2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
aman ya şimdiye kadar hiçbirsey olmayan çocuk şu an her hastalığı yaşıyor.Ağır grip gözleri kıpkırmızı sürekli akıyor,burnu da öyle,öksürük hapşuruk,mide bulantısı,ateş.yavrumun sesi değişti kafasını tutabiliyordu tutamıyor şimdi süreki ağlıyor ne zormuş ya durduk yere nasıl böyle oldu anlamadım fazla pinpiriklenmekten oldu kesin.2.günümüz böyle daha nekadar devam edicek bu kabus onu öyle gördükçe içim parçalanıyor

Çok geçmiş olsun canım, inşaallah kuzucuk bir an önce iyileşir. Gerçekten onları öyle görmek insanın içini acıtır:KK43: Üzüntünü geçirmez biliyorum ama en azından mikrobu aldı bir kere, artık o kadar sık hasta olmaz öyle düşün. Allah hepimizi beterinden korusun. Acil şifalar...

Arkadaşlar mrb.bebişi bugün doktora götürdüm 6.500 kg 63 cm boy olmuş.15 gün önce 6.300 dü.15 günde 200gr almış yaa:KK43:( ilk ay 2 kilo alan çocuk şimdi 1ayda toplam 500 almış. Doktor iyi anne sütüne devam dedi ama benım moralim bozuldu. Emmek istemiyor biberonun etkisi olurmu dedim.bebek artık 3 aylık biberona bağımlı olmaz sen emzirmeye devam et ama çok sık emzirme açılması için zaman tanı dedi.ama o kadar zor ve kısa emiyor ki bende fırsat buldukça memeyi tutuşturuyorm ağzına. Ferrum Demir damlası yazdı doktor.aranızda Demire başlayan oldumu.
Bide bizim gözlerimizde uzun süredir geçmeyen çapak ve sulanma var.göz doktoruna gittik masaj yapıcakmışız bide iki ilaç verdi Netira damla ve Fucithalmic kremsi bişey onu da gözüne sürecekmişiz inş.bi yan etkisi olmaz bunların

demir 3 . ayda mı başlanıyordu?

biz de yarın için randevu aldık göz doktoruna gidicez bakalım.. sizin de mi ara ara tekrarlıyor çapaklanma? yoksa sürekli mi oluyor..?

ayrıca kilosu gayet iyi ilk 2 ay fazla kilo alıyorlar sonra azalıyor aldıkları kilo.. ben de merak ediyorum oğlumun kilosunu çünkü son 1 aydır pek değişmedi..
çapaklanmadan kastınız nedir kızlar?Çok yoğun bir çağaklanma mı?
Benim oğlumda bazen bir parça kadar oluyor da

aman ya şimdiye kadar hiçbirsey olmayan çocuk şu an her hastalığı yaşıyor.Ağır grip gözleri kıpkırmızı sürekli akıyor,burnu da öyle,öksürük hapşuruk,mide bulantısı,ateş.yavrumun sesi değişti kafasını tutabiliyordu tutamıyor şimdi süreki ağlıyor ne zormuş ya durduk yere nasıl böyle oldu anlamadım fazla pinpiriklenmekten oldu kesin.2.günümüz böyle daha nekadar devam edicek bu kabus onu öyle gördükçe içim parçalanıyor
geçmiş olsun canım atlatırsınız hemen inşallah

Arkadaşlar mrb.bebişi bugün doktora götürdüm 6.500 kg 63 cm boy olmuş.15 gün önce 6.300 dü.15 günde 200gr almış yaa:KK43:( ilk ay 2 kilo alan çocuk şimdi 1ayda toplam 500 almış. Doktor iyi anne sütüne devam dedi ama benım moralim bozuldu. Emmek istemiyor biberonun etkisi olurmu dedim.bebek artık 3 aylık biberona bağımlı olmaz sen emzirmeye devam et ama çok sık emzirme açılması için zaman tanı dedi.ama o kadar zor ve kısa emiyor ki bende fırsat buldukça memeyi tutuşturuyorm ağzına. Ferrum Demir damlası yazdı doktor.aranızda Demire başlayan oldumu.
Bide bizim gözlerimizde uzun süredir geçmeyen çapak ve sulanma var.göz doktoruna gittik masaj yapıcakmışız bide iki ilaç verdi Netira damla ve Fucithalmic kremsi bişey onu da gözüne sürecekmişiz inş.bi yan etkisi olmaz bunların

