2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kizlar bisey sorcam Benim bebiş normalde cok hareketli son bır haftadır hareketlerınde azalma var acaba artık yeri dar geliyor ondanmı yada başka bi sebebide olabilirmi?

Kizlar bisey sorcam Benim bebiş normalde cok hareketli son bır haftadır hareketlerınde azalma var acaba artık yeri dar geliyor ondanmı yada başka bi sebebide olabilirmi?

yeri daraldıgı için hareketelrinde azalma olması normal fakat günde en az 10 kez hareket hissetmen gerekiyor.aksi takdirde doktora gitmelisin

Günaydın kızlar.
Nasılsınız?
Ben çok korkuyorum artık doğumdan.
Bir tedirginlik var içimde atamıyorum...
Bekle bekle bir tuhaf oldum ya :KK5:

SENİNki biraz daha kalına benziyor. İyi günlerde yatsın yavrularımız..
bayağı kalın benimki ,içi de boncuk elyaflı yumuşacık
ben 6 ay yatarlarsa yatırmayı düşünüyorum inş.
bakalım hayırlısı
amin inş.
medicana diye bir marka hiç duymamıştım doğrusu
evet brion vegayı ben de dün butik bebede gördüm ve almakta ben de kararsız kaldım
teknik servisi olması önemli bence ,bozulunca nereye götüreceğiz

canım yanlış yazmışım
medısana
ama sonra ondan daha uygununu bulduk
bu akşamda baktık bunu alcaz
bu da medıfine

Medifine Temassız Ateş Ölçer - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
heh evet ben de medifine e baktım ve hoşuma gitti inceledim ,alman malıymış ,almanlardan kötü birşey çıkmaz
o yüzden ben de medifine alacağım ,çok da memnun olan var ,fiyatı da uygun geldi

herkese günaydınnn..
akşam yine ödemle uğraştım
tv izliyorduk eşimle ,ayaklarımı uzatmıştım bi de ne göreyim ayaklarım yine davul gibi
ama bu sefer sağ tarafımdaki ayak tamamen iptal ,parmaklarım oynuyor o da sadece hafiften ,balon gibi şişti resmen
eşim iki saat masaj yaptı,sağ bilek kemiğim zaten bastıkça acıyor
eşime dedimki bebekler ii çok şükür ama bu ödem işi devam ederse ben yürüyemez hale geleceğim ne olack ..
eşim de şaşkın birden böyle ödem olmasına bu kadar olmasına .
sabah sağ kaburgama bi ağrı vurdu kitlendim kaldım ,miyomum da tam o tarafta sanırım ondan oldu ,kalkamıyorum bi türlü
zaten 1 haftadır eşim kaldırıyor yataktan beni kendim kalkamıyorum
inş. biraz daha dayanırım da hamsiler de iice büyürler ,yoksa yatalak hasta gibi kalacağım valla

Son düzenleyen: Moderatör:

bende aynıyım cnm bunu sorucaktım bende başka zaman vurunca inleten çocuk bi kaç gündür cok az kareket ediyor ve cok hafif hareketleri gecen gün nst ye girdim kalp atışı 130 ve 120 lerde seyretti bi ara makine alarm vermeye basladı baktım 120 lerde ve alarmalarm veriyo cok korktum hemen hemşireyi cagırdım boynunda kordon falan var mıydı dedi en son yoktu dedim sonra sonucları dr a gösterdim alarm öttüğünü de söyledim ama 120 160 arası normal dedi baktı bebek gayet saglıklıydı ama yinede bu durumdan bi kaç gündür tedirginim benim normalde açılmam var zaten kaç haftadır 3 gün önce sancılandım ama çatı muayenesi istemedim acaba acılmam daha da artıyor olabilir mi diyolar ya doğuracagın zaman hareketleti azalırmış ama kaç gündür de doğardı herhalde:26::26::18:

günaydın kızlar;

benimde kızımın hareketleri çok degil artıkın ama yine de bazen öyle bir tekmeliyoki sarsılıyorum :)

duygu benimde cts kontrolüm var bakalım ne olacak hakkımızda hayırlısı zaman daraldıkça korku heyacan endişe karmakarışık duygular içerisine giriyorumm
:KK76:

hepimize hayırlı dogumlar olsun amin..

kızlar iç çamaşırımda renksiz ıslaklık oluyor... ağrı sızı yok ama iki gündür... birazda boza gibi akıntı varmı bi malumatı olan bu konuda

kızlar iç çamaşırımda renksiz ıslaklık oluyor... ağrı sızı yok ama iki gündür... birazda boza gibi akıntı varmı bi malumatı olan bu konuda

bende boza gibi var canm hamileliğmin ilk gününden beri var..son bi aydır iyice çoğaldı.doktora söylüorm normal diyor

tüm hamişler cevap yazarmısınız.. bebeğinizin pozisyonunu ve hıçkırınca nerden hissettiğinizi yazarmışısınız

Balık hapı sonuçta sentetik. Haftada 2 gün balık yiyebilirsin. Semizotu. ceviz, badem omegq 3 açısından zengin besinler :KK34:

