2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
topiğe neler olmuş neler.......çok yazamasamda uzun zamandır takipteyim topiği.....yeni yeni isimler kişiler eskilere ne oldu.....konular ne kadar amacından sapmış durumda:113:.bizler doğacak bebişlerimize bakalım stres yaratmayalım.bugün tatil bebişlerimizle keyfini çıkaralım.kimine göre doğru kimine göre yanlış biz şu anda burda bunları yazışmayalım.
neyse istanbulda beklenen olmadı herhalde yollarda havada açık.inşallah birden kar indirmezde öğlen kontrolum var doktora rahat gider geliriz.:18:

Geçen hafta 36+5 de doktora gitmiştim bebeğim ultrason ölçümüde 36+5 yani haftasıyla uyumluydu yaklaşık kilosu 2830 kg dı.
Bu hafta 37+5 de yine kontrolümüz vardı bebeğin ultrason ölçümleri 36+0 haftalık yai geçen haftadan bile az çıktı :KK43: kilosu 2760 kg gibi çıktı.
İlk gebeliğimde de aynı haftada aynı olay olmuştu, yani tarih tekerrür etti malesef. İlk gebeliğimde de bu olayı aklım almadı ,şimdi de almıyor. sanırım 37. haftadan sonra bebekleri tam besleyemiyorum. Bebeğin plasentası, suyu iyi nst de sıkıntı olmadığı için doktor bebeğin iyi olduğunu endişelenmemem gerektiğini söyledi. Ama moralimi de çok bozdu, zaten evde kızımda hasta kaç gündür:KK43:
ultrason cihazlarının ölçümü ile alakalı bence
bi de bazen doktor ölçüyü alırken tam alamamış olabiliyor ,sonuçta milim yanılması ,kafayı bacağı tam alamaması ölçümü etkileyebiliyor ,o yüzden bunlara takmamak lazım
kaldıki zaten doğumda kilosu ultrasondaki ile aynı çıkmıyr
bence hiç takma kafana
Merhabalar canlar..
Uzun zamandır giremiyorum nete. Geçen hafta annem geldi. Bilgisayarla bağım kalmadı resmen. :)
Salı günü rutin kontrolümüz vardı. Biraz sancı çıktı acile yatırdılar. Birkaç saat acilde kaldım, açılma yokmuş, hastaneye yatırabilirizde, evinde de bekleyebilirsin dediler.
Eve geldik. Ara ara ağrılarım devam ediyor. Yarın tekrar çağırdı doktor. Bakalım ne olacak. İyice sabırsızlandık kızıma kavuşmak için.
Hepimiz evlatlarımızı hayırlısıyla kucağımıza alırız inşAllah..

çok vaktim yok hemen çıkacağım.. Hepinizi öpüyorum canlar.
geçmiş olsun ,inş. zamanında gelir hayırlısıyla
kızlar bende dün doktora gittim.bebeğim 3.160 gr.olmuş maşallah.1 ocakta sezeryan ama haftayua bidaha bakıcak eğer sezeryan dikişlerini inceltirse daha erken alabiliriz dedi ama ben 2013 te olmasını çok istiyorum.tabii herşeyin hayırlısı...şimdilik sancılarım dışında iyiyim ama sancı nst de çıkmıyor.yalancı sancılar yani.sağ salim kucağımıza alırız inşallah bebeişlerimizi...

hayırlı zaman ne zamansa o zaman doğsun inş..

herkese günaydınnnn...ankara bembeyaz karlara büründü ..bu bembeyaz görüntü insana bir huzur veriyor ,hafiften yağıyor bir taraftan da ..
çok güzel bir görüntü doğrusu ama tam karda kışta doğuracağız anlaşılan
ALLAH hayırlısını versin inş.

herkeze Merhaba ve günaydınlar
Sabahın köründe burdayım ,uyku tutmadı ,bi yandan doğum stresi bi yandan kaynana görümce stresi offf anam anma :))
bugun şeker hamurundan ay_shenin verdiği tarifle kurabiye yapacağım ama ;şeker hamurum bugun kargoya verilecek ve inş yarın öğlene kadar bende olur ki bende pazar günü yaparım :))))
burdan bi arkadaşta etiket için mail attı ...
herşeyim hazır ..
şimdi eski konulara geri dönersek (gerçi kimse yok ama :)

ben valizime bildiğiniz küçük boy tekerlikli bavul hehehe ..
bi gecelik (Karde kışta napıcaksam ,kaynanamın bana aldığı nacize gecelik :)))
1 pijama tk (ekru renk
1 sabahlıklı pijama ..
terlik (LCW den 12 tl ye krem pembe kkurdelili
2 çorap (ateş basarken nasıl giyiceksem
kalkan ,göğüs kremim

