2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar pazartesiden beridir büyük oğlum hasta evde...grip,üşütme bide ciğerleri dolmuş karda yattı sanki nasıl öksürüyor.bebişle aynı odada tutmuyorum.salgın varmış.10 mayısta aşımız varmış hemşire aradı bugün sağlık ocakları ne güzel çalışıyor arıyorlar aferin :KK9:kızlar saç boyatan arkadaşlara sorum var boyattığınız gün ve ertesi gün bebiş rahat emdimi bugün bir ablamız boyanın acısını sütten alır bebek istemez ütü dedi....inanasım yok ama ya olursa:KK37:saçlarımı boyatmak istiyorum da.....:21:

huy degistirme sanirim tum bebeklerde var. oglum dogdugundan beri uykuyu sevmeyen bi bebek. toplamda 9 saat anca uyuyodur. gece 11 gibi yatiyo. en az 4-5 kere kalkar ve sabah 6 olmadan gozler acilir. gece 11 e kadar da toplam yarim saat anca uyurdu. aglamasi pek yoktu ve emerdi. simdi kendini yirtarcasina agliyo, bide emmek istemiyo. kucakta gezdirince problem yok. bi yeri agrisa kucakta da aglar diyorum. bu yeni huyu berbat oldu. uyku yine yok. sahti sahbaz oldu yani :KK25:

kızlar moralim bozuk
sizin bebekleriniz de uyurken,dalmak üzereyken çok sıçrıyor mu?
benımki 2 kolunu açarak sıçrıyor
aklıma kötü bir şey getirmek istemiyorum ama ALah korusun
nolur yorum yapın

kızlar moralim bozuk
nolur yorum yapın

aklına ne geliyor o kısmı anlamadım ama endişenme bence. bazen benim kızımda da oluyor aynen dediğin gibi ellerini açıyor hızla. özellikle ani bir gürültü duyduğu zaman.uykusunda yani kendi kendine de bir kere olduğuna şahit oldum. çok şiddetli ağlamaya başladı kucağıma aldım filan daldı gene. bilmiyorum bebekler rüya görüyormu ama eşim kötü rüya görmüştür dedi:):)

kızlar moralim bozuk
nolur yorum yapın

Benimki de gündüz uykularında sıkça yapıyor canım merak etme, o yüzden sallayarak uyutmuşsam bırakamıyorum ayağımdan, her sıçradığında tekrar uyutuyorum. Çok dalmamışsa saç kurutma mak sesi işe yarıyor.

Son düzenleme:
canım ben neredeyse hepsini denedim.memorial da hakan bey var ama 120 lira.her ay rutin kontrol için fazla geldi bana.universal da nurettin beye götürdüm ilgisiz,beğenmedim.aldülmelik bey var sultan hastanesinde iyi bir dr ama kalabalık,özel genesis te şirvan bey var o da randevuyla almıyor gidip bekliyorsun,valla bekleyemem:KK52::KK52::KK52:o yüzden ben de bilmiorum.cumartesi özelerden birine,muhtemelen memorial da hakan beyden başka birine götürürüm.sen kimleri denedin

Ben memorıaldeki hakan ı ve ayhanı denedim hakan dediğin gibi pahalı ayhanda hep ilaç yanlısı gibi ama bende sanırım hep ona devam edecem yarın benimdd kontrolüm var bebişim bronşit olmustu unarıö geçmiştır

kızlar pazartesiden beridir büyük oğlum hasta evde...grip,üşütme bide ciğerleri dolmuş karda yattı sanki nasıl öksürüyor.bebişle aynı odada tutmuyorum.salgın varmış.10 mayısta aşımız varmış hemşire aradı bugün sağlık ocakları ne güzel çalışıyor arıyorlar aferin :KK9:kızlar saç boyatan arkadaşlara sorum var boyattığınız gün ve ertesi gün bebiş rahat emdimi bugün bir ablamız boyanın acısını sütten alır bebek istemez ütü dedi....inanasım yok ama ya olursa:KK37:saçlarımı boyatmak istiyorum da.....:21:

yok walla emiyor cabur cubur :) ben de tedirgin olmuştum ama bişey olmadı..

oğluna geçmiş olsun ayrıca..dikkat et bebeğe geçmesin..

kızlar moralim bozuk
nolur yorum yapın

normal canım bu endişe etme.. sese karşı duyarlılıar.. ama büyükler nazar da derler ben de doğru derim walla hep okurum yüzüne böyle zamanlarda..

