2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
24 kg almıştım.. 21 kg anlamadığım bir şekilde gitti.. 56 ile hamile kaldım, 80 le doğuma girmiştim.. ilk hamilelikte de 25 almıştım..
bu kadar kısa sürede werilmemeli ama sanırım bünye meselesi.. bel çevrem we karnımın azcık sıkılaşması lazım o kadar..

ben sütünyağ we kalite açısından fındık ceviz süt et tahin pekmez eksik etmiyorum.. bir de elevit kullanıyorum hala.. boy da kilo alımı da epey yüksek maaşallah..
bir ayda ne kadar kilo almış boyu ne kadar uzamış merak ettim kuzunun..

günaydın..

biz de kalça ultrasonunu 40 günlükken çektirmiştik..

kızlar dr bana özellikle söyledi aman gaz yapar diye yediklerini engelleme her şeyden ye diye.. ve kızımın öyle bariz bi gazı yok çok şükür.. ilk çocuğumda ben de ne zaman kuru fasülye iyecemin hayalini kuruyordum ama o buna göre epey gazlıydı.. çok irdelemeden her şeyden yiyin bence.. hem daha yeni doğum yaptık vücudumuzun da toparlanması lazım..
demir ilacını kullanıyorsunuz değil mi.. ben unutmazsam sabahları almaya çalışıyorum.. kansızlık iyice halsiz bırakıyor insanı..

günde 40 gr fındık yemek de sütteki yağ oranını artırıyormuş.. ceviz, fındık seviyorum ben..

ama bi de kilolar var tabi kiloları ne yapacağız.. sanırım sürekli evde olduğumdan kilo veremedim ben.. hatta bir ara hamşleyken almadığım kiloları emzirirken alcam diye korktum da biraz frenledim.. sizler verebildiniz mi kilo?

evet canım aslında engellememek gerekiyordu ama ben biraz geç kaldım sanıırım neyse ikinciye artık:KK43:
amaan hiç sorma kilo işini ben de 2 kilo aldım doğumdan sonraki kiloma göre:KK43:boyum 175 73 kiloyum toparlak görünmüyorum ama irileştim:)yazın bol bo l yürürüz gider amaann napalım

Ay sakarya mi izmitliyim bende ailem orada.ablamda sakaryada.ben cok severim adapazarini ozelliklede sapancayi.Allahim su aşilari agrisiz sizisiz bir atlatsak.kizin 1. sinifami gidiyor kiskanclik yapiyor mu

Yakiniz ozaman kiskanclik var tabiki babamiz ist hafta ici hafta sonu geliyo o gelince daha asikare ama zor ikinci cocugu yapmayi dusununler icin diyorum cok ara vermesinler kaprisiyle dersleriyle urasiyorum bide yanliz basimayim tatili iple cekiyorum

doğumdan önceki kiloma dönmüştüm ama şimdi tekrar almaya başladım. aşırı derecede yiyorum. doymak bilmiyorum :KK56:

kızlar bu incir havuç küründen bahseder misiniz? nasıl uyguluyorsunuz? süt mü artırıyor.. ben de denemek isterim.. hem belki bana da regl olarak döner de biraz şu karnımdaki şişlik hissinden kurtulmuş olurum:))

ben çektirdim kalça ultasonu ,çok basit bi işlem ,ultrasonla kalçaya bakıyorlar
mutlaka çektir yoksa geç olur kırık çıkık var da yanlış kaynadıysa sorun olur

ultrasonla bakıyorlarsa o an söylüyorlar ozaman yoksa sonuç için gün felan veriyorlar mı?

Yakiniz ozaman kiskanclik var tabiki babamiz ist hafta ici hafta sonu geliyo o gelince daha asikare ama zor ikinci cocugu yapmayi dusununler icin diyorum cok ara vermesinler kaprisiyle dersleriyle urasiyorum bide yanliz basimayim tatili iple cekiyorum

Allahım nasip ederse bende öyle düşünüyorum.yaş ilerlemeden hepsini büyütmek lazım:) hemde birbirlerine arkadaş olurlar.yaş farkı olunca sorun oluyor.

vaveyla senle aynı kıloda hamıle kalıp aynı kıloyla btrmısız.56dan 80 e tam 24 kılo aldım bende.su anda 67ye dustum cok kasmıom kılo bu alınır da verılır de:)
ya kızlar kızımın kafasında konak var ya sızde varmı konak nasıl gecıyo bunlar ?

Arkadaslar bebegine kalca filmi cektiren varmi.2 aylikken cektircekmissin erken tedavi icin.komsum gec cektirdigi icin mecburen alciya almislardi.ben etrafimdan duyuyorum ama saglik ocaginda aşi olurken bunlari soylerler sanirim.

eveettt gülüm bizd eçektirdik 2 aylık çok basit bi işlem ağlamıyorda sonucumuz temz çıktı çok şükürrrr

kızlar bebeklerinizi hala uyandırıyomusuz..bazen 3 4 saat uyuyo kızım uyandırsammı uyandırmasammı kararsız kalıyorum uyandırmasam vicdan yapıyorm.büyüdüler biraz.siz napıyosunuz

kızlar bebeklerinizi hala uyandırıyomusuz..bazen 3 4 saat uyuyo kızım uyandırsammı uyandırmasammı kararsız kalıyorum uyandırmasam vicdan yapıyorm.büyüdüler biraz.siz napıyosunuz

ben doktora sordum ,1 aydan sonra bebekler uyandırılmazmış..
kendi uyanana kadar bekleyecekmişiz
özellikle de kilo alımı iise hiç elleme dedi doktor ..
çünkü onlar da bizim gibi yediklerini depoluyorlar kalkıp beslemeye gerek yokmuş acıkırsa kendi kalkarmış .

çünkü onlar da bizim gibi yediklerini depoluyorlar kalkıp beslemeye gerek yokmuş acıkırsa kendi kalkarmış .

teşekkürler oh be içim rahatladı :)

onlar uyanana kadar rahat rahat dinleniriz bari

kızlar rota aşısı yaptıracakmısınız kuzulara ben kararsız kaldım.dr.yapalım diyor.ama ben karasızım.bu arada oğlumun dün akşam üstü gözünün biri kapandı ve çapaklandı.neyse kaynamış soğumuş su ve pamukla temizleyince sabah şişi indi ama bir huzursuzluk hafif ateşide var.emmiyorda bugün dr.a gittik idrara tahlili yaptık temiz kulağı boğazı ciğerleri temiz oğluma ne oluyor kıyamam kuzuma...:KK43::KK43::KK43::KK43:

X