2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar dün gece bir kabustu.. son neşeli zamanlarımı yaşamışım meğerse burada :KK14:

saat 1 itibariyle sabaha kadar yarım saatte bir uyanarak ağladı!! gazdan çok derdi kabızlıktı.. ememedi bile.. çok değişti çocuk bir anda.. memeyi almıyor ağzına sürekli ağlıyor.. 1-2 dk çekiyor başlıyor ağlamaya! sonra iyice hawa giriyor ağızdan.. çok ağladığı için sabah fitille yaptırdım maalesef kakayı:KK43:
Çok geçmiş olsun inşaallah tekrarlamaz. Mecbur kalınca yapılıyor işte vicdan azabı çekme, fitilden sonra kakasını yaptığında ne kadar rahatladığını düşün:)

kızlar benim bebeğim artık gözüyle takibe başladı;ama özellikle arkaya doğru takip çok belirgin
dönencesini arkaya aldığımda, ya da arkasına geçtiğimde hemen takip ediyor
yanına geçince pek ilgilenmiyor
normal mi ?

Normal, bunlar var ya, istersen dibine kadar gir, neye bakmak istiyorlarsa ona bakıyorlar, takmıyorlar adamı:) Arkasına geçince bakmak için neredeyse kafasını döndürecek oluyor bazen, bazen de bir şeye takılmışsa ne yaparsan yap, davul filan çalmak gerekiyor:)

normal :KK34: benim ki de öyleydi şimdi yanına geçince ilgileniyor gülüyor..

sizinkiler kahkaha atmaya başladılar mı? yani sesli gülme :KK53:
Bizimki sadece uykusunda kahkaha atıyor, biz yeterince komik değiliz galiba:)

Antibiyotik kullananlar, kaka düzeninde değişiklik oldu mu? Normalde üç dört günde bir kaka yapardı, şimdi her bezinde azıcık da olsa var. Acaba yan etkisi olabilir mi???

Bu arada işi bıraksam mı diye ciddi ciddi düşünüyordum, geçen gün sürekli şikayet ettiğim işyerime gittiğimde özlediğimi fark ettim! Yok ya, çalışan kadın anne olduğunda da özellikle ruh sağlığını korumak için çalışmalıymış. Mutlu anne=mutlu çocuk:)))

kızlar bu dr lar dengesşz sanırım.geçenlerde soğuk algınlığı için oğlumu dr a götürdüğümde 3 ay 11 günlüktü.6600 gr geldi dr zayıf dedi...çok moralim bozuldu.sütümün yetmediği endişe hep vardı da dr söyleyince hepten çöktüm.mama vereyim dedim oğlum biberonu almıyor.kaşıkla da verilmez ki...:KK43:

kızlar bu dr lar dengesşz sanırım.geçenlerde soğuk algınlığı için oğlumu dr a götürdüğümde 3 ay 11 günlüktü.6600 gr geldi dr zayıf dedi...çok moralim bozuldu.sütümün yetmediği endişe hep vardı da dr söyleyince hepten çöktüm.mama vereyim dedim oğlum biberonu almıyor.kaşıkla da verilmez ki...:KK43:

Valla eğer son ölçümü ile kıyaslayarak söylemediyse hiç de zayıf değil. İnternetten boy-kilo cetvellerine bakarsan gayet iyi. Kaşıkla bitirene kadar soğur iyice, bu sefer de gaz yapar.

merhaba akıl vermek gibi olmasın tavsiye benimki öncelikle sen doktorunu degistir 3 aylık bir bebegin kilosu 5 kılo standartlara göre seninki gayet iyi masallah sübhallah morelini bozma..........
herkes kaynasından dertli bense annemden kaynanam annem sanki annem kaynanam kesin bir yanlıslık var bu iste ne yapsam begenmiyor ikiside benden uzak dogumda sırayla geldiler annem canıma okudu gitti iyiyki uzaktayım dedim gerci telefondan bile hala beni yönetmeye calısıyo ya neyse annesiyle arkadas gibi olanlara imreniyorum bizannemle olamadık...........

kızlar yardımınıza ihtiyacım var.3 buçuk aylık oğlum bu aralar çok iştahsız..meme emmiyor sadece mama veriyorum..önceden çok güzeldi iştahı hapur küpür yerdi şimdi etrafıyla ilgilenmekten mamasını emmek istemiyor.sadece mama verenler kaç saatte bir kaç cc veriyosunuz?çok moralim bozuluyor o yemediği zaman.ek gıdaya başlasammı diyede düşünüyorum elma suyu mesela..hiç değilse bu şekilde alsın vitaminini..