Son düzenleme:
korse giyenler tavsiyelerinizi ben de bekliyorum.faydasını gördünüz mü ve sezaryenliyim sanırım artık takmanın bi zararı olmaz ????

ah canıım geç kaldık biz ameliyattan sonra sezeryan korselerinden takmalıydık ,
benim ameliyatım biraz aceleye geldi aklımıza gelmedi haliyle toplanamadı göbek,
şimdi faydası olur mu ki,tavsiyesi olan var mı?

canım emzirirken zararlı diye biliyorum,çarşamba ben de kuaförümdeydim,ben de istedim ama,
kuaförümü yıllardır tanırım,boyamayalım bi 6 ay süte geçiyor dedi,ben de vazgeçtim,ama sen bilirsin,

teşekkür ederim kızlar yorumlar için rahatladım
benım oğlum da özellikle gündüzleri yapıyor 2 kolunu hızla açıyor
benım aklıma ALlah korusun epilepsi geldi ,bir yerde okumuştum sıçrama gözden kaçmamalı diye ama hepimizin bebeğinde var tesadüf olamaz
ALah hepsini korusun
ben de öyle olduğu zamanlarda hemen okuyorum üflüyorum yüzüne

kızlar moralim bozuk
nolur yorum yapın

benim oğluşumda sık sık yapıyor. bende yenidoğan refleksi hala devam etmesi normal mi diye korkmuştum ama normalmiş. bebişlerimiz dünyaya daha kolay uyum sağlıyo bizden sanırım :KK1:

selam herkese...

bebişimin tırnaklarını kesmek tam bir macera benim için. :18: bir kere uyuması lazım çünkü uyanıkken kuş gibi kanatlarını çırptığı için kesemiyorum. uyurkende karanlık odaya koyuyorum herzaman. tırnak kesmek için oturma odasına yatırınca ben daha işimi bitirmeden uyanıyo yaramaz :emir_bebek: kesmekte yetmiyo törpülemek lazım keskinliğini almak için ama o bebek törpüleri dümdüz kağıt gibi. :26: onun törpülemesi için saatlerce sürmem lazım sanırım :KK1: beceriksiz annesi yüzünden hergün yüzünde yeni bi çizikle uyanıyo garibim. uzman tv de izledim hergün törpü yaparsanız sık sık kesmeniz gerekmez diyo ama nerdeee

Kızlar gündüz uykumuz uçtu gitti. tam uyuyor emzirmeyi bırakınca hemen uyanıyor, ayağıma alıyorum yine aynı. Uyanık olunca dursa hiç önemli değil. Görümcemler gelecek bugün, kucağımdan inmiyor, Evin halini görmeyin 2 çocukla. 10 gün kalırlar en az sağlıkla ilgili çünkü. Üstelik adette oldum bugün. Patlamak üzereyim....

Kızlar gündüz uykumuz uçtu gitti. tam uyuyor emzirmeyi bırakınca hemen uyanıyor, ayağıma alıyorum yine aynı. Uyanık olunca dursa hiç önemli değil. Görümcemler gelecek bugün, kucağımdan inmiyor, Evin halini görmeyin 2 çocukla. 10 gün kalırlar en az sağlıkla ilgili çünkü. Üstelik adette oldum bugün. Patlamak üzereyim....

Allah kolaylik versin sana ya iki cocuk la misafir agirlamak cok zor ya bende misafiri severim cok ama simdi misafir gelecek diye aklim cikiyo butun duzen bizuluyo bide yatili misafir cok zor bos ver ya gelen kisi yabanci deyil anlayis gosterir artik

selam herkese...

bebişimin tırnaklarını kesmek tam bir macera benim için. :18: bir kere uyuması lazım çünkü uyanıkken kuş gibi kanatlarını çırptığı için kesemiyorum. uyurkende karanlık odaya koyuyorum herzaman. tırnak kesmek için oturma odasına yatırınca ben daha işimi bitirmeden uyanıyo yaramaz :emir_bebek: kesmekte yetmiyo törpülemek lazım keskinliğini almak için ama o bebek törpüleri dümdüz kağıt gibi. :26: onun törpülemesi için saatlerce sürmem lazım sanırım :KK1: beceriksiz annesi yüzünden hergün yüzünde yeni bi çizikle uyanıyo garibim. uzman tv de izledim hergün törpü yaparsanız sık sık kesmeniz gerekmez diyo ama nerdeee

ben bebek törpüsünü kullanmıyorum,
NY-Beauty-Kagit-Torpu-6-li-032_7827_1.jpg
kendi kağıt törpümü kullanıyorum.

makasta şunu kullanıyorum
KC16514_l.jpg

keserken sıkıntı olmuyo, haftada en 2 kesmek gerekiyor çok çabuk uzuyor tırnakları.

X