2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ferda ilk çocuklar gerçekten deneme tahtası..
boy ne kadar senin yakışıklının? aynı bebelerin kiloları hemen hemen ama benim ki toparlak görünmüyor.. gerçi önemli değil de 200 gr ancak almış 2 ayda niye acep. kilo alımı durdu bir anda. 1 ayda 200 olsa neyse de 2 aydır aynı kiloda çocuk

Bir ay önce 69 cm idi, bir hafta önce ateşlendiğinde doktor tarttı 9 kg olmuş ama boyunu ölçmedi. Süt azaldıysa ondandır muhtemelen canım, bir de iyice hareketlendiler çok enerji harcıyorlar. Benimki de öyle tosun gibi durmuyor, sadece zayıf görünmüyor.

benimki de 280gr almış
:KK5::KK5::KK5:daha 8 kg bile olamadık,bizim ebe yoktu
başkası ölçtü tarttı boyu 1 cm çekmiş
:KK1:işini iyi yapan biriyle karşılaşacak mıyım?
:KK51:
Sorma, sağlık ocağıyla benim doktorun tartısı arasında 200 gr fark var :) Bir keresinde baş çevresi bile fark etti. Ya cidden çok kilolu olması gerekli değil bence, keşke sırf anne sütü alsaydı altı ay da daha zayıf olsaydı.

kiloya takmayın bence de. sağlıklı olsunlar da. ben de keşke sütüm yetseydi de mama vermeseydim diyorum. mama+süt devam ettik hep. oğlum 6 aylıkken 9.300 kg.'dı. şimdi nasıl bakalım. mamayı çok azalttık. gün içinde hemen hemen hep kaşıkla besliyorum.

bu arada bebeklere pırasa yedirilir mi? :KK37: ben kendime aldım bugün pazardan. ona da cezvede havuç ve pirinçle pişirdim. ama şimdi versem mi vermesem mi diye düşünüyorum... tecrübeli anneler, help me.... :nazar: :KK9:

bebeklerinizin kilolarını görünce maşallah diyorum valla
benim kızım 10 gün sonra 7. ayını dolduracak ve 7 kiloya ancak yaklaştık :KK53:
neyse buna da şükür

kiloya takilma. kizimin asi takvimi gecti elime..1 yasindayken kilosu 8240 gr mis..saka gibi dimi :KK1: o zamanlar cok aglardim.yapmadigim sey kalmamisti ama elden bir sey gelmiyo. simdi 4 yasinda gelisimi iyi olan bi cocuk. kilolu degil ama hareketli :nazar:

kiloya takmayın bence de. sağlıklı olsunlar da. ben de keşke sütüm yetseydi de mama vermeseydim diyorum. mama+süt devam ettik hep. oğlum 6 aylıkken 9.300 kg.'dı. şimdi nasıl bakalım. mamayı çok azalttık. gün içinde hemen hemen hep kaşıkla besliyorum.

bu arada bebeklere pırasa yedirilir mi? :KK37: ben kendime aldım bugün pazardan. ona da cezvede havuç ve pirinçle pişirdim. ama şimdi versem mi vermesem mi diye düşünüyorum... tecrübeli anneler, help me.... :nazar: :KK9:

Canım ben geçen gün kendimize yaptığım soğanlı sarımsaklı çorbadan verdim, bezindeki marifetin kokusu dışında bir şey olmadı :KK1: Dün de sebze çorbasına yarım soğan ekledim. Pırasa da soğan cinsi, bir şey olmaz herhalde. Ama gaz problemi kalmadıysa tabi.

Bir ay önce 69 cm idi, bir hafta önce ateşlendiğinde doktor tarttı 9 kg olmuş ama boyunu ölçmedi. Süt azaldıysa ondandır muhtemelen canım, bir de iyice hareketlendiler çok enerji harcıyorlar. Benimki de öyle tosun gibi durmuyor, sadece zayıf görünmüyor.

eneeeem yakışıklıya bak sen, maaşallah sana :emir_bebek: :nazar: :nazar:

gaz konusunda hassas değilse wer gitsin :KK1: belki de şimdiye yedi zaten :KK56: yarasın o zaman :emir_bebek:

Canım ben geçen gün kendimize yaptığım soğanlı sarımsaklı çorbadan verdim, bezindeki marifetin kokusu dışında bir şey olmadı :KK1: Dün de sebze çorbasına yarım soğan ekledim. Pırasa da soğan cinsi, bir şey olmaz herhalde. Ama gaz problemi kalmadıysa tabi.

gaz problemimiz çok fazla olmadı çok şükür. senin yavrucağa da maşallah, büyümüş de soğan sarımsak yiyor... antibiyotik özelliği olduğu için kullanmak gerek aslında.

gaz konusunda hassas değilse wer gitsin :KK1: belki de şimdiye yedi zaten :KK56: yarasın o zaman :emir_bebek:

sağol canım. gece rahatsız olmasın diye yedirmedim. hazırladım yarın yedircem. bakalım inşallah sever. ertesi gün de semizotu ve ıspanak vereceğim.
bu arada et ve tavuk nasıl yedireceğiz kızlar? artık onlara da başlamamız gerekiyor. haşlayıp rondodan mı geçireceğiz? :26:

Son düzenleme:
Et tavuk konusunda biraz farklı galiba doktorların görüşleri. Kimisi sekizinci ayı bekletiyor. Ben bu ay hala gidemediğim için ek gıdalarda kafama göre başladım, ete de daha sonra geçerim herhalde.

Oh minnoşu uyuttum, evin tel çeken bir köşesine geçtim çay keyfi yapıyorum :) Tekirdağ'da olan varsa beklerim :)

:KK5:bebeğim bugün ne çorba,ne kahvaltı ne de yoğurt yedi meyveye bayılıyordu
ama meyve bile yamedi mama kaşığını görünce kilitliyor ağzını damlasını bile veremiyorum
yesin diye zorlamadım da hiç neden böyle oldu ki,
:KK14:

bebek uyudu ben kaçar herkese iyi geceler.....

Son düzenleme:
bizim ki otokoltuğa oturunca ağlıyor:KK50:nasıl alıştırdın sen
canım?

Foto.daki bebek arabası, yoksa arabada oturtunca bizimki de başlıyor mızmıza. Araba hareket halindeyken bir süre idare ediyoruz, iyice ağlamaya başlayıp bize bakmaz hale gelince radyonun sesini açıyor babası, o zaman susuyor. Bebeklikten beri böyle nedense, kendini bastıran ses duyunca sakinleşiyor; bir ara başında çıngırak sallayarak uyutuyorduk :)

X