2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
36+5 de 2830 demişti 37+5 de 2765 dedi.yarın 38+5 şi çok merak ediyorum . Bebek gelişmiyorsa suni sancı versin diye düşünüyorum, benimde kafam biraz karışık bu konuda Diyorumya bu ikinci benim ilk gebeliğimde çok üzülüp ağlamıştım şimdi biraz daha rahatım.

inşallah olumsuz bi durum değildir başka doktora da görünmeden ani kararlar verme bence

iyi aksamlar biseyi merak ettim siz her hafta ulturasona mi giriyorsunuz bide turkiyede her hafta dr mu randevu veriyor ben yurt disindayim 9.aya girince randevu falan vermiyorlar ne zaman sancin olursa o zaman gel diyorlarda

önce ayda bir sonra iki haftada bir 9. ayda da haftada bir çağırıyolar son zamanlarda da sezeryan için bi kurt düşürüyolar içimize gidip kuzu kuzu kestiriyoruz kendimizi normal akışına bıraktırmıyolar kolay kolay..

ultrason cihazı yada o anki durusu da etkili tabi bence panik yapmaya gerek yok hareketlerini takip et bence sık hareket etmesi guzele işaret. tansiyon vs problemin varsa tabi daha dikkatli ol.ona bişey diyemem.

ankaradaki kızlar bebek şekerlerini nereden uygun alabillirim bileniniz var mı internetten risk almak istemiyorum görüp seçmek istiyorum

--

haftaya da benim var, gerildim şimdi...her dr başka mı yapıyor acaba bu muayeneyi? çatı çatıdır gerçi farklı nasıl olabilir ki? acaba kişilerin ağrı eşiğiyle bi ilgisi mi var? ben normal alttan muayenelerimde (gebelik öncesi) sıkıntı yaşamıyordum. çatı nasıl geçer ki?

Bence gerilmene gerek yok. Ben çok zor bir anımda çatı muaynesi oldum. Doğumum başladığında gitmiştim. Ebe 3 parmağını sokup sağa sola döndürüyor ve bu şekilde çatının açısını kontrol ediyor.

Bnce bebeğinin kilosu gayet iyi , ben gittiğimde 34 bitmişti 2600 dü
Bana da fazla dedi doktorm ayına göre
Seninki normal bence

Beni de aynen öyle muayene etti , karnımdan da bastırdı asagi doğru biraz

Bizde aldık bundan
Küçükken yeterde büyüdükçe ağırlıktan sirti rahatsız olur mü diye düşünüyorum
Arkadas ne kadar güzel dikmiş kendi, becerikli baya belli

Ben en fazla 3 ay yatırıcam, sonra büyük beşiği var odasında onda yatırıcam canım. Ben sırtı rahatsız olur diye düşünüyorum açıkçası. Sonuçta zemin sert.

Eğer böyle birşey yaparsan da sana anlatayım nasıl yaptığımı. Kaliteli bir alez aldım. Onu yatağın boyunda ayarlayıp, çuvaldızla dikeceksin. Başını da biraz daha kat payı bırakarak yüksek dik ki, Allah korusun kusma falan olursa boğazına kaçmasın. Hem alezi yarın öbür gün kendi yatağına da serebilirsin bebeğin :KK34:

iyi aksamlar biseyi merak ettim siz her hafta ulturasona mi giriyorsunuz bide turkiyede her hafta dr mu randevu veriyor ben yurt disindayim 9.aya girince randevu falan vermiyorlar ne zaman sancin olursa o zaman gel diyorlarda

32. haftaya kadar ayda 1, 32-36 hafta arası 2 haftada bir, 36. haftadan sonra her hafta doktor kontolleri yapılıyor Türkiyede.

Bende Ocak annesiyim ocağın son haftası bebeğime kavuşucam inşallah
Ocak mı Şubat mı derken bu hafta sezeryana karar verdim 🍀🍀

selam kızlae.bugün doktordaydım.bebişim 3.380 gr.olmuş.1 ocak ta saat 11 de sezeryan olcam inşallah.oğlumda 1 ocak doğumlu.ne güzel 2 kardeş aynı gün doğmuş olcak.dünde büyük kızımın doğum günüydü.15 yaşına girdi.inanamıyor insan zamanın nasıl geçtiğine...bi bakıcaz bu bebişlerde 15 yaşına girmiş.inşallah..

