2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

aynen canım,pazartesi de ben gelip aynışeyleri yazacağım,ne kadar takmayalım desekte
olmuyorrr,ama tabiki sağlıklı olsunlarda,6-7 kere gerçektende çok kağan 5 günde bir yapıyor yavrum

sağlıklı olsunlarda kilo o kadar önemli değiil küpeli erkek çocukları daha farklı olur kızlar daha farklı işe gitmiyorsun sen dimi
yanımda düştü zten yanlız bırakmayı düşünmüyorum bile :)

geçmiş olsun,benimkinde daha tık yok nörolojiye götürcm korkmaya başladım,
epilepsi olan bebekler dsönüp hareket edemezmiş ,ayyy Allah korusun
:18:

Allah korusun inşalalh bir şeyi yoktur epilepside titreme sinir halide olurmuş irkilmeler filan olurmuş ilaçla bile tedavisi var onunda bazı insanlarda bir kaç yılda bitiriyorlar inşallah bir şeyi yoktur sana oyun yapıyordur

o korkunun tarifi yok gerçekten. Benim kızım da koltuktan düştü sadece 1 saniye içerisinde tepetaklak hopp diye yere indi korkunç bir andı

düştükten bir süre sonra uyutmamak gerekiyomuş

evet uyutmamak gerekiyormuş birde kusma ve ağlaması olursa beklemeden gelin dedi doktor yoksa gelmenize gerek yok demişti

ben yalnız baktığım için yalnız bırakmak zorunda kalıyorum ama her tedbiri alarak yine de olacağı varsa oluyor işte ,geçen yanımdayken saniyede kendini atıverdi aşağı :)
bayramdan sonra başlayacağım işe inş. mandiş

Ohhh bizimki uyanmadan geçmişi bitireyim diye çok uğraştım çok şükür bitti!

Mandalina öncelikle sana çok geçmiş olsun, ben de çok korkuyorum düşmesinden ama hemen hemen herkesin başından bir kere geçiyor galiba bu hadise. Allah koruyor yavruları.

Ben maalesef hala yazlıktayım, artık sıkıldım evime dönmek istiyorum K.valide ile beraberiz, o burada kalmaya devam edeceği için ben de pat diye dönemiyorum yalnız bırakmamak için. Beylerin işlerini bitirip keyiflerinin gelmesini bekliyoruz.

Bizim bıdık hastalandı ateşi çıktı ishal oldu. Doktora getirdik, gaita tahlili yapıldı bir şey çıkmadı. Hazımsızlık dedi Bebelac LF mama bir de reflor yazdı. Ama oğluşum çok iştahsız, biberonun dibini görünce seviniyorum artık. Bu mama da toz gibi hiç sevmedi, gece uyku arasında belki yer dedim ciyak ciyak ağladı yemedi Ben de ilacı ve bol bol muz veriyorum. Kimisi dişten de olur dedi ama hala tık yok bakalım.

İlk gün oruç tuttum ben de ve her yılın aksine ilk günüm çok rahat geçti. Herhalde bizimkinin hastalık huysuzluğu ile uğraşmaktan. Ama dün tatile girdik bir hafta kapalıyız:)

Şu tel doğru dürüst çekse uyuturken gireceğim nete ama maalesef evin belirli köşelerinde çekiyor sadece. Artık arada bir toptan okuyorum ben de. Evime gitmek istiyoruuuum Herkese sevgiler...

bende yanlızdım ama her gittiğim odaya peşimde taşıdım sende iki tane haklısın sende

hayırlısı olsun küpeli kolaylıklar versin Allah

Bizim hımbıl da birinci diş bile çıkmadı.Sabah sağlık ocağına götürdüm. Tırtırlanma başlamış çıkar yakında dedi.

