2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhabalar galiba bende ocak annesiyim dün adet olmam gerekiyordu test yaptım silik pembe çıktı hala adet olmadım çok heyecanlıyım yarın tekrar test yapıcam

selam kızlar nasılsınız iyimisiniz kaç gündür giremiyorum malum havalar sıcak bebeği artık alıp alıp gidiyoruz gezmelere, hastalandırmayız inşallah. memeyle kavgalı bebeğimi memeye yapışmaya başladı artık yavaş yavaş galiba ondan inatçı çıktığımı anladı :)) bu arada haftaya çoook kalabalık bir misafir grubu geliyor hem asortik hemde canavar gibi çocukları var, bizim bi arkadaşın evindeki perdeleri indirmişlerdi en son.... yani kaza geliyorum diyor. az çeşit yapsam laf ederler çok çeşit yapsam tek maaşa düştük ayrıca bebekle çok zor olucak amaan valla şaştım kaldım anacım....

aman millet laf eder diye şekilden şekile giriyoruz 4 çeşit yap gitsin ne olacak..( diyene bak:) ayy bebeğine üzüldüm şimdi canavar çocuklar yüzünden huzursuz olacak yawrucak

seni iyi anlıyorum.. allah kolaylık wersin.. gündüz oğlum doğduğundan beri öyle diyebilirim.. uyanık olduğundan mızlamasa ona da razıyım..ben alıştım ama bazen taşma noktasına geliyorum..
üstelik eşim yarın eskişehire gidiyor 3 gün yok, yarın akşam olacak evden çıkacak diye dakikaları sayar oldum, stres oldum..napacam 2 çocukla

kesinlikle haklısın çok çabuk uzuyo kendi töprümü deniyim iyi fikir teşekkürler ama o makası gördüm ben beceremem sağol yinede

kolay gelsin çok çok. umarım 3 gün sonra aman çok rahat geçti boşuna stres yapmışım dersin 2 çocuk kolay değil ama kolay de kolay olsun inşallah

pazartesi yaptırıcaz ama 2. ay yapılanların aynı değil mi 2 ay ateş olmuşmuydu

2. ay ateş yapmamıştı.dozumu fazla bilmiyorum 1 buçuk gün hem çok huysuzluk yaptı hemde ateşi çıktı.tedbirli olun bence aşı yaptırır yaptırmaz fitil yapın..

Off bende de aynı sıkıntı, sabah bir bakıyorumçizmiş yüzünü, tır aklarını kesiyorum iyice, bu sefer de kızarıyor etleri yavrunun Bu aralar eller hep ağızda ya, ondan daha çabuk uzuyor sanırım.

Allah kolaylık versin, inşaallah halden anlayan insanlardır da yardımcı olurlar.

Aman bea misafir filan istemiyorum anacım, bu nedir ya, hem zahmet ettirip hem laf edenlere, sağına soluna bakanlara uyuz oluyorum. Yardımcı olacak, bebekle ilgili akıl vermeyecek, evimi, soframı değil gerçekten bebeğimi ve beni görmeye gelecek misafirleri bekliyoruz lütfen:)

Dün sabit bir pazar vardı, oraya gitmeye karar verdik ve hiç kullanmadığım kanguruyu bir kez olsun kullanayım dedim, başta iyiydi ve çok ağlamadı, ben de bana daha yakın olduğu için durumdan hoşnuttum ama vakit geçtikçe sırtım ve bacaklarım fena halde zorlanmaya başladı, eve zor geldim. Gelince de kaç saat geçti yavrumun bezini değiştireyim dedim ama bir baktım bir damla çiş yapmamış o kadar saattir. Kanguru erkek bebekler için gerçekten çok da iyi değil sanırım.

Bu arada eve gelince biraz emzirdim, üstüne de sağdım ve 200 ml çıktı hayret ettim!! Değişik ne yaptım ne yaptım diye düşünürken çıkmadan önce ayıptır söylemesi evdeki sütlü irmik tatlısından bol bol yediğimi hatırladım. Bilginize:)

ferda kesinlikle ya..

ben de aynı grup misafirlerden istiyorum ama nerde öyle misafir artık.. şimdikiler anca açık aramaya geliyorlar resmen.. benim de benzer 2 grubum var epey kalabalıkça gelecekler ve ben daha tarih netleşmemesine rağmen geriliyorum.. çağırsam da rahatlasam ben de ev de:)) ama önce halıları yıkatmaya göndermem şart..

