2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

herkeste aynı dert var
ben de düşünüyorum
çok az su veriyorum gün içinde biberonla ama ağzına alıyor eviriyor çeviriyor ememıyor

ama yarın birgün ek gıdaya geçince ne yapacağız
su meyve suyu vs.nasıl içecekler

valla canım ben ek gıdaya geçtim ama tabii yavaştan başladığımız için öyle yoğun su vermiyorum.2-3 çay kaşığı veriyorum.yoğurttan ve muhallebiden sonra.ama artırınca suyu biberonla ağzına sıkacam yapacak başka birşey yok.suluk için de erken çünkü.

canım ben onu da denedim,almadı.mememi her ortamda,her yerde tanıyor :)

herkeste aynı dert var
ben de düşünüyorum
çok az su veriyorum gün içinde biberonla ama ağzına alıyor eviriyor çeviriyor ememıyor

çok uyanık bizim bu bebişler.dünyaya daha önce bir kere daha gelmişler valla.

Daha önce yazmıştın, okuduğum için aklıma gelmişti ama markayı da değiştirmedim, bana mı öyle geldi anlamadım. Yemek olayı da gündüz neyse de gece yemeyince çok sıkıntı oluyor. Belki de acıkmıyordur eskisi gibi, biz hala 4 saatte bir kaldırıyoruz. Perşembe kontrolü var (aşısı da) o zaman sorarım artık.

Valla bir anlasam! Bu aralar kafaları karışıyor herhalde. Dün gece sırayla bir meme, bir biberon, bir emzik, sırayla uğraşa uğraşa yarısını zor yedirdik. Ama bu bıdıklara yenilmek yok, mücadeleye devam:)

amin,çok geçmiş olsun,

bende taze sarımsak ya da diğeri farketmiyor çok süt yapıyor.siz de deneyin ne zaman sarımsak yesem göğüslerim şişiyor.ama çiğ çiğ yemek lazım

Son düzenleme:
çokta iyi oldu.burda okumuştum bende yaparım dedim ve başardım:).aslında kendim yıkayınca daha rahat ettim.tavsiye ederim.ama dikkat etmek lazım.kayıyor bebişler

ben de enfeksiyon olmasın diye kapatıyordum,ama neden enfeksiyon olur anlamadım sudan,bizim dr.40 günlükken
söylemişti kulaklarına pamuk tıka diye o zamandan beri kapatıyoruz ondan tek yıkayamıyorum,
ben de dün artık sıkıldım aynı şeyleri yemekten vee mercimek çorb.yaptım evet gazı oldu ama yardımla çıkarttı
gazını,zaten gece 1 e kadar uyumuyor saatlerce sallasam bile,o zamana kadar gaz maz kalmadı:)

Anne sütü ve emzirme deyince sarımsaktan bahsetmeden olmaz. Sarımsak, bebeğinizin iştahını açmasının yanında güvenle kullanabileceğiniz iyi bir antibiyotiktir. Bebeğinizi emzirmeden 1 saat önce 1-2 diş sarımsak yerseniz, bebeğiniz memeyi daha iştahla kapacak, daha uzun süre emerek daha fazla süt içmiş olacaktır. Doğal bir antibiyotik olan sarımsak meme başında oluşan çatlaklar için de faydalıdır.ALINTIDIR

sağol canım..

ohoyyyy hamsiler büyümüş palamut olmuşlar :)) maaşallah..
sağolasın büyüdüler valla
ben dondurma yiyorum,müthiş süt yapıyor

tahin pekmez ve kaymak sütü artırıyor bende de onlar etkili olyr

sarımsak dediniz de çocuğun ağız tadınız bozmayın:) sarımsağa alışması şart değil
ben bi kere kokoreç yemiştim de kız zor içti sütü az içti sevmedi hiç tadını o günden beri biberonu on kere yalayıp önce tadına akıp öyle içiyor yavrum ,aklınızda olsun sevmedikleri tat olursa sütü az içiyorlar

evet bunu ben de okumuştum bi yerde,bebeğin iştahını açar diye... bir de bugün karbonatlı su sodyum oranı fazla olduğundan bebeğin sindirimini etkiler emzirirken sadece saf su tüketin diye bir yazı okudum.karbonatlı su derken maden suyunu mu kastediyor ???? zira ben burda maden suyu süt yapar diye okuduğumdan beri her gün düzenli içiyorum. maden suyu içemeyen ben eve kolilerle aldırıyorum artık.sodakolik oldum.çöp poşetlerimizden alkolikler gibi şangur şungur şişe sesleri geliyor :))))

Arkadaşlar gece uykusu ile doktorumuz kendisi bilgi verdi kontrol sırasında gece uykunuz nasıl diye sordu çok sık kalktığını söyledim. Bebeklerin özellikle 4. aydan itibaren (daha öncede olabilir) rüya gördüklerini ve bu yüzden sık kalktıklarını söyledi ben acaba doymuyomu diye düşünüyodum maşallahh karnını iyi doyurmuş :))

gaz olayı içinde ilk bir ay çok dikkat ettim baktım yiyecek bir şey kalmıyor bana. bir de sütüm çok değil zaten gaz öyle de oluyor böyle de deyip her şeyi yemeye başladım. ikinci ayda rezene çayını duydum tohum olarak aldım onu içmeye başladım ve içmeye başladıktan sonra gaz olayımız azalarak yok oldu. şimdi çooook nadir oluyor ama eskisi gibi şükürler olsun olmuyor.geçeceği vardı da rezene mi etki etti nedir bilmiyorum ama şükür bitti kabus dolu gazlı günler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…