2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
01.01.2013 TARIHINDE EPIDURAL SEZARYANLE DOGUM YAPTIM MELEGIM 15 GUN ONCE GELDI 37+3 DE DOGDU.BENIM HIKAYEM BIRAZ FARKLI NORMÖAL OGUM YAPMAYI COK ISTIYORDUM ANCAK YENI YIL GECESI TANSIYONUM ANIDEN 17-12 OLDU VE BIR OCAKTADA HEP 16 -10 GIBI SEYRETTI SABAH DOKTORU ARADIK ACIL GEL DEDI VE MUAYNE SONRASI ACIL SEZERYANE KARAR VERDI BU KADAR YUKSEK TANSIYONLA NORMAL DOGUM YAPAMAZSIN ACIL SEZERYAN DEDI DOKTORUM VE AMELIYATA ALINDIM.BEBEGIMIZ COK GUZEL ADI NEHIR 3610 DOGDU..SU ANDA VDEYIZ DUN GELDIK EVIMIZE..ALLAHIMA BIN SUKUR SAG SAGLIM KIZIMA KAVUSTUM...
DARISI GUNU GLENLERE OLSUN BEBEK SAHIBI OLMAK COK GUZEL BIR DUYGU...

hayırlı olsun ALLAH uzun ömürler versin. bende artık doğurmak istiyorummmmm

arkadaşlar bugün benim nst günümdü nst de bebeğim hiç hareket etmedi biraz daha bekletelim dediler 1 saat beklemişmdir hareketleri az dediler ağrın çıkmış ağrın var mı dediler biraz var dedim doktor çatı muayenesi yaptı doğum başlamış mı diye. baktı doğum başlamamış normalde bebeğim hareketlidir. sonra tekrar nst ye girdim çikolata yiyip. zorla bebeği dürterek hareket ettirsik. tamam gidebilirsin dediler iyi çıktı bu sefer dediler. ama eve geldikten sonra çok çok azz bir kanamam olduğunu farketttim. tuvalet kağıdında gördüm iç çamaşırıma bulaşmamış bile o kadar az. ben yine de hastaneyi aradım doktor çıkmış pazartesi gelcekmiş başka doktorada görünmek istemedim. biraz yattım. şimdi bişeyim yok gibi. ama ne bileyim sizlere de danışayım deedim. sizin başınıza böyle bir şey geldi mi korkmalımıyım ne yapmalıyım tedirginim biraz.

Ne olduğunu bilmiyorum canım ama acaba çatı muayenesinden sonra nişanın gelmiş olabilir mi ki?

Reputable ve ocwmays tebrik ediyorum ikinizide ve diğer arkadaşları
Allah'ım analı babalı sağlıklı huzurlu büyütmek nasip etsin inşallah...

Not: Ben hala doğurmadım.
Fakat çok ağırlaştım.

Son düzenleme:

dun aksam beklenen dogum tarihinde epidural normal olarak dogurdum. hastanedeyiz bebisimle.

kızlar hepiniz bebişlerini Allah analı babalı büyütsün,sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin inşallah...darısı başımıza

benzer şeyelr yaşamışız.. benimde sabaha karşı gelmişti nişanım. öglen 11 e kadar düzensiz regli sancılarım olmuştu.doktora gittigimde 2 cm acılmam vardı
15-20 dk kadar suni sancı cektim ama gözlerim yerinden pörtledi:) 3 cm de yapıldı bana epidural sonrasıı cok cok rahattııı..benim dogumumda epidural aldıktan 4 saat sonra oldu..
normal dogum yapabilen cok az. epiduralle normal dogumun zevkini yaşamakk büyük şans.senin adına sevindim..

Son düzenleme:
Doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum.rabbim analı babalı büyütsün inşallah.beni tebrik eden herkese de çok teşekkürler.bebeğim ve ben iyiyiz çok şükür.dikişlerim ve karnımın içi çok ağrıyor rahimim çok incelediği içinmiş ama meleğimi koklayınca herşeyi unutuyorum.bide çok misafirim oluyor Allah eksik etmesin ama iki gündür ev hiç boş kalmadı annemin canı çıktı.bende hiç dinlenemiyor ve uyuyamıyorum bu durumda.geçmiş olsuna geliyorlar sonrada haberli gelecekler.dinlenmek istiyorum biraz.

