2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
güle güle kullan güzel olmuş seninki eline sağlık
benimkiler geleli bir ay oldu nerdeyse
Eki Görüntüle 588719 Eki Görüntüle 588720

evet benimkinin örtüsü kalın bayağı örtü dikmeme gerek yok
kirlenirse atar yıkarım ,kurutma makinem var yarım saatte kurutuyor

MİLSA VE DELİKIZ bu güzel şeyleri nerden aaldınız kaça aldınız bide adı ne?çok hoşuma gitti güle güle kullansın bebekler

MİLSA VE DELİKIZ bu güzel şeyleri nerden aaldınız kaça aldınız bide adı ne?çok hoşuma gitti güle güle kullansın bebekler
teşekkürler:KK16:
ben ankaradan aldım ,normalde dışarda fiyatı 450-500 civarı en düşük ben 390 a aldım ,benimkinin adı kraft dondy ekstra beşik ..
incelemek istersen buradan bakabilirsin
e-irembebe.com

Çok sağolun kızlar..güzel dilekleriniz için..Allah sizleri de bir avazda kurtarsın. detayları müsait bir zamanda yazıcamm:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::KK54::KK54:

slm kızlar bugun hastaneye gıttm kontrolum vardı 18 ocak gun verdı doktor sezaryan tarıhı ya bıde 35 haftadayım bebegım 2 400 grm doktor kılosu haftasına gore az dedı cok ıstahsızlık oldu bende hatta 1 kılo verdım ne yapabılırm ne yesem normal yemegımı bıle zorla yıyıyorm yardımcı olurmusunz..tsk

muz-badem-pekmez bebeğe çok yarıyormuş.aslında çok ta zayıf bir bebiş değil bence hemen toparlanır.

vıtamın verdıde balık hapını vermedı soyledım ama bebek beyın gelısımı nı tamamladı gerek yok dedı..

doktorun sallamış resmen.beebegin beyin gelişimi 3-4 yaşına kadar devam eder
emzirme döneminde bile annenin balık yagı tableti kullanılması öneriliyor.sütten bebege gecmesi acısından.
2 yaşından sonrada bebege balık yagı içirilmesi faydalı olur.

insanları normal dogumdan sogutan ve korkutan bu mal doktorları saglık bakanlıgına şikayet etmek lazım

benim ilk hamileligimdede catı muayenem zor gecti.kendimi cok kastıgım için agrı hissettim ve bagırdım.
doktorum normal dogum yapabilriisn dedi.iki ıkınmadada bebegimi dogurdumm
sende hiçç canını sıkmaa ,çatın müsaitse çatır çatır dogurursun inş

Ben normal doğum istiyorum fakat bebeğin çıkışı sırasında acı oluyor mu çok merak ediyorum. Doğum sancısını az çok adet sancısının şiddetlisiolarak tahmin edebiliyorum fakat bebeğin çıkışı beni korkutuyor..

Ben normal doğum istiyorum fakat bebeğin çıkışı sırasında acı oluyor mu çok merak ediyorum. Doğum sancısını az çok adet sancısının şiddetlisiolarak tahmin edebiliyorum fakat bebeğin çıkışı beni korkutuyor..

kendi dogal sancına dayanmak cok zor olmayabilir fakat suni sancı berbat bişiymiş.imkanın varsa epidural almanı tavsiye ederim

Dogum evrelerinden en kolayı bebegin cıkış anıdırr.en zoru çekilen sancılardır

bebek tam dogarken sancı cok olmaz ıkınma hissi olur sadece.
kabızken dışkını cıkarmak için nasıl ıkınma hissin geliyorsa aynen öle bi his geliyor.
afedersin dışkını yaparken nasıl ıkınıyorsan dogum anındada öle ıkıncan bebek dogacak
cok kolay ve acısız agrısız bi olay dogum anı.
bebek cıkıncada dikişin varsa onlar dikilcek.ondada bişi hissetmiyorsun.
sancı cekmek fena ama.onun için olumlu konuşamıcam

37. haftadayım 2550 çıktı kilosu dünden beri canım sıkıldı şimdiye kadar hep normaldi hatta başlarda ileride çıkıyodu şimdi niye 2 hafta geriden geliyo anlamadım gitti

Tabiki bebeğin kafası çıkana kadar sancı geldiğinde baskı ve ağrı oluyor ama bebeğin kafası çıkar çıkmaz gerisi hemen geliyor ve ağrı bıçak gibi kesiliyor, hiç ağrın olmuyor. Sancı olması gereken birşey çünkü ıkınma hissi veriyor ve ıkınmana yardımcı oluyor. Bağırmadan ıkınmaya odaklanmalısın. İlk doğumum normal doğum olduğu için paylaşmak istedim. Kendine güven gerisi olur merak etme. İkinci bebeğimde inşallah normal yolla doğar yarın kontrolümüz var :)

medicana diye bir marka hiç duymamıştım doğrusu
evet brion vegayı ben de dün butik bebede gördüm ve almakta ben de kararsız kaldım
teknik servisi olması önemli bence ,bozulunca nereye götüreceğiz[/QUOTE]

canım yanlış yazmışım
medısana
ama sonra ondan daha uygununu bulduk
bu akşamda baktık bunu alcaz
bu da medıfine

Medifine Temassız Ateş Ölçer - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

Tabiki bebeğin kafası çıkana kadar sancı geldiğinde baskı ve ağrı oluyor ama bebeğin kafası çıkar çıkmaz gerisi hemen geliyor ve ağrı bıçak gibi kesiliyor, hiç ağrın olmuyor. Sancı olması gereken birşey çünkü ıkınma hissi veriyor ve ıkınmana yardımcı oluyor. Bağırmadan ıkınmaya odaklanmalısın. İlk doğumum normal doğum olduğu için paylaşmak istedim. Kendine güven gerisi olur merak etme. İkinci bebeğimde inşallah normal yolla doğar yarın kontrolümüz var :)