+bebiş için

hastane çıkışı :)))
2 çorap
ağız mendilleri
2 battaniye

not ::Avcılarda oturan varsa marmara cad.yukarısında doremi, mağazası var ,indirimli ü:stelik üürnleride çok çok kalite )annem onayladı :p

[benim nezlem hala geçmedi kızlar, ne yapsam olmuyor. Kızım ben bu haldeyken doğmaya kalkmaz umarım
Sabah namazına kadar uyuyamıyorum resmen kabus gibi gecelerim

c.tesi kontrolumuz var, eşim direkt sezeryana alalım seni diyo. O kadar acı çekmeme ne gerek varmış
Normal doğum konusuunda hiç destek vermiyo bana
[/B][/QUOTE]

Eşin de ağrı sürecinde yanıda olacağı için geriliyordur belki, ama normal doğum gibisi yok sen istiyorsan normal doğumu bence zamanını bekle. Epidural normal doğum da ağrısız bir doğuma alternatif. Bende ilk doğumum normal doğum, eşimde girdi doğuma benimle :) O da senin eşin gibi ağrı çekmeye gerek yok diyor, tabiki ilkinden tecrübeli :) Epidural yaptıralım bu sefer diyor, bakalım doğum zamanındaki açılmaya göre karar vereceğiz artık.

normal doğum yapıcaklara allah ağrısız bi avazda doğurmayı nasip etsin ,ben pazartesi genel anestesi sezeryan :)))
ben iki gündür deli gibi ağlıyrum ,ağlamaktan gözlerim şişti ,içim yandı desem yeridir

Neyse ,bugun biraz daha iyiyimm...

Kızlar bende soğum yaptım 15 aralık cumartesi günü 37+ 1 günlüktük darısı başınıza inş

canım gözü aydın ALLAH analı babalı büyütmeyi nasip etsi inşallah

Geçen hafta 36+5 de doktora gitmiştim bebeğim ultrason ölçümüde 36+5 yani haftasıyla uyumluydu yaklaşık kilosu 2830 kg dı.
Bu hafta 37+5 de yine kontrolümüz vardı bebeğin ultrason ölçümleri 36+0 haftalık yai geçen haftadan bile az çıktı :KK43: kilosu 2760 kg gibi çıktı.
İlk gebeliğimde de aynı haftada aynı olay olmuştu, yani tarih tekerrür etti malesef. İlk gebeliğimde de bu olayı aklım almadı ,şimdi de almıyor. sanırım 37. haftadan sonra bebekleri tam besleyemiyorum. Bebeğin plasentası, suyu iyi nst de sıkıntı olmadığı için doktor bebeğin iyi olduğunu endişelenmemem gerektiğini söyledi. Ama moralimi de çok bozdu, zaten evde kızımda hasta kaç gündür:KK43:

canım üzülme ölçümden ölçüme fark ediyo bence bebeğinde bir sorun yoktur ALLAHIN izniyle sen takma kafanı

Merhabalar canlar..
Uzun zamandır giremiyorum nete. Geçen hafta annem geldi. Bilgisayarla bağım kalmadı resmen. :)
Salı günü rutin kontrolümüz vardı. Biraz sancı çıktı acile yatırdılar. Birkaç saat acilde kaldım, açılma yokmuş, hastaneye yatırabilirizde, evinde de bekleyebilirsin dediler.
Eve geldik. Ara ara ağrılarım devam ediyor. Yarın tekrar çağırdı doktor. Bakalım ne olacak. İyice sabırsızlandık kızıma kavuşmak için.
Hepimiz evlatlarımızı hayırlısıyla kucağımıza alırız inşAllah..

çok vaktim yok hemen çıkacağım.. Hepinizi öpüyorum canlar.

hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz canım az kaldı artık baya

kızlar bende dün doktora gittim.bebeğim 3.160 gr.olmuş maşallah.1 ocakta sezeryan ama haftayua bidaha bakıcak eğer sezeryan dikişlerini inceltirse daha erken alabiliriz dedi ama ben 2013 te olmasını çok istiyorum.tabii herşeyin hayırlısı...şimdilik sancılarım dışında iyiyim ama sancı nst de çıkmıyor.yalancı sancılar yani.sağ salim kucağımıza alırız inşallah bebeişlerimizi...

maşallah bebişine canım üzülme RABBİM hayırlı doğumlar nasip etsin sağlıklı olsunda ne zaman doğduğı önemli değil

normal doğum yapıcaklara allah ağrısız bi avazda doğurmayı nasip etsin ,ben pazartesi genel anestesi sezeryan :)))
ben iki gündür deli gibi ağlıyrum ,ağlamaktan gözlerim şişti ,içim yandı desem yeridir

