2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benim oğlum 3160 gram doğdu tam üç aylık 6850 gram geldi benim bildiğim ayda 800 gram alması normal bir de 4 aylıkken doğum kilosunun iki katına çıkması lazım diye biliyorum

kızlar oğlum çok huysuz şu aralar eli hep ağzında emziğin altından almaya çalışıyor çok komik yaaa..ikisindende vaz geçmem hesabına... bir bakıyorum uyanmış hep ağlayan çocukta ses yok elini yumuklamış allah allah bir iştahla emiyorki bitirecek ellerini sanki heryeri salyalanmış.diş için erken değilmi?bugün ablamız hasta sağlık ocağına gideceğiz gitmişken soralım diş meselesini.

benim kızımda bunun aynısını yapıyor. Galiba bu dönemde olan şeyler bunlar .

bugün bizimde kontrolümüz vardı kızım 3180 gr doğmuştu bugun 6000gr geldi bu ay 700 gr almış

afedersin ohaaa diycem! tam kayınvalide desene senin ki! canım bunlar böyleyse eşin bile tawrını koysa, mesafeniz yakın.. sizin uzak olmanız en iyisi olur.. tabi imkanınız warsa yapabilirseniz.. yoksa bu kadar yakında hep aynı şeyleri yaşaman olası.. bir de böyle kayınvalidenin sık sık torununun görmesi benimsemesi şımartması war ilerde! çocuk gördüğüyle büyüyecek bu da zor..

istediğini diyebilirsin :) işte ben de o görüşmeleri azaltmaya çalışıyorum sürekli.en son evine bir ay önce gittim.kasden gitmiyorum.o geliyor bu kez de zırt bırt.doğumdan sonra da tartışma çıktı.her şeye karıştı oğlumla ilgili.zamanında evlilğimle ilgili her şeye karıştın,oğlum değil mi dedin,şimdi benim oğluma karışamazsın dedim :) benim oğluma nasıl bakacağıma ,neyin doğru olduğunu sadece ben karar veririm dedim.sabrım taşarsa alır oğlumu giderim anneme dedim.sustu :) :KK52:

Bİzlere Millii Egemenliği ,çocuklarımıza da bu güzel bayramı armağan ettiği için Mustafa KEmal ATatür k'e ve tüm silah arkadaşlarına teşekkür ediyorum.Ruhları şad olsunEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
Bayramımız kutlu olsun

bebek kilosunun nasil takintili bir sey oldugunu cok iyi bilirim kizimdan..aylik 500 gr ve ustu normal sayiliyor...kizimda 500 gr aldigi donemde nasil sevinirdim..bazi aylar 200,150 gr alirdi ki dogum kilosu da 3710 du..mamayi da kabul etmiyodu, memeyi de az emerdi. yapacak bir sey yok, cok uzulurdum. yasina geldiginde zar zor 8 kiloyu gormustuk..su an 3.5 yasinda yine kilolu degil ama saglikli masallah :nazar: kiloya cok takilmayin, onlar bir sekilde buyuyolar, olan size oluyo. ben agladigimi cok bilirim kilo almadi diye..onemli olan saglikli olmasi, kilolu degil..siz elinizden geleni yapiyorsaniz iicniz rahat etsin. aylik en az 500 gr aliyosa problem yok.ayrica 3. aydan sonra kilo alimi azalacak

Son düzenleme:
istediğini diyebilirsin :) işte ben de o görüşmeleri azaltmaya çalışıyorum sürekli.en son evine bir ay önce gittim.kasden gitmiyorum.o geliyor bu kez de zırt bırt.doğumdan sonra da tartışma çıktı.her şeye karıştı oğlumla ilgili.zamanında evlilğimle ilgili her şeye karıştın,oğlum değil mi dedin,şimdi benim oğluma karışamazsın dedim :) benim oğluma nasıl bakacağıma ,neyin doğru olduğunu sadece ben karar veririm dedim.sabrım taşarsa alır oğlumu giderim anneme dedim.sustu :) :KK52:

ohh iyi demişsin walla:) aman walla boşwer eşinle iyi ol sen.. sewiyorsun oğln war katlanancan bir süre daha napca başka..kaynana gelsin gitsin tın tın yani:)

Anamm 2014 Ocak anneleri çıkmış yeni gördüm. Pabucumuz dama atıldı kızlar:KK52::KK52:

Bu arada bütün çocuklarımızın bayramı kutlu olsunnnn!:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Sorma arkadaşım benimki de seninkine benzer bir durum. bende eşim tarafından muzdaribim. 7 aylık hamileyken annesi ameliyat oldu ve 1 ay bizde kaldı. sabah 7 de kalkıp işe giderken sayesinde 6 da kalkıp kahvaltı yaptırıp mutfağı toplayıp öyle gittim. öğle yemeğimi geçiştirirken o var diye öğlenleri yemek hazırladım hep. zaten sıkıntılı dönemimdeydim. dinlenmeye ihtiyacım vardı ama maalesef sürekli ayak üstündeydim. tabi geçmiş olsuna gelen giden de cabası. ardından 40 günde 40ımız çıkana kadar birlikte kaldık. 1.5 ay sona yani şu sıra kontrole geldi. ama tansiyon yüzünden kaldı yine 3 günde gitcek insan 1 haftadır bizde ve daha ne zaman gitceği de belli deil. zaten oğlumda huysuz 2 haftadır. üstüne üstlük sıkıntıdan alerji oldum ve hart hart kaşınıyorum. tabi haliyle yüzüm düşüyor ve eşimle kavga ediyoruz. zaten bizde çocuktan sonra eski aşkımızı kaybettik galiba. üstümde ne kadar yük olduğunu anlamıyo. kendini haklı görüyo. daha önce de annesi yüzünden tartışmıştık her tartışma bişeyleri bitiriyor. kavgaya neden olduğu için annesine sinir oluyorum. suratım asık davranıyorum haliyle. şimdilik halledilcek gb görünmüyo. bakalım napıcaz

