2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

cnm göüslerin için kremler tek başına bir hiç. şuan çık git ve eczaneden aventin göğüs kalkanını al %100 çözüm kremle vakit kaybedip canını acıtma daha fazla. göğüsü ucu değil ama göğüs kalkanı unutma

hamişleiğim boyunca hep sizinleydim ama uzaktan üyeliğim yoktu ama hergün okurdum düzenli,şimdi canım çok sıkkın sizinle paylaşmak istiyorum bebeğim 50 günlük ve mide çıkışında daralma var bizim gibi olanlar var mı çok korkuyorum sıkıntımız büyük bebeğim çok küçük çünkü.

fışkırır tarzda kusuyor 15 günlükten beri 2-3 günde bir,annemler süt yarıyor dediler hep ama öğrendik ki mide duvarı kalınlaşmış ameliyat dedi doktor ama başka çareler aramaya başladık

ben de eksik kalmayayım konuya dahil olayım:)

libido yüksek olması kötü bişey değil yahhu durun kızcağız da kötü bişey demedi. bizim kırkımız bugün çıktı mesela ama hiç canım istemiyor maalesef(ve çok üzülüyorum keşke çok istekli olsam. Benim hamileliğimde de böyleydi, hiç özel hayat kalmamıştı

ben de o kadar yoruluyorum ve uykusuz kalıyorum ki arada bir de o işe vakit ve daha önemlisi enerji bulmak çok mucizevi geliyor ve özel hayatlarına start veren arkadaşları gönülden tebrik ediyorum..

bir yerde okumuştum doktor muayenesi sonrası özel hayata başlamak gerek die. herşey yerli yerine oturdu mu rahim vs.. siz böyle bir muayene oldunuz mu? ben istesem de cesaret edemem gözümün dönmesi lazım ki şuan imkansızz...

Kızlar size birkaç sorum var:

Gece uyudu derken hangi saatleri kastediyorsunuz? Yani gece olarak hangi saat aralığını düşünüyorsunuz?
Gündüz bebisleri oturma odasında mı yatırıyorsunuz? Bizimki sık uyandığı ve ancak yüzüstü biraz daha uzun uyuduğu için koltukta örtü serip yatırıyorum.
Gününüz nasıl geçiyor? Uyku düzeni, emzirme düzeni var mı? Yoksa kısa kısa uyuyup uyanıyor mu? Her uyanıp ağladığında emziriyor musunuz? Yoksa saatini mi bekliyorsunuz?

Bu arada bugün göğsümle savaş etti resmen. Ama biberonu ağlamadan aldı. İnşaallah geçici bir huysuzluktur. Çok üzgünüm

slm hanimlar ben 28 aralikta dogum yaptim ve hala adet olmadim sizler oldunuzmu cevap verirseniz sevinirim

Gecmis olsun. Eminim gecici bir durumdur ve ameliyatsiz da cozulur insallah

Bu kirki cikarken ve ay donumletinde sapitiyolar galiba. Dunden beri o kadar huysuz ki. Doktora da gittik. Gazi var ama ne bitmez gazmis neredetse 24 saat olacak gecmedi. Kesinlikle derin uyumuyo. Yatagina birakinca deli gibi agliyo napcam bilmiyorum(

fışkırır tarzda kusuyor 15 günlükten beri 2-3 günde bir,annemler süt yarıyor dediler hep ama öğrendik ki mide duvarı kalınlaşmış ameliyat dedi doktor ama başka çareler aramaya başladık

çok geçmiş olsun canım allahım şifalar versin.üzme kendini diem ama elinde degildir.inşallah bi an önce bebegin saglıgna kavuşur

canım cok gecmıs olsun.bu bebeklerde kusma hep var.benımkı de bazen fıskırtr tarzda kusuyor emdikten sonra fazlasını çıkartıyor. bazen peynır kesıgı gıbı kusması oluyor.normal dıye duydum ben.senınkı hep mı fıskrtarak kusuyor.bır de kılo alımı nasıl gelısımını etkılıyormu kusması? bence başka doktorlara da danışın küçücük bebek amelıyat olmadan da çözüm bulunabılır belkı.