Neyse ,bugun biraz daha iyiyimm...

canım niye üzülüyosun bu kadar olsun hayırlısı böyleymiş demekki RABBİM ikinizide sağasalim kurtarsın inşallah

doğumumuza çok az süre kala bu sayfalarda bunları konuşmak bizleride rahatsız etti.görüyorum ki duyduğumuz rahatsızlık saptırılmış.bizler de siteye dışarıdan bir çok kişinin girdiğinin elbetteki farkındayız.ben bu topiğe 8 aydır giriyorum.evinizede bir çok misafir gelebilir,ama bayan arkadaşlarınızla doğum muhabbetinizi edebilirsiniz.erkek misafirim diyelimki bu konuşalanları duydu,gelipte bizimle sohbet etmez ,etmemeli.yaklaşık 8 aydır girdimiz bu topiği biz çok benimsedik.benimsenmemesi gerekliymiş.
ayrıca siz kazenin kim olduğunu biliyormusunuz veya o olmasaydı,çocuklarımızın dayısı abisi gibi söylemlerede hiç bir anlam veremedim.ben kazeni tanımıyorum tanımakta zorunda değilim.zorunda olanlar topikte paylaşıma devam etsin...sevgiyle kalın.

günaydın kızlar :KK3:

dün kazen konusunda abartılmış yahu:) ama saygı duyarım yine de..
kazen dışında, okuyan ziyaretçiler war.. ayrıca kimse kimsenin kimliğini bilmiyor.. sonuçta ben bir paylaşan, düşünen bir "canlı" olsam da bunları başka kimselerin okuması benden ne kaybettirir ki? sonuçta "şahıs" olsak da sadece bir avatar we nick den ibaretiz burada.. sadece buraya değil çok yerde yazılmış cewaplarımız konumuz war.. kiminin çok daha özel sağlık sorunları olabiliyor.. google dan araştıran bir kimse löööp diye konunun ortasında yazdığınızı okuyor olabilir ki oluyordur mutlaka..kimseyi engelleyemeyiz, sanal ortam burası.. müdahale şansımız yok..

Son düzenleme:
herkeze Merhaba ve günaydınlar
Sabahın köründe burdayım ,uyku tutmadı ,bi yandan doğum stresi bi yandan kaynana görümce stresi offf anam anma :))
bugun şeker hamurundan ay_shenin verdiği tarifle kurabiye yapacağım ama ;şeker hamurum bugun kargoya verilecek ve inş yarın öğlene kadar bende olur ki bende pazar günü yaparım :))))
burdan bi arkadaşta etiket için mail attı ...
herşeyim hazır ..
şimdi eski konulara geri dönersek (gerçi kimse yok ama :)

ben valizime bildiğiniz küçük boy tekerlikli bavul hehehe ..
bi gecelik (Karde kışta napıcaksam ,kaynanamın bana aldığı nacize gecelik :)))
1 pijama tk (ekru renk
1 sabahlıklı pijama ..
terlik (LCW den 12 tl ye krem pembe kkurdelili
2 çorap (ateş basarken nasıl giyiceksem
kalkan ,göğüs kremim

+bebiş için

hastane çıkışı :)))
2 çorap
ağız mendilleri
2 battaniye

not ::Avcılarda oturan varsa marmara cad.yukarısında doremi, mağazası var ,indirimli ü:stelik üürnleride çok çok kalite )annem onayladı :p

canım nasıl doğuracan bilmiyorum ama sezeryan olursan emin ol o çorapları üst üste giyeceksin.. nedendir bilmem ben ilkinde çok üşümüştüm üstelik nisandı..şimdiki gibi sıcak basacak sanma kalın al yanına mutlaka!

aaa Kazene bak ya bide tekzip yayınlamış gibi resmen açıklama yapmış ben olsam üstünde bile durmazdım ya:KK1: adam nelerle uğraşıyo sayfalar topicler uyarılar cezalar falan filan su gibi akıyo bide böyle luzumsuz şeylerle uğraştırmayın lütfen yahu:KK20: kişi kendinden sorumludur rahatsız oluyosanız çok özelinizi yazmazsınız olur biter bakın sayfanız teeee altında kırmızı neon ışıklandırması gibi uyarı yazısı var..dışardan ziyaretçiler geliyo benim eşim bile arasıra açıp bakıyo çocukla ilgili merak ettiği şeyler için kk ya, olur yani relax olun biraz..:KK51:

