2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar merhaba. şöyle bir genel durumumuzu anlatayım dedim. biz ek gıdaya başladık ama tamamen kendi kanaatim üzerine:) doktor kontrolümüze daha var en son gittiğimizde tattır her şeyden demişti. ben de bayramdan sonra işe başlayacağım için ek gıdaya başlamam gerektiğini düşündüm.artık öğün olarak veriyorum yiyeceklerini.sabahları kahvaltı hazırlıyorum, sonrasında meyve püresiyle ara öğün, öğlen herhangi bir çorba, ikindi tekrar yoğurtla bir ara öğün ve akşam yine çorba. tabi aralarda ya da yemeklerden sonra yine emiyor.ek gıdayı düzenli vermeye başlayalı 3 gün oldu ve kızım 3 gündür kakasını her gün yapıyor oysa önceden çok fazla kabızlık problrmi yaşıyorduk. çorbayı özellikle sebzeden yapıyorum kabak ıspnak filan gibi şeylerle. sanırım bunun etkisi de büyük. biz de durumlar böyle:)

Bebeği henüz dönmüyor diye üzülenler sakın üzülmesin. Valla dönmeseydi daha iyiydi.

20 gün öncesine kadar gece en fazla 3-4 defa uyanırdı.

Dönmeye başladığından beri gecede en az 20 kere yüzüstü dönüyor uyanıp ağlıyor. Yatıp kalkmaktan bu simge gibi oldum.

Tamam anladık dönmeyi öğrendin diye bütün gece dönmek zorunda mısın be oğlum

Vaveyla gözün aydın çok sevindim bişey çıkmamasına..
Örümcek dediğin yürüteç sanırım hafta sonu almayı düşünüyorum umarım onun ömrü oyun halısı kadar kısa olmaz:)) bide mama sandalyesi aldım evde adım atmaya yer yokk:))

Aynen canm benımkıde sürekli dönüyor ama hafif bi viyaklayıp susuyor.nefessiz kalmasından korkuyorumYüz üstü kalırsa dönemezse diye..Allaha korusun inşş

ne zaman biter bu dönme kabusu acaba yaa,bizim kız iice çıldırdı nerdeyse yarım saate bir kalkacak ,uykudan gebermek üzereyim ,onu bırak uyuyamadığım için sütüm azalmaya başladı olan süte olacak

selam kızlar.. işleri bir kenara bıraktım geçmişi okudum... :) burası daha önemli ama değil mi?

ruza nerede çalışıyorsun? bebeyi de götürüyorsun ya merak ettim

canım anaokulunda çalışıyorum. müdür yardımcısıyım. sınıflar boş, güzel bir yer hazırladım. yardımcılar da var. hep beraber bakıyoruz burda. okul işlerini de yapıyorum arada. eylüle kadar böyle devam edecek inşallah.
bu arada çoook geçmiş olsun, çok sevindim bebişinde birşey olmadığına, seni korkutan o doktorları da Allah bildiği gibi yapsın...

geçmiş olsun,benimkinde daha tık yok nörolojiye götürcm korkmaya başladım,
epilepsi olan bebekler dsönüp hareket edemezmiş ,ayyy Allah korusun
:18:

canım Allah korusun, nöbet falan olurdu o zaman. kötü düşünme ama içinde kalmasın götür yine de.

Kızım örümceğe severek biniyor artık evin içinde halılardan fırsat buldukça fink atıyor.Siz başladınız mı bindirmeye örümceğe

ben daha almadım örümcek. emeklemeden bindirmeyin diyorlar. tembellik yapıyormuş.

dişiniz hayırlı olsun..

canım çok sevindim bişey çıkmamasına gereksiz yere üzüldün sıkıntı yaptın ne diyeyim o doktorlara ama neyseki sonuç güsel ve bişeyi yok oğluşunun rabbim evlatlarımıza dert sıkıntı hastalık vermesin

Öncelikle geçmiş olsun.

