2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Selam kizlar..sizleri okuyunca beklenti icine giriyorum ne zaman huzursuz olcak ne zaman duscek falan die:)
Kagan benimkide daha donmedi niye acele ediyosun donerler bence birazdaha bekle noroloji falan surunmesin cocuk..tembellik yapiyolar devamli sirtustu yattiklari icin..
Daha tam anlamiyla ek gidaya gecmedik ama bikac kasik meyve puresi veriyorum kasiga alisamadi hic almiyo puskurtuyo off biberon iyiydi yaa..

doktordan gelince yaz merak ediyorum bebeğini
inşallah bişeyi yokturrr

doktor muayene etti, yarım saat uyguamalı anlattı oğlumda fıtık mıtık yok.. boş yere keseceklerdi özel hastanede.. ben bunların hekimliklerine tüküreyim afedersiniz hadi radyolog anlamadı, ürolog çakmadı, genel cerrah elle muayene etti be! o da işine geldiği gibi kabul etmiş durumu anlaşılan.. cocuk cerrahı baktı usg görüntülerine, güldü bunlar normal görüntüler dedi.. şişlik hiçbirşey yok dedi.. hidrosel için bile müdahaleye gerek yok büyük ihtimalle 2 yaşına kadar geçecek dedi. sünnet bölgesindeki darlık da normal bu aylarda dedi, idrar yapmada sıkıntısı yok bebeğin ama isterseniz yaptırabilirsiniz dedi..
kısacası bugün dünyalar benim oldu ama bir o kadar da öfkelendim allah akıl fikir prensip wersin bu işini doğru yapmayan hekimlere
şimdi tek doktora mı ikna oldun diyeceksiniz belki, ewet çünkü araştıdıklarımla beraber mantıklı şeyler söyledi ikna oldum ve en başta bilgisi hakkında araştırrarak gittik bu doktora. allah razı olsun ondan, içimiz ferahladı bugün

Son düzenleme:

oww sinir bozucu bir durum, böyle yemiyor diye tek kaşık werirse beslenemz yavrucak.. öyle herşeyi iştahla yiyen bebek azdır, oyunla yedirmek lazım.. yemiyor diye pes edilir mi hiç.. baktın ağlıyor direniyor o zaman üstüne gitmezsin.. ama oyunla 1 kaşık değil en az 5 kaşık yer bebek

canım ben peynirle yumurtayı birlikte veriyorum doktorum öyle liste verdi. fazla yemediği için galiba ağır gelmedi ceviz ve bademi doktorum robottan geçir birer kaşık koy dedi ama ben sabah kırıp sarmısak rendesi varya minik onda rendeliyorum yaa ilk çocuk benimkide her seyi araştırıp çok özeniyorum ama yediremiyorum loruna kadar bi ara kendim yaptım ama yemedi. hiç uğraşmasam daha iştahlı olabilir

yarın 6. ay aşımız war :18: bu arada ben bugün başladım çorbaya tarhana çorbası werdim yedi bakalım inşallah devamı gelir alışsın 1 hafta sonra kahvaltıya geçicem..
kabızlık sorunu için ne yapıyorsunuz..? ben çocuk fıtık diye zorlanmasın diye 2 güne bir fitil koydum cumartesiden beri.. ama artık müdahale etmiycem bekliycem.. armut alıp wereyim belki işe yarar

Son düzenleme:

çoook sevindim,hadi geçmiş olsun.....
ben tahmin ettim aslında başıma geldiği için,ahhh bu doktorlar günlerdir
ne çektiniz görki,bi sadaka verseniz iyi olur aslında bebiş için,
:118:

benim ki de tarhana yedi ne tesadüf ama ilk defa yedi yavrum doğru düzgün,
damak tadı demekki haşlanmış sebzeleri geri çıkartıyordu
teşekkür ederiz....

çoook sevindim,hadi geçmiş olsun.....
ben tahmin ettim aslında başıma geldiği için,ahhh bu doktorlar günlerdir
ne çektiniz görki,bi sadaka verseniz iyi olur aslında bebiş için,
:118:

öyle yaptık canım

bu doktorlardan hangisin görürsem pusu kurup çelme çakacam

benim ki de tarhana yedi ne tesadüf ama ilk defa yedi yavrum doğru düzgün,
damak tadı demekki haşlanmış sebzeleri geri çıkartıyordu
teşekkür ederiz....

sebzelere et suyu eklersen ilerleyen zamanlarda belki sewerek yer o zaman.. düşünsene tatsız tuzsuz kızıma yedirirken , ben bile tadına bakıp ıyy diyordum :120: ama zorla da yediriyordum sevecekleri şeyleri yavaş yavaş öğenicez bakalım

