2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sezeryan olan arkadaslar.. ben 20 gün önce doğum yaptım kanamam ara ara devam ediyo ama bi haftadır kırmızı diilde değişik bi renkte geliyo normal mi acaba? böyle kahverengi turuncu gibi..

gayet normal korkma.... ben 24 gün önce sezeryan yaptım.aynı turuncu gibi ....doktor 40-50 gün ara ara olacakdedi

sutu az olanlara elektrikli pompayla duzrnli sagmalarini tavsiye ederim. basladigimda goguslerimden damla damla 60 ar ml geliyordu ancak. su an 120ser ml geliyor devam etmiyorum yeterli oldugundan. dolapta sutler birikmeye basladi :) (masallah) oglum burnu tikali oldugundan duzgun ememiyor mecbur biberonla veriyorum hala.

bircogunuz dogum yapti rabbim evllatlarinizla beraber saglikli hayirli uzun omurler nasip etsin insallah .. benim cift rahmim vardi vardi diyorum laparoskopi yaptirmadigim icin gorulen oydu simdi ise rahmim tamamen kalp seklinde yani 18.haftada bu sekli aldi 16.haftadan sonra diger rahimde buyumeye basladi ve bebegim 2 rahminde icinde suanda rabbim nasip ederse bir oglum olacak oncesinde 2 tane kaybim var. anomalili bir rahim oldugu icin dr um 25. haftadan sonra heran dogum baslayabilir dedi ama gebeligimin basindan beri raporluyum ve yatiyorum lutfen bana dua edermisiniz.. simdiden cok tesekkur ediyorum..

aranizda benim gibi rahmi kalp seklinde olan varmi ? lutfen yardimci olursaniz cok mutlu olurum cok korkuyorum

bircogunuz dogum yapti rabbim evllatlarinizla beraber saglikli hayirli uzun omurler nasip etsin insallah .. benim cift rahmim vardi vardi diyorum laparoskopi yaptirmadigim icin gorulen oydu simdi ise rahmim tamamen kalp seklinde yani 18.haftada bu sekli aldi 16.haftadan sonra diger rahimde buyumeye basladi ve bebegim 2 rahminde icinde suanda rabbim nasip ederse bir oglum olacak oncesinde 2 tane kaybim var. anomalili bir rahim oldugu icin dr um 25. haftadan sonra heran dogum baslayabilir dedi ama gebeligimin basindan beri raporluyum ve yatiyorum lutfen bana dua edermisiniz.. simdiden cok tesekkur ediyorum..

aranizda benim gibi rahmi kalp seklinde olan varmi ? lutfen yardimci olursaniz cok mutlu olurum cok korkuyorum
Canım Allah yardımcın olsun, sağlıkla sıhhatle bebeğine kavuştursun inşallah

Bir soru daha kizimin kordonu 8. Gunde dustu ama 2 gundur cok az kanama oluyo leke seklinde cok korkuyorum bisi olacak diye doktor uzun surmeigi surece normal dedi ama yine de korkuyorum, acaba normal mi bisey olur mu:KK43:(

4.gun bezini değiştirirken düştü,akşam saati telaşlandık biraz da kanamış,erken oldu diye panıkledık,doktorla konuştum bişi olmaz gazlı bez koy yeter bişey sürmene gerek yok dedi...şükür bişeyi yok

artık iki kat oldu işim, oğluma sütüm yetmiyor, sıkılıyor uzun uzun emmekten iki memeyi de sağıp biberonla verince ancak yetiyor, o zaman 3 saat boyunca uyuyor. 2 gündür sağarak veriyorum sütüm arttı. ama hem meme sağ, hem biberonları pompayı yıka steril et. hem oğlanı besle uyku namına birşey kalmadı. tek memede 1 beslemelik olunca yine emzirmeye döneceğim. şöyle adam gibi emse :KK14:

bir de oğlumun aşırı gazı var. ağlayarak uyanmaya başlıyor 9-10 tane gaz çıkarıyor. süt içmeyi de bıraktım gaz yapıyor diye işe yaramadı.

