2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sutu az olanlar icin 5-6 adet kuru inciri yarim litreden biraz fazla (ben goz karari koyuyorum) suda 6 dk kadar haslayin..uzerine 1 havucu dilimleyip ekleyin ve 3 dk kadar daha kaynatin. iliyinca suzdurup icin suyunu..kizlar ben biraz fayda gordum umarim sizlerde gorursunuz..

24 Ocak'ta bebeğimi epidural sezeryan ile doğurdum mükemmel bir doğum oldu cok rahattım sonrasında da aynı şekilde ertesi gün evime geldim vsvs doktorum ve doğum yaptığım hastane de aynı şekilde süperdi

Gecem gündüzüme karıştı kızlar sizde de böyle mi

ve doğuma 77 kg gitmiştim 67 kg çıktım ve hala 67 yim sanırım bunalıma girmek üzereyim kilolar çok canımı sıkıyor ve eşim de çok yoruldu yeri geliyor evde hiç konuşmuyoruz eski özel hayatımız kalmadı resmen herşeyimiz düzensiz bir hayat üzerinde kaldı.

Ve bebeğim 10 dkk emiyor ve doyuyor bu normal mi ?

Bebişimizin bir gülüşü yetiyor tüm yorgunluğa :))

Sorma biz de nöbetleşe bakıyoruz, gündüz benimle babaannesinde, gece de belli bir saate kadar babası devralıyor, şimdi de ona bıraktım biraz yatıcam, eşimle de aralarda görüşüyoruz işte, inşaallah zamanla rayına oturur, zaten özel hayat filan kalmadı. Benimki de bazen bir saate yakın emıyor, bazen de 15 dkda uykudan bayılıyor, gaz sıkıntısı olunca daha çok emiyorlar, bu sefer de süt yetmiyor bir öğün mama veriyorum

valla bende normal doğum yaptım ama... ıkınma 3sanıyelık iş o kısmda korkcak bişi yokda oncesınde sancıların nasıldı, ben yerlerı kemırdım benımkı mı oyleydi ki

slm sevgili anneler ben 2013 mart annelerindenim sizlerin doğum hikayelerini okumak çok heyecan verici inanın her hikayede gözlerim doldu kendi doğumumu hayal ettim.Yüce rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın.ay_she arkadaşımızın eşi rahatsızdı hastanede yatıyordu iyileşti mi bir haber var mı? inanın çok dualar ettim inşallah Allah eşine ve çocuğuna bağışlar onu diye.

sutum az oldugundan sagarak artirmistim. gereginden cok fazla arttigindan azalsin diyesagmayi biraktim oglani da sadece tek gogusten besledim butun gun. gece ateslendim. dun sutum bitme durumuna geldi. simdi.tekrar pompaya basladim. 2 gogsumun toplami bir beslemeye yetmiyor. stoktaki sutlerim de bitti. bugun artmazsa mama vermek zorunda kalacagim. arayi tutturamadim. ya tazyikli ve bol. ya az yetmiyor. 1 ayi gecti ne emzirmeyi ogrenebildim ne oglum tam anlamiyla emmeyi herseyi kararinda yapmak lazim.

sutunu azaltmak isteyenler benim gibi bir anda birakmasin. cogaltmak isteyenler de abartmasin. su an gecen hafta ziyan ettigum 1 litreye yakin sutume yaniyorum. belki Allah ceza verdi bana. vucudumun nelerden kisarak urettigi sutu kanalizsyonlara gonderdigim icin

yalnız degilsin canım bende 8 ocakta dogum yaptım bizde de durum senden farklı degil

kıızım gece uyumuyo gündüzde top atsan uyanmaz yani bende gündüzleri uyumaya çalışıyorum

eşimlede akşam işten geldiginde yemekte sohbet etmeye çalışıyoruz özel hayat zaten şuan yok :26:

üzülme zamanla herşey rayına oturacak az kaldı sabır ya mevlam modundayız bebek çok zor yorucu ama bi gülüşü dünyaya bedel çok şükür rabbime..

benimde sütüm çok yok ama kafama takmıyorum mama da veriyorum dr konuştum bir damla bile anne sütü olsa ver emzirmekten vazgeçme mama veriyorum diye de üzülme mamaya da devam et dedi sen üzülürsen sütün hiç gelmez hem mama hem memeye devam et dedi bende öyle yapıyorum

Allah analı babalı büyüytsün inşallah :81: catı muayenesinden hemen sonra mı sezaryene aldılar yoksa acılmayınca mı ? kaç kilo doğdu oğluşun cnm ?

bebiş 3.750 açılmasını beklicem dedm dr m da olmaz sancıların yüzde yüz bebeği rişke atamm acil aldı sezaryana

Canım ben de aynı durumda sayılırım. Başlarda dolup taşıyordu göğüslerim, hep öyle gidecek zannettim. Şimdi de artsın diye bol bol su-rezene-komposto vs vs uğraşıyorum. Geceleri genelde uyumadan önce bir öğün mama veriyorum, hem sütüm biriksin diye, hem de uykusuzluktan bayılacak gibi oluyorum biraz kendime geleyim diye. Bir de anlamıyorum, bu çocuk artık 10 dk da uykudan bayılıyor emerken. Uykudan mı, doyuyor mu, kafayı yiyeceğim! Sütüme bakıyorum o sırada, şükür ki geliyor. Ama üstüne biberon verince içiyor. İlk sütte uyutucu bir madde varmış, çabuk bırakırsa doymadan uyurmuş ve daha çabuk uyanırmış. Ama bitiremiyor işte. Her seferinde sağıp üstüne mi vereceğim bilmiyorum. Şu karnını doyurma olayını halledebilirsem huzura ereceğim inşaallah.

