2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bence bunlar yeterli :KK34: heyecanla başlanıyor da sonradan işin heyecanı kaçıyor maalesef :KK31: püskürtmeler tepmeler tabağa yumruk atmalar sonucu :KK1:

ben mevcut olanları kullanıyorum.. meyve filesini yenileyecem sadece.. suluk da almadım

dediğin doğru.zor oluyor diyorlar ek gıdaya geçiş.bende baya dertliyim o konuda.tattırmaya çalışırken bile hemen ellerini sokuyor kaşığı almaya çalışıyor. bir de ben o yazdıklarımdan sadece önlüğü aldım başka birşeyim yok.o zaman onları da alıyım.chicco filan mı alsam yoksa farketmezmi ...chicco da ek gıdaya geçiş seti diye bir set varda biraz pahalı gibi

canım aslında sağlık ocağı direk başlatıyr demire sizinki niye vermemiş bilemedim.ek gda konusunda da bizim küçük bir kasemiz var onla veriyorum.bazen bitiriyor bazen birkaç kaşıkta bırakıyor. hanımefendinin keyfine göre yani:)

bilemiyorum hiçbirşey diyen olmadı...ebe nin aklı bir karış havada sanırsam:KK43: benimde o konuda kafam karışık hani yazılmıştı ya yurt dışında kullanılmıyormuş neden burada kullanılıyor diye..gerekli mi gereksiz mi... mesela güneş kremi alınmalı dendi ben gittim aldım geçen trt de bir uzman çıktı güneş kremleri kanser yapıyor diyor.napsak bilemedik

bilemiyorum hiçbirşey diyen olmadı...ebe nin aklı bir karış havada sanırsam:KK43: benimde o konuda kafam karışık hani yazılmıştı ya yurt dışında kullanılmıyormuş neden burada kullanılıyor diye..gerekli mi gereksiz mi... mesela güneş kremi alınmalı dendi ben gittim aldım geçen trt de bir uzman çıktı güneş kremleri kanser yapıyor diyor.napsak bilemedik

evet o konu karışık biraz dediğin gibi. ama nerden anladı bilmiyorum doktor muayene ettikten sonra kızımı demir ilacına ihtiyacınız var başladınız mı dedi. benim bir komşumun oğlunu başlatmamış doktor gerek yok diye şimdi 10 aylık bebek ihtiyacı var başlayalım demiş bu defa da geç kaldıklarını söylemiş başka doktor. anlamadım ki ben bu işi.

evet o konu karışık biraz dediğin gibi. ama nerden anladı bilmiyorum doktor muayene ettikten sonra kızımı demir ilacına ihtiyacınız var başladınız mı dedi. benim bir komşumun oğlunu başlatmamış doktor gerek yok diye şimdi 10 aylık bebek ihtiyacı var başlayalım demiş bu defa da geç kaldıklarını söylemiş başka doktor. anlamadım ki ben bu işi.

doktorlarında kafası karışık anlaşılan:)bende kontrole gidince sorucam bakalım..cocuk büyütmek ne zormuş..Allah eksikliğini göstermesin hiçbirinin yinede

ziyaretçi arkadaşlar siz de üye olun paylaşımda bulunun dışardan okumaktan çok iyi oluyor,
soru sorabilirsiniz,
:KK55:

canım mama kaşığın ne marka?mama sandalyesi yerine ne kullanacaksın?

mama kaşığım bebedor,wee silikon uçları ağzını acıtmıyor bebeğimin,
mama sandalyesi yerine ana kucağı dik pozisyona getiriliyor emniyet
kemeri de var unu bağladım mı düşmez,ben böyle yediriyorum
şimdilik,

dediğin doğru.zor oluyor diyorlar ek gıdaya geçiş.bende baya dertliyim o konuda.tattırmaya çalışırken bile hemen ellerini sokuyor kaşığı almaya çalışıyor. bir de ben o yazdıklarımdan sadece önlüğü aldım başka birşeyim yok.o zaman onları da alıyım.chicco filan mı alsam yoksa farketmezmi ...chicco da ek gıdaya geçiş seti diye bir set varda biraz pahalı gibi

canım ben set falan hiç düşünmedim,heves ediyoruz alıyoruz alıyoruz sonra
nereye koyacağımızı şaşırıyoruz,artık akıllandım
:KK20:
mama kaşığı alırsın evde küçük cam kasen de wardır önlüğü de wardır işte bu kadarrr,
:KK42:

