2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım doktor bana emzirirken ya üç aylık iğne ya ria dedi. ben de sezeryanla doğum yaptığım için ria dan korkuyorum açıkçası. iğne yaptırdım. iğneyi eczaneden kendin alıyorsun çok ucuz bir şey zaten. ben sağlık ocağında oldum iğneyi.86-87 gün sonra tekrar gelirsin istersen yine yaparız dedi hemşire. en azından üç ay daha ria için vaktim var:) ya da bebeğim 6 aylık olacak o zamana ek gıdaya geçeceği için doğ. kont. hapına da başlayabilirim[/QUOTE]

ria dediğin ilacın riski ne
ben de sezeryanlıyım

örnek vermem gerekiyordu ne yapayım:KK14:

Ikiz annesi oldugun icin daha fazla sut uretiyor ve sagiyosun, gayet normal bunlari yemen tadini cikar madem bide boyle gusel bi genetik mirasa sahipsin..
Benimde 5 kilofazlam var ama olduguu gibi karnimda diger yerlerim ayni..1 sene mudahele etmeyi dusunmuyorum sutumu azaltcak bisey yapmayi dusunmuyorum belki 1-2 mekige baslarim..:KK25:

ben 28 aralikta dogum yaptim bebisim 12 gun once gelmisti ama ocak annesi sayilirim

saol canim yok istemiyordum daha cok erken hap iciyordum bide:KK47::KK47::KK47:

saol benimde oyleydi basima geldi
bakiyorumda topikteki herkesi korkutmusum:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

ahhh korkudan rüyalarıma girdi resmen:KK9: peki hiç adet olmadan mı hamiş kaldın,

canım doktor bana emzirirken ya üç aylık iğne ya ria dedi. ben de sezeryanla doğum yaptığım için ria dan korkuyorum açıkçası. iğne yaptırdım. iğneyi eczaneden kendin alıyorsun çok ucuz bir şey zaten. ben sağlık ocağında oldum iğneyi.86-87 gün sonra tekrar gelirsin istersen yine yaparız dedi hemşire. en azından üç ay daha ria için vaktim var:) ya da bebeğim 6 aylık olacak o zamana ek gıdaya geçeceği için doğ. kont. hapına da başlayabilirim[/QUOTE]

ria dediğin ilacın riski ne
ben de sezeryanlıyım

ria yani klasik spiral doktorlar direk onu öneriyor canım yan etkisi yok diye.

Kızlar kilolarınız ne alemde benim 10 kilo fazlam var :-( yazda geldi evdeki kıyafetlerimde olmuyo sinir oluyorum ya diyette yapamam bakalım yazlıkta yüzmeyle bide ek gıdaya geçince yediklerime dikkat eder veririm diye düşünüyorum sizler ne alemdesiniz

canım hiç sorma mekik çekiyorum 1 ay oldu halaa aynı normalde çok çabuk kilo verirdim ama
bu sefer öyle olmadı:KK15:

selam kızlar,

paris bacım ne yaptın yaaaaaaaaaa rüyalarıma girdin anammmmmmmmmmmm çok korktum valla rüyada bileeeeeeeeee :KK19:

bence eşler korunmalı diye düşünüyorum zaten ben igne filan yaptıramam (tırsıyorumda medikal şeylerdrn) o yüzden yumurtlama zamanına dikkat :KK19: ediyorum ve eşim korunuyo :18::18:

sezeryan olduğumdan herhal ben bayağı korkuyorum ya, aslında en garantsi ama ne bileyim bir türlü cesaret edemedim.

valla korkutmak gibi olmasın da benim bir arkadaşım ria ile hamile kaldı.:KK53:bebeği doğdu bile:KK52: kaymış ria içerde...ve şoke edici son :) taktırıldığında da düzenli kontrollere gitmeyi ihmal etmeyin yani.

merhaba hanımlar nasılsınız
uyumayan bebeklerle ilgili bi tavsiyem olcak
bir haftadır ek gıdaya başladık
hergün yarım fincan yogurt ve yarm fincan kadar meyve püresi yiyoruz
şunu farkettim ki kızım yogurt yedigi zaman çok güzel mışıl mışıl uyuyor
normalde gündüz uyuayan kız uyuyor ya hala inanamıyorm 2de uyudk daha uyanmadı
belki sizin bebişlerede faydası olur
paylaşmak istedim....
ek besine başlayan arkadaşlar siz neler veriyosuz
bu iş zormuş yav
emzir yatır gezdir iyiydi :)
kafa yormak lazm.azmı verdim çokmu werdim yararmı yaramazmı diye düşünüorm hep

bu ayın 6 sında adet olmuştum.doğumdan sonraki ilk adetimdi.5 gn kadar sürdü ve bitti.bugün yine kanamam başladı.sanırım yine adet oldum...:KK53::KK53:korktum şimdi...normal mi acep bu durum?başınıza geldi mi hiç?dr a mı gitsem ne yapsam?:18::44:

sezeryan olduğumdan herhal ben bayağı korkuyorum ya, aslında en garantsi ama ne bileyim bir türlü cesaret edemedim.
ben de sezaryanlıyım diye bir de bu kadar erken istemiyorum
valla korkutmak gibi olmasın da benim bir arkadaşım ria ile hamile kaldı.:KK53:bebeği doğdu bile:KK52: kaymış ria içerde...ve şoke edici son :) taktırıldığında da düzenli kontrollere gitmeyi ihmal etmeyin yani.

:KK53::KK53::KK53:

merhaba hanımlar nasılsınız
uyumayan bebeklerle ilgili bi tavsiyem olcak
bir haftadır ek gıdaya başladık
hergün yarım fincan yogurt ve yarm fincan kadar meyve püresi yiyoruz
şunu farkettim ki kızım yogurt yedigi zaman çok güzel mışıl mışıl uyuyor
normalde gündüz uyuayan kız uyuyor ya hala inanamıyorm 2de uyudk daha uyanmadı
belki sizin bebişlerede faydası olur
paylaşmak istedim....
ek besine başlayan arkadaşlar siz neler veriyosuz
bu iş zormuş yav
emzir yatır gezdir iyiydi :)
kafa yormak lazm.azmı verdim çokmu werdim yararmı yaramazmı diye düşünüorm hep

Senin ki kaç aylık ben meyve suyu veriyorum sadece 5 ocak dogumlu benim ki

bu ayın 6 sında adet olmuştum.doğumdan sonraki ilk adetimdi.5 gn kadar sürdü ve bitti.bugün yine kanamam başladı.sanırım yine adet oldum...:KK53::KK53:korktum şimdi...normal mi acep bu durum?başınıza geldi mi hiç?dr a mı gitsem ne yapsam?:18::44:

bence doktoruna danış canım

X