Allah'ım hamileyken hamilelik en zor kısmı sanıyordum bu işin, ilk 3 ay birşey yiyemedim çok bulantım vardı, sonra doğumda sancılar en zoru diye düşünmeye başlamıştım. oysa ki annelik en zoruymuş. hakkıyla yapamıyorum galiba :KK14:

vala 9ay çok rahatmış i birçok hamıleye gore gerçekten şükürler olsun sıkıntı çekmedim hiç,ama tabı şimdi baya zorr
gaz için bu gece benım oğluma denedik
ısıtıcıyla yatak odasını iyice ısıttık,sonra oğlumun karnına bebe yağı ile annem masaj yaptı,tabı baya aglıyord sakınlesin diye öncesinde biraz recele batırdığımız emziğini verdık..
karnı bır anda indi ve pırtlamaya başladı,kakasınıda yaptı bezi değiştiriken biraz sumuksüydü kakası,annem üşütünce olur boyle dedi...
sonrada emzirdim şimdi uyuyor,bence deneyın

cnm humana yı denedinmi ben humanayı içiyorum ve bozanın içine çörek otu koyup yiyorum ve bol bol su özellikle bozayı içtiğimde doluyo sanki :nazar:

ya humanada çemen otu var bende içiyorum ama felaket kokuyor vücudum :KK43: mılupanın çayına devam etcem ondada rezene var tadı daha kotu ama kokmuyor en azından,1haftadır 2sinden de 1er kupa içiyordum 1kasede komposto...

kızlar bilginiz varmı sağlık bakalığı işitme testini ve kalça ultrasonunu mecbur tutuyormuş.sağlık ocağına topuk kanı testi için gidince hemşire söyledi.takip ediyorlarmış.bugün işitme testi yaptırdık iyi çıktı.1 ayını dolduruncada kalça ult.yaptırcağız......:KK37:uyku hamileyken kıymetini bilemedik sen ne kıymetliymişsin uykuuuuu...

işitme testıne hastane çağırdı, 50liraya yaptılar 3sanıye sürdü...

Merhaba kızlar...Sonunda bende prensesime kavuştum. Bebeğim 21.01.2013'te beklenenden 10 gün önce dünyaya geldi.Annesini daha fazla meraklandırmak istemedi heralde:KK9: pazar akşam nişanım geldi hastaneye gittik,11.30da sancılarım başladı önceleri seyrekti sonra sıklaştı 4.30 da bebeğimi normal doğumla kucağıma aldım.şükürler olsun rabbim herkese nasip etsin...mükemmel bir duyguymuş,doğum anını bire bir yaşadım çok mutluyum:KK16:
şimdide emzirme çabaları içindeyiz,sizlerinde zor oluyormu? ilk ağzına aldığında çok acı çekiyorum sonra azalıyor...
bu arada geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir...

o emzirme işini hiç sorma yarın 2hafta bitiyor daha yenı azaldı ,azaldı derken ağlamıyorum en azından
ılk 10gun oğlum emmek için ağlıyor ben memyı verıorum o susuyor ben acıdan ağlıyorum eşim ayaklarımı tutyordu,parmakalrımı sıırıyordum vala felaket bır acı,ha normal doğum ha emzırmek..aynıydı benım için...krem denedım yağlar denedım...3gundur bişi surmüyorum,ağzına ılk aldıgında çok acıyo sonra rahatım...tabı memde uyuyuncada kötü oluyor çunku emmeyi bırakıp çiğnemeye başlıyor,ağzından çekemıyorumda kenetlıyor çenesini canı sağolsunn..

Canım Allah yardımcın olsun, sağlıkla sıhhatle bebeğine kavuştursun inşallah

4.gun bezini değiştirirken düştü,akşam saati telaşlandık biraz da kanamış,erken oldu diye panıkledık,doktorla konuştum bişi olmaz gazlı bez koy yeter bişey sürmene gerek yok dedi...şükür bişeyi yok

vala 9ay çok rahatmış i birçok hamıleye gore gerçekten şükürler olsun sıkıntı çekmedim hiç,ama tabı şimdi baya zorr
gaz için bu gece benım oğluma denedik
ısıtıcıyla yatak odasını iyice ısıttık,sonra oğlumun karnına bebe yağı ile annem masaj yaptı,tabı baya aglıyord sakınlesin diye öncesinde biraz recele batırdığımız emziğini verdık..
karnı bır anda indi ve pırtlamaya başladı,kakasınıda yaptı bezi değiştiriken biraz sumuksüydü kakası,annem üşütünce olur boyle dedi...
sonrada emzirdim şimdi uyuyor,bence deneyın

ya humanada çemen otu var bende içiyorum ama felaket kokuyor vücudum :KK43: mılupanın çayına devam etcem ondada rezene var tadı daha kotu ama kokmuyor en azından,1haftadır 2sinden de 1er kupa içiyordum 1kasede komposto...

