2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sizin bebişler hızlı benimde kızım öyleydi
yaşıtlarından erken gelişti erken yürüdü erken konuştu
2 yaşında konuşamadığı hiç bişey yok çok şükür artık uzun uzun cümleler bile kuruyor
ama oğluşum tam tersi daha tık yok sadece yan dönebiliyor o kadarrrrr...........

benim kızın da oğlum gibiydi dönmeleri ama geç konuştu 13 aylık yürüdü :KK31:

biraz geç ilerlicek aman olsun canları sağ olsun sağlıklı olsunlarda hiç önemli değil 1.5 yaşında yürüyen bir bebiş duydum geçenlerde gayette sağlıkı bir çocuk şimdi 6 yaşında tırmanmadığı dağ bayır ağaç yok o yüzden hiç önemli değil erken hareketler...

bu arada, benim oğlum yan dönmeye epey geç başladı buradaki arkadaşların bebeklerine göre..
her bebeğin harketleri kendine özgü we zamanı belli..

Benimki de sırt üstünden yüz üstüne dönüyor ama sonra dönemeyip beni düzelt diye ağlıyor :)

Canım yoğurt benimkine uyku yapıyor, vermeye başladıysanız akşam uyku saatine yakın denesen?

benimkini de mayıştırıyor yoğurt, zaten doktorumuz da 6.ayda oluşturduğumuz beslenme programında ikindi öğünü olarak tavsiye etmişti. yatmadna hemen önce yedirmek mayalı olduğu için midesini ekşitip huzursuzluk verebilirmiş.

yoğurt yemeyenlere kuru meyve, pekmez ya da muz ile tatlandırmalarını öneririm. aslına bakarsanız ek gıdalarla ilgili güzel bir arşiv ve bilgi bankası oluşturdum ama doktorumuzun onayını almadan bloga ekleyek istemiyorum

bir de mama sandalyesinde beslemek çok daha kolay oluyor. hem sofra düzenine de alışmış oluyor bıdıklar. dün akşam mama sandalyesiyle ilgili bir yazı yazdım:

hayat ÖZsöyler: Mama Sandalyesi - İştahlı Sofralar

hepinizin bebeklerine bol iştah ve yediklerinden şifa dilerim
selamlar

not: sizi okumak benim için çok zevkli. ömerimin 1 sene önceki zamnlarını hatırlıyorum sayenizde :)

mama sandalyesi kullanıyor musunuz? almayanınız we çare arayanınız warsa şunu tawsiye ediyorum :KK53: :KK53: ew tipi anakucağını biraz dik pozisyona getiriyorsunuz kumaşı oturutup bebeği bağlıyorsunuz. kızım için uzun süre kullandım oğlumda da aynı aynısını uygulayacam :KK31: mama sandalyesi çok yer kapladığı için hiç sıcak bakmadım yine bakmıyorum :86:

Eklentiler

• $imagesCA2YUTMQ.jpg
    $imagesCA2YUTMQ.jpg
    6,3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
bizim beslenmemiz anne sütüyle devam ediyor ancak hergün sadece bir öğün de ek gıda tattırıyorum. meyve püresi, sebze çorbası filan.son birkaç gündür ek gıdayı reddediyor kızım. bir iki veriyorum sonrasında istemiyor. genelde öğlen emzirdikten sonra saat 2 gibi veriyorum. on iki gibi emziriyorum. acep nerde hata yapıyorum?

