2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
slm arkadaslar bisey sorucam cevap verirseniz sevinirim ben gecen ayin 6 sinda adet olmustum ama bu ay hala olmadim acaba gecikme normal mi yoksa ben hamile olabilirmiyim:18::18::18::18::18:cok korkuyorum
Valla benim de geçti umarım değilizdir:) Daha düzene girmez bence erken.

Ooo arkadaş hoşgeldin özlettin kendini:) Bizim gaz azaldı, artık viyaklamıyor ama huysuzlanıyor biraz, ben de öpüp başıma koyuyorum:) Gelişim her harekette farklı farklı oluyor, birinin yaptığını öbürü önce ya da sonra yapıyor. Gerçi sen daha tecrübelisin

Bizimki biraz huylu, gelemiyor sıkıntıya ağlamaya başlıyor

Biraz önce doktordan geldik, her şey yolunda çok şükür. 800 gr almış, 6800 olmuşuz. Meme- mama olayını sordum, ikisini beraber vermemeye çalış, aralıklı olsun dedi çünkü anne üstündeki bazı faydalı maddeler mama yüzünden etkinliğini kaybedebiliyormuş. Emdikten 1-2 saat sonra mama ver dedi. Dört günde bir kaka kabız olmadığı için normalmiş, annenin sindirim sistemiyle ilgili olabilirmiş:) gece beslenmesi için de dört saat aralık dedi yine.

Bu arada oyun halısı biraz işe yaradı, çok olmasa da bir süre oyalanıyor, bir de koltukta durmaktan kurtuldu yavrucak, kendine ait bir alanı oldu:)

Son düzenleme:

hoşbulduk arkadaşım:)

tecrübe sökmüyor walla, insan her yeni bişey duyduğunda daha bir cahil hissediyor kendini

ben de oyun halısı bakıyordum bondigoyu gördüm hepsi buradada.. ne yapsam bilemedim ew dar zaten ortada hep oğluma ait şeyler.. ana kucağı, salıncak vs. mendilini bile salona taşıyınca kalabalık geliyor gözüme:) kızım allahtan oyuncak getirmiyor salona bir de o getirse benim nevrim döner döner eşime döner:)) yani kısaca alıp almama konusunda kararsızım..

ayrıca doktor 4 saat mi dedi yani bu doktorlar da insanı şaşırtıyor canım.. benim kafa yine karıştı :)

Son düzenleme:
selam kızlar nasılsınız ben bişey sorcam bebek arabası aldınızmı yada ne zamna alamayı düşünüyorsunuzz dışarı çıkartıryormusunuz artık bebeğinizi

ben arkadaşımdan aldım ilk 6 ay için sonra baston pusete geçicem 7-8 kere dışarı çıkmışımdır yemeğe alışverişe bile çıktım. markası piere cardin enfant kullanımı çok kolay ve basit tavsiye ederim internetten bir göz atın derim

benim oğlumda dönmüyor benim ki benim elimi inceliyor kendi eline bakmıyor bile :)))

ben aldım ama oğlum pek sevmedi ne zaman kullanmaya çalışsam ağlayıp duruyor galiba korktu

E-bebekle Hepsiburada arasında 30 tl fark var haberin olsun:) biz de mecburen artık salonda oturuyoruz ve evde derli toplu hiçbir yer kalmıyor. Hatta neredeyse bize oturacak yer kalmadı bıdığın eşyaları yüzünden. Üçlü koltuk yatak oluyor, onu açıp halıyı da onun üstüne koyduk malum hava daha ısınmadı yere koyamadık o yüzden.

selam kızlaaar :) ,

benim bebeğim 3.ayını doldurdu maaşallah. kilosu 5.400 boyu 63 cm. sadece anne sütü alıyor. kilosu bana az geliyor diye mama vermek istiyorum ama kızım biberonda emzikte almıyor çok ağlıyor verince vitamini bile zor içiriyorum, emzik niyetine benim kucağımda hep :) ama sütüm kaliteli değil sanırım ve bebiş kustuğu için bazen yetmiyor
birde reflümüz var kusmaları devam ediyor daha sizce bebeğimin kilosu az mı ve kusmaları ne zaman geçer????

Son düzenleme:

öleeee miii.. e- bebekten almalıyım o zaman.. biz mecbur yere koyacaz, alan dar salonda, koltuk açılsa karyola oluyor resmen:)) yerler tahta parke bişey olmaz.. ben arada battaniye serip bırakıyorum, egzersiz yaptırmak için..
ben halıyı da değiştirmek istiyorum yaaa.. antialerjik olanlarından alalım diyorum.. tüy çıkıyor sinir oluyorum.. ama kendimce içimden diyorum eşimin haberi yok

Son düzenleme:

teşekkür ederim.gece birde ateşi yükseldi paranox verdım.hala devam ediyor oksürük tıksırık gözler şapur şupur burunda.bırazteşi var yıne banyodan sonra kalın gıydırsem olmaz ama

canim pamukcukla ilgili msji gorunce yazmak istedim. Eger pamukcuk olduguna eminsen nacizhane bi tavsiyem olacak denemek istersen. Koca kari yontemi ama Benim oglumunki boyle gecti bidaha da olmadi. Kendi sacinin ucundan biraz tutup bebeginin agzinin icine biraz sokup 2-3 yada 4 defa supuruyormus gibi yap insALLAH sabaha hic bisey kalmaz agzinda.

arkadaşlar bizim bi sorunumuz var
bugün kontrol için doktora gittik. önemli birşey değil ama bir çocuk kardiyoloğuna götürün dedi.çok korkuyorum inş birşeyi yoktur kızımın
randevu almaya çalıştım ama alınmıyor netten.pendikte oturuyorum buraya yakın hangi hastanelerde var bir de randevusuz mu gidiliyor???

