2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

kimseyi dinleme niye dinliyorsun ki? o fışkıran süt kalmıyor inan bana emzirmezsen azalır sütün tekrar.
ben yalnızım diye üzülüyorum hiç yardımcım yok ama karışanım da yok en azından.

ama dışardaki insanları saymazsak tabi, "niye sağıp veriyorsun memeni almaz, niye emzik, niye mama, niye meme, meme verme, mama verme, emzik ver, emzik verme" valla bıktım he diyip geçiyorum

Canım sorun mama vermek değil, mecbur kaldığımda, az olduğunu hissettiğimde ben de veriyorum mama. Eğer yoksa zaten vericem. Ama şu an var diyorum, çocuk cok cok emiyor, ama hala aç muamelesi yapıyorlar. Ben mama vermek istemeyince de kompleksli oluyorum!!!

Canım sağolsun yardım edenim var, her işime koşuyor çamaşırıma bulaşığıma yemeğime... Durum böyle olunca fazla bir şey de söyleyemiyorsun. Nankör olmak istemiyorum ama bunalıyorum artık. Hangi memenden emdi, neden yine o memeni verdin, mama vericek misin, saat kaçta emdi, karnı acıktı annesi meme ver meme... Dediğin gibi, yalnızsın ama karışanın yok. Ben bu gidişle mücadeleyi kaybedeceğim zaten, şimdiye kadar inadımla bu kadar yapabildim. Memeyi tamamen bırakıp mamaya dönsem herkes mutlu olacak. Nasıl bir mantık bu anlamıyorum.

anladım cnaım işin zor karışan olması kötü ya zaten insan yorgunluktan bunalıyoo bide milletin vıdı vıdısı hiç çekilmez haklısın

beniim kendi annem yanımda Allah razı olsun hiç karışmaz sadece tecrübelerini paylaşır o kadar zaten o olmazsa halim harab hergece gec yatıyorum sabahda haliyle geç kalkıyorum ama canım anacıgım heryeri temizlemiş oluyoo banada kahvaltıyı hazırlamak düşüyo aşkam yemegi de annemde zaten benim zilliden vakit kalmıyoo

Canım seninki tek bebiş değil mi?Emzir ne güzel sütünde varken.Bundan güzel ne olabilir ki.Ne mutlu sana.Etrafındakilere de izin verme.Benimkiler ikiz olduğu için ben mecburen ilk günden beri mama+anne sütü veriyorum ama elimde olsa walla bir gr vermem mama tek bebiş olsa mesela.Benden tavsiye emzir emzirebildiğin kadarıyla.Gerekirse sağ biberonla ver aralarda.Mama verme gibi bir durum kalmasın kimseye.

canım evdeki mamaya yanlışlıkla bişey olsun , üstüne yanlışıkla su dökülsün mesela:) nolcak sanki seni Müge Anlıya mı çıkarıcaklar. sen annesin vermicem de bitsin gitsin

merhaba güzel anneler
bir süredir takip etmeye çalışıyorum sizi şubatı beklerken ocak annesi oldum
araları çok yakın iki meleğim var inanılmaz yorucu oluyor
yarın 40 mız çıkıyor ama hala bir düzenimiz yok inanılmaz mız mız oldu ilk günlerde sarılığından dolayı mama takviyeliydik doktorumuz mamayı bırakmamı kilo alımının fazla olduğunu söyledi ama şimdide saat başı emiyor emzik almıyor sürekli memede kalmak istiyor nerdeyse zorla mama verdim dün ağlıyor istemiyor ne yapacağımı şaşırdım

bunu hepimizin yaşadığına eminim büyük kızımda doymadı galiba emzir diyenin üstüne atlıycaktım hala yapan oluyor ama duymamazlıktan gelmeyi başardım Allah kolaylık versin sana da bence emzirdikten sonra uyuyorsa yada sakin duruyorsa ağlayıp aranmıyorsa mama vermenin hiç bir mantığı yok

insanlar mamayı iyi bişey sanıyor yada muhalefet olmak için söylüyorlar.. sıkma canını.. he de geç walla.. kayınvaliden mi war yanında?

