2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

walla ben çatala çıkıp da o andan tedirgin olmayan insan tanımıyorum:) ben de hep kasardım kendimi ama ilkini doğurdum walla..

sağol canım, bende depend in bezlerine bakmıştım.birini alayım o zaman. hasta bezi ile hasta külodu arasında kaldım ama bez daha kullanışlı sanırım.

Kesinlikle depent hasta külodu. Hasta bezi gibi kabarık değil ve en önemlisi. Çıkartacağında kenarlarından yırtıp çöpe atıyorsun. Ben aldım canım. Denedim de. Tavsiye ederim

Sleeperların geldi mi? Merak ettim. İçlerindeki örtüleri nasıl kalın mı? Aynısı bende de var ya, bak ben böyle bir şey yaptım içine.

Sen geldin aklıma. Sana da fikir olur belki. Hem yumuşak oldu. Hem sırtları acımaz bebişlerimizin...

İçim nasıl rahatladı anlatamam canım ya.. diyorum niye bızım bu oglan habire hıckırıyor ,sevındım sımdı..
bazen benımkıde aniden tekmelıyor sarsılıyorum demek ki bundan mış..
sol tarafıma cok yatıyordum sımdı sag tarafa yatmaya basladım ancak öyle rahat ediyorum.. bebek idrar kesesine cok baskı yapıyor sola yatınca ,bazen sırt ustu tek bacak kırık sekilde rahat ediyorum . bizim ufaklık nasıl rahat veriyorsa öyle yatıyoruz yani,bazen diyorum dogurunca bu eziyt bitcek ama hamılelıkte ayrı güzel. bitmesinide istemiyorum

Bu arada birkaç normal dogum yapan arkadaşımdan aldıgım tavsiyeyı size de aktarmak istiyorum.. benım gibi normal dogum ısteyenler icin ; 3 tane hurmaya bir yasin-i şerif okuyoruz hanımlar.. bu hurmalardan birini evde sancı başlayınca,birini hastaneye giderken birini de doguma girerken yiyoruz.. Allahın izniyle tek avazda bebegimizi kucagımıza alıyoruz.. arkadaşlarım ballandıra ballandıra anlattı bende yapcam inşallah.. yardımcı olması acısından sizlerle de paylasmak istedim ..

insanları normal dogumdan sogutan ve korkutan bu mal doktorları saglık bakanlıgına şikayet etmek lazım

benim ilk hamileligimdede catı muayenem zor gecti.kendimi cok kastıgım için agrı hissettim ve bagırdım.
doktorum normal dogum yapabilriisn dedi.iki ıkınmadada bebegimi dogurdumm
sende hiçç canını sıkmaa ,çatın müsaitse çatır çatır dogurursun inş

slm kızlar bugun hastaneye gıttm kontrolum vardı 18 ocak gun verdı doktor sezaryan tarıhı ya bıde 35 haftadayım bebegım 2 400 grm doktor kılosu haftasına gore az dedı cok ıstahsızlık oldu bende hatta 1 kılo verdım ne yapabılırm ne yesem normal yemegımı bıle zorla yıyıyorm yardımcı olurmusunz..tsk

pekmez yemeye çalış canım, bi de dr vitamin ve balık hapı verdi mi? balık hapı son dönemde bebek gelişime büyük katkı sağlıyormuş.ben 1 aydır kullanıyorum.

Ya acaba size yapılan çatı muayenesiyle bana yapılan aynı değil mi? Bir standartı yok da her doktotr kafasına göre öylesine mi bakıyor. Benim doktor eliyle orayı 1 sn.'de buldu, gözüyle örtünün altına bakmadı bile, sonra 2 saniye sürdü, bir an gerildim ve derin nefes aldım, ben nefesi verirken bitmişti bile.:26: Hiç öyle bağıracak çağıracak birşey yaşayacak kadar bile sürmedi. Sizin de böyle değil miydi? Daha detaylı birşey miydi?

haftaya da benim var, gerildim şimdi...her dr başka mı yapıyor acaba bu muayeneyi? çatı çatıdır gerçi farklı nasıl olabilir ki? acaba kişilerin ağrı eşiğiyle bi ilgisi mi var? ben normal alttan muayenelerimde (gebelik öncesi) sıkıntı yaşamıyordum. çatı nasıl geçer ki?

güle güle kullan güzel olmuş seninki eline sağlık
benimkiler geleli bir ay oldu nerdeyse
Eki Görüntüle 588719 Eki Görüntüle 588720

evet benimkinin örtüsü kalın bayağı örtü dikmeme gerek yok
kirlenirse atar yıkarım ,kurutma makinem var yarım saatte kurutuyor

Son düzenleyen: Moderatör:

Ağrı eşiğiyle ilgili değil bence, ben ki her adet sancısını çok fena çekerdim, ağrı eşiğim düşük yani. Ama o alttan muayene olayı hamilelikten önce germezdi beni de . Nedir, sonuçta 3 saniye sürüyor, atla deve değil. Belki bakış açısıyla vücudun verdiği tepki ve duyduğu ağrı değişiyordur. Ben hiç bağırıp çağıracak bir şeymiş gibi düşünmedim, sanki rahat olunca herşey daha rahat geçiyor. Şimdi kendimi normal doğuma hazırlarken de bu felsefeyle yaklaşmak istiyorum. Ne hastalar var, artık morfinlerin ağrı kesicilerin fayda etmediği ve ağrılar içinde haftalarca kıvranan. Biz altı üstü en fazla 10-12 saat çekeriz biter gider diye telkin ediyorum kendime.

ben de normal doğum istiyorum nasipse, ocağın 12 sinde benim de :))oğlan acele etmezse tabi...rahat olmak lazım dediğin gibi.kendimi öyle hazırlayayım...

cnm dr un yaptığı öyle oluyo ama ebeler daha cok acıtıyor yada o an doğum agrısından öyle oluyor bilemiyorum bana şimdiki dr 2 defa baktı dediğin gibi hiçbişi anlamadım hemen bitti ama doğum anındaki cok canımı yaktı

Bnce bebeğinin kilosu gayet iyi , ben gittiğimde 34 bitmişti 2600 dü
Bana da fazla dedi doktorm ayına göre
Seninki normal bence

Beni de aynen öyle muayene etti , karnımdan da bastırdı asagi doğru biraz

Bizde aldık bundan
Küçükken yeterde büyüdükçe ağırlıktan sirti rahatsız olur mü diye düşünüyorum
Arkadas ne kadar güzel dikmiş kendi, becerikli baya belli

Son düzenleme:
ben zaten ilk altı ay yatıracağım sonra mama sandalyesi olarak kullanacağım ,altı aydan sonra park yatak alacağım ,kardeşimde bi tane park yatak var 2.sini de ben alacağım maliyeti de teke düşürmüş olacağım

pekmez yemeye çalış canım, bi de dr vitamin ve balık hapı verdi mi? balık hapı son dönemde bebek gelişime büyük katkı sağlıyormuş.ben 1 aydır kullanıyorum.

vıtamın verdıde balık hapını vermedı soyledım ama bebek beyın gelısımı nı tamamladı gerek yok dedı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…