2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Bizim gazımız 3. ayımızdan sonra kalmadı sanki. ama ben hala gaz yapacak hiçbirsey yemiyorum. onlarında vitaminini almak lazım belki ama bebeğimi gaz çekerken görmek daha kötü. biraz daha sabretmek istiyorum.
geçenlerde arkadaş anlattı oğlu 1 yaşını bitirdi. eskaza soğuk meyve suyu içmiş. o gün çocuk sancıdan duramamış. anne olarak emzirdiğimiz sürece sürekli dikkat etmek zorundayız maalesef.

tırnak kesme işini ben yapıyorum. normal bebek makasımız var.çok şükür şuana kadar et kesme gb bir sorun yaşamadım. babasına emenet etsem yapamaz galiba. teklif bile etmedim. yıkama olayını da günaşırı akşamları yatırmadan önce babamızla birlikte yapıyoruz. tam cesarete gelemedm. gelebilsem sıcaklarda gündüz falan yıkamak istiyorum serince.kulağına bir şey tıkamıyorum bu arada yıkarken.

Dondurma da mı yiyemeyeceğiz acaba :26: Gerçi çikolatadan vazgeçtim, ondan da geçerim herhalde öyleyse ne yapalım:)

Dondurma da mı yiyemeyeceğiz acaba :26: Gerçi çikolatadan vazgeçtim, ondan da geçerim herhalde öyleyse ne yapalım:)

bak işte ona nasıl dayanılcak bilmiyorum( hoş ben 3 tür yiyorum az az ama. doyumluk değil tadımlık.. çikolata da mı gaz yapıyormuş. valla ben yedim sürekli bilmeden. iyikide bilmiyomuşum:))

arkadaşlar aklıma bir soru geldi. sizlere sormak istiyorum. çoğumuz bebeklerimizin gece boyu sık uyanmalarından şikayetçiyiz. acaba açlıktan ötürü mü yoksa alışkanlık mı yapacaklar? her kalktıklarında emzirmeli miyiz? yoksa öylesine mi uyanıyorlar. pışpışlayıp yatırmalı mıyız? ne düşünüyorsunuz?

en az 3 çocuk deyip de şu 6 aylık yasayıçıkartamyan,
beni 3 aylık bebekle 1 aylık rapor için hastane hastane gezdirecek olan
kendi maaşlarını bir gecede yüzde 45 arttıran zihniyete hakkımı helal etmıyorum

valla ben susturamazsam emziriyorum napayım
bu ay düzenimiz çok bozuldu zaten doktor kızacak valla:26:

benim bu doğum parasıyla başım dertte. her işlemi yatım. sgkdan kontrol ediyorm hergn bugüne kadar "ziraat bankasına gönderilmedi." yazıyordu.bugün "bankaya gönderildi" yazsı vrdı. bankaya gittim daha gelmemiş dediler. ekranda hangi yazıyı görürsem yatmış oluyor acep?

Ben cikolatada dondurmada nohutta yiyorum butun herseyin vitaminini almasini istiyorum bebegim ve benjm bebegim cok gazli bir bebekti su anda o kadar fazla yok ama hala sab veriyorum

Bende bisey anlamadim netten bakiyorum para yattimi diye bilgileri konturol edin diyor devamli nekadar yatiyor bide biliyormusun

Bende bisey anlamadim netten bakiyorum para yattimi diye bilgileri konturol edin diyor devamli nekadar yatiyor bide biliyormusun

ben de hiç dediğin gibi bir yazı olmadı canım. evrakları verdikten birkaç gün sonra ziraat bank. gönderilmdi yazıyordu. zatewn o yazı çıktıktan sonra yanında miktarda yazıyor. nette hesaplanabilecek siteler var ordaki miktarla hemen hemen aynı alacağım tutar da. ancak bizim maaş malesef asgariden yatıyordu o yüzden gerçek maaşla bayağı fark ediyor

ben her şeyi yiyorum.çocuğun damak zevki hamilelikte ve emzirirken yediklerimizle oluşuyormuş.ben herşeyi yiyen bir çocuk olsun diye böyle yapıyorum

belki de korktukları için uyanıyorlar yada bişeylerden rahatsız oluyorlar.ama benimki emmeden uyumaz o yüzden emziriyorum

:) evet bir de batıl inanç çok. bilmiyorum belki büyüklerin bildiği bir şeyler vardır

ben de herşeyi yiyenlerdenim ..yemediğim zamanla yediğim zaman arasında bir fark yok valla..bebek her tada alışmalı bence de ..ilerde işimize çok yarayacak.
ben kokoreç bile yedim be :)) gerçi kızın o gece sütün tadını beğenmedi az içti orası ayrı :))

Bugun aksam ciktim is yerinda calisan muhasebeciye sordum postaneden ogreniyormusum bende netten baktim oyle yaziyo anlamadim bisiy

uzun süredir yazmıyorum iyisinizdir inşallah hanımlar? bebişleriniz neler yapabiliyo kızım arada kahkaha atıyo...1 ay kadar önce dönüyorduk şimdi dönmüyor agulanıyor bol bol.....nasıl oyunlar oynuyorsunuz? bazen tuvalete bile göndermiyo nazlanıyo öyle durumlarda dursun diye tv açıyorum ama kısa süreli 5 dk falan tvye takılsın istemiyorum çalışan annelere ANNE İŞ'TE kitabını öneririm orda yazıyordu tv gelişimini geriletiyormuş kitapta verimli zaman geçirmekten bahsediliyo ne tür oyunlar oynadaığınızı öğrenmek istiyorum kendinize iyi bakın hanımlar zaman ayırın dinlenin bizler yuvalarımızın bel kemiğiyiz sağlıcakla

uzun uğraşlar sonunda uyuttum sonunda sıpamı. mutfağımı topladım. şimdi de kocacığımın maçtan gelmesini bekliyorum. inşallah uzunnnnnncaaaaaa bir uyku uyur oğluşum.

Evet katılıyorum size ben oyun halısı aldım bazen onda oynuyor bazen beraber ce gibi oyun oynuyoruz bazen beraber kucağımda dans ediyoruz bazen çıngıraklarıyla oynuyoruz
Bebek jimnastiği yapıyoruz masal anlatıyorum konuşma sesini en önemli oyuncağı çünkü:) işte öyle devamlı animasyon halindeyiz yani :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…