2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kanguruyu eşim işteyken dışarı çıkmam gerektiğinde kullanıyorum. çünkü bazen arabada durmuyo kucaga almak gerekiyor ozamanda hem arabayı it hem çocuğu kucakla zor oluyor bende teksem sadece kanguruyu alıyorum başta pek sevmedi ama 1-2 denemeden sonra alıştı artık seviyor hatta uyuyo bile:KK16:

Cevaplarınız için teşekkürler :) arabasıyla dışarı çıktığımızda bir süre sonra sıkılıyor ve kucağa alınmak istiyor, kucakta taşımak yerine kanguru daha iyi olabilir diye düşündüm bi denemek gerek o zaman :)

Valla ne diyeyim canım, inşaallah gerçek de olur, Allah sana bol bol güç kuvvet versin :)
Hayırlısı olsun inş.
saol bede oyle dusunuyorumda bu sene turkiyeye gidecem gecen sende hamile gitmistim bu sende:KK31:iziden geldikten sonra yapicaktim ama rabbim boyle uygun gordu demekki evet dogumdan sonra iki ay olmadim sonra iki defa olmustum bu ayda yine olmadim ve hamileyim:KK49::KK49::KK49::KK49:

demekki adet olmadan hamile kalmak zor :))

ayy şu hamilelik mevzusuna ben de bir değineyim istedim. geçen ay adet oldum ilk defa. adet olnadan önce inanılmaz bir mide bulantısı belki de psikolojikti bilmiyorum. 3-4 gün evde yas modunda dolaştım söylenip duruyorum filan ama test yapmaya da cesaret edemedim ya doğruysa diye.zaten bir kaç gün daha devam etseydi doktora gitmeyi kafaya koymuştum ki bir sabah bir baktım adet olmusum dünyalar benim oldu resmen:):):)ben de sezeryanlıyım ve 2. çocuğa şu sn hiç niyetim yok.belki yıllar yıllaaaaarrrr sonra:):)hemen ardaptırdımından gittim üç aylık iğne yaptırdım, içim rahat şimdi en azından.yoksa erkek milletine güven olmaz:)

paris68 hayırlı olsun canım
hiç ama hiç üzülme canım göreceksin en hayırlısı bu olacak
3. çocuğun olucak de mi??
başlarda biraz yorulursun ama çocuklar hep beraber büyüyünce iyi ki böyle olmuş diyeceksin,
hem doğumunda da bi sakınca yok.hem çocuklar arasında yaş farkı cok olmayınca daha iyi anlasıyorlar benimde 2.yi biran önce yapmam lazım hem yastan hemde rahim dokum nedeniyle ama sezeryan olduğum için 2 yıl beklemem lazımm:KK49:

kızlar günaydın
şu korunmak için vurulan iğnelerden bahseder misiniz?
nerede yaptırılıyor,güvenli bir yöntem mi, ve ücreti nedir?
ben tırsıyorum:KK23:
gerçi ilki sanki kolay oldu da tırsıyorum,ama bu ,işler belli olmaz :KK37:

kızlar günaydın

günaydın...iğneler konusunda ben pek birşey bilmiyorum ama yumurtlamayı baskılamak için hormon yüklenmek bana pek bi mantıklı gelmiyor.eşler korunsa daha iyi bence.tabii herkesin kendi tercihi ama en az yan etkili olan en iyisi bana kalırsa.

günaydın...iğneler konusunda ben pek birşey bilmiyorum ama yumurtlamayı baskılamak için hormon yüklenmek bana pek bi mantıklı gelmiyor.eşler korunsa daha iyi bence.tabii herkesin kendi tercihi ama en az yan etkili olan en iyisi bana kalırsa.

çok haklısın aslında ben bir de pkoluyum zaten yumurtlama oluyor olmuyor
eşler daha mantıklı dediğin gibi

Kızlar kilolarınız ne alemde benim 10 kilo fazlam var :-( yazda geldi evdeki kıyafetlerimde olmuyo sinir oluyorum ya diyette yapamam bakalım yazlıkta yüzmeyle bide ek gıdaya geçince yediklerime dikkat eder veririm diye düşünüyorum sizler ne alemdesiniz

Kızlar kilolarınız ne alemde benim 10 kilo fazlam var :-( yazda geldi evdeki kıyafetlerimde olmuyo sinir oluyorum ya diyette yapamam bakalım yazlıkta yüzmeyle bide ek gıdaya geçince yediklerime dikkat eder veririm diye düşünüyorum sizler ne alemdesiniz

61'le hamile kaldım, doğumdan sonra 57'ye düştüm, şimdi de 62'yim:KK43: ben de altıncı ayı bekliyorum, şu an zaten aşırı bir şey yemiyorum artık ama asıl spor iyi gelecek herhalde, yine 56-57'yi görmem lazım:)