Arkadaşlar mrb.bebişi bugün doktora götürdüm 6.500 kg 63 cm boy olmuş.15 gün önce 6.300 dü.15 günde 200gr almış yaa( ilk ay 2 kilo alan çocuk şimdi 1ayda toplam 500 almış. Doktor iyi anne sütüne devam dedi ama benım moralim bozuldu. Emmek istemiyor biberonun etkisi olurmu dedim.bebek artık 3 aylık biberona bağımlı olmaz sen emzirmeye devam et ama çok sık emzirme açılması için zaman tanı dedi.ama o kadar zor ve kısa emiyor ki bende fırsat buldukça memeyi tutuşturuyorm ağzına. Ferrum Demir damlası yazdı doktor.aranızda Demire başlayan oldumu.
Bide bizim gözlerimizde uzun süredir geçmeyen çapak ve sulanma var.göz doktoruna gittik masaj yapıcakmışız bide iki ilaç verdi Netira damla ve Fucithalmic kremsi bişey onu da gözüne sürecekmişiz inş.bi yan etkisi olmaz bunların

demir 3 . ayda mı başlanıyordu?

biz de yarın için randevu aldık göz doktoruna gidicez bakalım.. sizin de mi ara ara tekrarlıyor çapaklanma? yoksa sürekli mi oluyor..?

ayrıca kilosu gayet iyi ilk 2 ay fazla kilo alıyorlar sonra azalıyor aldıkları kilo.. ben de merak ediyorum oğlumun kilosunu çünkü son 1 aydır pek değişmedi..

aman ya şimdiye kadar hiçbirsey olmayan çocuk şu an her hastalığı yaşıyor.Ağır grip gözleri kıpkırmızı sürekli akıyor,burnu da öyle,öksürük hapşuruk,mide bulantısı,ateş.yavrumun sesi değişti kafasını tutabiliyordu tutamıyor şimdi süreki ağlıyor ne zormuş ya durduk yere nasıl böyle oldu anlamadım fazla pinpiriklenmekten oldu kesin.2.günümüz böyle daha nekadar devam edicek bu kabus onu öyle gördükçe içim parçalanıyor

Çapaklanma sorunu geçen hafta bizde de vardı.ılık temiz bezle silerek geçirdik Ama Bu sabah bir gözü hafif kanlanmış. Yarın geçmezse bizde Cuma günü gideceğiz doktora.

Hiç üzülme ilk iki ay zaten en hızlı kilo aldıkları dönem bebeklerin sonra biraz yavaşlıyor.

Üzülme nm onlar cok güçlüler 3gunden sonra rahatlar kalmış 1gununuz yani.. Bi de ter olayına cok dikkat et gece ince battaniyesinden hiç çıkartma Sabah'ta sırtına bi mendil koy teri gecene kadar

paklanma ara ara oluyordu.gerçi çapaklanma gördüğümde göz damlasını kullanıyordum bizim gözleri çok sulanma da oluyor.sanki hep ağlamış gibi geziyor bebeğim.çapaklanma geçince bidaha dökmüyorum.belkide tedaviyi devam ettirmem lazımdı.ama çok üstüne olmamıştım.dün doktoru bu netira damlayı 1 hafta boyunca aksatmadan kullan çapaklanma devam ederse mutlaka gel ,önemli bi durum bu dedi. sizde de varsa tekrarlayan çapaklanma sulanma mutlaka gösterin. hatta gözlerinde hafif bi şişlik kızarıklık olursa hemen gel dedi. ben kendi sütümü damlattım demlenmiş çay damlattım kaynamış suyla sildim ama bi süre sonra hep tekrarladı.bizim gözler çok sulanma da oluyor.sanki hep ağlamış gibi geziyor bebeğim.bakalım inş. işe yarar damlalar.
demir kullanımınıda netten araştırmadım hiç ama doktoru başlayalım dedi. bebegım beyaz tenli acaba kansız mı gördü yavrumu:)
size ne dedi doktor çapaklanma için

çapaklanma ara ara oluyordu.gerçi çapaklanma gördüğümde göz damlasını kullanıyordum bizim gözleri çok sulanma da oluyor.sanki hep ağlamış gibi geziyor bebeğim.çapaklanma geçince bidaha dökmüyorum.belkide tedaviyi devam ettirmem lazımdı.ama çok üstüne olmamıştım.dün doktoru bu netira damlayı 1 hafta boyunca aksatmadan kullan çapaklanma devam ederse mutlaka gel ,önemli bi durum bu dedi. sizde de varsa tekrarlayan çapaklanma sulanma mutlaka gösterin. hatta gözlerinde hafif bi şişlik kızarıklık olursa hemen gel dedi. ben kendi sütümü damlattım demlenmiş çay damlattım kaynamış suyla sildim ama bi süre sonra hep tekrarladı.bizim gözler çok sulanma da oluyor.sanki hep ağlamış gibi geziyor bebeğim.bakalım inş. işe yarar damlalar.
demir kullanımınıda netten araştırmadım hiç ama doktoru başlayalım dedi. bebegım beyaz tenli acaba kansız mı gördü yavrumu:)
sizin kontrol nasıl geçti?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…