işitme testıne hastane çağırdı, 50liraya yaptılar 3sanıye sürdü...

o emzirme işini hiç sorma yarın 2hafta bitiyor daha yenı azaldı ,azaldı derken ağlamıyorum en azından
ılk 10gun oğlum emmek için ağlıyor ben memyı verıorum o susuyor ben acıdan ağlıyorum eşim ayaklarımı tutyordu,parmakalrımı sıırıyordum vala felaket bır acı,ha normal doğum ha emzırmek..aynıydı benım için...krem denedım yağlar denedım...3gundur bişi surmüyorum,ağzına ılk aldıgında çok acıyo sonra rahatım...tabı memde uyuyuncada kötü oluyor çunku emmeyi bırakıp çiğnemeye başlıyor,ağzından çekemıyorumda kenetlıyor çenesini canı sağolsunn..

bende bebeğim için milupanın rezenesini aldım ama bi dahakine humananın kini alıcam çünkü onun rezenesinde kimyon da var kimyon cok güzel gaz cıkartıyo

sezeryan olan arkadaslar.. ben 20 gün önce doğum yaptım kanamam ara ara devam ediyo ama bi haftadır kırmızı diilde değişik bi renkte geliyo normal mi acaba? böyle kahverengi turuncu gibi..

Merhaba,

Ben de 23 gün önce sezeryan oldum, 20 gün kanamam az da olsa devam etti, son 2-3 gündür sarı kahverengi gibi bi renge döndü.. Böyle olması normal sanırım, 40 gün bu şekilde devam edebiliomuş, ben de 20 gün kanama olunca endişelenmiştim

bebekleriniz hayırlı olsun. sağlıkla büyüsün. ben 2012 ocak annesiyim zaman su gibi geçiyor. Sizlere bir önerim olacak. Hastanelerin Emzirme merkezleri oluyor. izmir'de Dokuz Eylül Ün. de varmış. Nasıl emzirmeli ne yemeli, v.b. konuklarda çok yardımcı uzman hemşireler varmış. Ben gitmedim ama bir arkadaşım gitti. Çok yarralandı. başka şehirlerde de olabilir. Bilserm ben de giderdim. Başta emzirmek acı verici oluyor ama soonra geçiyor. En zor ama en keyifli zamandasınız. Bundan sonra her gün daha kolay olacak ve zor günler geçecek. Hepinizin yavrusunu Allah bağışlasın.

merhabalar Rabbim bebeğinizi sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin bende çift rahimliyim ve 9 ocakta yavrumu kucağıma aldım bana da doktorum erken doğum olabilir dedi ama devamlı servikal uzunluğu ölçtü siz de her kontrolunuzde olçtürün ve pozitif düşünün ben 37.haftada eş yaşlanmasından doğum yaptım inşallah sizde 36.haftalara gelirsiniz

Merhaba güzel anneler...

26.01.13 tarihinde gece saat 23:00 sularıydı evde korku filmi izliyorduk eşim, annem, kız kardeşime birlikte.. Tuvalete kalktım idrarımı yaparken bir anda suyum gelmeye başladı fakat çok fazla su geliyodu ve çok korktum eşime bağırdım suyum geliyo diye ve ağlamaya başladım.. Apar topar hastaneye gittik. Doğumhaneye aldılar beni fakat sancım yoktu ve bebiş 4 kiloydu üstelik hala suyum boşalıyordu, buna rağmen normal doğumu denemek istedim ve suni sancı vermeye başladılar. Gece saat 00:00 sularında sancıyı verdiler ve 03:00 sularında rahim 3 cm aılmıştı ama benim o sancıya dayanacak gücüm kalmadığından sezeryana girmek istedim. 27.01.13 saat: 03:40 da spinal sezeryan ile oğlum Buğra dünyaya geldi.. Allah tüm isteyenlere anneliği nasip etsin inşallah.. Yok böyle bir güzellik...

