2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar nasılsınız ben bişey sorcam bebek arabası aldınızmı yada ne zamna alamayı düşünüyorsunuzz dışarı çıkartıryormusunuz artık bebeğinizi

aldık 3-4 kere çıkardım dışarı ,geçen hafta havalr çok güzeldi ,havalar güzel oldukça bahçeye indiriyorum ,geçen hafta yemeğe bile gittik ,tam 3 saat dışardaydık bebelerle :))

aldık 3-4 kere çıkardım dışarı ,geçen hafta havalr çok güzeldi ,havalar güzel oldukça bahçeye indiriyorum ,geçen hafta yemeğe bile gittik ,tam 3 saat dışardaydık bebelerle :))

ayy ne güzelll bende aldınmı havalar güzel oduğu zaman çıkartıyımm

Sabah 5de kızım geniz akıntısı hırıltıyla uyandı.Tamam kesin nezle oldu dedim doktora götürdük ve nezle olmuş yavrum sürekli fizyolojik serum verip çekıyoruz burnunu ama mübarekler çok bereketli bitmek bilmiyor gözlerinden yaşlar geliyor sürekli.İlaçda kullanmıyoruz ateşi yok henüz ama çok huzursuz.Bunu yaşayanlar tecrübelerini aktarabilirmi acaba?mesela banyo yaptırsam rahatlarmı yoksa daha da şiddetlenir mi diyemerak ediyorum.

benim oğlum da son bir haftadır böyle.hırıltılı nefes alıyor.huzursuz.burnu tıkalı olduğu için derin uykuya dalamıyor.ıhlamur kaynattım kırmızı elma kabuğuyla onu verdim 2 çay kaşığı.burnunu sık sık temizleyip serum fizyolojik damlattım.banyo iyi geldi ben yıkadım oğlumu burnu açıldı biraz ve rahatladı uyudu.peditus verdi dr onu da verdim 3 gün.banyo yaptırırken oda sıcaak olsun ve sonrasında özellikle bebişi sıcak tut.geçmi olsun yavruna.

selam kızlar nasılsınız ben bişey sorcam bebek arabası aldınızmı yada ne zamna alamayı düşünüyorsunuzz dışarı çıkartıryormusunuz artık bebeğinizi

önceleri almamıştık biz ama sonra travel sistemlerden aldık
oto koltuğu arabaya monte edildiği için çok rahat oluyor
daha bebek arabsına oturmazlar çünkü
biz bir aylık olduğundan beri çıkıyoruz
hava rüzgarlı ve yağmurlu olmadığı günlerde mutlaka hergün 10 dk bile olsa hava aldırıyorum bahçeye indirip
KRAFT TWİST modelini kullanıyorum bakabilirsin
bebeklerin temiz havaya ihtiyacı var
çıkart bebeğini dışarı canım

ahh canım sorma araştra araştra kafam karıştı iyice hepten şaşırmış durumdaym ne alacağmı bizim burda 3 tane bebek mağazası war netten alacağım ama görmeden de almak istemiyorum eşim dün sunny baby nın modellerine bakmış hiç beğenmemiş kumaşı çok kötü diyor walla alacağız ama bakalım en kısa zamanda inşallah sen hangi marka düşünüyorsun?

slm arkadaslar bisey sorucam cevap verirseniz sevinirim ben gecen ayin 6 sinda adet olmustum ama bu ay hala olmadim acaba gecikme normal mi yoksa ben hamile olabilirmiyim:18::18::18::18::18:cok korkuyorum:KK50::KK50:

:26::26::26::26:değilsindir inşallah
ben hala olmadım adet 75 günlüğüz ama zaten pko vardı bende heralde 1 yıl olmam:KK9:

ahh canım sorma araştra araştra kafam karıştı iyice hepten şaşırmış durumdaym ne alacağmı bizim burda 3 tane bebek mağazası war netten alacağım ama görmeden de almak istemiyorum eşim dün sunny baby nın modellerine bakmış hiç beğenmemiş kumaşı çok kötü diyor walla alacağız ama bakalım en kısa zamanda inşallah sen hangi marka düşünüyorsun?

canım sana da söyleyeyim biz KRAFT ın TWİST modelini aldık inanılmaz şık ve rahat
kumaşı kaliteli eşim çok araştırarak aldı tecrübe edilmiştir netten bakın modellerine memnun kalacağınzdan eminim

kızlar selam :)

görümcek gitti:)

oğlumun gazı tawan yaptı nedense:KK43: kabızlık da cabası.. biogaia başladım tekrar..