Nasıl bir irmik tatlısıymış canım o? :) bir tarifini ver bakem :) yavrumun karnı doysun iyice. Bu arada dün itibari ile yoğurt vermeye başladım oğluma.dr tavsiyesiyle tabiki. Yoğurdu ilk verdiğimdeki yüz ifadesini görmeliydiniz:))binbir şekle girdi yavrucak.

Yapma ya, halı yıkatmaya kadar diyorsun yani, Allah kolaylık versin:) Ben bayağı bir genişledim o konuda, gelip de oraya buraya bakanın niyeti zaten iyi değildir, en fazla pasaklı derler ne yapayım, elimden geldiğince toparlıyorum. Neyse ki o şekilde çok gelen gidenim olmuyor; yakınlarımla sık görüşüyorum sadece.

Ben Dr Oetker'in asistanı olarak yine ondan faydalandım:) Hazır yani:) Ama bugün bir tarif buldum çok kolay: 1 litre süt, 10 kaşık şeker, 10 kaşık irmik, vanilya. Hepsini karıştırıp göz göz olana kadar pişiriyorsun, sonra ıslatılmış tepsiye döküp soğutuyorsun. Ay maşallah başladın demek, darısı başımıza. Yarasın yavrucağa. Ben de çok hıçkırık tutunca bir iki damla limon veriyorum, sonra beraber yüzümüzü buruşturuyoruz:)

yapma ya.. bende oğluşuma kanguru alıyım da rahat taşıyım diyodum. erkekler için zararlı olduğunu bilmiyordum. sürekli kucakta taşımak bilek, sırt v.s. yerlerde ağrı yapıyoda sağlık olsun . bu esnada sütünede kocaman

beyazipek ,Allah yardımcın olsun arkadaşım valla ben normalde zaten misafir gelince stres olan bir tipim şimdi Allah affetsin hiç istemiyorum

Vaveyla canım sana da eşin yokken kolaylıklar melek gibi uslu dursun miniklerin inşallah

12m maşallah yoğurda geçmişsiniz biz 6.ayda nasipse

Ferda ben de kanguru kullanıyorum daha çok kullanmadım araya da sünnet girdi ama çiş yapmaması onla mı alakalı acaba?
benım oğlan bazen saatlerce çiş yapmıyor,hadı açayım pişti çocuk diyorum anaa bez kupkuru:26:

bitti bitiyor dediğim gaz dün gece hortladı adı batasıca
dün kaka yapmamıştı yavrum bütün gece solucan gibi kıvrandı tabi uyuyamadık
sabah 6 da artık fenalık geldi ayağımdaydı eşime 'al çocuğu ne yaparsanız yapın 'deyip diğer odaya uyumaya gittim
sonra tabii vicdan azabııı
8.30da bir uyumuşuz oğlumla 11.30a kadar yorulmuş yavrum

ben de bazen bezdiğimde eşime al oğlunu deyip kızıyorum sonra da üzülüp geri alıp öpüyorum.

kanguru kullanıyoruz eşimle çıktığımızda bezi hiç kuru olmadı aslında :44: ama bana göre değil taşımak omuzlarım sırtım kopuyo taşırken

Daha önce erkek bebekler için sakıncalı olabileceğini okumuştum ama çevremde kullananların sıkıntısı olmadığını görünce birkaç kez bari kullanayım diye düşündüm. Normalde o saate kadar bol bol çiş yapar, dışarda da bayağı bir karnını doyurdum. Ona rağmen bez kupkuruydu. İlgisi var mı bilmem ama ben bir daha kullanmayı düşünmüyorum ne olur ne olmaz.
Oyy 6'ya kadar uyanık mı kaldın, ben bayılırdım herhalde Neyse ki babamız geç yatıyor, yoksa benim gibi bir Garfield ne yapardı bilmem:) Gerçi ağlayınca istesen de uyuyamıyorsun, için içini yiyor. Çok geçmiş olsun yavrucuğa, inşaallah biter artık şu gazlar tuzlar.

yok canım 6ya kadar hiç uyumadı değil uyuduk ama tavşan uykularıı
inşalah bitecek
sizde gaz durumu ne?

yok canım 6ya kadar hiç uyumadı değil uyuduk ama tavşan uykularıı
inşalah bitecek
sizde gaz durumu ne?

Çok şükür bizde bitti, çok hareketli ondan mı bilmiyorum kendisi çıkarıyor patır patır:) Şimdi de diş kaşınmaları başladı:) Biri bitiyor biri başlıyor, Allah başka dert keder vermesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…