bende calısan biriydim hamileyken düşük riskim vardı işten ayrılmak zorunda kaldım dogumdan sonra tekrar başlarım dedim ama ben onsuz olamamki eşim durumu iyi banada calışma dedi işime geldi ev hanımlına transver oldum :))
calısan annere allah kolaylık versin inş. allah yardımcınız olsun ben çoçuk yokken baş edemiyodum ev yemek falan çoçukla hiiç düsünemiyorum yanımda kimsede yardım edecek yardım eden olmadıgı gibi evimi batıran tanıdıklarımız var cocukları üç güne kokardık valla:))

kızlar yardımınıza ihtiyacım var.3 buçuk aylık oğlum bu aralar çok iştahsız..meme emmiyor sadece mama veriyorum..önceden çok güzeldi iştahı hapur küpür yerdi şimdi etrafıyla ilgilenmekten mamasını emmek istemiyor.sadece mama verenler kaç saatte bir kaç cc veriyosunuz?çok moralim bozuluyor o yemediği zaman.ek gıdaya başlasammı diyede düşünüyorum elma suyu mesela..hiç değilse bu şekilde alsın vitaminini..

bizim doktor kilosunu 150 ile carp okadar alması gerekiyo dedi ama ben anne sütü veriyorum aynıdır bence artı ek gıdaya 4 aylıkken basla dedi cay kasıgıyla basla günlük verim sonra artır mesela önce günde bir cay kasıgı toplan yiceklerin miktarı sonra tatlı kasıgı yemek kasıgı yavas yavas tatttıra tattıra artır dedi...

Bu aralar bizimkinde de biraz iştahsızlık var, mama verdiğimde hepsini bitiremiyor ama normal zamanda 100 cc 2,5 saat filan idare ediyor. 120'ye çıkarmayı düşünüyorum ama o zaman da birazcık kalıyor.

bende calısan biriydim hamileyken düşük riskim vardı işten ayrılmak zorunda kaldım dogumdan sonra tekrar başlarım dedim ama ben onsuz olamamki eşim durumu iyi banada calışma dedi işime geldi ev hanımlına transver oldum :))
calısan annere allah kolaylık versin inş. allah yardımcınız olsun ben çoçuk yokken baş edemiyodum ev yemek falan çoçukla hiiç düsünemiyorum yanımda kimsede yardım edecek yardım eden olmadıgı gibi evimi batıran tanıdıklarımız var cocukları üç güne kokardık valla:))

Ben biraz daha izin aldım, 7-8 aylık olacak inşaallah başladığımda. Benim kayınvalideyle aynı Apt.dayız, bir de güvenilir bir bakıcı bulurum diye düşünüyorum. İşim de çok yoğun değil, üç günüm boş. Ama şimdi başla deseler ben de başlayamazdım. Azıcık ele gelsin:KK66:

bizim doktor kilosunu 150 ile carp okadar alması gerekiyo dedi ama ben anne sütü veriyorum aynıdır bence artı ek gıdaya 4 aylıkken basla dedi cay kasıgıyla basla günlük verim sonra artır mesela önce günde bir cay kasıgı toplan yiceklerin miktarı sonra tatlı kasıgı yemek kasıgı yavas yavas tatttıra tattıra artır dedi...
evet ilk başta öyle ama ben bu gidişimde sordum zamanla o miktar azalıyormuş
mesela 3 kilo bebek 150 içer
4 kiloya doğru 140 a ,kilo aldıkça o düşermiş
bizimkiler de 5 kiloyu geçti 750 çmesi lazım 700 -750 arası içiyorlardı
oğlan az bişey kusuyordu doktor fazla geliyordur deyince sordum anlattı o da
şuanda 130 fiilan içmesi lazım dedi yani o da 650 ye tekabül ediyorki onu da içiyorlar zaten
yani kilo arttıkça o miktar azalıyormuş
çalışan annenin işi zor valla ama devlet memurluğu da bırakılmıyor işte ,özelde olsam ben kesin bırakırdım :))
kilosu gayet ii doktor saçmalamış bence
Çok geçmiş olsun inşaallah tekrarlamaz. Mecbur kalınca yapılıyor işte vicdan azabı çekme, fitilden sonra kakasını yaptığında ne kadar rahatladığını düşün:)

Normal, bunlar var ya, istersen dibine kadar gir, neye bakmak istiyorlarsa ona bakıyorlar, takmıyorlar adamı:) Arkasına geçince bakmak için neredeyse kafasını döndürecek oluyor bazen, bazen de bir şeye takılmışsa ne yaparsan yap, davul filan çalmak gerekiyor:)

Bizimki sadece uykusunda kahkaha atıyor, biz yeterince komik değiliz galiba:)

Antibiyotik kullananlar, kaka düzeninde değişiklik oldu mu? Normalde üç dört günde bir kaka yapardı, şimdi her bezinde azıcık da olsa var. Acaba yan etkisi olabilir mi???