Tabiki bebeğin kafası çıkana kadar sancı geldiğinde baskı ve ağrı oluyor ama bebeğin kafası çıkar çıkmaz gerisi hemen geliyor ve ağrı bıçak gibi kesiliyor, hiç ağrın olmuyor. Sancı olması gereken birşey çünkü ıkınma hissi veriyor ve ıkınmana yardımcı oluyor. Bağırmadan ıkınmaya odaklanmalısın. İlk doğumum normal doğum olduğu için paylaşmak istedim. Kendine güven gerisi olur merak etme. İkinci bebeğimde inşallah normal yolla doğar yarın kontrolümüz var :)

Doğum yaklaştıkça beni birkorku sardı..Çok doğum videosu izledim sanırım :))

önce ayda bir sonra iki haftada bir 9. ayda da haftada bir çağırıyolar son zamanlarda da sezeryan için bi kurt düşürüyolar içimize gidip kuzu kuzu kestiriyoruz kendimizi normal akışına bıraktırmıyolar kolay kolay..

hmm burda oyle degil sezeryan cok tehlikeli bi durum olmdan yapmiyorlar

kızlar tansiyonum yüksek seyrediyor 32.haftadan beri ilaç kullnıyorum , ilaçla 14-9,10 gibi
doktor artık 1 hafta daha beklicez sonrası gerekmez alalım dedi.
istemiyorm dedim ama öyle bir korkutuyorlar ki insan ne yapacağını bilemiyor , gerçek mi sırf bir an önce yapmak mı
sezeryanı diye , 37.hafta da almış olacak çok erken dedim en azından 1 hafta daha beklemek istiyorum dedim , dozu yükseltti ve yine de haftaya almam gerekebilir kendini hazırla dedl.
nst de de hareketleri az çıktı , açtı karnım , yedim yine çok yükselmedi , sonra çukulata yedim , 3.nst de bu en iyisiydi . ama yine de sende takipte ol dedi gönderdi beni.
cuma günü başka bir dktora daha gdeyim diyorum. anadolu yakasındayım kime gdieyim bilemiyorum . bikaç doktor var aklımda..
dua edin gereksiz erken doğurmak istemiyorum bebeğimi..

kendi dogal sancına dayanmak cok zor olmayabilir fakat suni sancı berbat bişiymiş.imkanın varsa epidural almanı tavsiye ederim

Dogum evrelerinden en kolayı bebegin cıkış anıdırr.en zoru çekilen sancılardır

bebek tam dogarken sancı cok olmaz ıkınma hissi olur sadece.
kabızken dışkını cıkarmak için nasıl ıkınma hissin geliyorsa aynen öle bi his geliyor.
afedersin dışkını yaparken nasıl ıkınıyorsan dogum anındada öle ıkıncan bebek dogacak
cok kolay ve acısız agrısız bi olay dogum anı.
bebek cıkıncada dikişin varsa onlar dikilcek.ondada bişi hissetmiyorsun.
sancı cekmek fena ama.onun için olumlu konuşamıcam

Şu doğum olayı ne zor yaw.. epidural de korkutuyo beni.. suni sancı derseler istemem zaten.. kendimden sancılanırsam normal doğuma katlanabilirim.. yada serzercik olur kısmet :)

kızlar tansiyonum yüksek seyrediyor 32.haftadan beri ilaç kullnıyorum , ilaçla 14-9,10 gibi
doktor artık 1 hafta daha beklicez sonrası gerekmez alalım dedi. akşamları 15,16 -10,11 olduğu da oldu .............................
istemiyorm dedim ama öyle bir korkutuyorlar ki insan ne yapacağını bilemiyor , gerçek mi sırf bir an önce yapmak mı
sezeryanı diye , 37.hafta da almış olacak çok erken dedim en azından 1 hafta daha beklemek istiyorum dedim , dozu yükseltti ve yine de haftaya almam gerekebilir kendini hazırla dedl.
nst de de hareketleri az çıktı , açtı karnım , yedim yine çok yükselmedi , sonra çukulata yedim , 3.nst de bu en iyisiydi . ama yine de sende takipte ol dedi gönderdi beni.
cuma günü başka bir dktora daha gdeyim diyorum. anadolu yakasındayım kime gdieyim bilemiyorum . bikaç doktor var aklımda..
dua edin gereksiz erken doğurmak istemiyorum bebeğimi..
15,16 -10,11 olduğu da oldu .............................

15,16 -10,11 olduğu da oldu .............................

Yüksek tansıyon bebeğin gelışimini engelleyebılıyo sanırım ondn doktorun erkenden almak istıyor. Yanı bu konuda doktoruna guven derım ben. Sonuçta sanada zararı var bebegede yüksek tansıyonun. Son gıttığımde benımde yuksek çıktı yuksek dediğim 14 çıktı buyugu doktor bıraz sonra yıne olçucem duser işallah dedı. Dustugu için neden oyle dedıgını sormadım. Demekkı ıyı degılkı oyle dedı

X