60 la hamile kaldım 80 le doğurdum ,doğumdan bir hafta sonra 15 kilo vermiş durumdaydım :) sonraki 2 hafta içinde de 5 kilo verdim ,şimdi ise 56 kiloyum :)) çok çabuk verdim ben ,zaten çoğu ödemdi bi anda indi , iki çocukla uğraşınca da malum veriliyor ,bi de 10 kişi gibi yiyorum emzirme döneminde evrim geçiriyorum yeme konusunda ama almak yerine sürekli veriyorum ,ikiz annesi olunca böyle oluyor demekki

Cevaplarınız için teşekkürler :) arabasıyla dışarı çıktığımızda bir süre sonra sıkılıyor ve kucağa alınmak istiyor, kucakta taşımak yerine kanguru daha iyi olabilir diye düşündüm bi denemek gerek o zaman :)

ben kanguruyu arabasının alışveriş sepetine koyuyorum. kucak için ağladığı zaman kanguruda taşıyorum, arabayı itmek sorun olmuyor. 1 saatten fazla işim varsa kesinlikle arabasız çıkmam. bel sırt mahvoluyor, size de tavsiye etmem.

ben 50 ile hamile kaldım 69 la doğuma girdim:KK53::KK53:
şuan 54 kiloyum herkes böyle daha iyisin verme diyor ama 50ye düşmem lazım

ben kanguruyu arabasının alışveriş sepetine koyuyorum. kucak için ağladığı zaman kanguruda taşıyorum, arabayı itmek sorun olmuyor. 1 saatten fazla işim varsa kesinlikle arabasız çıkmam. bel sırt mahvoluyor, size de tavsiye etmem.

canım dışarıda çocuğu kanguruya nasıl yerleştiriyorsun?

60 la hamile kaldım 80 le doğurdum ,doğumdan bir hafta sonra 15 kilo vermiş durumdaydım :) sonraki 2 hafta içinde de 5 kilo verdim ,şimdi ise 56 kiloyum :)) çok çabuk verdim ben ,zaten çoğu ödemdi bi anda indi , iki çocukla uğraşınca da malum veriliyor ,bi de 10 kişi gibi yiyorum emzirme döneminde evrim geçiriyorum yeme konusunda ama almak yerine sürekli veriyorum ,ikiz annesi olunca böyle oluyor demekki

Maşallah diyelim o zaman sana 1 haftada 15 kiloyu nasıl verdin merak ettim... ama yiyip kilo almayanlara sinir oluyorum ;-)

Son düzenleme:
emzirme dönemi beni de benden çıkardı
,ağzına tatlı sürmeyen ben deli gibi şerbetli tatlı yedim
hamileyken bile yemedim
ve gerçekten daha çok yeme hissi duyuyorum
ama şu her şeyi yiyememek var ya:KK37::KK37:

hamileyken bile yemedim

Bende çok tatlı yiyorum nedense emzirme döneminde sendede mi gaz sorunu var

hamileyken bile yemedim
tatlı deme ban çok tatlıcıyımdır ama bu dönemde iice aştım ya bi oturuşta bi kilo baklava yiyorum :))
geçen söylemesi ayıp yemeğe gittik duble İskender yedim ,eve geldiğimde açtım biliyormusun sanki onu ben yememişim :))
sürekli tepsimde birşeyler var yiyorum :))

Maşallah diyelim o zaman sana 1 haftada 15 kiloyu nasıl verdin merak ettim... ama yiyip kilo almayanlara sinir oluyorum ;-)

ödemdi bendeki birden iniverdi işte ,son dönemde zaten bacaklarımın resmi var da şok olursun bildiğin kütük gibiydi ,eee 5kilo bebek taşıdım kolaymı :)) benim yapım öyle annemden miras ..

Bende çok tatlı yiyorum nedense emzirme döneminde sendede mi gaz sorunu var
evet canım gazımız daha bitmedi
umutla bekliyorum
o nedenle meyve bile yiyemiyorum yavrum kıvranmsına dayanamam

tatlı deme ban çok tatlıcıyımdır ama bu dönemde iice aştım ya bi oturuşta bi kilo baklava yiyorum :))
geçen söylemesi ayıp yemeğe gittik duble İskender yedim ,eve geldiğimde açtım biliyormusun sanki onu ben yememişim :))
sürekli tepsimde birşeyler var yiyorum :))

ödemdi bendeki birden iniverdi işte ,son dönemde zaten bacaklarımın resmi var da şok olursun bildiğin kütük gibiydi ,eee 5kilo bebek taşıdım kolaymı :)) benim yapım öyle annemden miras ..

ayıpsa niye söylüyorsun:KK53:
yiyen var yiyemeyen var herkes sütlü:KK56:

kızlar günaydın

canım doktor bana emzirirken ya üç aylık iğne ya ria dedi. ben de sezeryanla doğum yaptığım için ria dan korkuyorum açıkçası. iğne yaptırdım. iğneyi eczaneden kendin alıyorsun çok ucuz bir şey zaten. ben sağlık ocağında oldum iğneyi.86-87 gün sonra tekrar gelirsin istersen yine yaparız dedi hemşire. en azından üç ay daha ria için vaktim var:) ya da bebeğim 6 aylık olacak o zamana ek gıdaya geçeceği için doğ. kont. hapına da başlayabilirim

X