Duş alabilirsem oh çok şükür diyorum, her gün engelli maraton gibi. Şimdi babası yanında birazcık dinleneyim dedim. Bulunduğu odada telefon bile kullanmam diyordum, ama şimdi maalesef bir yandan emzirirken bir yandan telefonla internette çözümler arıyorum Doğumdan önce hiçbir şey için büyük konuşmamak lazımmış... Tam huzurlu huzurlu uyuyor, bir gaz sancısı uyku olayını bitiriyor. Sizde de böyle mi? Gerçekten bunlar bir gün rayına oturacak mı???? Yine de bunlar çok önemli değil diyorum, Allah'ıma şükürler olsun ki başka bir problemimiz yok, Rabbim kimseye yaşatmasın.

evde sadece 1 paket 200ml tedbirlik mama bulunduruyordum.. şu an onun bir kısmını veriyorum. bugün pazar ve tüm marketler kapandı burada şu an. bu akşam bu sütle idare etmek zorundayız sütüm gelmek zorunda. gelmezse bütün geceyi göğüste geçirebiliriz.

eğer bebeğin dymuyorsa 1 saat dolmadan tekrar ağlar. snra verdiğin mamayı alması doymadığı manasına gelmiyor. emme işleminden sonra huzyrsuz mu, emerken huzursuzmu. çabuk ağlıyr mu bunlar dyup doymadığını gösterir.

hemen uyuyor diyorsun hemen uyanıyor mu yoksa 2 saat falan uyuyor mu, bunlara bakmak lazım. açken pek uyumuyorlar.

Benim kızımda 8 Ocak doğumlu, ilk bebeğimde doktorum bebekler 5 dk. tam emse bile doyabilir demişti. Aynı sorunlar bizdede var şuan ben dinlenmiş olursam süt birikiyor bebekte rahat oluyor fakat yorgun olunca sütte olmuyor huzursuz oluyor. biz mama vermiyoruz, istedikçe emziriyorum. bol süt içiyorum. Gaz sancısı yüzünden bence bebekler daha çok uyanıyor.

gazlı bebekli anneler:)bir de om-x damla kullanıyoruz 1 haftadır. epey etkili.bol dereotu yiyin ayrıca..

Son düzenleme:
annem 20gun yanımdaydı, sureklı yemek yapıyor yardım edıyordu
annem 3gun once gıttı ne yemek yemeye ne yapmaya fırsatım oluyor oğlum hep ağlıyor... goguslerim yara o yuzden uzun sure mem veremıyorum zaten 2gundur sutum de az farkedıyorum bu sefer heman aglıyor 60ml mama verıyorum emdıkten sonra...

canım aynı sorunlar bizde de var,ilk zamanlar iyiydik şimdi çok fazla gaz sancımız oluyo uykudan kendini sıkarak uyanıyo bide kasık fıtığı oluştu yavrumda dr araştırıyoruz vs vs... uykusuz geceler yorgunluk hep aynı....

kızlar sütünüz bol olsun...gazsız bol uykulu geceler diliyorum......sütünüzü arttırmak için lohusa şerbeti yapıp için gerçekten hem hücre yeniliyor hemde sütü arttırıyor.ben sütümü sağıyorum.gece yatarken,öğlen,akşam üstü günde 3-4 kere 100ml süt veriyorum onun dışında hık dese memeye kuvvet....gaz tavan yapmış durumda geceleri çok gazlı çare bulamadık malesef....sab kullanıyoruz ama..::

Canim allah yardimcimiz olsun bu surec gercekten cok zor. Goguskerin icin hemen aventinin gogus kalkanini al. Icinden delikli ve deliksiz cikiyor gorunce anlarsin ne oldugunu delikli olanlari kullan. Silikon kismi gogsune gelecek ustine kapagi oturtacaksin. Bir gunde duzelir goguslerin. Cunku hem hava aliyor gogusler hem de kiyafetlerine dokunmadigi icin kolayca toparlar kendini. Lansilohun gogus kremini de sur her seferde bebege zarari yok ve karbonatli suyla sil yine her emzirmeden once ve sonra. Ustune kremini sur goguskalkanini kapat. Benim goguslerim 2. Gun yara olmustu sakir sakir kanadi acidan delirecektim cocugu emziremiyodum. Bi arkadasim inerdi kullandim simdi ona dua ediyorum. Sakin ihmal etme sen de yap bosa aci cekme

gazla ilgili yaşadığımız bir olay anlatayım size kızlar. oğlumuz geçen gece 8 den 12 ye kadar gazdan ağladı.diğr gecelerden farklıydı sesi kısılacak derecede ağladı. çareyi çocuk hastanesinde aradık. dışarıda yağmur vardı ve içerde sıra cok die arabada bekledik. çıldırır gb ağlıyo bebeğim. sonra içeri girdik. sıra bekliyoruz. bizim o çıldıran bebiş gtti. nasıl mışıl mışıl uyuyo anlatamam.sıramız geldi. girdik dr gazı şöyle çıkarcaksınız die anlatıyo. eviriyo cevirio yok uyanmıyo sıpa.dra sordum damlamız işe yaramadı ne önerirsiniz die. adam hiç bişey önermiorum. 1 ayınız geçmiş 5 aynız kalmış hayırlı olsun dedi. saka gb.
ya bu gazın bi çaresi olmaz mı yaa. zaten akşama kadar yoruluyoruz. sabrımız geceye tükeniyo bizde sinirli oluyoruz. napıcaz biz yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…