ahhh herkesde ayrı bir dert Allah sabrımızı versin,çok üzüldüm yaa nasıl bu kadar bencil olabilirler,k.validem senin de oğlun evlenecek görürüm o zaman seni dedi,kağanın karısı sana ana bile dedirtmez dedi bana:))))heee sen öyle san dedim ben de:)))ama içim kan ağladı tabi benciller kızlarına kıyaamazlar hiç gelinlerin canı çıkar umurlarında değil,

arkadaşlar dün oğlumu doktora götürdük gaita testini bugün verdik bol miktarda lakosit görülmüş,çatlak yok bu arada,
antibiyortik başladık amaaa içmiyor oğlum kustu olduğu gibi
daha çok küçükler yaa nasıl içirmeliyim kullananlar var mı?
bi sitede okudum ishal olan bebekler antibiyotik kullanmamalı demiş doktor,anlamadım ne yapsam doktorumuza
güvenip kullansam mı?
bide reflor vermiş bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim:
kaynana dedikodusu epey uzamış:)konu kaynana olunca dertler dökülüyor maşallah:

arkadaşlar dün oğlumu doktora götürdük gaita testini bugün verdik bol miktarda lakosit görülmüş,çatlak yok bu arada,
bi sitede okudum ishal olan bebekler antibiyotik kullanmamalı demiş doktor,anlamadım ne yapsam doktorumuza
güvenip kullansam mı?

Ben kullanmıştım, o sırada bol miktarda kaka yapıyordu herhalde o yüzden ishalken vermeyin demişlerdir. Çişi de kokuyor çok haberin olsun. Yerken arada versen? O zaman belki kusmaz.

güvenip kullansam mı?

hehehe :) dertli olan bendim coştum içimi döktüm size :)sağolsun arkadaşlar da dinlediler...kafaları ütülendi sayemde...bebişine geçmiş olsun canım.enjektöre çek ilacı,ağzının içine sok ,dilinin üzerine değil de yan tarafına yanağına doğru yavaş yavaş sık.o zaman yutuyor bebişler.yavaş yavaş geldiği için ağzına kusmuyor.

Ben kullanmıştım, o sırada bol miktarda kaka yapıyordu herhalde o yüzden ishalken vermeyin demişlerdir. Çişi de kokuyor çok haberin olsun. Yerken arada versen? O zaman belki kusmaz.

lökosit varmış kakada bi tür bakteri sanırım,3 çay kaşığı vermemiz gerekiyor biz ancak 1 çay kaşığı verebildik,teşekkürler yarın öyle deneyeyim,

hehehe :) dertli olan bendim coştum içimi döktüm size :)sağolsun arkadaşlar da dinlediler...kafaları ütülendi sayemde...bebişine geçmiş olsun canım.enjektöre çek ilacı,ağzının içine sok ,dilinin üzerine değil de yan tarafına yanağına doğru yavaş yavaş sık.o zaman yutuyor bebişler.yavaş yavaş geldiği için ağzına kusmuyor.

teşekkür ederim canım öyle deneyeyim birde,

kafa ütüleme değil yaa güldüm kayın valideden yakınıyoruz biz gelinler her fırsatta,ben de yazacaktım ama şimdi başlarsam bitmez benimki öyle bir iki güne maalesef:)

bebek kilosunun nasil takintili bir sey oldugunu cok iyi bilirim kizimdan..aylik 500 gr ve ustu normal sayiliyor...kizimda 500 gr aldigi donemde nasil sevinirdim..bazi aylar 200,150 gr alirdi ki dogum kilosu da 3710 du..mamayi da kabul etmiyodu, memeyi de az emerdi. yapacak bir sey yok, cok uzulurdum. yasina geldiginde zar zor 8 kiloyu gormustuk..su an 3.5 yasinda yine kilolu degil ama saglikli masallah :nazar: kiloya cok takilmayin, onlar bir sekilde buyuyolar, olan size oluyo. ben agladigimi cok bilirim kilo almadi diye..onemli olan saglikli olmasi, kilolu degil..siz elinizden geleni yapiyorsaniz iicniz rahat etsin. aylik en az 500 gr aliyosa problem yok.ayrica 3. aydan sonra kilo alimi azalacak

ben de hep kafama takmıycam diyorum ama cocuğu emmeye zorlarken buluyorum kendimi. ama artık gercekten takmıycam sağlıklı olsunda zayıf olsun :)))

X