1 sol bacağından vuruldu. Eskisi gibi sütüm yok hatta manuel pompayla doğru düzgün süt çıkmıyor ama hemşire çocuğun emdikçe onun ağzına gelir dedi gerçekten de doymuş yavrum benim :) zamanında iyi depolamış benim ki minik göbüşüne sütleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…