Peki dogumun basladıgını nasıl anlıyoruz ?sancı girince hemen cocuk doguyor mu ? suyun gelmesi ,nişan varmıs bide bunlar nasıl oluyor? cok cahilim bu konuda yardımcı olun lütfen:18:

37. haftadayım 2550 çıktı kilosu dünden beri canım sıkıldı şimdiye kadar hep normaldi hatta başlarda ileride çıkıyodu şimdi niye 2 hafta geriden geliyo anlamadım gitti

Aynı şey geçen hafta 37+5 de gittiğimde banada oldu. Bebek ölçümlere göre 36+0 göründü ki buzamana kadar hep sat ile uyumluydu yani 1 hafta önceki kontrolümden bile küçük. Bu ikinci gebeliğim aynı haftada aynı şey 2. kez oluyor. Benimde aklım almıyor. Yarın kontrolde ne olacak merak ediyorum 38+5 olacağım
Doktorlar plesantası suyu ve bebek hareketleri önemli diyor. Üzülme diyeceğim ama seni çok iyi anlıyorum.

Aynı şey geçen hafta 37+5 de gittiğimde banada oldu. Bebek ölçümlere göre 36+0 göründü ki buzamana kadar hep sat ile uyumluydu yani 1 hafta önceki kontrolümden bile küçük. Bu ikinci gebeliğim aynı haftada aynı şey 2. kez oluyor. Benimde aklım almıyor. Yarın kontrolde ne olacak merak ediyorum 38+5 olacağım
Doktorlar plesantası suyu ve bebek hareketleri önemli diyor. Üzülme diyeceğim ama seni çok iyi anlıyorum.

şu anda kilosu kaç? 37 de kaçtı?
kızım hep ilerdeydi hep bunuda öyle düşünüyodum yarın başka doktora gidicem bakallım o ne diyecek

Peki dogumun basladıgını nasıl anlıyoruz ?sancı girince hemen cocuk doguyor mu ? suyun gelmesi ,nişan varmıs bide bunlar nasıl oluyor? cok cahilim bu konuda yardımcı olun lütfen:18:

Benim nişan yada suyum gelmedi. Arkadaşıma sabah bak artık karnımda sertleşmeler oluyor demeiştim o gün. Ama ritmik değildi tabi. Akşam oturuken birden karnıma bıçak gibi saplanan birşey hissettim şiddeti faklıydı ve 15 dk. sonra tekrar bir kasılma oldu ve böyle devam 4-6 cm açılma olana kadar ki ağrılar dayanılmayacak kadar değil 8 cm ve doğum evresi zorlayıcı oda çok uzun sürmedi benim. İnşallah kolay bir doğum yaparsın.

Benim nişan yada suyum gelmedi. Arkadaşıma sabah bak artık karnımda sertleşmeler oluyor demeiştim o gün. Ama ritmik değildi tabi. Akşam oturuken birden karnıma bıçak gibi saplanan birşey hissettim şiddeti faklıydı ve 15 dk. sonra tekrar bir kasılma oldu ve böyle devam 4-6 cm açılma olana kadar ki ağrılar dayanılmayacak kadar değil 8 cm ve doğum evresi zorlayıcı oda çok uzun sürmedi benim. İnşallah kolay bir doğum yaparsın.

çok tşk ederim,İnşallah Rabbim herkese kolay dogumlar nasip etsin .dogurana kdr benim kafamdaki sorular bitmeyecek sanırım:26:

şu anda kilosu kaç? 37 de kaçtı?
kızım hep ilerdeydi hep bunuda öyle düşünüyodum yarın başka doktora gidicem bakallım o ne diyecek

36+5 de 2830 demişti 37+5 de 2765 dedi.yarın 38+5 şi çok merak ediyorum . Bebek gelişmiyorsa suni sancı versin diye düşünüyorum, benimde kafam biraz karışık bu konuda Diyorumya bu ikinci benim ilk gebeliğimde çok üzülüp ağlamıştım şimdi biraz daha rahatım.

36+5 de 2830 demişti 37+5 de 2765 dedi.yarın 38+5 şi çok merak ediyorum . Bebek gelişmiyorsa suni sancı versin diye düşünüyorum, benimde kafam biraz karışık bu konuda Diyorumya bu ikinci benim ilk gebeliğimde çok üzülüp ağlamıştım şimdi biraz daha rahatım.

iyi aksamlar biseyi merak ettim siz her hafta ulturasona mi giriyorsunuz bide turkiyede her hafta dr mu randevu veriyor ben yurt disindayim 9.aya girince randevu falan vermiyorlar ne zaman sancin olursa o zaman gel diyorlarda

36+5 de 2830 demişti 37+5 de 2765 dedi.yarın 38+5 şi çok merak ediyorum . Bebek gelişmiyorsa suni sancı versin diye düşünüyorum, benimde kafam biraz karışık bu konuda diyorumya bu ikinci benim ilk gebeliğimde çok üzülüp ağlamıştım şimdi biraz daha rahatım.

tatlım benım bı arkadaşım ve ablamın bu eşkılde oldu ıısınede kordon dolanmıştı ve bebek beslenememıştı
eger yarında gıdışet böyle ıse detaylı bakılması gerekebılır
ablamın bebegı 10 gun öncede 2800 du 10 gun sonrada dıger arkadaşın ıse kg sı duşmuştu

X