canım bebeişler artık az az kilo alacaklarmış doktora sormuştum ben bizim kontrolümüz haftaya bakalım biz ne kadar kilo aldık ama çok değil sanırım,bizim de gözümüzde aylardır çapaklanma var ve akıyor gözyaşı kanalları tıkalı sanırım,biz de netira kullandık hiççç etkisi olmadı masaj yap bol bol,demire de 3 aydaan sonra başlanıyor bizde kontrole gidince yazacak,damlanın yan etkisi yok canım günde 6 defa kullanılıyor,

canım bebeişler artık az az kilo alacaklarmış doktora sormuştum ben bizim kontrolümüz haftaya bakalım biz ne kadar kilo aldık ama çok değil sanırım,bizim de gözümüzde aylardır çapaklanma var ve akıyor gözyaşı kanalları tıkalı sanırım,biz de netira kullandık hiççç etkisi olmadı masaj yap bol bol,demire de 3 aydaan sonra başlanıyor bizde kontrole gidince yazacak,damlanın yan etkisi yok canım günde 6 defa kullanılıyor,

kızlar demir derken neyi kastediyorsunuz?
bir de şu gaz problemi ne zaman bitecek ya
yavrumun midesi gur gur ötüyor koca adam gibi:KK50:
sabahın ilk saatleri ıkınarak ağlayarak gaz çıkarma saatlerimiz
istemiyorum o saatler gelsin
ALahım başka dert verme yarabbim:KK43:

allah şifa versin kısa zamanda inşallah.
burnunu sık sık temizle. nefes alamayınca fena oluyor yavrucaklar. benimki Allaha şükür ateşlenmeden atlattı. banyoda su akarken buharda bir süre beraber oturmak da iyi geliyordu.

benimki 3 aylık olunca bayağı düzeldi. her sabah ağlaya ağlaya gaz çıkarırdı yavrum. ama şimdi alışkanlık olmuş. gazı olmasa da ağlaya ağlaya uyanıyo. kucağıma alınca susuyo :KK1:

demir ilacı damla şeklinde.3 aylıktan sonra kullanılıyormuş kan yapımını arttırıyor ,kansızlığı önlüyor yani. ferrum diye yazıyor bizimkinde sabah ve akşam kullanıcaz 1 er damla.

bebeğim her parmağını emdiğinde aç bu annesi diyorlar ya gıcık oluyorum. bir de bunu diyenler hiç çocuğu olmayan insanlar.

hayır bebeğim karnını yei doyurduğunda bile iki elini birden emiyo :KK35:

bebeğim her parmağını emdiğinde aç bu annesi diyorlar ya gıcık oluyorum. bir de bunu diyenler hiç çocuğu olmayan insanlar.

millete bakma sen bak oku :))

BEBEĞİNİZ 2 AY 4 HAFTALIK

Bebeğiniz elleriyle ilgilenmeye başlıyor. Ellerinin farkına daha önce varmış olmasına rağmen, şimdi onları bir dedektif gibi inceleyecektir. Parmaklarına her açıdan daha iyi bakabilmek için ellerini çevirir. Yumruğunu açıp kapatır, her bir parmağını açıp kapanırken izler. Neredeyse elini bir kukla gibi kullanır. Bebeğinizin gelişmeye başlayan el-göz koordinasyonunun gelişimine yardımcı olmak için, bir oyuncağı ulaşabileceğinin hemen uzağına doğru koyun, böylece oyuncağa ulaşmaya çalışacaktır.