Son düzenleme:

gecmis olsun simdilik oyle diyelim arkadasim yakin zamanda dogum yapan bir tanidigimin basina geldi bu soyledigin nst ve ozellikle cati muayenesinden sonra nisan gelebiliyormius tetiklenmis olabilir anlican ama onemli olan suyun ve sancilarin onlara dikkat et ve takip et nisandan iki uc gun sonrasini bulabilir dogum ...
bildiklerimi anlatayim istedim dikkat et kendine

cnm bi arkadaşmdada aynı durum olmuştu doktor kanman dewam ederse gel dogumu başlatalm demişti.sonra kanaması oldu ve dogm yaptı.senin çok az gemiş o yüzden bnce endişelenme.dktrunun cebi varsa ara bi sor içn rahatlasn

bende bugün nstye girdim bebeğin kalp atışları düzensiz dedi.sonra sola yattım sola yatınca normale döndü.ultrasonda bağırsak ekojenitesi çıktı bebekte.yani kakası çok sertleşmiş olabilir dedi dr.yatıralım takibe alalım dedi.ama ben istemedim.bebek henüz kanala girmemiş 38+5 teyim nstde sancı çıkıyo ama ben hissetmiyorum.pazartesi büyük ihtimalle sezeryan olacak.bi de sol kalçam çok ağrıyo acaba rahim mi açılıyo ilgili olabilirmi???

Doğum. Yapan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Ben de Allah nasip ederse yarın sabah epidural sezeryan ile doğum yapacağım. İnşallah diğer arkadaşlar gibi ben de sağ salim bebeğime kavuşurum...

Ben de çatı muayenesi oldum doktor kanama olabilir bu normal dedi, 2-3 gün içinde sanncıların başlarsa nişanındır. Endişelenmr bence.

Gecenin bu saati oldu hala uyuyamadim. Yarin cati muayenesi olucam onun stresi midir yukaridakiler kudurdu bu gece garip garip sesler geliyor ona mi asabim bozuldu bilmiyorum ama acayip gerginim suan. Insanlar ne kadar okuz ya yan odada da 6-7 yasinda kizi var ondan da utanmiyolar umarim kiz evde degildir...

Ayneyse umarim yarin iyi gecer muayenem acimaz insallah normal dogum cok istiyorum hayirlisiyla...

Umarım acımaz çatı muaynesinin nasıl birşey olduğunu hiç bilmiyorum sezeryan dogurucagım için
bende uyuyamadıgım için ıyıce uykum gelsin diye oturuyorum her gece kabusum oldu uykusuzluk

Doğum. Yapan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Ben de Allah nasip ederse yarın sabah epidural sezeryan ile doğum yapacağım. İnşallah diğer arkadaşlar gibi ben de sağ salim bebeğime kavuşurum...

Okuyunca heyecanlandım :) inşallah cok güzel bir doğum olur

Umarım acımaz çatı muaynesinin nasıl birşey olduğunu hiç bilmiyorum sezeryan dogurucagım için
bende uyuyamadıgım için ıyıce uykum gelsin diye oturuyorum her gece kabusum oldu uykusuzluk

Cok sagol insallah..Of gercekten berbat bisey. Benim daha once hic olmamisti erkenden siziyodum iste stresten heralde. Dogum konusu da tabi yaklastikca stres artiyor

Gunaydin kizlar.doguma 2 gun var ama bende tık yok.ya beklemek cok zor strese girdim.korku bir yandan Allahim sen bize yardim et.

perşembe benden de kan geldi once kahverengı, sonrada pembemsi ... doktora gıttım 37*3olmuştuk,çatı muayenesi de yaptı korkmayın kaçış yok, çogu kişi acımıyo dedi de ben o konulara çok hassasım o yuzden bağırdım bıraz...rahat olunca olmuyomuş ama ben daha ustumu çıkarırken taş kesildim neyse oldu bitti
şimdide 10da randevum 72saat içinde doğum olabılır demişti ama bende hiç bişi yok
muayeneden dolayı kan gelebılır dedi, çok çok az kırmızı pembe bişiler geldi ama işte çok az...
ağrım sancım yok açılmam yok bu nişan nıye geldıyse
boşa panık olduk o kadar... ben kendımı ne guzel alıştırmıştım daha 2haftadan fazla var dıye...
şimdi ağrımasada acaba belım mı agrıdı, bebk en son ne zaman hareketr etti... diye paronaya sahıbı oldum

39. Haftamdayım. 2 kez çatı muayenesi oldum. Hiç acımadı. İlkinde hemşire bayağı yüklendiği halde acımadı 2. kontrolde de kendi doktorum bi jel yardımıyla baktı. Kesinlikle korkulacak bi şey yok. Siz beyninizi neye odaklarsanız bedeniniz size onu verir. Rahat olun bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…