2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

elinle temiz bir kutuya sağ. 1 -2 güne iner şişme. benimkiler kafam kadar olmuştu abartısız. pompayla sağıp rahatlamıştım

eczanelerde tirle olarak satılan el pompaları var.8-9tl civarı.sütünü sağ zaten bebek yeterince emmeden uyuyorsa sarılığa yakalanabilir.ben sağıp oğlana 3 saatte bir veriyorum.sağmazsan ateşin çıkabilir sıtma tutar.mutlaka sağmalısın....

Merhaba kızlar...Sonunda bende prensesime kavuştum. Bebeğim 21.01.2013'te beklenenden 10 gün önce dünyaya geldi.Annesini daha fazla meraklandırmak istemedi heralde pazar akşam nişanım geldi hastaneye gittik,11.30da sancılarım başladı önceleri seyrekti sonra sıklaştı 4.30 da bebeğimi normal doğumla kucağıma aldım.şükürler olsun rabbim herkese nasip etsin...mükemmel bir duyguymuş,doğum anını bire bir yaşadım çok mutluyum
şimdide emzirme çabaları içindeyiz,sizlerinde zor oluyormu? ilk ağzına aldığında çok acı çekiyorum sonra azalıyor...
bu arada geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir...

iyi aksamlar herkese,bakiyorum herkes dogurmus ben gibi :) bahsetmistim doktor 23.01. yatisimi yapacak suni sanciyla dogum yapcam suyum az oldugu icin demistim,verilen tarihin gecesinde sancilarim cogaldi nisanim geldi,doktora gittik sancilarim vardi ama duzensizdi o yuzden suni sanci verdiler,gittigimde iki cm aciklik vardi bi saat sonra aciklik bes cm e cikti,epidural isteyip istemedigimi sordu doktorum acilma hizli oldugu icin.istemedim aksi gibi 6 cm de.kaldi aciklik bi turlu ilerlemedi sancilarim cogaldi son saatler cook zordu ama normal dogumla kucagima aldim oglumu ertesi gun de sunnetini yaptirdik hic aglamadi ve iyilesti bile herkese tavsiye ederim.su anda yanimda misil misil uyuyor :)

kızlar 28.01.2013 pazartesi günü prensesimi kucağıma aldım.genel anestezi ile sezaryen oldu. normale göre sezaryen kolay diyenler büyük konuşmasın cidden denemeden. 2 gün ecel teri döktüm sancılardan. Allah herkese hayırlı doğum nasip etsin.en çok moralimi bozan bgün 3. gün bitiyor neredeyse 1 damla süt gelmedi.yavrom emip çaba sarfediyor ama damla yok. çok üzlüyorum. napmam lazım herkes bişiler söylüyor yapıyorum bir damla bile olsa umut olucak ama inanın çok üzülüyorum yardımcı olan olursa çok sevinirim.

Canım sakın pes etme..Ben 2011 ağustos annesiyim...Sütüm 5 gün gelmedi...Sonra açıldı çok şükr..Sadece bebğini emzirme,iyi bir pompayla sürekli çek..Bebeğim 18 aylık hala emziriyorum..Hiç mama vermedim( ilk 5 gün hariç:))...Sakın vazgeçme...Bol su iç...

Kizlar bisiy sorucam bizim suan icin sgkya herhangi bir bildirim yapmamiz gerekiyor mu dogum yaptigimiza dair? Yani dogum izni sonunda toplu maasimizi alabilmek icin?

Benim de suum cok az kesinlikle yetmiyo. Surekli mama takviyesi ama bugun 10.gun.. Ama umudumu kaybetmiyorum.. Sen de sabret ve umitsuzluga kapilma. Bazisinin gec gelirmis tam gelirmis sen de oyle olursun insallah ben de:)