Bu arada işi bıraksam mı diye ciddi ciddi düşünüyordum, geçen gün sürekli şikayet ettiğim işyerime gittiğimde özlediğimi fark ettim! Yok ya, çalışan kadın anne olduğunda da özellikle ruh sağlığını korumak için çalışmalıymış. Mutlu anne=mutlu çocuk:)))

ben de tam tersine işe nasıl gideceğim diyorum .
devlet memuruyum ama anne olunca değiştir herşey ,nasıl bırakıp gideceğim şimdiden onu düşünüyorum
bebekler olunca tüm hayatım onlar oldu onlarsız kalmak istemiyorum
özelde çalışsam kesin bırakır bebeklerimle yaşardım ama devlet memurluğu da bırakılmıyor valla
ben işe başlayınca mutsuz anne olacağım galiba..aklım hep onlarda kalacak ..üff yaa düşününce çıldırmamak elde değil ..
bi de benim işim de rahat yani hani ama yine de özlemiyorum valla kocam zengin olsaydı memuriyeti bırakır ,özel sigorta yatırır evimde keyfime bakardım :)

evet ilk başta öyle ama ben bu gidişimde sordum zamanla o miktar azalıyormuş
mesela 3 kilo bebek 150 içer
4 kiloya doğru 140 a ,kilo aldıkça o düşermiş
bizimkiler de 5 kiloyu geçti 750 çmesi lazım 700 -750 arası içiyorlardı
oğlan az bişey kusuyordu doktor fazla geliyordur deyince sordum anlattı o da
şuanda 130 fiilan içmesi lazım dedi yani o da 650 ye tekabül ediyorki onu da içiyorlar zaten
yani kilo arttıkça o miktar azalıyormuş

çalışan annenin işi zor valla ama devlet memurluğu da bırakılmıyor işte ,özelde olsam ben kesin bırakırdım :))

kilosu gayet ii doktor saçmalamış bence

ben de tam tersine işe nasıl gideceğim diyorum .
devlet memuruyum ama anne olunca değiştir herşey ,nasıl bırakıp gideceğim şimdiden onu düşünüyorum
bebekler olunca tüm hayatım onlar oldu onlarsız kalmak istemiyorum
özelde çalışsam kesin bırakır bebeklerimle yaşardım ama devlet memurluğu da bırakılmıyor valla
ben işe başlayınca mutsuz anne olacağım galiba..aklım hep onlarda kalacak ..üff yaa düşününce çıldırmamak elde değil ..
bi de benim işim de rahat yani hani ama yine de özlemiyorum valla kocam zengin olsaydı memuriyeti bırakır ,özel sigorta yatırır evimde keyfime bakardım :)

Yok yok bak sen de bir gün git, ne demek istediğimi anlayacaksın:KK66: Ben de aynı senin dediğin gibi diyordum hatta eşimle baya konuştuk ben bırakıyorum işi, bebeğimden ayrılamam diye. Gerçi iki tane olsaydı başlamayı hiç istemezdim ben de, birinde bile aklımız kalıyor. Bir de ben ünv.deyim o yüzden bırakırsam geri dönme şansım hiç yok:KK43:

Son düzenleme:
Yok yok bak sen de bir gün git, ne demek istediğimi anlayacaksın:KK66: Ben de aynı senin dediğin gibi diyordum hatta eşimle baya konuştuk ben bırakıyorum işi, bebeğimden ayrılamam diye. Gerçi iki tane olsaydı başlamayı hiç istemezdim ben de, birinde bile aklımız kalıyor.

yok yok ben görsem de değişmez emin ol:)) ben zaten hasretle bekledim şimdi de hiç bırakmak istemyorum..
bambaşka biri oldum ..eskiden istemiyordum bekledik 2 sene ,sonra bebekler olunca anaçlığımı farkettim
ben ev hanımı olsam sürekli bebelerle gezer tozardım günümü gün ederdim valla ,çalışmak bi açıdan amelelik bakma sen
insanın evladının en güzel anlarını kaçırması hele nasıl ağır geliyor
belki ben işteyken ilk kez anne diyecek ve ben bunu duyamayacağım ..
çok üzücü bir durum ALLAH yardımcımız olsun

heyet raporu almak istiyorum ben de.Ama çok zor olduğunu söylüyorlar
KAğan1 nasıl aldın canım sen tanıdıkların vasıtasıyla mı?
bir de heyet belli zamanlarda toplanıyor ,nasıl ayarladın:26:

yok canım tanık kadın doğum dr var ama 10+10 verebilirim dedi,ben de psikiyatriden bi bayan dr vardı rica ettim bebeğim küçük,yerimde öğretmen var şuanda dedim veririm dedi ben de şokkk oldum,

ek gıdaya sebze suyuyla başlamak gerekiyormuş.mesela havuçla.meyveler şekerli olduğu için zaten alışmakta zorlanmazmış bebek.önce sebzelere alışmalıymış ki sonra yememezlik etmesin.dr umuzun ve bebek hemşiresi bi yakınımın söyledikleri bunlar.aklınızda olsun.bir de kızlar bu milupanın falan kaşık mamaları var ya pirinçli armutlu diyor mesela ya da tahıllı bilmem neli :) onlardan verecek misiniz ek gıdaya geçince?