Aynen bende erken cikaracak dedim ama iz yok hala dogdu dogali akiyo agzi:KK51:

Ben 3gundur sabahları 3tane bebe biskuvisi uzerine 2yemek kasigi sut birazda su koyuyorum pisiriyorum sonra1cay kasigi pekmez minnacikta beyaz peynir koyuyorum bayiliyor walla tavsiye ederim:KK56:

Bwnim oglum temmuzun onunda 6ayini dolduruyor arkadaslar bu bi hafta dirda asker gibi surunüyor bennnce oyun haalisini faydası oldu diye düşünüyorum orda oyuncaklar farkli yerde birinden sıkılıyor diğerini almak istiyor baya sürünüyor massallah:nazar:

maşallah bebeğine:nazar: bayağı hareketli,benimki dönmedi henüz totosunu kaldıramıyor:KK9:

silikon kaşık wee nin aldım 2 li bu yeterli, çok pahalı we takıma luzum yok derim :KK51: tabak da evde olan kaselerden hangisi denk gelirse :nazar:

tatlım ben de kullanmadım 5.ayda verilecek dedi ebe,
geçen doktor kontrolünde kan tahlili yapıldı evet ihtiyacı war dedi
doktor yeni kullanmaya başladık zaten kakasını yapamıyor 5 gün sürüyor
bide kan damlası kullanırsam 10 gün olur heralde
:KK1:
ama üniv.ye gidiyorum ben doktora orda bi afişte görmüştüm
demir zekayı artırıyor diye yanlış hatırlamıyorsam,
:KK28:

Aynen bende erken cikaracak dedim ama iz yok hala dogdu dogali akiyo agzi:KK51:

Ben 3gundur sabahları 3tane bebe biskuvisi uzerine 2yemek kasigi sut birazda su koyuyorum pisiriyorum sonra1cay kasigi pekmez minnacikta beyaz peynir koyuyorum bayiliyor walla tavsiye ederim:KK56:

Bwnim oglum temmuzun onunda 6ayini dolduruyor arkadaslar bu bi hafta dirda asker gibi surunüyor bennnce oyun haalisini faydası oldu diye düşünüyorum orda oyuncaklar farkli yerde birinden sıkılıyor diğerini almak istiyor baya sürünüyor massallah:nazar:

bebe bisküvisini neden tekrar pişiriyorsun, ezebilirsin sadece. ama inek sütü kullanma derim. kendi sütünden sağ yada mama ekle..ayrıca pekmez süt veya peynir aynı yerde olmaz, değerleri ölüyor

çok yazamasamda forumu takip eden annelerdenim bende. ek gıdayla ilgili olarak yazdıklarınızı okudum bizde geçtik 3 haftadır. ama 3 gün bekleme kuralına uyduğumuzda daha çok çeşitlenemedik. sizler 3 gün beklemeden yeni bir gıda veriyormusunuz merak ettim

bebe bisküvisini neden tekrar pişiriyorsun, ezebilirsin sadece. ama inek sütü kullanma derim. kendi sütünden sağ yada mama ekle..ayrıca pekmez süt veya peynir aynı yerde olmaz, değerleri ölüyor

Pişirmeyince sulu kalıyor ama pişirirsen mams gibi oluyor pastorize süt kullaniyorum 2yemek kaşigi koyuyorum pekmezi de 1cay kaşığı koyuyorum tırnağimin ustu kadarda peynir bi sakincasini olucagini sanmıyorum:44:

Pişirmeyince sulu kalıyor ama pişirirsen mams gibi oluyor pastorize süt kullaniyorum 2yemek kaşigi koyuyorum pekmezi de 1cay kaşığı koyuyorum tırnağimin ustu kadarda peynir bi sakincasini olucagini sanmıyorum:44:

tırnağın kadarsa yine bilemem ama kalsiyum ve demir aynı öğünde kullanılmamalı :KK34: inek sütü 1 yaşa kadar sakıncalı pastorize de olsa..

çok yazamasamda forumu takip eden annelerdenim bende. ek gıdayla ilgili olarak yazdıklarınızı okudum bizde geçtik 3 haftadır. ama 3 gün bekleme kuralına uyduğumuzda daha çok çeşitlenemedik. sizler 3 gün beklemeden yeni bir gıda veriyormusunuz merak ettim

ben beklemeden meyve werdim walla sabırsızım bekleyemem ben :KK1:

X