çok sevindim canım ben bu kadar sevinmişken senin nasıl havalara uçtuğunu tahmin ediyorum. Allah cümlemizin yavrusunu korusun

yaa bide elma püresini yedi mi dedim yediremedim ama bir kaşık yemiştir pek acıkmadı galiba dedi
ben emzirmeye başladığımda emdiğini görünce de (normal zamanda zorla emdiğini biliyor) aaa sizi ne kadar özlemiş işe başlamanız emzirmeniz açısından iyi oldu sizi özleyince emiyor diyor. sanki sabahtan o saate kadar aç kalmamış gibi.
bide geçen gün oğlumun ayaklarına ve giysilerine bakıp benim çocuklarım yeni doğdukları zaman bunları giyiyordu ayakları doğduğunda bu kadardı falan diyor yani zayıf olduğunu biliyosun yedirmeye uğraşsana di mi
ne kadar dolmuşum
offf neyse içim şişti
neyse en azından ne kadar yediğini dürüstce söylüyor artık uyanmasa da uyandırıp kahvaltısını vericem akşamda bi daha meyve veririm

walla haklısın canım.. dürüstçe söylemiş olması en azından farkındalığını gösterir.. emanet aldı ise bakıyorsa, anne gözüyle bakacak yedirecek demektir..

yaa kızlar ne kadar hızlı yazıyosunuz yada ben çok yavaşım anlamadım ki hızınıza yetişemiyorum
canım ben gün kurusu denen kahverengi kayısı varya onu az suda haşlayıp püre haline getirip 2-3 günde 1 kere sabah yediriyorum 3-4 günde bir de armut veriyorum kabızlığı bunlarla çözdük sen de dene istersen. kayısıyı bulamazsan haber ver ben de çok var ( memleket malatya olunca ))

ayyy ben çok fenayım ölüyorum akşam lavabo temizliği yaptım çamaşır suyu ne warsa karıştırdım cahil gibi çamaşır suyu hastasıyım ama abarttım galiba..
iyi geceler, yarına sağ olursam görüşürüz

Bir ay mı?Anaaam inşallah o kadar sürmez.

Öncelikle geçmiş olsun.

Tarhana çorbasını nasıl yaptın.Bende k.v.min yaptığı var,salçalı filan.Ondan pişirip versem biraz olurmu.

Kızım örümceğe severek biniyor artık evin içinde halılardan fırsat buldukça fink atıyor.Siz başladınız mı bindirmeye örümceğe

Birde bugün kan ilacını verirken çay kaşığıyla alttan dişi çıt diye vurdu kaşığa içim bir tuhaf oldu gözükmüyor fakat çıkmış sanırım.Şimdi o diş patlamış mı oluyor yani çıkardı mı acaba dişi bilenler aydınlatsın beni please:)

çok geçmiş olsun canım
zonguldaktayım gelebilirsen gel seve seve iftar hazırlarım

Ay canim cok tesekkur ederim wallla ne iyi olurdu ama ben istanbuldayim malesef

Olsun teklif etmende büyük incelik saol yemiş kadar oldun ellerine sağlik

Afiyet olsun bebise sutunle bebe biskuvisini pişir bak canim biraz kaynasin daha guzel oluyor muhallebbi gibi benimki bayiliyor benim sutum az oldugu icin biraz pastorize birazda su koyuyorum oylede guzel oluyor..

Ben yumurta koymadin iste tahmin ettiim tadinin degisiceni parça parça veriyorum

Oncelikle bebise cok gecmis olsun kotu bi tecrübe olmus senin icin ilk ve son olur insallah

Camasir suyunada dikkat zehirlenirsin farkinda olmadan senden bebege gecer Allah korusun bi iki kasik yogurt yeseydin keşke rahatlatiyor:18:

Bende yatar bugun iftara misafir vardi yoruldum hepinize iyi geceler hayirli sahurlar

ben cok fena oldum bugun. oglan baliklama atladi yataktan. hem de yaninda oturuyordum. telden bir seye bakarken yatagin ortasindan kenarina gelmis oglum ayagimin yetismedigi bosluktan atladi. sabah da kendi besiginden bizim yataga ordan da ayak ucuma gelmisti, uyandim baktim ayaklarimin dibinde. bundan sonra yataktayken 10 sn bile birakmamam lazim. cok hizli ilerliyor.

dogru duzgun ek gida veremiyorum. purelerin cogunu yemiyor. biz yerken yediklerimden pure yapmadan verirsem yiyor. makarna, nohut, bezelye, patates pilav vs.
sonra kakasinda oldugu gibi cikiyo tabi bunlar :1;

ben de hic yoktan iyidir diye su eklenerek yapilan toz mamalardan aldim en azindan kahvalti ogunu yer belki. bir kere meyve bir kere de yogurt verecegim aksam da kendi yedigimizden uygun olanlari.

bu arada yogurdu neden gunluk yapmak gerekiyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…