arkadaşlar bize henüz demir başla diyen olmadı.sağlık ocağı ya da özelde.ayrıca yiyecek tattırmasını nasıl ve ne miktarda yapıyosunuz

mama sandalyesi kullanıyor musunuz? almayanınız we çare arayanınız warsa şunu tawsiye ediyorum :KK53: :KK53: ew tipi anakucağını biraz dik pozisyona getiriyorsunuz kumaşı oturutup bebeği bağlıyorsunuz. kızım için uzun süre kullandım oğlumda da aynı aynısını uygulayacam :KK31: mama sandalyesi çok yer kapladığı için hiç sıcak bakmadım yine bakmıyorum :86:

sandalyeye bağlanan model kullanışlı mı acaba.bende sıkıldım kalabalıktan.heryer eşya dolu.kaç aylıktan itibaren kullanılıyor.bir de kafasını filan masaya vurmazmı.masada yukarıda kalıyor gibi

ben her yerini kaplayan muşamba bir önlük aldım. görüp almadıklarım tavsiye beklediklerim var.mesela cam rende,plastik kaşık,mama sandalyesi tabak,suluk,meyve filesi,minik termos vs. herkes paylaşsa ne gerekli diye ne güzel olurdu:)

ben her yerini kaplayan muşamba bir önlük aldım. görüp almadıklarım tavsiye beklediklerim var.mesela cam rende,plastik kaşık,mama sandalyesi tabak,suluk,meyve filesi,minik termos vs. herkes paylaşsa ne gerekli diye ne güzel olurdu:)

bence bunlar yeterli :KK34: heyecanla başlanıyor da sonradan işin heyecanı kaçıyor maalesef :KK31: püskürtmeler tepmeler tabağa yumruk atmalar sonucu :KK1:

ben mevcut olanları kullanıyorum.. meyve filesini yenileyecem sadece.. suluk da almadım

canım mama kaşığı ve cam rendeyi kullanıyorum çok memnunum,
mama sandalyesi almayı düşünmüyorum,meyve filesi alacağım,

artık dayanamıyorummm....
3 gecedir 3-4 gibi uyuyan bebeğiğm war
,
gündüz 2 kere uyuyor akşam da 1 kere uyuyor
uyanıyor bir türlü gece uykusu yapamadık
8 uykusunu
ne yapacağımı şaşrdım
:KK14::KK14::KK14:

sandalyeye bağlanan model kullanışlı mı acaba.bende sıkıldım kalabalıktan.heryer eşya dolu.kaç aylıktan itibaren kullanılıyor.bir de kafasını filan masaya vurmazmı.masada yukarıda kalıyor gibi

resimdeki gibi kullanmak istiyorsan desteksiz oturması şart.. ben anakucağına bağlıyorum desteksiz oturmaya başlayınca da arasıra sandalyeye ama genelde anakucağında yiyordu kızım. ürün şudur

Sevi Bebe Kumaş Mama Sandalyesi - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

Son düzenleme:
artık dayanamıyorummm....
3 gecedir 3-4 gibi uyuyan bebeğiğm war
,
gündüz 2 kere uyuyor akşam da 1 kere uyuyor
uyanıyor bir türlü gece uykusu yapamadık
8 uykusunu
ne yapacağımı şaşrdım
:KK14::KK14::KK14:

canım dişten uykusuzluk yapıyordur saatlerce sallıyor we uyumuyorsa.. şu an sanırım çoğu kişi de war.. benim oğlan da dalamıyor uykuya.. bağırarak uyanıyor uyuduğunda da

tespitlerim,kaybolanlar :KK14:

beyazipek
denman
zeynepsare
12m
umu
hepberaber
özlemsu
dns
gedi
paris68
ozge_

cee-ee deyip kaçanlar

ocmways
reputable
nhr10
asyaasya
emerbor
:KK1:

aklıma gelmeyenler war

Son düzenleme:
canım dişten uykusuzluk yapıyordur saatlerce sallıyor we uyumuyorsa.. şu an sanırım çoğu kişi de war.. benim oğlan da dalamıyor uykuya.. bağırarak uyanıyor uyuduğunda da

yaa evet,diş de bayağı yaklaşmış,diş için anestezi mi vardı sen almıştın sanırım,
adını yazabir misin canım yaa babamız onu da alsın ev ecza deposuna döndü

:KK9:

X