Bebeğiniz bir parmağını veya elinin büyük bir kısmını ağzına alacaktır. Bu, eli hakkında bir şeyler öğrenmenin – dokusu, büyüklüğü ve tadı hakkında – başka bir yoludur. Elleri araştırma konusunda beceriklidir çünkü bebeğinizin gözlerinin hemen önündedir ve hiçbir zaman kaybolmaz. Fakat ileride, çevresinde bulunan her şeyi ağzına götürerek keşfetmeye başlayacaktır. Bu, bebeklerin dünyaları hakkında bilgi edinmeleri için önemli bir yoldur (ve sizin için de bebeğinizin nefes almasına engel olacak şeyleri ağzına almasını önlediğinizden emin olmanız gereken bir dönemdir).

millete bakma sen bak oku :))

BEBEĞİNİZ 2 AY 4 HAFTALIK

Bebeğiniz elleriyle ilgilenmeye başlıyor. Ellerinin farkına daha önce varmış olmasına rağmen, şimdi onları bir dedektif gibi inceleyecektir. Parmaklarına her açıdan daha iyi bakabilmek için ellerini çevirir. Yumruğunu açıp kapatır, her bir parmağını açıp kapanırken izler. Neredeyse elini bir kukla gibi kullanır. Bebeğinizin gelişmeye başlayan el-göz koordinasyonunun gelişimine yardımcı olmak için, bir oyuncağı ulaşabileceğinin hemen uzağına doğru koyun, böylece oyuncağa ulaşmaya çalışacaktır.

Bebeğiniz bir parmağını veya elinin büyük bir kısmını ağzına alacaktır. Bu, eli hakkında bir şeyler öğrenmenin – dokusu, büyüklüğü ve tadı hakkında – başka bir yoludur. Elleri araştırma konusunda beceriklidir çünkü bebeğinizin gözlerinin hemen önündedir ve hiçbir zaman kaybolmaz. Fakat ileride, çevresinde bulunan her şeyi ağzına götürerek keşfetmeye başlayacaktır. Bu, bebeklerin dünyaları hakkında bilgi edinmeleri için önemli bir yoldur (ve sizin için de bebeğinizin nefes almasına engel olacak şeyleri ağzına almasını önlediğinizden emin olmanız gereken bir dönemdir).

ya benim bebeğim hala hiçbir şeye ulaşmaya çalışmıyor. 3 ay 1 haftalık şu an :KK14:

Son düzenleme:
3 aylık oldu oğlum. 1 haftadır önce çekelemeye , sonra az az emip çıkarıp yeniden almaya ( oyun yapar gibi ) dün
den beri de hiç memeyi ağzına sokamıyorum. sabah biraz zorla az emdi.
doktor rota aşısını yaptırdık dün. müayenede etti. iyi Allah a şükür. doktora bu durumu söylediğimde , emmekten sıkılabileceğini , zaman zaman yapabileceğini , loş ortamda , fazla uyarıcının olmadıgı yerde, uykuya yakın emzir dedi. iyi de emmiyor işte.
dün gece 1 de emdi öyle böyle , 4 te emzirmeye kalktım emmedi , 5 te denedim olmadı. 8 e doğru denedim , ozaman çok az emdi uyumaya devam. şimdi 11 de zorla verdim , yok göğsümü sertliği bile gitmedi okadar cık emdi. ve hala uyuyor.

ne yapmalıyım sebebi ne olabilir ? bilen yaşayan var mı

selam kızlaaar :) ,

benim bebeğim 3.ayını doldurdu maaşallah. kilosu 5.400 boyu 63 cm. sadece anne sütü alıyor. kilosu bana az geliyor diye mama vermek istiyorum ama kızım biberonda emzikte almıyor çok ağlıyor verince vitamini bile zor içiriyorum, emzik niyetine benim kucağımda hep :) ama sütüm kaliteli değil sanırım ve bebiş kustuğu için bazen yetmiyor :KK43:
birde reflümüz var kusmaları devam ediyor daha :KK43: sizce bebeğimin kilosu az mı ve kusmaları ne zaman geçer????