Geçmiş olsun canım, inşaallah ameliyatsız atlatırsınız. Çok var böyle kusan çocuk, tüm tetkikleri yaptırdın mı? En iyisi başka bir fikir daha almak.

henüz bir düzen yok canım ben ona uymaya o bana uymaya çalışıyor cebelleşiyoruz bunun için:) ben kızımdaki düzeni uygulamaya çalıştım ama henüz kabul etmiyor, bir de her bebek bir değilmiş bir kez daha anladım akşam 8 gibi uyutmaya çalışıyorum eğer uykusu warsa beşiğine yatırıyorum yüzüstü biz yatıcaya kadar kontrol ediyorum.. sonra biz yatınca çeviriyorum başlıyor gece mesaisi:) sabah 6 ya kadar uyur uyanık dewam ediyor..8 e kadar da bir kez altına bakıp yatırıyorum.. damlayı da yapıp emzirince biraz keyfi yerine geliyor.. kızımda yaptığm gibi 2 saat dolmadan 10 gibi yatırmaya çalışıyorum, yarım saat yada bir saat sonra uyanıyor karın üstü yatırmama rağmen.. bu şekilde aralıklı akşama kadar uyku dewam ediyor.. aralıklarla çığlık atarak ağlıyor eğer çok emdiyse.. ben 1 saatten önce emzirmemeye çalışıyorum ki aslında en az 2 saat olmalı sindirim için aradaki fark bu arada gündüz ben beşiğine yatırmıyorum gece gündüz olayını anlasın diye.. bizim yatakta yatıyor..salona taşımıyorum çünkü kızım oynuyor, tv izliyor vs. o zaman uyanabilir yatar yatmaz..

Son düzenleme:

Bizimki de iki gündür bir acayip, gülerken birden ağlamaya başlıyor, 4-5 dk emip bırakıyor uyuyor, 5 dk sonra uyanıyor, ağlamadan çok az duruyor. Sonra yine aynısı. Göğsümde süt dolu, ama bizimki bırakıyor. Hatta akşam daha göğsüme eğince ağlamaya başladı, çok moralim bozuldu. Neyse ki sabah emdi.

selam kızlar herkes iyidir umarım biz oğluşumla bugün 2 aylık olduk Rabbime bin şükür. düzensiz uykulardan bahsetmişsiniz bizmde öyleydi halada arada öyle. yeni yeni uzun uyumalar başladı onlarda en fazla 3 saat öyle 4-5 saatlik uykular görmedik. görsem de kes,n birşey var sanıp uyandırırım heralde:) ayşe yazmış görünce sevindim umarım eşi de bi an önce toparlar Rabbimin izniyle

Çok teşekkürler canım, cevabın gerçekten çok yardımcı oldu; çünkü her yerde toplam uyku süresi yazıyor, bir günün nasıl geçtiğine dair bir şey bulamadım. Hep 15-20 dk emzirin, iki saat uyutun vs vs. Ben de bizimkinde mi anormallik diyorum. Robot değil ki bunlar kurasın arkadan:)

meraba herkese.kızlar benim bebeğim 55 günlük ağzından sürekli salya akıyo.eldivenlerini çıkardık elini yumruk yapıp ağzına sokmaya çalışıyo.en kötüsüde genzine tükrük kaçırıyo ve boğulur gibi ses çıkarıyo Allah korusun.çok korkuyorum tıkanacak diye.sizin kuzucuklarda da varmı öyle bişey.aranızda hamileyken diş eti iltihaplanması yaşayan oldu mu?benim diş etim halen şiş geçmedi de merak ettim.bi de özel yaşamla ilgili bi şey duydum ilkinde çok acı oluyor diyolar doğrumudur bu? huzurla kalın.

selam canım,

bizim bir günümüz== gece 4-5 te uyuyoruz sabah 7-8 gibi kalkıyor emiyor mama yiyor altını degiştiriyorum tekrar 10 gibi uykuya dalıyor 13-14 arası tekrar uyanıyor emiyor mama yiyor ve saat 18 e kadar genelde uyur uyanık vaziyette mırıldanma şeklinde 18.00 de tekrar emme mama faslından sonra uykuya dalıyor 20.00-21.00 e kadar uyuyor ve bidaha uykuya dalması gece 4-5 buluyoo şimdilik böyleyiz inş.düzelir buarada 54 günlügüz

slm hanimlar ben 28 aralikta dogum yaptim ve hala adet olmadim sizler oldunuzmu cevap verirseniz sevinirim

canım bende 8 ocakda dogum yaptım hala adet olmadım bekliyorum vallaa

bizde 54 günlügüz canım eldivenler çıkınca elini hemen agzına almaya çalışıyooo aynen anlatııgın gibi sesler yapıyoo ben hepp yan yatırıyorum kusarsa yada tükrügü bogazına kaçarsa diye

bebeklerinize 2. ay aşısında rota virüs diye bi aşı varmış yaptıran varmı aranızda?bide karma aşıdan sonra ateş oluyo diyolar ateş düşürücüyü aşıdan önce versek bebeğe nasıl olur?

benim oğluşum doğduğundan beri kafasını hep geriye attığından ve hep tepelere baktığından sürekli genzine kaçırıyor Allaha şükür ki hemen öksürüyor dikkat etmek lazım bende yalnız bırakamıyorum hiç. elini yumruk yapıp ağzına almasını da genelde acıktığında meme istediğinde yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…