aradaki zamanda bebişler dönmeye başlamış maaşallah:) benim ki poposunu kaldıramaz, henüz bir gelişme yok sadece son zamanlarda daha sık elini inceliyor..

hava rüzgarlı ve yağmurlu olmadığı günlerde mutlaka hergün 10 dk bile olsa hava aldırıyorum bahçeye indirip

canım bebeğinin boyu kaç benim bebek 63 cm ve kraftın ana kucağın almıştık ama sığmıyor artık yani emniyet kemerini takamıyoruz omzunu sıkıyor nasıl 7 aylık bebekler sığıyor anlamadım travel bebek arabalarınında mı oto koltukları aynı ebatta acaba sorun yaşayan war mı bizim gibi

canım bebeğinin boyu kaç benim bebek 63 cm ve kraftın ana kucağın almıştık ama sığmıyor artık yani emniyet kemerini takamıyoruz omzunu sıkıyor nasıl 7 aylık bebekler sığıyor anlamadım travel bebek arabalarınında mı oto koltukları aynı ebatta acaba sorun yaşayan war mı bizim gibi

:26::26::26:hmmm bizim bebiş 59 cm
ama sanki o da bir müddet sonra boydna sığmayacak gibi :26::26:

uyku konusunda doktor sitesinde bir hekime sordum çok güzel cewaplamış, içim rahatladı:) benim gibi uyandırmada kararsız kalanlar için paylaşıyorum aynen :

Merhaba, Uykuda metabolizma yavaşlar. Harcamalar azalır. Büyüme hormonu da uykuda salgılandığı için bebekler esas gece uykuda büyürler. Yenidoğan döneminde bebeğin henüz hiç deposu olmadığı için 2-3 saat aralıklarla bsleyin deriz. Ama sizinki gibi güzel kilo alan , acıktığını bilen bebeklerdeeğer o uyuyorsa sizinuyandırmanıza gerek yok. Acıkırsa zaten kndiuyanır. Uyanmazsa da depolarıyla kanşekerini çok rahat düzenleyebilir. Kolay gelsin. Dr. Gülay Kara

Son düzenleme:
bizim doktorumuz da bırak uyusun kimseye de söyleme nazar olmasın gece uykusu nimettir dedi:KK52:
demek ki uyandırmıyoruz
kızlar KANGURU kullanan var mı?
ben istiyorum ama eşim onaylamıyor sağlıklı ddeğil diyor siz ne düşünüyorsunuz

cnmmm valla hiç bi marka yok hanisi en iyise onu almak isterimm bnde dışarı çıkarmak çok istiyorum en kısa zamnada alıp gezdirmek istiyorum

en yakın zmanda alıp çıkaracağımm cadı kızımı dışrıııı

bizim doktorumuz da bırak uyusun kimseye de söyleme nazar olmasın gece uykusu nimettir dedi:KK52:
demek ki uyandırmıyoruz
kızlar KANGURU kullanan var mı?
ben istiyorum ama eşim onaylamıyor sağlıklı ddeğil diyor siz ne düşünüyorsunuz

doğru demiş :)

ben kullanıyorum ama ewde:) hem de 1 aylıktan beri.. uyumadığı için gündüzleri tam yemek yaparken ağlıyor alıyorum kucağa mızmız dolaşıyoruz yada yarım kalan ben işimi bitiriyorum..

Biz arkadaşın bahsettiği model olan kraft twist travel model kullanıyoruz ama artık oto koltuğu parçasına sığmıyor. Bizimkinin boyu da 65 cm oldu.Başka markaların daha büyükse onlara bakın derim.

doğru demiş :)

ben kullanıyorum ama ewde:) hem de 1 aylıktan beri.. uyumadığı için gündüzleri tam yemek yaparken ağlıyor alıyorum kucağa mızmız dolaşıyoruz yada yarım kalan ben işimi bitiriyorum..

işte tam da bu nedenle istiyorum benımki de gündüz mız mız
bir de yürüyüş yaparım diye düşünüyorum
ne marka Aldın canım

işte tam da bu nedenle istiyorum benımki de gündüz mız mız
bir de yürüyüş yaparım diye düşünüyorum
ne marka Aldın canım

neny baby:) bilindik bişey değil sanırım marka olarak ama çok sağlam we rahat.. kızım için 4 sene önce almıştım hiç kullanmamıştım gerek duymadım.. şimdi her gün kullanıyorum:)

X