2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Senın dogum ne zaman dı canım
Ben magnezyumu sureklı kullanmadım ağrım oldukça aldım hamılelık 3. Aylarında bel ağrım çoktu ozaman bir de son ıkı ay kalçam ve bacaklarında ağrı ve bacaklarımı dönem dönem kullanamadım o zamanlar almıştım bi yandan vitamın bı yandan kan ılacı bir de balık yağı alıyorum hayatımda en cok ılaç kullandgm bır donem çünkü oyuzden sureklı tercıh etmedım

slm uzun zamandır siteyi takip ediyorum ama ancak yeni kayıt oldum. benimde bugün 39+6 oldu hala hiçbirşey yok normal doğum olacak insallah ama sancı falan yok daha insallah bi kaç gün içinde bizim misafirde gelmiş olur.

Kızlar sabah doguma gidiyorum kaç gündür günler geçmiyordu en sonunda dayandı :) valizimi hazırladım ( başka bişeye sığmıyor eşyalar ) heyecan korku sevinç hepsi mevcut en kısa zamanda yazarım inşallah.

meraba arkadaşlar 7 ocakta kızım dünyaya geldi Allahın izniyle.sezeryan oldum.çok korkuyordum sezeryandan ve epiduralden.sanki ayaklarımı iç hissetmeyecekmişim gibi geliyordu.ancak şunu söylemeliyimki hiç ama hiç korkulacak bişey yokmuş.sezeryan çok basit bir doğum şekli ağrısz sancısız ama doğum sonrası birazcık can yakıyo.ama inanın bebeği kucagınıza aldığınızda hiç acı kalmıyo.herkez der ya böyle ben hiç inanmazdım klişe laf gibi gelirdi.ama cidden doğruymuş.Rabbim hekese evlat tattırsın inşallah.sizleride kurtarsın sağ sağlim.ama doğumdan evvel çok uyuyun dinlenin.bebek çok güzel ama bir o kadarda yorucu oluyo bazen.Allah hepimizin yavrusuna sağlıklı upuzun ömürler versin inşallah.AllAHIM hepinizi sağlıkla yavrusuna kavuştursun anneli babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

Merhaba arkadasim, ben bir tanesine zor yetiriyorum sutu senn iki tane , allah kolaylik versin
İlk cocugumdan biliyorum eger sut sagma makinen vermli degilse spgogsunu tam bosaltamiyorsa sutun artmak yerine azaliyor
Bebegin emmesi daha iyi, o yuzden bende birini emzirirken digerine mama ver, sonra da mama verdigini emzir, emdikce artar,
Birde cemen otu kapsulleri var olar cok artiriyormus sutu, ben cok sukur ihtiyac duymuyorum ama kullanan arkadaslarim var

Öncelikle doğum yapan herkeze hayırlı olsun ,kimsecikler yok ama ben yine bi yazıkm ?
kalça utrosunu çektirdinz mi ,nerde ne kadara çektiridniz ?

sevgiler

Bulgur iyi geliyor sütü arttırmaya. Bir de süt içmeye çalış. Küçük oğlumda sütlü çay içerdim çok faydasını gördüm. Taze soğan da sütü arttırır derler ama ben şahsen denemedim hiç. Stres yapma bir de. En iyisi bol bol emzir, emzirdikçe artar süt.

Selam herkese..

Ben hala doğuramadım. Haftya cumaya kadar bekleyelim dedi doktorum,olmazsa cuma sezeryan yapılack. Oğlumun gelmeye pek niyeti yok. Çok sıkıldım artık doğsun istiyorum. bir de grip oldum

Merhaba Bayanlar,

2013 yılında bebek düşünüyoruz.Biraz doktorlarla ilgili araştırma yaptım.Hastanelerden telefonda bilgi aldım.Burda paylaşmak iştedim.

KORDON KLİNİK Çİğli Dr Mete Bey;muayene ücreti:20TL SSK ile anlaşmalı ,kan idrar tahlilleri ücretli (rutin testler)Sadece Karataş ve Kocaman Hastanelerinde doğum yaptırıyor.

PARK POLİKLİNİK DR Engin Bey; muayene ücreti:120TL rutin testler ücretli Çınarlı Hastanesinde doğum yaptırıyor.SSK anlaşması yok

ÇINARLI HASTANESİ Reşat Bey ve Güngör Bey ;muayene ücreti:100TL SSK anlaşması yok.rutin testler ücretli

MEDİCAL PARK ;muayene ücreti:42TL SSK ile anlaşmalı,Rutin tahliller bu vereceğimiz 42TL içinde.