Milsa yalnış biliyorsun düzeltmek istiyorum

sentetigin anlamı(kopy) :KK70:oğadaki örneklerine benzetilerek insan eliyle yapılmış, üretilmiş yapma, suni, doğal karşıtı.
hamileligin boyunca kullandıgın demir ,elevit ,magnezyum yada kalsiyum ilacları buna örnektir:KK34:

Balık yagları sentetik degildir.bunlar balıgın vucudundan yada karacigerinden dogrudan ,saf üretilen yaglardır.yani dogaldır.
herhangi bi kimyasal tepkimeden meydana gelmezler...

omega 3 bakımından zengin gıdaları insan hergün yeterli tüketemez.bunun için ek takviyeye herzaman ihtiyac duyulur..
vücudun en önemli ihtiyaclarından olan demir için nasıl takviyeye ihtiyac duyuyorsan omega 3 içinde aynı şey gecerlidir...
sen birini kullanıp digerine tü kaka dersen ayıp edersin

kızlar tansiyonum yüksek seyrediyor 32.haftadan beri ilaç kullnıyorum , ilaçla 14-9,10 gibi
doktor artık 1 hafta daha beklicez sonrası gerekmez alalım dedi.
istemiyorm dedim ama öyle bir korkutuyorlar ki insan ne yapacağını bilemiyor , gerçek mi sırf bir an önce yapmak mı
sezeryanı diye , 37.hafta da almış olacak çok erken dedim en azından 1 hafta daha beklemek istiyorum dedim , dozu yükseltti ve yine de haftaya almam gerekebilir kendini hazırla dedl.
nst de de hareketleri az çıktı , açtı karnım , yedim yine çok yükselmedi , sonra çukulata yedim , 3.nst de bu en iyisiydi . ama yine de sende takipte ol dedi gönderdi beni.
cuma günü başka bir dktora daha gdeyim diyorum. anadolu yakasındayım kime gdieyim bilemiyorum . bikaç doktor var aklımda..
dua edin gereksiz erken doğurmak istemiyorum bebeğimi..

Benim de şekerim var hergün ölçüm yapıp diyyetime dikkat ediyorm benim de 38. hafatada alınacak canım bebeği riske atmamak için suni sancıyı deneyecektik 38. haftada ama geçen hafta muayene oldm çatın dar dedi doktor çok üzüldüm:KK50: sezeryan olmak istemiyorum ama bebeği riske de atmak istemiyorm ne yapacağımı şaşırdım doktorum hep normal doğum taraflıydı ama çatım için doğuurursun ama zor olur vakum gerekebilir dedi :KK43:

Milsa yalnış biliyorsun düzeltmek istiyorum

sentetigin anlamı(kopy) :KK70:oğadaki örneklerine benzetilerek insan eliyle yapılmış, üretilmiş yapma, suni, doğal karşıtı.
hamileligin boyunca kullandıgın demir ,elevit ,magnezyum yada kalsiyum ilacları buna örnektir:KK34:

Balık yagları sentetik degildir.bunlar balıgın vucudundan yada karacigerinden dogrudan ,saf üretilen yaglardır.yani dogaldır.
herhangi bi kimyasal tepkimeden meydana gelmezler...

omega 3 bakımından zengin gıdaları insan hergün yeterli tüketemez.bunun için ek takviyeye herzaman ihtiyac duyulur..
vücudun en önemli ihtiyaclarından olan demir için nasıl takviyeye ihtiyac duyuyorsan omega 3 içinde aynı şey gecerlidir...
sen birini kullanıp digerine tü kaka dersen ayıp edersin

Öncelikle sentetik açılımı için teşekkür ederim. Doğru bir tabir kullanmışım. Zaten bütün haplar insan eli tarafından üretilip, geliştiriliyor.

Şimdi canım ben BALIK YAĞI HAPLARINDAN bahsetmiyorum. Balık haplarından bahsediyorum. İkisi farklı şeyler. Balık yağını (şurup ve tablet olanlarını) ben de öğrencilerime veriyordum okulda velilerin istekleri üzerine.

Ama bir de balık hapları var. İçinde yağ yok. Tablet şeklinde ve normal hap gibi. Bunlar doğal değil. Benim doktorum da bunu tüketmek yerine yukarıda saydığım besinleri tüketmemin bebeğim ve benim için gerekli omega3 ü karşılayacağını söyledi.

Ayrıca kalsiyum konusunda da aynı şekilde o da doğal olmadığı için onun yerine hergün süt tükettim, yoğurt, peynir ve türevlerini yedim. Dr um eğer bunları tüketemiyorsan o zaman vereyim ama tavsiye etmiyorum dedi.

Demir hapı diğer bütün bu hapların dışında kalıyor. Çünkü diğerlerinin hepsi vitamin ve bu kan ihtiyacı. Bunu vücüdun besinlerle yapabilmesi oldukça zor. Regl kanamalarımız, gebelikte artan demir ihtiyacı vb sebebten hap kullanmaya mecburuz.

Benim ve dr um fikirleri bu yönde. Ben de gebeliğimde böyle bir yol izledim.

Kızlar anne bebek çantası alan var mı? ben şık bişeyler almak istiyorm çok pespaye oluyorlar siz nasıl bişi aldınız?

ben bebeğimin hıçkırıklarını bazen aşağıda bazen karnımda hissediyorum... 36 haftalığım bebek bu çok yer değiştirirmi yaa

X