Bugun hamilelere tatilmiş ne güzel ben sabahtan beri koşturmacadayım tatil falan hakgetire:KK14: ya çalışan bayanlar durumunuz nedir ben artislik yapıp 37.haftaya kadar çalışcam dedim ama bayağı zorlanıyorum 2 haftadır..kasık ağrısından bel ağrısından zaten paytak paytak yürüyodum bide üstüne dün karda yürüyünce kendimi tam doğal ortamına bırakılmış penguen gibi hissettim yani:KK1:

tüm annelere hayırlı sağlıklı günler ben kaç gündür nete girmiyorum acımız çok büyük oldu yeğenemi kaybettik çok gençti hala kendime gelemedim allah kimseye vermesin çok zor allah herkesin evladını ona bağışlasın... annelerimiz nasıl?
canım başınız sağolsun,allah rahmet eylesin,üzüldüm...

kizlar moralim bozuldu. ebe randevusundan geliyorum. bebek hic asagi inmemis yaa. kesin gec dogurcam ben :KK43: burda da 42. hafta dolana kadar bekliyolar suni sanci icin :KK43:
canım ümidini kesme,herşeyin hayırlısı.belki bi anda şekil değiştirir,belli mi olur?

MakaraKukara'nın bebeğin bayıldığım minik ayakları :)

Maşallah : )

Eki Görüntüle 582685

maşallah çok tatlı bir bebek,allah analı babalı büyütsün...

canım bak doktorunda endişelenecek bişey olmadığını söylemiş,kafana takıp kendini yıpratma.en son çıkan kilosu bile az değil sağlıkla dünyaya gelir inşallah...

Son kez yazıyorum ve bir daha yazmıcam bu konuyla ilgili.

Gebelikle ilgili paylaşımların bulunduğu bu forumda hiç bir gebe kadını daha fazla kızdırmaya gerek yok. Ben düşüncemi belirtirken kendi şahsi fikrim olduğunun özellikle altını çizdim ve tersi düşüncelerde olan herkesinde düşüncesine saygı duyduğumu belirttim.

Ama bakıyorum gebelik hormonlarımızdan, duygusallıklarımızdan bunları yazmış olabileceğimize kadar ileriye gidilmiş.

Konuşmalar için saçmalık, üyelik sözleşmesini okuyun, kazen sayesinde burdasanız, kazen bir de kalkmış bu konuşmalara cevap veriyorsun vb. gibi yorumlarda bulunulmuş. kimsenin bu kadar kendini kaybetmesine gerek yok sakin olun.

bizler hormonlu kadınlar olabiliriz, ama herbirimiz eleştirilerimizi yaparken kimseye saygısızlık ypmadık, siz de cümlelerinizi özenle seçin lütfen. kazeni kimsenin bu kadar savunmasına ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

Burda bu kadar yazılan arasında kazene teşekkür ederim cevap yazdığı için. her ne kadar bazı arkadaşlar bizleri kaale aldığı için, ona da bir kaç şey yazmış olsalar da yetişkin insanlar gibi davrandı.

Merhaba ;
hava soğuk ,içerisi sıcacık (normalde hiç yazmazdım ama son aylarımız )haşerme olayı olmaz cnm mis gibi türk kahvesi çekti ,ama nerdeee ,kim aşağı inipte marketten kahve alıcak :p
çok üşeniyorum :p

2 gündür paso ağladığı yazmıştım şimdi mozart dinliyorum kendimi iyi hissedeyim diye ,bi yandanda saba tümer kıyamet muhabbetini izliyorum :)bi hamilenin kendini iyi hissetmesi ancak bu kadar oluyor :))))))))))inş allah bu mubarek günlerde duamı kabul ederde ,beni üzenler kururlar kendi kötülüklerinde boğulurlar ...

günaydın kızlar :KK3:

dün kazen konusunda abartılmış yahu:) ama saygı duyarım yine de..
kazen dışında, okuyan ziyaretçiler war.. ayrıca kimse kimsenin kimliğini bilmiyor.. sonuçta ben bir paylaşan, düşünen bir "canlı" olsam da bunları başka kimselerin okuması benden ne kaybettirir ki? sonuçta "şahıs" olsak da sadece bir avatar we nick den ibaretiz burada.. sadece buraya değil çok yerde yazılmış cewaplarımız konumuz war.. kiminin çok daha özel sağlık sorunları olabiliyor.. google dan araştıran bir kimse löööp diye konunun ortasında yazdığınızı okuyor olabilir ki oluyordur mutlaka..kimseyi engelleyemeyiz, sanal ortam burası.. müdahale şansımız yok..

nolmuş böyle yaa ?? ben fransız kaldım:KK52:

X