benim oğlumda 5600gr.çevremdeki bebeklere göre kilosu az ama sağlıklı olsunda önemli değil bu ay 600 gr aldı doktorum anne sütüne devam dedi boy uzamasıda en az tartı kadar sütün yetip yetmediğini gösterir dedi.oğlumda biberonda emzikte almıyor ama anne sütünün kalitesizi yok bebeğinin ihtiyacına göre her gün içeriği dğişiyor bu yüzden kalitesiz olduğunu düşünme

canim pamukcukla ilgili msji gorunce yazmak istedim. Eger pamukcuk olduguna eminsen nacizhane bi tavsiyem olacak denemek istersen. Koca kari yontemi ama Benim oglumunki boyle gecti bidaha da olmadi. Kendi sacinin ucundan biraz tutup bebeginin agzinin icine biraz sokup 2-3 yada 4 defa supuruyormus gibi yap insALLAH sabaha hic bisey kalmaz agzinda.

cok tesekkür ederim karbonatlı su ve karadut pekmezini denedim ama geçmedi. ne kadar tutuyosun bir tutammı ve dilini nasıl süpürüyosun anlayamadım da tekrar yazabilirmisin

arkadaşlar bizim bi sorunumuz var:KK43:
bugün kontrol için doktora gittik. önemli birşey değil ama bir çocuk kardiyoloğuna götürün dedi.çok korkuyorum inş birşeyi yoktur kızımın:KK43::KK43::KK43:
randevu almaya çalıştım ama alınmıyor netten.pendikte oturuyorum buraya yakın hangi hastanelerde var bir de randevusuz mu gidiliyor???

kartal eğitim araştırma veya marmara tıp fakültesinden alınabilir ama randevu nasıl alınır bilmiyorum telefonla çocuk kardiyolojisi bölümlerini bağlatıp sorabilirsin korkmana gerek yok bizdede doğduktan sonraki muayenede üfürüm duymuştu bulunduğum yerde çocuk kardiyoloğu yok normal kardiyolog baktı bir sorun yok dedi umarım kızınn da bir şeyi yoktur

geçmiş olsun canım sulanma varsa bebeklerde 1 yaşına kadar kanal tıkanıklığı olabilir kendiliğinden yada masajla gecer ama masajı düzenli yap kullandığın damlaların yan etkileri yok çapaklanmayı geçirir ama sulanmaya etkisi yok

demir 3 . ayda mı başlanıyordu?

biz de yarın için randevu aldık göz doktoruna gidicez bakalım.. sizin de mi ara ara tekrarlıyor çapaklanma? yoksa sürekli mi oluyor..?

ayrıca kilosu gayet iyi ilk 2 ay fazla kilo alıyorlar sonra azalıyor aldıkları kilo.. ben de merak ediyorum oğlumun kilosunu çünkü son 1 aydır pek değişmedi..

biz de 3 aylığız bizede demir damlası başlamamız önerildi yarın başlayacağız

cok geçmiş olsun canım umarım hemen iyileşir

ferrosanol damla başlandı canım
bende gazımızın bitmesini 4 gözle bekliyorum

3 aylık oldu oğlum. 1 haftadır önce çekelemeye , sonra az az emip çıkarıp yeniden almaya ( oyun yapar gibi ) dün
doktor rota aşısını yaptırdık dün. müayenede etti. iyi Allah a şükür. doktora bu durumu söylediğimde , emmekten sıkılabileceğini , zaman zaman yapabileceğini , loş ortamda , fazla uyarıcının olmadıgı yerde, uykuya yakın emzir dedi. iyi de emmiyor işte.
dün gece 1 de emdi öyle böyle , 4 te emzirmeye kalktım emmedi , 5 te denedim olmadı. 8 e doğru denedim , ozaman çok az emdi uyumaya devam. şimdi 11 de zorla verdim , yok göğsümü sertliği bile gitmedi okadar cık emdi. ve hala uyuyor.

bebeğini ağlayana kadar emzirme bence. gece emzirmek için saat kurup kalkmana gerek yok. az da emse yetiyordur belki ona. gerçi biberon veriyor musun bilmiyorum. bibero veriyorsan tercihini onda yana kullanıyor olabilir. benimki dediklerinin aynısını biberona yapıyor. ağzında geveliyor, emmek istemiyor.