Tarhana çorbasını nasıl yaptın.Bende k.v.min yaptığı var,salçalı filan.Ondan pişirip versem biraz olurmu.

sağol canım..

tabi olur acılı değilse wer.. su ile pişir sadece yağ falan koyma, en son zeytinyağı eklersin biraz..

ewet canım boş yere üzdüler bizi.. allah böyle doktorlara denk getirmesin bir daha

sağol canım ben onlara aklıma geldikçe saydırıyorum desem

senin iş yiymiş walla bebek yönünden annesinden ayrı kalmıyor yawrucak ne güzek

sağol canım
örümcek yürüteç ewet, örümcek kelimesini kullanan daha yaygın

6. ay aşımızı olduk mahvoldu yawrum ağlamaktan 200 gr almış sadece, azıcık daha alaydı iyiydi be ya.. boy uzamış sadece , azcık besleyem bari bebeyi annesi gibi uzun babası gibi şişko olsun

karşı komşumun çocuğu beni şiddeete yönleriyor hayller kuruyorum o derecede ya kapıyı sürekli çarpar mı bir çocuk yaa? 5 dk bir inanamazsın kapıda çat çat kapı çarpıyor, kocaman kız üstelik. annesi de bişey demiyor benim oğlan uyanıyor onun yüzünden

bizdeki daha vahim tüm aile kapları çarpıyor anlamadığım her odanın kapısını niye kapatıyorlar bizde sadece yatarken yatak odasının kapısı kapanır bir de wc kapalıdır

bizdeki daha vahim tüm aile kapları çarpıyor anlamadığım her odanın kapısını niye kapatıyorlar bizde sadece yatarken yatak odasının kapısı kapanır bir de wc kapalıdır

değil mi haklısın.. benim bildiğim de odur kalabalık mı yaşıyorsunuz

yaw kız hala kapı çarpıyor! oğlana ağrı kesici werdim aşıdan dolayı mıdır nedir uyanmadı hala çok ilginç

şimdi herkes komşusunu çekiştirirmiş bizim üst komşunun topuklu terlik fantazisi var
gece gündüz tıkır tıkır hiçç bitmiyor uykumuzdan uyanıyoruz yaaa düşüncesizler

canim oncelikle gozun aydin sevindim adina cocukta bisiy cikmamasina kabizlik sorunu bizdede var ben baya cozdum gibi ilk corbaya sebze corbasiyla basladim patetes havuc falan vardi doktor onlari kes dedi simdi fasulye kabak bezelye maydonoz dere otu yesillik ne varsa katiyorum bide icine kuru kayisi koyup pisiriyorum en son zeytin yagi yogurduna bile koyuyorum zeytin yagi meyve olarakta kayisi armut veriyorum baya rahatladik

MERABA,bizde 6.ayımızı doldurduk ama ek gıda sıkıntılı.çorba yedi ve kustu kızım.sebze çorbası yapmıştım kabak domates vardı içinde.beğenmedi çok üzüldüm.yaptığım çorbaların tarifini açık açık anlatırmısın.ramazan bi taraftan süt azaldı.çocuk doymuyo.yoğurt verdim onu da kustu.ne yedireceğimi bilemedim.çok üzgünüm(

kızım 6 ay 1 haftalık ama dönmüyor henüz.sadece kalkmak için uğraşıyor ama başaramayıncada ağlıyor.yürüteçe koyuyorum ben ama ayaklarını tam basmıyor.gece uykuları azaldı..

şimdi herkes komşusunu çekiştirirmiş bizim üst komşunun topuklu terlik fantazisi var
gece gündüz tıkır tıkır hiçç bitmiyor uykumuzdan uyanıyoruz yaaa düşüncesizler

topuğu kırılasıca :86: hakikaten ne düşüncesiz insanlar war ya, aslında düşüncesizlikten öte terbiyesizlik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…