KENT HASTANESİ;Uzman doktor muayene ücreti:180 prof.muayene ücreti:240 SSK anlaşması yok.Sezeryen doğum ücreti:4800 2 gece yatış

KARATAŞ HASTANESİ; Muayene Ücreti:32TL ,rutin testler 32TL içinde,SSK anlaşmalı

SSK anlaşmalılar arasında kararsızım .Karşıyakada oturuyorum.Eğer bunların içinde gittiğiniz doktorlar varsa memnun kalıp kalmadığınızı yazarsanız bana yardımcı olursunuz.
Şimdiden teşekkürler...:)

Son düzenleme:
slmlar buraya mesaj attığım günün gecesi 1.30 da sancım başladı .ertesi gün 24 ocak persembe günü öğlen 1.30 da doğdu. Tam 40. haftayı dolduğu gün. Normal doğum oldu.Allah herkese kolaylık versin bekleyenlerde insallah en kısa zamanda kavusurlar bebeklerine.

Hayirli olsun.Allah anali babali buyutsun.Bende 9 ocakta normal dogum yaptim suni sanciyla.Zor bir dogumdu.Seninde normalmis nasil kolaymiydi senin dogumun.Bebisin nasil?

oğlum çok kısa süreli uyuyor çok sık emiyor uykuya hasretim

Ahh cnm biz de ayni moddayiz hem de benim tek olmasina ragmen... Mutlaka mama takviyesi yapiyoruz

mrb kızlar nasılsınız..biraz dedikodu yapalım yaw..kayınvalidesi yanında kalanlar varmı..aranız nasıll ben çıldırmak üzereyimdeee....

mrb kızlar nasılsınız..biraz dedikodu yapalım yaw..kayınvalidesi yanında kalanlar varmı..aranız nasıll ben çıldırmak üzereyimdeee....

Ben cok sansliyim galiba annem yanim da kayinvalidem de gunduzlerigelip gidiyor ama kadincagiz gercekten etrafimda fir donuyor surekli yardimci olmak icin ugrasiyor. Herkes cok yoruluyo bu done,de el kadarcocuk hepimizisiraya dizdi valla su kirki ciksa da rahatlasak.. Uyku yok surekli yiyor fln

oğlum çok kısa süreli uyuyor çok sık emiyor uykuya hasretim

Ayni ayno.. Doymuyodur cnm o yuzden uysniyolar hemen.. Biz mamatakviyesi yapiyoruz mecbur yoksa cok agliyo.. Doktor mutlaka mama verdoymazsa dedi.. Yoksa sarilik olabilirzayif kalabilir.. Zaten zamanla sutumuz arttikca mamaya gerek kalmayacak insallah

evet bugün doymadığını anladım yine.
sağıp biberonla 120 ml verdim 3 saat uyudu. sağıp vericem bir süre, arada emziricem de. ama mamaya geçmeyi şimdilik düşünmüyorum. kilo alımı iyi çünkü sadece bana eziyet oluyor

Cok iyi yaparsin. Ben de sagiyorum ama benimki yetmiyo suan. Birinden 30-40 ml anca geliyo o da bizim azmani kesmiyo illaustune mamayla cila yapacak:) mama yuzunden kabiz oldu zaten bugun fitille hallettik su oranina dikkat etmek lazim

kızlar bilginiz varmı sağlık bakalığı işitme testini ve kalça ultrasonunu mecbur tutuyormuş.sağlık ocağına topuk kanı testi için gidince hemşire söyledi.takip ediyorlarmış.bugün işitme testi yaptırdık iyi çıktı.1 ayını dolduruncada kalça ult.yaptırcağız......uyku hamileyken kıymetini bilemedik sen ne kıymetliymişsin uykuuuuu...

mrb kızlar, iki gün önce çooook zor bir normal doğumla kızımıkucağıma aldım çokşükür. ama bugün göğüslerim çok şiş yeterince emziriyorum ama sol göğüste sanırım kanal tıkanması oldu şu an acayip şiş süt dolu. şimdi sıcak banyo yaptım çıktım. kızı uyandırcam az daha emsin die. bu durumu yaşayan varmı napcam nasıl geçecek bu ağrı.. sık emziriyorum ama uyuyo emerken tam bitmiyo sanırım memede süt..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…