2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kesinlikle ben de seninle aynı duyguları hissediyorum. 2. ayımda geldim buraya. Son zamanlarda gerçekten hiç tanımadığım insanlar var. Yine de forumda takılıyorum. Ama eskileri ben de çok özlüyorum.

bende 2ci aydır burdayım tanımadığım kişiler onlarda hoşgelmişler ama sürekli yazdıklarımız nerde ne oldu herkezmi doğurdu bi hastanede yattım geldim 1haftada herkez başka yerleremi kaçtı hani bebşler doğuncada devam edecektik daha doğmadan kaybolduk

milsacım buarada maşallah bebişe bende gezdim şimdi evden komşular dışında çıkmıyorum 1ay oldu market pazar bakkalı bile özledim diyorum kocaya tek yılbaşını geçsin sıpa diye bekliyorum

Bu arada günaydın annişler ve tontik kuzular
ay meyve yemeden duramıyorum kuzumuda o tontişletiyo sanırım bide kilodan bahsediyosunuz ya ult ult fark ediyo teyzemiz 3boyutlu bakıyo onunkinde hep iri ve 2 3 hafta önde çıkıyo tıpta ve diğer özelde 3boyutlu yok onlarda 1hafta bazen 2hafta çıkıyo kiloda haftasına göre normal çıkıyo doğuncada az oluyormuş e şişleride inince normla olur tontiklerimiz ay zayıflar zayıf diye üzülüyor bizde neden tontik boş kof kilomu diye

anam bende o tontik ayaklardan istiyorum kadife ve boncuklu ama içine şeker yerine lavanta istiyorum hem çerçeve olarak süs diye kullanırlar diyorum kocaya gösterdim fiyat konuştuk ama daha 2ay var değişir diye tam anlaşmadık ben erken mevlit yaparsam koca alıcak 20mim çıkarsa bende giderim yanında nasıl tontiş güzel parmakçıklar demi

maşallah bende benimkine iri diyordum ,maşşalahh..
süper ne güzel ,bende yarından itibaren yatıştayım ..hep sola hep sola yatıcam ,başlarda yatıyordum ama insanın yanları ağrıyor

bu solda ne varsa sağa yatmak hayırlıydı sağla başlar uyanmam sırt üstü olurdu bizede erken doğum riskine karşı sola yat dinlen dendi hep ama solum oğluşumun orda dayanıyor yatıyor solumu sahiplendi daha yatsam rahat bırakmıyor dönene kadar canımı yakıyor bende sola dönüp bazen ayacıklarını itiyorum butarafta benim diye öyle bi göbüşümüz varki sol düzgün sağda kırmızı çatlak çizgileri babasıda alıştı artık direk solu seviyo

hu huu selamm
demetcim nasılsın epeydir görüşemedikk.ben gitmişim sen gelmişsinn.
senide bayaa merak etmiştik.herhangibirimize tel nonu versende merakta kalmasak böle durumlarda:)
yada beni ekle faceden yada digerinden

ben en çok erken doğarsa diye, kilolu olsun istiyordum. sağlıklı olsunlarda cnm, en önemlisi bu..

canım başta bende kilolu diye seviniyodum ama kilonun yine herzamanki gibi ele gelmesi dışında bi faydaı yok bakımı kucaklaması kolay olur 2doktorumda önemli olan ciğer gelişimi ve soluk alabilmesi diyor o yüzdende 36 37 yi görelim diyorlar ki biz ciğer gelişme iğnemizide olmak zorunda kaldığımız halde maşallah senin 36larda dayan annesi dicem ama bebiş zaten rahatlatmış artık seni

hu huu selamm
demetcim nasılsın epeydir görüşemedikk.ben gitmişim sen gelmişsinn.
senide bayaa merak etmiştik.herhangibirimize tel nonu versende merakta kalmasak böle durumlarda:)
yada beni ekle faceden yada digerinden

canım ya evet ben geldim sen annendeymişsin bi face adresi alamadım demetle pek beceriksiz gördüm kendimi :) kocada normal adresimi verdirtmedi ama tel konusuna katılıyorum keşke baştan herkez 2li 3lü gruplar halinde verseydik sizin hediyeleşmelerde vermiştiniz o yüzden haber alınıyordu dur özelden ev ve cebi yazayım sana bide face adresi alayım ozaman eklerim inşallah hem bebişimin akranlarını görmezsem çatlarım zaten göbüşten çatlamaya başladık

btkübra
bebiş uyanmadı sanırım burlardasın maşallah kuzuna yazmıştım aralarda kaynamıştır sana ailene vatana ve rabbime hayırlı bi evlat olsun inşallah bi senin kuzuyu görebildik maşallah melekine

Günaydın kızlar nasılsınız biz kızımla iyiyiz biraz önce emdi şimdi uyuyo :)) gece biraz sık sık uyandı çünkü emerken uyuyakalıyo az emdiği içinde hemen uyanıyo annemle ablam gelcekmiş birazdan onlar gelsin ben uyucam biraz bizden bukadar güzeller kendinize ii bakın öptüm )