benim kızım da iki aylık henüz. ikinci ayın başlarında kısa bir dönem emzirmekte çok zorlandım. memeyi reddediyordu hele bir de çok ağladığı zaman. ama sonra nedenini buldum galiba arada biberon veriyordum fazla sütüm olduğunda. galiba biberon daha kolay geliyordu. çünkü memeden emmeyen bebek biberondan çok güzel yiyordu. ben de yavaş yavaş biberonu bıraktırdım. hiç vermiyorum şimdi. sizin de öyle bir şey olabilir belki. şu an gayet iyi memeyle arası.

benimkide gece yada uyumaya yakın emiyor uyanıkken emmiyor sabahtan beri hiç emmedi 1 aydır böyle memeyi görünce ağlamaya başlıyor hemde ne ağlama susturamıyorum ben pamukcuğa bağladım ama emin değilim çünkü hiç emmeden ağlıyor emmeyincede uyumuyor oğlum sabahtan beri hem emzirmeye hem uyutmaya çalışıyorum artık bıraktım kendi kendine oynuyor

o da çok ağladığında aç mı ondan ağlıyor diye denemek için di . ama 30cc anca içmiştir. şimdi biberonla sütü mü sağıp vermeye çalışacaım olmadı mama da deniyeceğim . ondan da içmezse canı istemiyor demek ki . aralığı fazla tutup saatin öyle vermeye çalşıacağım.
sonuçları yazarım
belkiş benimgibi yaşayan varsa tecrübe olur.

o da çok ağladığında aç mı ondan ağlıyor diye denemek için di . ama 30cc anca içmiştir. şimdi biberonla sütü mü sağıp vermeye çalışacaım olmadı mama da deniyeceğim . ondan da içmezse canı istemiyor demek ki . aralığı fazla tutup saatin öyle vermeye çalşıacağım.
sonuçları yazarım
belkiş benimgibi yaşayan varsa tecrübe olur.

oğlum biberonu hiç almıyor ilk emmediğinde bende hem sağıp verdim hem demama vermeye çalıştım ama içiremedim. biberonu değiştirip tekrar deneyeceğim bakalım nasıl sonuçlanacak hangi marka biberon kullanıyosun beb bebedor ve nuk denedim emmiyor

paklanma ara ara oluyordu.gerçi çapaklanma gördüğümde göz damlasını kullanıyordum bizim gözleri çok sulanma da oluyor.sanki hep ağlamış gibi geziyor bebeğim.çapaklanma geçince bidaha dökmüyorum.belkide tedaviyi devam ettirmem lazımdı.ama çok üstüne olmamıştım.dün doktoru bu netira damlayı 1 hafta boyunca aksatmadan kullan çapaklanma devam ederse mutlaka gel ,önemli bi durum bu dedi. sizde de varsa tekrarlayan çapaklanma sulanma mutlaka gösterin. hatta gözlerinde hafif bi şişlik kızarıklık olursa hemen gel dedi. ben kendi sütümü damlattım demlenmiş çay damlattım kaynamış suyla sildim ama bi süre sonra hep tekrarladı.bizim gözler çok sulanma da oluyor.sanki hep ağlamış gibi geziyor bebeğim.bakalım inş. işe yarar damlalar.
demir kullanımınıda netten araştırmadım hiç ama doktoru başlayalım dedi. bebegım beyaz tenli acaba kansız mı gördü yavrumu:)
size ne dedi doktor çapaklanma için

benim bebeğimde de çapaklanma ve kızarma oldu.dr umuz netira damla verdi.1 hafta kullan dedi.anne sütünde protein var ve gözdeki çapaklanmaya sebep olan baktericikleri besler,daha da artar.aman haaa.....burun tıkanıklığına anne sütü iyi gelir ama göze aslaaa.....yapmayın...!

sakın onu söyleyen benim kaynanam olmasın? :KK52: şimdi emzirdim ya diyorum ,o zaman sütün yetmiyor,aç bu çocuk diyor.aç olsa ağlar diyorum....gelip göğsümü kontrol ediyor süt var mı diye densiz...off offfffffffff

X