yok yok ben görsem de değişmez emin ol:)) ben zaten hasretle bekledim şimdi de hiç bırakmak istemyorum..
bambaşka biri oldum ..eskiden istemiyordum bekledik 2 sene ,sonra bebekler olunca anaçlığımı farkettim
ben ev hanımı olsam sürekli bebelerle gezer tozardım günümü gün ederdim valla ,çalışmak bi açıdan amelelik bakma sen

ben de hasretle bekleyenlerdenim.hem de büyük bir hasret..3 düşükte sonra oldu oğlum.pıhtılaşma prblemi var bende hamileliğim boyunca iğne yaptım kendime.bir de aşılamayla oldu zaten.ohoooooo bırakıp nasıl gideyim ben bebişimi...maddi durum desen el vermiyor.konut kredisi falan....off....zengin olmak istiyorum :)

Kendimi kötü anne gibi hissettim şimdi:KK43: Biz de dört yıla yakın bekledik, çok şükür Rabbim nasip etti. Şimdi kucağımda mışıl mışıl uyuyor. Deme öyle yaaa:KK43:

ben de hasretle bekleyenlerdenim.hem de büyük bir hasret..3 düşükte sonra oldu oğlum.pıhtılaşma prblemi var bende hamileliğim boyunca iğne yaptım kendime.bir de aşılamayla oldu zaten.ohoooooo bırakıp nasıl gideyim ben bebişimi...maddi durum desen el vermiyor.konut kredisi falan....off....zengin olmak istiyorum :)
aynen yaa..bizim de kredi belimizi büküyor yoksa ücretsiz izin alırdım ben o zaman sorun olmazdı ama maaşım kadar kredimiz var o yüzden kıpırdayamıyoruz bi süre maalesef..
ek gıdaya sebze suyuyla başlamak gerekiyormuş.mesela havuçla.meyveler şekerli olduğu için zaten alışmakta zorlanmazmış bebek.önce sebzelere alışmalıymış ki sonra yememezlik etmesin.dr umuzun ve bebek hemşiresi bi yakınımın söyledikleri bunlar.aklınızda olsun.bir de kızlar bu milupanın falan kaşık mamaları var ya pirinçli armutlu diyor mesela ya da tahıllı bilmem neli :) onlardan verecek misiniz ek gıdaya geçince?

yok ben asla mama vermeyi düşünmüyorum
neden mama verelimki hem alışmasın mamaya onlar hep doğal olmayan şeyler
zorla da olsa doğal şeylere alıştırmak en doğrusu ..
yemiyor diye mamaya başlamamak lazım zorlamak lazım

Kendimi kötü anne gibi hissettim şimdi:KK43: Biz de dört yıla yakın bekledik, çok şükür Rabbim nasip etti. Şimdi kucağımda mışıl mışıl uyuyor. Deme öyle yaaa:KK43:

acı ama gerçek işte :KK43:(( bir anne bebekleriyle olmalı ne olursa olsun ama işte ..hayırlısı olsun ne diyelim RABBİM yardımcımız olsun ,bu da bir sınav ..

kızlar forumda çoğunluk öğretmen galiba keşke benim de 12de çıkacm bi işim olsaydı.sabah 8.30 akşam 6 çalışoyrdum ve 1er saat gidiş dönüş yol:KK43: bu şartlar altında işe dönemem. kamu da olmak güzel olsa gerek ben dershanedeyim malesef:KK43:kafam karışık bir daha ki sezona evime yakın bir dershande başlasam diyorum ama saatler ortalama yine aynı olcak. kızıma bakacak kimse yok mecbur ya bakıcı ya kreş. 0-2 yaş kreş bulmak da çok.aman canım sıkıldı işte düşünüce yine.

üzüldüm senin adına,benim 8.30-14.30 ve 1 er saat öncesi ve sonrası olarak hesaplarsak 7.30-15.30 oluyor ama çok şükür yinede,anlıyorum seni geçen gün bende ağladım resmen ben işe başlayınca ne yapacağım diye uyurken bile özlüyorum yaa,

off yaa ağlayacam şimdi,annemin değerini çok daha iyi anladım anne olunca

X