Amin ablacım çok teşekkürederîm :)) biraz önce emdi uyudu teyzesi bende fırsattan istifade forma geldim ama gözümde uyku akıyo miniğim gece saat başı uyandı valla doğum yapmaan bol bol uyuyun doğum yapınca uykusz geceler sizi bekliyo ama o meleğe değiyo tabiki darısı senin kuzuna ablacım bizde senin miniğini görürüz inş :)))

burda fiyatlar çok uygun ,az önce linki vermişler ,atlama belki gözünden kaçmıştır...
bence uygun ben alıram burdan alırım gibime geliyor ,mıknatıslı yaptırabilirim ,birde lavanta tül koyarlar ,gittigisiyorda 1500 tl geliyor adetş...burda en fazla 1300 falan olur :)))))

Ayşecim feslegencim canlarım inş sizde hayırlısıyla kuzularınızın kokusunu içinize çekersiniz mis gibi derin derin koklardınız miniklerinizi

Kızlar günaydın, ben 3 hafta önce doktora gittigimde doktor maşşallah kızın kafası iri dedi beminde moralim bozuldu çok kafama takıldı bayaa arastırdım. Sonra içim rahatladı bayaa. Gecen eşimin kuzeninin hanımı dogurdu maşşallah ay parcası gibi. Doktor onada öyle söylemiş hatta kafası iki hafta önde gidio demiş. Od kimseye söylemiomuş ama onunda canı cok sııkkınmış bu olaya hatta kızcagız buyuk şapka almış yanına diğeri kücuk olmaz üşümesin die. Dogdugunda gayet normaldi hiç bi sıkıntıda yoktu. Özel hastaneler bence insanları korkutup sezeryan yaptırmaya çalışıyorlar. Bu pazartesi kontrol var çatı muayenesi yapcakmış heralde eger sezeryan derse devlet hastanesine gidip gözükücem. Hepinizi öpüyorum

hurma iyiymiş.bende arada yiyorum ama düzenli değil.zaten doğurdum dğuracgm nerdeyze :)
ahh ya benim yazın ki kaynana sıkıntım özellkle bebeğin cinsiyeti konusunda siz olmasanız kime anlatırdım
aynen valla:) burdan bi arkadaşın bebeği 36.haftada 4100 gr mış ya hırs yaptım bende :)
kız bebeğin iri olmasıda ii değil :)

canım 1 aydır o sertleşmeler yüzünden neler yasadım.nidilat kullnıyorum bende.onunla durduruyoruz sancıyı ama bebeğimn kafası büyük oldugu için sezeryan olma ihtimali var

evet öyle o işin şakası :) pekmez ve muzla çocuğu şişirmeyi doğru bulmuyorum zaten :) ikiside karbonhidrat sonuçta

kızlar şimdi dr dan geldik kızım 2 hafta önce 2200dü şimdi 2500 olmuş dr normal dedi ama benim beklediğim kadar yükselmemiş bu hafta iyi besleyememişim galiba prensesimi tek iyi tarafı kafası küçükmüş 1 hafta geriden gidiyo kafasının gelişimi dedi yani doğum kolay olabilirmiş bu arada epidural normali önermiyo agrı azaldıgı için anne ıkınamıyor ve doğum süresi daha uzun oluyor dedi benim ilk doğumum zor oldugu için sende hiç düşünmeyelim dedi ilkinde açılmam çok yavaş olmuştu çünkü daha da zorlaştırır doğumu dedi:26: bide bu biraz kötü haber gibi geldi bana açılmam normalde 1 cm di bugün gel bi açılmana da bakalım dedi o da 2 cm olmuş yani yavaşta olsa ilerliyo

cnm hatırlıyosan ben sana demiştim boşuna korkma diye benim oğlumun da kafası 2 hafta önden gidiyodu bebekken biraz daha koca kafa oluyolar o kadar ama o da şirin duruyo sadece doğum biraz zor olmuştu o kadar

günde 20gr almış bence iyi endişelenme..epidural için nıye oyle dedi ki..
bende epidural normal istıyorum...
bir çok arkadaş 3/4cm açılman olunca yapılıyor dem,işti...kafama takıldı şimdi buu

Son düzenleme:

kiloya cok takılma bence.başka bi doktora gitsen sonuc daha farklı cıkacaktır
ilk dogumunda kac saat sancı cektin?
bu acılma mevzusu sanırım bünyeyle alakalı.ben öglen 12 de 3 cm acıklık varken epidural aldım 16:15 de kızım dogdu.
bizim gelin epidural almadı 1 gün boyunca sancı cekti 7 cm de kaldı acılması cocuk sıkıntıya girdi mecburen sezeryan oldu.

bende epidural normal istiodum sormuştum doktoruma aynı şeyi söylemişti banada.Acı olmadığı için ıkınmada gelmiyormuş öyle oluncada vakumla çekmek zorunda kalabiliyoruz genellikle demişti benide soğutmuştu normal epiduralden ama yapıpta çok memnun olanda var hekes bişe söylüyor işte

İlkinde 3cm le gittim 10 saat sancı çektim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…