Bu diş çıkarmadan önceki huysuzluk, zırzırlık durumu kaç gün önce başladıktan sonra diş çıkıyor.(Çok saçma bir cümle oldu)

teşekkürler anladımki dediğin gibiymiş kime desem aa yeni mi düştü ilk defamı filan rahat karşıladılar meğer her anne bebeği bir çok defa düşürüyormuş :)

Aynen canim bende gecen gun emzzirmek icin yanima aldim sabah 7de emzirirken uyuya kalmisim benim ki surekli dönüyor pat etti bi actim gozumu yerde laminantin ustune dusmus Allahtan duvara falan carpmamis kafasini aldim hemen buraz agladi ama bisey olmadı çok şükür

Orucluyum gene cok sukur dun dışarda actim iftarimi cok zevkli oluyor bugunde bi götüren olsa keşke

hayırlı olsun canım hem işin hem de dişleriniz
işe oğlunuda götürebiliyo olman çok güzel

maşallah yavruna bence bayağı emekliyor

çok geçmiş olsun canım gerçekten herkes bir kere düşürüyornuş
seni çok iyi anlıyorum benim oğlumda o kiloda ve 350 gr almış. benimki yemiyoda ona bir seyler yedirebilmek için akla karayı seçiyorum ama gercekten sağlıklı olsunlar yeter. oğlumunda 1 gr fazlası yok tamamen fit

çok geçmiş olsun canım
zonguldaktayım gelebilirsen gel seve seve iftar hazırlarım

çok şükür Allah koruyor melekleri

kötü deneyim ama ebvet

bu gün biraz canım sıkıldı ((
galiba aşıdan oğlum gece biraz huzursuzdu sabahta uyanamadı. kahvaltısını yaptıramadım uyanınca emzirip işe gittim bakıcı teyzemize kahvaltısını hazırlayıp bıraktım bide 11-12 gibi elma püresi verecekti. kahvaltıyı yememiş 1 saat sonra tekrar uyumuş elma püresindende 1 kaşık yedirebilmiş eve geldiğimde açlıktan emmeye saldırdı şimdi uyuyor. tamam oğlum çok zor yiyor ama yemedi diye bırakmış. zorlasaydınız biraz daha uğraşsaydınız diyorum midesi ne kadarki diyo ekimde neredeyse tam gün olmayacağım o zamanda böylemi olacak? ona göre 1 kaşık yeterli bende yediremiyorum ama vermem gerekenin en azından yarısını oyunlarla yedirebiliyorum
çok sey mi istiyorum ben çocuk baksam en az annesi kadar yedirmeye uğraşırım

valla ben de bilsem ne kadar sonra çıkacağını ,gece rüyalarımda dişleri çıkmış görmekten yoruldum :))
doktor kabarma başlamış diyeli 1 hafta oluyor ama daha çıkmadı çıkacak gibi de değilya hadi hayırlısı
bi gün çok huysuzdu ateşi vardı aha çıkıyor dedik ama nafile :)
bugün de kızımda aynı huysuzluk var ama sanırım hemen çıkmayacak bir ayı bulan bile oluyormuş
vay halimize

mrb hanımlar ben çok uzun süredir girmiyorum kadınlar kulübüne biz ek gıdaya geçmedik dr ilk 6 ay sadece anne sütü ama yine de günde iki çay kaşığı tattırmak maksatlı elma armut suyu verebilirsin dedi ben elma püresi verdim tabi bi çay kaşığı falan başka bi gün yine 1 çay kaşığı kayısı ertesi gün şeftali suyu bi çay kaşığı. 2 gündür karpuz suyu veriyorum siz neler yapıyorsunuz geç mi kaldım sizce bana önerilerde bulunur musunuz ev taşıdım derken net yeni bağlandı hepinize hayırlı ramazanlar dualarınız kabul olsun

Teşekkür ederim ewt oğlum bügün ayrı ayrı kahvaltısını yedi ama şimdide sebze pürelerini yemiyor :2: ya emzirmek ne kadar kolaymış bu ek gıda olayı çok zormuş

Peynir ve yumurta dönüşümlü olarak değil mi ?? Bana bir gün peynir bir gün yumurta ver dediler. Şu anda ikisi birden ağır gelirmiş. Ceviz bademi filan robotton geçirip birer kaşık olarak mı koyuyorsunn ( offf ilk çocuk olunca böle çok soru soruyorumm cahillik işteeee

Toplu yazmayı bilmediğim için sayfayı ben doldurayım bugün peynirini ayrı verip bebe bisküvisinide sütümle ıslatıp pekmzşle karıştırdım afiyetle yedi ben daha önce yumurtayıda karıştırdım o zaman yemedi benim ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…