slm arkadaşlar bende 22 ocakta bebeğimi epidural normal doğumla bebeğimi kucağıma aldım darısı tüm hamilelerin başına inşallah.kv ve annem bizde kalıyorlar bize bakmak için e birde gelen giden misafir trafiği her kafadan bi ses cıkıyor şu dönem bitsede kızım eşim ve ben normal hayatımıza devam etsek...

ocak anneleri bebeklerinizin gaz sancıları basladı mı. bizde başladı. önceden gecede gündüzde 2 saat 1.5 saat düzenli uykularımız vardı. şimdi çok huzursuz geciyor uykularımız. sürekli bir ağlama hali. sizde durumlar nasıl. bunu bilmeye çok ihtiyacım var.

aynı dert bizdedevarcanım. çok oldu başlayalı. kimyon demleyebilirsin. yadagaz giderici ilaçlardan faydalanabilirsin. bazen yatırmıyor.birdekarnına masaj yap canım..

ocak anneleri bebeklerinizin gaz sancıları basladı mı. bizde başladı. önceden gecede gündüzde 2 saat 1.5 saat düzenli uykularımız vardı. şimdi çok huzursuz geciyor uykularımız. sürekli bir ağlama hali. sizde durumlar nasıl. bunu bilmeye çok ihtiyacım var.

Bizde de başladı canım, evet bebek sıkıntı çekiyor ama galiba öncelikle soğukkanlı olup bu durumun bir hastalık olmadığını ve bebeklerin çoğunda görüldüğünü idrak etmek lazım, çünkü fark ediyorum ki ben moralimi bozup panik yaptıkça bebeğim daha da huzursuzlanıyor. Önce kendimi rahatlatmaya çalışıyorum, bebekle güzel güzel, sakin sakin konuşunca, sarılıp biraz gezdirdikçe hafifliyor sanki. Gün içinde bir iki saat başkasına devredip uyumak iyi geliyor. Sanırım biz iyi olmadıkça bebeğimiz de rahat olamıyor. Kullandıklarımsa Zinco damla ve Humananın kimyonlu rezene çayı, ama çok huysuzlanmadıkça ikisini de vermiyorum. Zaten işe yarıyorlar mı emin değilim:) Kendim de her sabah ve akşam anasonlu rezene çayı içiyorum, Doğuş'un vardı galiba. Bir de fazla hamurişi yediğimde galiba artıyor:KK43:

Bir soru daha kizimin kordonu 8. Gunde dustu ama 2 gundur cok az kanama oluyo leke seklinde cok korkuyorum bisi olacak diye doktor uzun surmeigi surece normal dedi ama yine de korkuyorum, acaba normal mi bisey olur mu:KK43:(

Ben üstüne bir hafta filan silmeye devam etmiştim, tam kan gibi değil, birazcık koyu idi, ama geçti. Çok değilse panik yapma önemli değil :KK34:

Canlarım Nasılsınız ?
Bebeklerinizin Sağlığı Yerinde mi ?
Hepiniz Aklımdasınız..

Benim Kızımın Sağlığı Yerinde..
Hepinizin Ellerinden Öper Teyzeleri..

merhaba arkadaşlar
bende 9 ocakda doğum yaptım önce nişanım geldi ve erytesi gün hemen doğum yaptım. şunu söylemek istiyorumki normal doğumdan korkmayın bi asilik olmadığı sürece. bende çok korkuyodum internette okudukça daha da korkuyodum ama hiç bişeye gerek yokmuş doğum anında zaten sana söylüyolar ıkınma gelince iyice ıkındiye ve en sonra bebeğin kafası bi çıktımı tamam artık herşey bitiyo. o yüzden bu kadar korkmayın ben bir gün öncesinde ağlıyodum nasıl yapıcam diye ama şimdiş diyorum ki korkmayın rahat olun. ayrıca doğum yapmamış ve bu yazıyı okuyan varsa bebeğinizi emzirmeden önce mutlaka 2 tane nar tanesini kaşığa sıkıp bebğe verin gazı olamsın ben yaptım ve şuan maşaAllah sübhanallah rahatım. bu mutlaka yapın.

X