Bir soru daha kizimin kordonu 8. Gunde dustu ama 2 gundur cok az kanama oluyo leke seklinde cok korkuyorum bisi olacak diye doktor uzun surmeigi surece normal dedi ama yine de korkuyorum, acaba normal mi bisey olur mu(

saron hiç korkma.
benim kızımın 15.gün düştü göbeği çıtçıtlı badisine sarı su geliyordu hep.ama gözle görülen bişey yoktu.doktoruaradım çok normal dedi.eğer göbeğin etrafında şişlik kızarıklık ateş varsa ve bebek emmek istemiyorsa getir görelim dedi.yani iltihap olmuş oluyo öyle bi durumda.bi arkadaşımın başına seninkiyle aynı şey geldi.doktor kolonya yada batikonla temizleyin demiş.ama kolonya yakabilir.bence bekle o bölgeynin temiz olmasına dikkat et çok geçmiş olsun Allah bebeklerimizi korusun

Hayirli olsun.Allah anali babali buyutsun.Bende 9 ocakta normal dogum yaptim suni sanciyla.Zor bir dogumdu.Seninde normalmis nasil kolaymiydi senin dogumun.Bebisin nasil?
banada sonradan suni sancı verdiler kendi sancımla acılma olmadı diye galiba.Benim doğumumda bayağı zor bir doğumdu bebeğin başı baskı yapmıştı . bebeğim iyi çok şükür. Allah herkesin kini analı babalı etsin.

Bir soru daha kizimin kordonu 8. Gunde dustu ama 2 gundur cok az kanama oluyo leke seklinde cok korkuyorum bisi olacak diye doktor uzun surmeigi surece normal dedi ama yine de korkuyorum, acaba normal mi bisey olur mu(

oğlumun 5.gün düştü.. 20 günlük olduk banyodan sonra çok az kanama olduğunu gördük geçen gün.. k vitamamini iğnesi de yapıldı.. sağlık ocağına sordum normal dedi.. dewam ederse doktora götürün dedi.. takip ediyoruz şu an.. babusol diye alkollü temizleyici ile temizliyoruz..

Amin cnm insallah. Bugun aile hekimine gittik topuk kani icin o da normal dedi. Zaten sprey kullaniyoruz dedigin gibitemiz tutmak icin

Biz de babusol kullaniyoruz. Igne yapmadilar ama bakalim gecer insallah

yanlız değilsin ,bak kimseler yok ,ya anneler memede ya uykuda :)

artık iki kat oldu işim, oğluma sütüm yetmiyor, sıkılıyor uzun uzun emmekten iki memeyi de sağıp biberonla verince ancak yetiyor, o zaman 3 saat boyunca uyuyor. 2 gündür sağarak veriyorum sütüm arttı. ama hem meme sağ, hem biberonları pompayı yıka steril et. hem oğlanı besle uyku namına birşey kalmadı. tek memede 1 beslemelik olunca yine emzirmeye döneceğim. şöyle adam gibi emse

bir de oğlumun aşırı gazı var. ağlayarak uyanmaya başlıyor 9-10 tane gaz çıkarıyor. süt içmeyi de bıraktım gaz yapıyor diye işe yaramadı.

Allah'ım hamileyken hamilelik en zor kısmı sanıyordum bu işin, ilk 3 ay birşey yiyemedim çok bulantım vardı, sonra doğumda sancılar en zoru diye düşünmeye başlamıştım. oysa ki annelik en zoruymuş. hakkıyla yapamıyorum galiba

ben daha doguramadim kizlar 40+3 dedi doktor hersey normal dedi halen bekliyoruz ama yinede endiseleniyorum

cnm humana yı denedinmi ben humanayı içiyorum ve bozanın içine çörek otu koyup yiyorum ve bol bol su özellikle bozayı içtiğimde doluyo sanki

sezeryan olan arkadaslar.. ben 20 gün önce doğum yaptım kanamam ara ara devam ediyo ama bi haftadır kırmızı diilde değişik bi renkte geliyo normal mi acaba? böyle kahverengi turuncu gibi..

cnm humana yı denedinmi ben humanayı içiyorum ve bozanın içine çörek otu koyup yiyorum ve bol bol su özellikle bozayı içtiğimde doluyo sanki

sadece bol bol su içiyorum. hiç özel birşey denemedim. ama sağdıkça arttı. (maşallah) şu an 1 sağışta 2 beslemeye yakın çıkıyor. aynısını emzirerek de başarabilsem yeter :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…