55gunluk bebeğim var kakası üzüyor bağlam gibi sumukumsu neden acaba bu konuda bilgisi olan varmı

Maaşallah ne güzel. Benim de iş konusunda derdim yok. Kayınvalidem yanımda ve çamaşıra, bulaşığa, yemeğe benim yetişemediğim yerde hepsine yetişiyor. Allah bin kere razı olsun. Şu an da o sallıyor :) Ama şu karnını doyurma konusunda anlaşamıyoruz. Çok bir şey de söyleyemiyor ama bu kadarı bile yetiyor. Başka şey olsa boşvereceğim ama bu benim için çok önemli, bu mesele yüzünden neredeyse başka şey düşünemez oldum. Onun gözünde sanki benim sütüm mamanın önünden aperatif gibi bir şey. O yüzden "sen yetmiyorsun" der gibi sürekli.

Allah bebişlerine hayırlı, bereketli ömürler versin, ne güzel iki tane birden. Valla elimden geleni yapıyorum canım. Umarım hiç gerek kalmaz, Allah bize bol bereketli sütler verir...

kızlar benim bebik 15-20 dk uyur oldu bazen daha kısa hatta.. gündüz uykuları iyice düzensizleşti
gaz da çok az çıkarır oldu eskiden damla yapınca en azından rahat ediyordu biraz.. düzeleceğine sanki daha çoğaldı sancılar..
bir de benimkisi anne baba dışında herkeste mazlum duruyor yahu.. annemle babam wardı 3 gün memleketten geldiler bugün gittiler.. çok rahattım.. hatta anneme bırakıp dışarı bile çktım:) ona werince kuzu oluyor çocuk bir de karşı komşuma:)

arkadaşlar benim bebeğim 2 haftalık oldu bugün çok şükür ama emme ve emzirme konusunda hala sıkıntılarımız var zaten çogu zaman uyuyor ben gün içinde 2 veya 3 saatte bir kaldırıp emziriyorum gecede 4 saatte bir kaldırıp emziriyorum.kaldırdığımda bir göğsümü 15 bazen 20 dk emiyor.bir sonraki seansa diğer göğsümü veriyorum yine 15 20 dk.sorum şu sizin emzirme düzeniniz nasıl ve sütün fazlasını sağıyormusunuz hiç sağma yapmadan emziren varmı???

ben sağma yapmıyorum bi kalktığında bi göğsümü diğer uyandığında diğer göğsümü veriyorum ben bu şekilde daha çok sütüm olduğunu farkettim çünkü dolayısıyla sağmaya gerek kalmıyor biri iyice boşalırken diğeri doluyor.sırayla emiyor...

bu arada kaynanası yanında olupta mama mama diye cek cek konuşanlar üzülmeyin yahu bana okummuş doktor dedi mam ver diye neymiş kilosu düşükmüş tabi dinlemedim doktoru her zaman sütümün yeteceğine inandım sonuç dün 1 aylık kontrolünde gördük ki alması gerekenden 200 gramda fazla almış. dikkat dikkat anneler " sütüm yetiyormu kaygısını zihninizden kaldırın...." bol emzirmeli günler

teşekkür ederim beyazipek gerçekten sağol geçende kafam karışıkken yazmıştım buraya bi dünya yazıp bana cevap vermiştin ALLAH razı olsun senden.bende sağmak istemiyorum hem yorucu hemde henüz öyle sağılacak kadar bol bol değil sütüm ama burda sağdım sağacağım duydukça bende gece bir kez vemediğim gögsümü sağıyordum ama zor oluyor valla hem canımda acıyor sağarken baya...başka sağmayan varmı arkadaşlar?sizin teknik ne.:?

Ben de aşağı yukarı öyle yapıyorum canım. Ama bizimki 15-20 dkyı bulunca seviniyorum, çünkü 7-8 dkda bırakıyor maalesef, bu sefer de doydu mu diye üzülüyorum. Dolayısıyla öbür göğse de geçemiyorum. Bazen sağıyorum, mesela bir saat önce filan sağdım, çünkü gece pek kendime güvenemiyorum yetecek mi diye, çok şükür yetti.

Emirimmmm teyzeleriiiiiiiiiiiiii
doğumun ertesi günü gözünü bilem açamıyooooooooooo

Eki Görüntüle 648853 Eki Görüntüle 648854

55gunluk bebeğim var kakası üzüyor bağlam gibi sumukumsu neden acaba bu konuda bilgisi olan varmı

benimde bebeğimin öyleydi üstelik yeşildi tahlil yaptırdık temiz çıktı doktor olabilir dedi pekte önemsemedi ama benim hala aklımı karıştırıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…